ANTALYA HABERLERİ

Arıcılar Uygulamalı Eğitim Sonunda Sertifikalarını Aldı

IHA
30.04.2015 - 14:41 |Son Güncelleme :

ANTALYA İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ VE AZİZE KAHRAMAN HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ İLE ORTAKLAŞA DÜZENLENEN VE BİLİNÇLİ ARICILIK İÇİN BİLGİLERİN AKTARILDIĞI “ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ” SONA ERDİ.

IHA

Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen ve bilinçli arıcılık için bilgilerin aktarıldığı “Arı Yetiştiriciliği Eğitimi” sona erdi.
Toplam 80 saat devam eden eğitimde,arıcılığın önemi, arı ailesi, arı malzemeleri, ilkbahar, sonbahar ve kış bakımı, hastalık ve zararlılar, ballı bitkiler, polen ve propolis gibi arı ürünleri, gezginci arıcılık ve organik arıcılık konuları ele alınırken, eğitimin son haftası düzenlenen uygulama ile üreticiler, verilen bilgileri arı kovanları başında görme fırsatı buldu.
Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen ve bilinçli arıcılık için bilgilerin aktarıldığı “Arı Yetiştiriciliği Eğitimi”nden büyük memnuniyet duyduklarını belirten kursiyerler uygulamalı eğitim sayesinde öğrendiklerini pekiştirdiklerini belirtti.
Eğitimi başarı ile tamamlayan 68 üreticiye “Arı Yetiştiriciliği Belgesi” verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Arıcılar Uygulamalı Eğitim Sonunda Sertifikalarını Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2015 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Arıcılar Uygulamalı Eğitim Sonunda Sertifikalarını Aldı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ocak 2021, Perşembe
 • İmsak
  06:37
 • Güneş
  08:00
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:54
 • Akşam
  18:17
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı