GeriSpor Aşkolsun Fener
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aşkolsun Fener

Hulki İLGÜN

Yabani Ankaragücü karşısında seyrettiğim takım, Fenerbahçe ise ben de Amerika Başkanı Clinton'um... Ne oldu, nasıl oldu da koskoca Fenerbahçe bu hallere düştü. Hayret ki hayret. Bitmiş bu Fener...

Sahadaki 11, sanki futbol takımı değil de ciğer takımı gibi tanınmaz halde...

Sol tarafta, iki sol ayaklı defans adamı, akıntı çağanozu gibi. Futbol oynamıyorlar da sahanın çimlerini biçiyor gibiler. Arap Okocha da ayrı bir alem.

Hani o top alan, pas veren, goller atan Okocha gitmiş yerine Fener'i yakan, gece feneri gibi tanınmaz bir Okocha gelmiş. Hele kaçırdığı penaltıyı anlatacak kelime bulamıyorum.

Hangisini, hangisini anlatayım bilemiyorum. Kafasını, uzun saçlarını tokasını takmış Boliç'i mi dilime dolayayım? Yoksa ‘‘Hop yere basmaz, kim cambaz’’ gibi yerlerden kalkmayan Sabin'i mi yerden yere vurayım bilemiyorum.

Yok yok artık ben de bu Fener'den ümidimi kesmeye başladım. Futbol 90 dakikalık bir spor-şov kardeşim... Sen bana her maçta üç-beş dakika süreyle, bir-iki gösteri yapacaksan, bana da yazık, benim gibi Fenerbahçe'ye gönül veren milyonlara da yazık. Fenerbahçe Fenerbahçe sen kendi sahanda nerdeyse küme düşecek Ankaragücü'nü de yenemiyor ve bana hala liderim diyorsan al o liderliği kafana çal. Bu Fenerbahçe benim büyük Fenerbahçem değil. Yeter artık illallah.

False