DENİZLİ HABERLERİ

Arap Turistleri Denizli'ye çekecek proje

DHA
27.11.2016 - 13:10 |Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'de PAM Thermal Hotel Clinic ve SPA Merkezi bünyesinde hizmete giren Nobel Tıp Merkezi, 3T olarak adlandırdığı tatil, termal ve tedavi tanıtım projesi ile Arap turistleri Denizli'ye çekmeği hedefliyor. Bölgenin tanıtımı için 1 milyon 200 bin lira bütçe ayıran işletme, başarılı tedavilerin anlatıldığı 70 bölümden oluşan belgeseli Suudi Arabistan'da yayımlamaya hazırlanıyor.

Denizli'nin şifalı sularıyla ünlü Karahayıt'ta turizm sektöründe hizmet veren PAM Thermal Hotel bünyesinde 2 yıl önce hizmete giren Nobel Tıp Merkezi tanıtım atağı başlattı. Tanıtım için 3 T vizyonunu uygulayan işletme, 'Tatil, Termal ve Tedavi' parolası ile bölgedeki sağlık hizmetlerini Avrupa ve Asya'dan sonra Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerine tanıtmak istiyor. Nobel Tıp Merkezi'nin 50 sağlık personeli ile doğal kaynakların yanında ileri teknoloji robotik rehabilitasyon araçlarını kullanarak başarılı tedaviler elde ettiklerini söyleyen PAM Thermal Hotel Genel Müdürü İsmail Bartu, bölgenin Almanya, Hollanda, İsveç, Belçika, Rusya, Azerbaycan, Tataristan, Kazakistan ülkelerinden tedavi unsurlarıyla anılmaya başladığını söyledi. Rusya ile bozulan ilişkiler, 15 Temmuz darbe girişimi ve Suriye ile ilişkiler nedeniyle zor bir sürece giren turizm sektörünü yeniden hareketlendirmek için böyle bir projeye başladıklarını ifade eden Bartu, tatil, termal ve tedavi projesiyle tıp merkezinin başarılı tedavilerinin anlatıldığı 70 bölümlük belgesel çekimlerine başlandığını söyledi. Hedeflerinin Ortadoğu ülkelerinde ve dünyanın diğer ülkelerinde yaşayan Arap nüfusuna ulaşmak olduğunu söyleyen Bartu, "Suudi Arabistan Kraliyet ailesine ait MBC televizyonunda yayınlanmak üzere 70 bölümlük bir tanıtım filmi çekiyoruz. 1 milyon 200 bin lira bütçe ayırdığımız tanıtım filminde Nobel Tıp Merkezi'ndeki başarı tedaviler konu alacak. Bu yalnızca Nobel Tıp Merkezi'nin değil, Pamukkale ve Karahayıt bölgesinin tanıtımını da sağlayacak" dedi.

ÇAMUR RUHSATLANDI

Denizli'de çamur ve termal tedavi uygulanmasına rağmen çamuru ruhsatlandırmanın kimsenin aklına gelmemesine şaştığını söyleyen Nobel Tıp Merkezi Sorumlu Müdürü Turgay Sehil ise, "Nobel Tıp Merkezi'ni kurduktan sonra ilk işimiz çamurumuzu ruhsatlandırmak oldu. Denizli'nin ruhsatlı çamuru var. Çamurun hangi hastalıklara iyi geldiği, kimlerin kullanması ve kullanmaması gerektiği tescillenmiştir. Yani termal sağlık, öyle suya gir çık ile olmaz. Termal sağlık hizmeti uzmanların gözetiminde verilirse amacına ulaşır. Bugün biz bunu yapıyoruz. 50 uzmanımız ile doğal kaynakları birleştirerek tedavi hizmeti veriyoruz" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Arap Turistleri Denizli'ye çekecek proje hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Kasım 2016 tarihinde saat 13 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Arap Turistleri Denizli'ye çekecek proje haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mayıs 2021, Cuma
 • İmsak
  04:12
 • Güneş
  05:49
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:55
 • Akşam
  20:11
 • Yatsı
  21:41
Sayfa Başı