GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Kent kimliğini güçlendirmek için çalışmalar hızlanacak

Hürriyet Haber
Abone Ol

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ile Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin, Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel’i ziyaret etti.

Ankara’daki yerel basının, kentin gündeminin belirlenmesinde ve yaygınlaştırılmasındaki önemine işaret eden Yılmaz, gazetelerin Ankara eklerinin son yıllarda önemli bir işlevi ve geleneği yerine getirdiğini ifade etti. Yılmaz, yaklaşık 8 ay önce kurulan Ankara Kent Konseyi’nin çalışmaları hakkında özetle şu bilgileri paylaştı:

GÖNÜLLÜLÜĞE DAYALI BİR ÖRGÜTLENME

“Ankara Kent Konseyi’nde Bisiklet, Ankara Kalesi ve Engelsiz meclislerinin yanı sıra, mimarlıktan tüketici haklarına, halk sağlığından kent estetiğine kadar pek çok konuyu kapsayan 15 çalışma grubu kurduk. Kentte bulunan pek çok paydaşla temasta bulunan, üyelerinin ve kente katkıda bulunacak tüm bileşenlerin faaliyetlerini olanaklar nispetinde desteklemeye çalışan Ankara Kent Konseyi, bünyesinde 450 kadar kamu kurumu, üniversite, STK, meslek kuruluşu ve esnaf odası temsilcisi bulunan, tamamen gönüllülüğe dayalı bir örgütlenme. Önümüzdeki aylarda kent konseylerinin yerel yönetimlerde gönüllülük esasıyla daha etkili olması için de çalışmalar yapacak olan Ankara Kent Konseyi, Ankara’da kente aidiyet ve sahiplenme hislerini, kent kimliğini güçlendirmek, sürdürülebilir kalkınma ilkelerine uygun çalışmalar yapmak üzere bileşenleriyle birlikte çalışmalarına hız kazandırmayı planlıyor. Ankara Kent Konseyi’nin ABB Meclisi’ne ilettiği ve kentin ortak sorunlarını ifade eden tavsiye kararları da ocak ayında belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi.”

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Müzik her şeyi iyileştirir: Hangi online konserleri keşfetmelisin?
Evde verimli zaman geçirmenizi sağlayacak keyifli ve pratik öneriler
Evde olmanın avantajı: Yeni alışkanlıklar için 21 gün kuralı
'#evdekal #müziklekal’ canlı ev konserleri başlıyor!
Laktoz intoleransının belirtileri nelerdir ve nasıl başa çıkabiliriz?