ARDAHAN HABERLERİ

Ardahan’lı Ülkücülerden İran Protestosu

IHA
17.11.2015 - 09:45 | Son Güncelleme :

ARDAHAN'LI ÜLKÜCÜLERDEN İRAN PROTESTOSU

IHA

Ardahan Ülkü Ocakları, İran’da bir televizyon programında İran Türklerinin aşağılanmasını protesto etti.
Milli egemenlik parkında toplanan Ardahan Ülkü Ocakları üyesi bir grup, İran’da bir televizyonda yayınlanan Azerilere yönelik hakaret görüntülerini protesto etti.
Grup adına konuşan Ülkü Ocakları Başkanı Ercan Ürker, "6 Kasım tarihinde İran Radyo Televizyon Kurumu’na bağlı ‘Kanal 2’ isimli televizyon kanalında soydaşlarımıza ve medeniyetimize hakaret edilmiştir. Söz konusu programda, Güney Azerbaycan Türkü bir çocuğun dişlerini tuvalet fırçasıyla temizlemesi ve bu sebepten etrafına kötü koku yayılmasıyla ilgili bir sahneye yer verilerek, İran Türkleri açıkça aşağılanmıştır. Türk Milleti ‘pasaklı, kirli ve bulundukları alanda bütün kötü kokuların kaynağı’ gibi gösterilmeye çalışılmıştır. Urmu Gölü’nü kurutarak Güney Azerbaycan’ı çölleştirmeye çalışan, Türkçe eğitimin önünü keserek ‘Ses Bayrağımızı’ susturmaya uğraşan hatta Traktörsazi Futbol Takımı’nın başarılarını gölgelemeye kalkan baskıcı rejimin, kin ve nefret dolu politikaları son noktaya dayanmıştır. Gözünü hırs bürüyen ve din maskesi ardında adi işlerin merkezi olan bu yapının, milletimize ve medeniyetimize hakareti ise bardağı taşıran son nokta olmuştur. ‘Haray Haray Men Türkem’ diyerek yeri göğü inleten soydaşlarımız, ‘Artık herkes susacak Türkler konuşacak’ yazılı pankartlarla biriken öfkelerini ortaya koymuşlardır. Tebriz, Urmiye, Zengan, Erdebil, Meşgin, Marağa, Hoy, Melik Kendi ve İran’ın başkenti Tahran büyük protestolara sahne olmaktadır. Asla mazlum soydaşlarımızı yalnız bırakmayacak, haklı davalarının her platformda destekçisi ve takipçisi olacağız” dedi.
Grup, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden Ardahan’lı Ülkücülerden İran Protestosu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Kasım 2015 tarihinde saat 09 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ardahan’lı Ülkücülerden İran Protestosu haberi güncellenecektir.

ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ

19 Haziran 2020, Cuma
 • İmsak
  02:28
 • Güneş
  04:29
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  16:16
 • Akşam
  19:52
 • Yatsı
  21:44
Sayfa Başı