İSTANBUL HABERLERİ

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe: “Turizmin Başkenti Artvindir”

IHA
18.04.2015 - 09:57 |Son Güncelleme :
IHA

Feshane Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 2. Artvin Tanıtım Günleri’ne katılan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’in tanıtılması, memleket hasreti çekenlerin ve Artvin kültürü meraklılarının bir araya gelmesi için etkinliğin ilk gününden itibaren yoğun çaba gösterdi. Artvin’in Türkiye’nin en kuzeydoğusunda keşfedilmemiş bir cennet olduğunu söyleyen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, spor ve sağlık turizminin başkenti denebilecek nitelikteki şehrin dünyadaki en önemli boğa güreşi arenalarından Kafkasör Arenası’na sahip olduğunu dile getirdi.
Şu anda Artvin’de bir metre kalınlığında kar olduğunu ifade eden Kocatepe, “Geldiğimizden bu yana 1 yıl oldu. Artvin’in konseptini spor turizmi olarak belirledik. Artvin eğitim ve sporun başkenti olma yolunda ilerliyor. Yavaş yavaş yıldızlı oteller artmaya başladı. Belediyemizin 100 yataklı tesisi hizmete açıldı. Yabancı turistler kapsamında özellikle İskandinav ve Arap ülkelerinden doğa turizmi için gelenler var. Bugün Artvin’de her ay en az bir Türkiye Şampiyonası yapılır. Artvin’i ayakta tutan spor turizmidir” ifadelerini kullandı.
Şehir merkezinin hemen üzerinde bir turizm merkezi olduğunu ve içinde dünyanın en önemli boğa güreşi arenalarından Kafkasör Arenası’nın olduğunu anımsatan Kocatepe, bu bölgenin aynı zamanda sağlık turizmi kapsamında da oksijenle ve doğayla iç içe 3 kilometrelik bir alana yayıldığını belirtti.
Artvin’i yaşayan ve daha önce Artvin’den göç etmiş insanları yeniden buluşturmak istediklerini dile getiren Kocatepe sözlerine şöyle devam etti: “Biz Artvin’i yaşayan, Artvin’den göç etmiş ve çocuklarını Artvin’le tanıştırmak isteyenleri buluşturalım istiyoruz. Bunu da büyük şehirlerde yaptığımız bu etkinliklerle gerçekleştiriyoruz. Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan yaklaşık 1 buçuk milyon Artvinli var. Artvin’de yaşayan 170 bin insan var. Bugün burada Artvin’in çocuklarını Artvin’le buluşturduk.”
Dünyanın her yerindeki doğa tutkunlarını 10 Haziran’da Artvin’e davet eden Kocatepe, Artvin’e yaklaşık 50 bin boğa ve doğaseveri beklediklerini ifade etti. Bu sene Kafkasör Festivali’nin 35.si düzenlendiğini belirten Kocatepe, “Geçen sene ilk defa uluslar arası standartlarda gerçekleştirdik. Bu sene yine aynı şekilde olacak. Tabi belediye olarak biz 2014 yılında daha önce Artvin’de yapılmamış her ay en az bir proje olsun dedik. 2015’le birlikte bunu ayda 2 taneye çıkardık. Geldiğimizden bugüne Artvin’de bugüne kadar hiç yapılmamış sosyal projeler ve altyapı projeleri kapsamında toplam 17 proje gerçekleştirdik. Artvin kabuğunu kırmaya ve bir turizm merkezi olmaya, Türkiye’nin doğa turizmi olmaya aday bir şehirdir. Herkesi bu saklı cenneti keşfetmeye bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe: “Turizmin Başkenti Artvindir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Nisan 2015 tarihinde saat 09 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe: “Turizmin Başkenti Artvindir” haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

23 Şubat 2020, Pazar
 • İmsak
  06:17
 • Güneş
  07:42
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  16:23
 • Akşam
  18:53
 • Yatsı
  20:13
Sayfa Başı