"Cenker Tezel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cenker Tezel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cenker Tezel

Aşık Mahzuni anıldı

Bakırköy Belediyesi, Aşık Mahzuni Şerif’i anma gecesi düzenledi.

MyShowland’de düzenlenen geceye CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ile Mahzuni’nin ailesi katıldı. Tayfun Talipoğlu’nun sunuculuğunu yaptığı anma gecesinde, Anadolu Güneşi Topluluğu, Sabahat Akkiraz, Edip Akbayram, Mustafa Özarslan, Moğollar, Erdal Erzincan ile Aşık Mahzuni Şerif’in oğlu Ali Mahzuni sahneye çıktı. Mahzuni’nin torunu 9 yaşındaki Yiğit Birkan Demir de sahneye çıkarak türkü söyledi. Dedesinin, ‘Bir gün benim yolumdan geleceksin’ sözünü unutamadığını anlatan Demir, dedesine yazdığı türküyü ilk kez bu gecede seslendirdi. Yavuz Bingöl’ün afişlerde ismi yer almasına rağmen, dizi çekimlerini neden göstererek geceye katılmadığı bildirildi. CHP Genel Başkanı Baykal, ‘Biz bu geceye dostlarla birlikte olmak için geldik. Politik havaya sokmaya gerek yok’ diyerek gecede konuşma yapmadı.

Erhan coşturdu

Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz, geçtiğimiz günlerde konser için Türkmenistan’a gitti. Aşkaabat’ta kendisini izlemek isteyen binlerce kişinin karşısına çıkan Güleryüz, kalabalığın tüm şarkılarını ezbere bildiğini görünce şaşırdı. Konser sonrası devlet üst düzey yetkilileri ile akşam yemeğinde buluşan sanatçı ve 10 kişilik ekibi, önceki gün Antalya’da verdikleri konserin ardından 27 Mayıs günü Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde gençlerle buluşacak.

Dördüncü albüm çıktı

Türk Halk Müziği genç ismi Özlem Özdil dördüncü albümü ‘Zamansız Yağmur’la listelere hızlı bir giriş yaptı. Albümünde Musa Eroğlu, Çetin Akdeniz, Güler Duman gibi ustaların da imzası yer alıyor. Günde beş saat bağlama çalışan Özlem Özdil bu albümün kendine ait iki bestesinin yanı sıra Dursun Özdil, Sıddık Doğan, Derdiyok Ali, Sinan Alyaz, Edibe Aydın, Hüseyin Tahmaz ve Ali Haydar Timisin’in de türkülerine yer verdi.

Dubai’de dizi çekecek

Geçtiğimiz yıl çıkardığı ‘Aşk’ adlı albümüyle listelere hızlı bir giriş yapan Banu Zorlu’ya, Araplardan dizi teklifi geldi. Annesi Yasemen Zorlu’nun Arap asıllı olması, genç şarkıcının Arap ülkelerindeki popülaritesini artıran en önemli etken. Zorlu’nun Suudi Arabistan asıllı şarkıcı Jawad Al Ali’yle ‘Boom Şiki’ şarkısına yaptığı düet de, onun özellikle Duabi’de sevilmesini sağladı. Geçtiğimiz hafta ülkemize gelen Dubaili televizyon yetkilileriyle görüşen Zorlu, ‘Benim başrolde oynayacağım bir dizi teklif ettiler. Çekimlere ağustosun sonunda başlanacak. Arap oyuncular da rol alacak’ dedi.
X
YAZARIN DİĞER YAZILARI