GeriAvrupa 60’ıncı yıl için ‘Biz buralıyız’ sergisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

60’ıncı yıl için ‘Biz buralıyız’ sergisi

60’ıncı yıl için ‘Biz buralıyız’ sergisi

Türkiye’den Almanya’ya iş gücü göçünün 60’ıncı yılı dolayısıyla Ruhr Müzesi tarafından Essen’deki UNESCO Kültür Mirası Zollverein salonlarında ‘Biz buralıyız. Türk-Alman yaşantısı 1990-Ergun Çağatay Fotoğrafları’ başlığıyla bir sergi açılıyor.

21 Haziran - 31 Ekim 2021 tarihleri arasında açık kalacak sergide, Almanya’daki Türk ve Alman toplumlarının Berlin Duvarı’nın yıkılışı ve iki Almanya’nın tekrar birleşmesi dönemindeki yaşantılarından kesitler fotoğraflarla anlatılıyor. Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Kültür Politikaları Devlet Bakanı Michelle Müntefering himayesindeki sergi, Almanya Dışişleri Bakanlığı, RAG-Vakfı, Alfried Krupp von Bohlen ve Halbach-Vakfı tarafından finanse ediliyor. Türk-Alman ortak çalışması olan sergi, Essen dışında Hamburg, Berlin ve Goethe Enstitüsü aracılığıyla İstanbul, İzmir ve Ankara’da da açılacak.

60’ıncı yıl için ‘Biz buralıyız’ sergisi
Alman Dışişleri Bakanlığı’nda Uluslararası Kültür politikalarından sorumlu Devlet Bakanı Michelle Müntefering de Ruhr Müzesi’inde düzenlenen basın toplantısına katıldı.

 

 

False