Türkiye’yi anlatan fotoğraflarTürkiye’yi anlatan fotoğraflar

1dk okuma

Sevgili okurlarım, sizlerle zaman zaman fotoğrafın alanında önemli isimlerini tanıştırıyor, zaman zaman da fotoğraf adına önemli bulduğum organizasyonları paylaşıyorum.

Haberin Devamı


Murat Yılmaz(Kars)

Kültür ve seyahat alanında hem basılı hem dijital olarak Türkiye’nin önemli yayınları arasında yer alan Skyroad Dergisi, “Türkiye’nin seyahat rotalarını keşfet” konulu fotoğraf yarışmasını bu yıl ikinci kez düzenledi. Albayrak Medya markalarından Skyroad’un Türkiye turizmine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği organizasyonun ödülleri yarın Mihrabat Korusu’nda yapılacak törenle sahiplerini buluyor. 


Mustafa Varol(Konya)

2 BİN ÜZERİNDE FOTOĞRAF YARIŞTI

Geçtiğimiz hafta Coşkun Aral, Mustafa Seven ve İlhan Eroğlu ile birlikte jürisinde yer aldığım ve 2 binin üzerinde fotoğrafın katıldığı yarışmada en iyi kareyi seçebilmek için uzun bir mesai harcadık. Toplam 60 bin TL para ödülü olan yarışmada Murat Yılmaz birinci, Mustafa Varol ikinci, Fatih Mehmet Özdemir ise üçüncü oldu. Sosyal medya platformu Instagram’da en çok beğeni alan fotoğraflar arasından yapılan değerlendirmede ise Mehmet Özcan birincilik, Yusuf Topsakallar ikincilik, Musa Solmuş üçüncülük kazanırken “Mutlu Et Mutlu Ol” ödülünü ise Şeref Akçay aldı. 


Fatih Mehmet Özdemir(Artvin)

GİZLİ KALMIŞ ROTALARA KEŞİF

Jüri toplantısı öncesinde sohbet ettiğim Albayrak Medya Dijital Genel Müdürü Ömer Karaca, geleneksel hale gelmesini arzuladığı yarışmanın amacının Türkiye’nin gizli kalmış noktalarını fotoğraflarla keşfetmek ve ülke turizmine de katkı sağlamak olduğunu söyledi.Karaca, Albayrak grubunun çalışmalarını ise şöyle anlattı: “'Skyroad ile Keşfet’ yarışmamızın bu yıl ikincisini düzenledik. Hem jüri elemesinden geçen hem de etkileşim ödülü kazanan katılımcılarımızı tebrik ediyorum. Albayrak Grubu medya ve yayıncılık alanındaki faaliyetleriyle her geçen gün yenilikleri yakından takip ederek büyüyor. Televizyonumuzdan gazetemize, dijital mecralarımızdan dergilerimize toplumun her kesimine hitap ederek çok önemli yayıncılık hizmeti veriyoruz. Özellikle GZT.com, Mecra, Skyroad gibi dijital mecralarımız ilk günden bugüne başarılı ivmesiyle göğsümüzü kabartıyor. Bu yıl birçok alanda ödül aldık. Bu ödüller işimizi doğru yaptığımızı, aynı zamanda gidecek daha uzun yolumuz olduğunu gösteriyor.”


Mehmet Özcan(Artvin)

SEYAHAT VE FOTOĞRAF AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ

Skyroad Dijital Yayın Yönetmeni Ayşegül Arslan ise yarışmayı şu sözlerle değerlendirdi:“Seyahat ve fotoğrafçılık temelde birbirine entegre iki konu. Dijital dünyada, seyahat anılarımızı ölümsüzleştirmek için kullandığımız ilk yol fotoğraf çekmek. Fotoğraf tutkusu, Türkiye turizmine katkı sağlamak amacıyla birleşince de ortaya böyle güzel bir fikir çıktı. ‘Türkiye’nin seyahat rotalarını keşfet’ konulu fotoğraf yarışmamıza binlerce başvuru aldık ve tüm dijital platformlarda milyonlarca erişime ulaştık. Hem yarışma amacı hem de Skyroad marka bilinirliği için, tüm ekibi mutlu eden bir sonuca ulaşmış olduk. Önümüzdeki yıllarda da yarışmamızla birçok fotoğrafın ölümsüzleşmesine ve ülkemizin farklı rotalarının keşfedilmesine vesile olmaya devam edeceğiz.”  


Yusuf Topsakallar(Kocaeli)

İŞTE ÖDÜLLER

*JÜRİ ÖDÜLÜ KAZANAN İSİMLER:
1- Murat Yılmaz (Kars)
2- Mustafa Varol (Konya)
3- Fatih Mehmet Özdemir (Artvin)


Musa Solmuş (Safranbolu)

*INSTAGRAM ETKİLEŞİM ÖDÜLLERİ KAZANAN İSİMLER:
1- Mehmet Özcan (Artvin)
2- Yusuf Topsakallar (Kocaeli)
3- Musa Solmuş (Safranbolu)


*MUTLULUK ÖZEL ÖDÜLÜ KAZANAN İSİM:
Şeref Akçay (Erzincan)