Arda'nın sözleşmesinde şoke eden madde!

Ardanın sözleşmesinde şoke eden madde

Barcelona, Arda Turan'ı başkanlık seçimini beklemeden transfer etme kararı aldı. Arda Turan'ın sözleşmesinde yer alan bir detay ise büyük dikkat çekti. FC Barcelona'nın 17 Temmuz günü seçilecek yeni başkanı Arda'yı istemediği takdirde transferden vazgeçecek. FC Barcelona'nın yeni başkanı Arda Turan'ı 20 Temmuz günü saat 00:00'a kadar yüzde 10 indirimle 30.6 milyon Euro bonservis karşılığında Atletico Madrid Kulübü'ne geri satabilecek.

Haberin Devamı

Anlaşmada ilginç madde: Barcelona kulübüne başkanlık edecek kişinin onayının da alınması şartı getirildi ve onaylanmaması halinde Barcelona'nın 20 temmuz tarihine kadar Arda'yı tekrar Atletico de Madrid'e satılması hakkı tanındı.

Ardanın sözleşmesinde şoke eden madde
AHMET ÇAKAR'DAN ARDA İÇİN ŞOK TWEET

Barcelona yönetiminin bugün 10 üyesiyle birlikte kulüp binasında Ramon Adell başkanlığında gerçekleştirdiği toplantıda Arda Turan transferine onay çıktı. Yaklaşık 2 saatten fazla süren toplantı sonrası yapılan duyuruda Arda'nın transferi 18 Temmuz tarihinde yapılacak başkanlık seçimini beklemeden transfer edilmesi kararına varıldığı belirtildi. Yapılan duyuruda ilginç bir madde de yer aldı. Buna göre 18 Temmuz tarihinde Barcelona kulübüne başkanlık edecek kişinin onayının da alınması şartı getirildi ve onaylanmaması halinde Barcelona'nın 20 temmuz tarihine kadar Arda'yı tekrar Atletico de Madrid'e satılması hakkı tanındı. ;

Haberin Devamı

Ardanın sözleşmesinde şoke eden madde
FENERBAHÇE'DEN ARDA MESAJIArda'nın transferine başkan adaylarından üçü onay verirken biri ise gerek olmadığını düşünüyordu. Barcelona başkanı iken yaklaşan seçimler nedeni ile görevinden istifa eden Josep Maria Bartomeu Arda'nın teknik direktör Luis Enrique'nin isteği üzerine transfer edilmesini istemiş ve bu operasyonun hemen yapılmasını talep etmişti. Yarışa katılan diğer üç başkan adayı ise yönetime başkanı olmayan bir kurumun Arda Turan transferine onay vermesi halinde bunun geçerliliğinin olmayacağını savunmuştu.

Ardanın sözleşmesinde şoke eden madde
BARCELONA TRANSFERİ BÖYLE DUYURDUİki kulüp arasında varılan anlaşma gereği Barcelona, Atletico Madrid'e 34 milyon Euro ödeyecek. Artı gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona'nın çeyrek ya da yarı finale yükselmesi, lig şampiyonluğunu kazanması durumunda da Arda Turan için 7 milyon Euro daha verilecek. Böylece milli futbolcumuzun Atletico Madrid'deki serbest kalma bedeli olan 41 milyon Euro'ya ulaşılmış olacak. Arda Turan Barcelona ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.

ARDA TURAN'IN HİÇ GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFLARI

Ardanın sözleşmesinde şoke eden madde
İNGİLİZ BASINI: DÜNYANIN EN TUHAF TRANSFERİ

Haberle ilgili daha fazlası: