IĞDIR HABERLERİ

Ankara’daki Patlama Iğdır’da Protesto Edildi

IHA
10.10.2015 - 16:01 |Son Güncelleme :
IHA

Ankara’da düzenlenen saldırı, Iğdır’da DBP ve HDP öncülüğünde düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması ile protesto edildi.
Iğdır’da DBP, HDP örgütleri öncülüğünde Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen bombalı saldırı, yapılan yürüyüş ve basın açıklaması ile kınandı. Yürüyüşe HDP Iğdır milletvekilleri M. Emin Adıyaman, Kıznaz Türkeli, DBP Iğdır İl Eş Başkanı Oğuz Ok, HDP Iğdır İl Eş Başkanları Cesim Katar, Dilber Turan, Iğdır Belediye Eş Başkanı Murat Yikit, Tuzluca Belediye Eş Başkanı Neşegül Can’ın yanı sıra yüzlerce kişi katıldı. Ankara’da yaşanan patlamanın ardından açılışı gerçekleşmeyen seçim bürosu önünde bekleyen kitleye seslenen HDP Iğdır Milletvekili Kıznaz Türkeli, “Topyekün halklarımızın kanını dökmek için planlar yapılıyor. Bizler bu kanın durması için gerekirse bedenlerimizi siper edeceğiz. Bunlar bize savaş taarruzu yaptıkça, biz onları barış taarruzuna tutacağız. Ama bunu yaparken de birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Çünkü eğer tek kalırsak bunlar hepimizi tek tek yok etmeye çalışacak. Ama bizler birlik oldukça ve bizler örgütlü oldukça bu halkı topyekün yok etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.
Seçim bürosu önünde toplanan kalabalık, yapılan konuşmanın ardından basın açıklamasının yapılacağı DBP Iğdır İl Binası önüne doğru yürüyüşe geçti. İrfan Caddesi üzerinden devam eden yürüyüş, basın açıklamasının gerçekleşeceği DBP İl Binası önüne kadar sürdü. Yapılan basın açıklaması olaysız bir şekilde son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden Ankara’daki Patlama Iğdır’da Protesto Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 16 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’daki Patlama Iğdır’da Protesto Edildi haberi güncellenecektir.

IĞDIR NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2020, Cumartesi
 • İmsak
  05:18
 • Güneş
  06:42
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı