Egolu konuşmalar zamanı

Egolu konuşmalar zamanı

Merhaba arkadaşlar; 28 Temmuz itibari ile iletişimi, ifadeyi, konuşma şeklimizi, karar verme şeklimizi sembolize eden Merkür Aslan burcuna geçiş yapıyor ve 12 Ağustos'a kadar da bu burçta seyahat edecek.

Haberin Devamı

Bu dönem ifadelerimiz, konuşmalarımız bol miktarda otoriter tarzda olabilir. Bildiğimiz şeyleri göstermek, bak ben ne kadar çok şey biliyorum tadında iletişim süreci başladı diyebiliriz aslında.

Ayrıntılara takılmadan büyük resme odaklanacağımız, kuracağımız iletişimde başkalarını ikna etme konusunda oldukça iyi olabileceğiz. Kelimeler ağızdan samimi, spontane ve eğlenceli bir şekilde çıkar. Tabii sabit bir burçta seyahat edecek olan Merkür, bizim ifadelerimiz ve alacağımız kararların da sabitlik içereceğine işaret eder. Bu bir yandan inatçılık getirirken diğer yandan yeni fikirlere de kapalılığı da getirebilir.

Kuracağımız iletişimde başkalarını motive etme, harekete geçirme konusunda da başarılı olabileceğiz. Ama diğer yandan Aslan burcunun drama özellikleri Merkür ile birleşince oldukça eğlenceli anlatımlara sahne olabileceği gibi bazen olaylar öyle bir anlatılır ki, sanki sadece anlatan kişinin başına bu dünyada ilk defa geliyor hissiyatı ile dinleriz, veya bizde kendimizi böyle ifade edebiliriz.

Çok fazla eleştirileri kabul etmeyeceğimiz bir zaman diliminde olacağız. Gölge yönü ile fikirlerimizi ifade ederken zaman zaman kibirli davranabiliriz. Ya da sürekli kendimizi anlatmak, kendimizi övmek de isteyebiliriz. Yaratıcı çalışmalar yapmak içinde harika bir zaman dilimidir. Krizler yaratıcı, eğlenceli fikir ve düşüncelerle çözülmeye başlar. Merkür Aslanda iken; dikkat çekmek, alkış almak, puan toplamak için oldukça iddialı fikirler atabiliriz ortaya.

Haberin Devamı

Tiyatro, sahne, dans, müzik, yaratıcılıkla ile ilgili bir şeylerin eğitimine başlamak için güzel bir dönemdir. Organizasyonlar yapmak, şirket açmak, organizasyon şirketi açmak, eğlence yeri açmak içinde uygun bir zaman dilimi sayılabilir. Bu dönem koçluk yapan kişiler için oldukça verimli geçecektir.

Sevgiler..

Haberle ilgili daha fazlası: