GeriSpor Andi'nin inadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Andi'nin inadı

Andersson F.Bahçe'de ikinci baharını yaşıyor. ‘‘Çok ağır bir sakatlık geçirdim. Bana bitti dediler... Tükendi dediler... Futbolu bıraksın dediler... Ama ben inat ettim, yılmadım. Kendime olan inancımı yitirmiş olsaydım, futbolu bırakırdım.’’

Jübile kararını henüz vermedim. Futbola devam edebilirim de, bırakabilirim de. Ancak şu anda sadece şampiyonluğu düşünüyorum.

Trabzon maçında gol kaçırdım eleştirildim. Her kaçan golden sonra futbolu bırakmayı düşünseydim, meslek yaşantım 22 yaşında biterdi.


ARANAN SANTRFOR

Fenerbahçe'ye transfer olduğunda İsveç Milli Takımı'nın en önemli gol silahıydı. Uzun boyu ve güçlü fiziğiyle sarı lacivertli takımın ihitaycını karşılayacak özellikleri taşıyordu üzerinde. İlk maçlarında beklentileri boşa çıkarmadı ve golleriyle tribünleri coşturdu. Ancak, geçirdiği şanssız sakatlık yeşil sahalardan uzunca bir süre ayrı kalmasına neden oldu.

YENİDEN DOĞDU

Sakatlık sonrası döndüğü sahalarda inişli çıkışlı bir grafik çizen, kaçırdığı goller nedeniyle eleştirilen İsveçli yıldız, Antalya kampında adeta yeniden doğdu. Hazırlık maçlarındaki başarılı futboluyla sarı lacivertli taraftarların yüreğine su serpti. HÜRRİYET'in sorularını yanıtlayan İsveçli golcü şu mesajları verdi:

ÇALIŞTIM KAZANDIM

‘‘Futbolu bırakıp bırakmama konusunda henüz kararımı vermedim. Şu anda tek düşüncem, F.Bahçe'nin şampiyonluğu. Üçüncü yıldızı takacağımıza inanıyorum. Hakkımdaki olumsuz eleştirilere saygı duyuyorum. Bana bitti, tükendi dediler. Ben çok ağır bir sakatlık geçirdim. Kendime inancım olmasaydı futbolu bırakırdım. Çok çalıştım ve yeniden eski formuma döndüm.

SORUN YAŞAMADIM

Başkanımız Aziz Yıldırım'ın benim için söylediği ‘‘2 yıl daha futbol ömrün uzadı’’ sözleri mutluluk verici. Bu sözlerin beni ateşlediğini söylemem doğru bir tesbit olmaz. F.Bahçe’de hiç bir sorun yaşamıyorum. Değerli başkanımız ve yöneticilerimiz her zaman benim yanımda oldu. Sakat olduğum günlerde sürekli aradılar, bana moral verdiler.

HERKES KAÇIRIR

Trabzon maçında kaçırdığım gol çok konuşuldu. Ben bunu fazla abartmıyorum. Her kaçırdığım golden sonra üzülüp futbolu bırakmayı düşünseydim, 22 yaşında meslek yaşantımı bitirirdim. Göteborg'da 1991'de bir kez gol kralı olabildim. Bir forvet için en güzel şey gol atmak. Benim gol attığım maçı takımım kaybediyorsa, bunun bir anlamı kalmaz.

YANLIŞ ANLAŞILDIM

Mustafa Denizli'nin görevden ayrılmasına üzülmemek mümkün değil. Lorant'la Denizli arasındaki farkı ben yorumlayamam. Benim ağzımdan İsveç'te bile ‘karda idman yapmadık' şeklinde yazılar çıktı.. Böyle bir şey konuşmadım. Biz İsveç'te karda idman yaptık. Ancak sahanın zeminin üzerinden silindir geçiyor ve düzeltiliyordu.

KENNET'TEN İNCİLER

TARAFTARA HAYRANIM

F.Bahçe taraftarına hayranım. ‘‘Kennet, Kennet’’ sesleri hala kulaklarımda. Türk insanının canayakınlığını ve yardımseverliğini unutamayacağım. İskender kebabı, etli pide ve biber dolmasına bayılıyorum.

TECRÜBEMİZ YOKTU

Şampiyonlar Ligi'nde başarısız olmamızın sebebi yeni bir takım olmamızdı. Takım olarak Avrupa için hazır değildik. Avrupa ile Türkiye arasında çok fark vardı. Bu farkı kapayacak bir ortamı yakalayamadık.

TÜRKİYE BİR PARÇAM

İsveç'e dönmeyi düşünürsem futbolu bırakırım. Antrenörlük için şu anda bir düşüncem yok. Türkiye'ye yerleşmeyi düşünmüyorum. Ama bu ülkenin benim bir parçam olduğunu söylemem gerekiyor.
False