GeriAvrupa '750 sterline' denek olur muydunuz?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'750 sterline' denek olur muydunuz?

'750 sterline' denek olur muydunuz?
Abone Olgoogle-news

Bir süredir Ebola aşısı üretmek için çalışmalar sürdüren İngiltere merkezli Hammersmith Tıbbi Araştırmalar Şirketi, Londra’da günlük olarak çıkan çıkan Evening Standard gazetesine bir ilan vererek 750 sterlin karşılığında deney aşamasındaki Ebola aşısının vücuduna enjekte edilmesine razı olacak 12 kişi aradıklarını duyurdu.

İlanda Kasım ayında başlayacak deneye kabul edilecek kişilerin 18-65 yaş aralığında ve tamamen sağlıklı olması gerektiği belirtildi.  

750 sterline denek olur muydunuzİlanda geçtiğimiz aylarda Afrika kıtasında binlerce can alan Ebola’nın halen kesin bir çaresinin bulunmadığına dikkat çekildi ve “Üzerinde çalıştığımız bu aşının insanları Ebola virüsüne karşı koruyacağını umuyoruz” denildi. İlanda deneye katılan kişilerin Ebola virüsü kapma riski ile karşı karşıya kalmayacağına da dikkat çekildi.  

Bazı kan ve sağlık testlerinden sonra deneye katılmaya uygun olduğu tespit edilen 12 kişinin yaklaşık bir yıl boyunca toplam 12 kez bir kliniği ziyaret edeceğini ancak enjeksiyonların önemli bir sağlık problemine neden olmayacağı da belirtildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle