Dinçer Güner Yazarın Tüm Yazıları

Bu dönem hızlı, canlı, hareketli!

4dk okuma

Bu hafta hem Merkür hem Venüs, Boğa burcuna; Mars da Koç burcuna geçiyor ve bu 5 Temmuz’a kadar sürecek. İletişim ve sevgi beklentilerimizin şekli değişecek; ayrıca harekete geçerken hızlı ve heyecanlı olacağız. Cesaretimizi toplayıp ilerlemenin tam zamanı!

Haberin Devamı

Merkür Boğa burcuna geçiyor ve 13 Haziran’a kadar Boğa burcunda seyahat edecek. Yarın Ay tüm gün Balık burcunda. Merkür’ün geri hareket ederek Boğa’ya geçmesiyle artık finansal konularda özellikle dikkatli kararlar alma süreci başlıyor. Hesap hataları, ödemelerde aksaklıklar, vergi konuları, bankacılık işlemlerinde aksilikler söz konusu olabilir. Bu dönem maddi konularda önemli kararlardan önce nefes alıp düşünmekte fayda var.
Salı günü Ay 23.31 ile 23.39 arasında boşlukta olacak, akabinde Koç burcuna geçecek. Venüs ile Satürn arasında olumlu bir etkileşim olacak. Etki süresi +/- 4 gün… Özel hayatın sorunlarını tespit etmek ve bu sorunlar üzerine ciddi konuşmalar yapmak için ideal. Bugün keyiflerden çok sorumlulukların üzerine eğileceğiz. İşlere odaklı ve gerçekçi olmak zorundayız. İlişkilere elbette dikkat! Aşırı isteklerden ve abartıdan kaçınmalı. Bizden daha yaşlı ve tecrübeli kişilerin fikirlerinden ve tavsiyelerinden faydalanmak isteyebiliriz.Çarşamba günü Ay tüm gün Koç burcunda seyahat edecek. Bugün itibariyle Mars, Koç burcuna geçiyor ve 5 Temmuz’a kadar burada hareket edecek. Artık ciddi ciddi üzerimizdeki ölü toprağını atma, harekete geçme, heyecanların peşinde koşma, hayatla eğlenme, çözüm odaklı olma, kişisel istek ve arzularımızın peşinde koşma, kendimize hayatımızda alan açma, cesurca yola koyulma zamanı başlıyor. Ama diğer yandan sakarlıklara, kazalara daha fazla dikkat etmeliyiz.
Perşembe, Ay tüm gün Koç burcunda seyahat edecek. Merkür ile Plüton arasında destekleyici bir görünüm olacak. Etki süresi +/- 3 gün. Konsantrasyon gerektiren bir konuya rahatlıkla odaklanıp enine boyuna inceleyebileceğiniz bir transit. Psikolojik konularla ilgilenmek, terapi almak veya gizemli konulara yönelmek için iyi bir fırsat. Kayıp bir şeyi arayıp bulmak veya bir sırrı ortaya çıkarmak daha kolay olacak. Düşünce gücünüzle etkilemek ve başkalarının görüşlerini değiştirmek için etkili olabilirsiniz.

Cuma günü Ay 4.58 ile 8.22 arasında boşlukta olacak, akabinde Boğa burcuna geçecek. Venüs ile Plüton arasında kare açı oluşacak. Etki süresi +/- 5 gün. Bugün ilişkilerde, özel hayatınızda bir şeyleri takıntı haline getirebilirsiniz, dikkatli olun. Bunun yanında bir ilişkiniz sizi zorlayabilir ve bu kişi, üzerinizde baskı yaratan durumlara neden olabilir. Yoğun ve sizi derinden etkileyen bir duygu deneyimi yaşayabilirsiniz. Sevdiğiniz bir kişiye karşı şüphe duyabilir, ilişkide aşırı sahiplenme duygusundan kaynaklanan pürüzlere odaklanabilirsiniz. Bekârlar bir kişiye karşı aniden yoğun duygular hissedip o kişiye ilgisinin arttığını hissedebilir.

Cumartesi günüyse Ay tüm gün Boğa burcunda seyahat edecek. Venüs bugün Boğa burcuna geçiyor ve 23 Haziran’a kadar seyahat edecek. Venüs, yöneticisi olduğu Boğa burcunda aşkta sadakat, mutluluk ve huzur getirebilir. İstikrarlı, güvenli ilişkiler kurma zamanı. Mevcut ilişkilerde sorunları çözerken büyük bir anlayış ve sabırla hareket edilir. Finansal açıdan ufak tefek mutluluklar da yanında eşantiyon olacaktır.

29 Mayıs Pazar günü de Ay 13.13 ile 19.22 arasında boşlukta olacak, akabinde İkizler burcuna geçecek. Mars ile Jüpiter birlikte hareket edecekler. Bugünlerde inançlar, felsefi konular üzerinde tartışmalar yapılabilir. Spora başlamak için idealdir. Maceracı işlere girişmek, risk almak için uygundur. Eğer alım satım işleriniz varsa halledebilirsiniz. Cinsel anlamda da yeni maceralara, değişik heveslere açıksınızdır. Cesaretiniz fazlasıyla yerinde olacak, korkusuzca her durumun üstesinden gelebileceksiniz. En başarılı ve üretken olabileceğimiz zamanlar... Rekabetten keyif alabilirsiniz, özellikle iş hayatında. Ticari girişimler için uygun bir dönem.

Haberin Devamı
“Hemen hemen her an ve durumda rekabetçiyiz. İşyerinden trafiğe hayatın her alanında dikkatli olmalıyız. Bu dönemi kârla kapatmak da elimizde. ”

Koç
Sınırlarınızı zorlayın, zayıflayın
5 Temmuz’a kadar hız, motivasyon, enerji, hareket, sabırsızlık, güç, heyecan sizinle olacak. Bu dönem sınırlarınızı zorlayacak, hedeflerinize var gücünüzle çalışarak ulaşacaksınız. Tabii Mars size belli bir oranda agresyon da katacaktır. Sakin kalmanın zor olacağı bu dönemde ufak tefek kazalara açık olabilirsiniz. Bu enerjiyle spora başlayabilir, bedeninizi şekillendirebilir, zayıflayabilirsiniz.

Haberin Devamı

Boğa
Öfkenizi yaratıcı eylemlere dönüştürün
Çok dikkatli olmalısınız. Arkanızdan dönen kirli işler, oyunlar, dedikodular sizi epey strese sokabilir, yıpratabilir. Bu süreçte psikolojik olarak sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Veremediğiniz tepkileriniz, çıkaramadığınız enerji sizi hasta edebilir. Görünmez kazalara da dikkat! Özellikle riskli sporlar, adrenalin içeren aktiviteler açısından uygun bir süreç değil. Cesaretin ve özgüvenin kırıldığı, harekete geçilmekte zorlanılacağı bir süreç olabilir. Bu dönem içsel öfkenizi yaratıcı eylemlere dönüştürenler kazançlı çıkar.

Haberin Devamı

 İkizler
Toplum için harekete geçebilirsiniz
Bu hafta hareket, stres, mücadele alanınız dostluk ilişkileri ve sosyal yaşamınız olacak. Hızlanan bir sosyal hayat, heyecanlı ve hareketli ortamların yanı sıra bazı arkadaşlarınıza da tahammülünüz az olabilir. Ama diğer yandan arkadaşlarınızı motive etmek, toplum adına faydalı bir şeyler yapmak üzere harekete geçmek içinde süper bir dönem.

Haberin Devamı

Yengeç
Hedeflerinize koşarken kimseyi incitmeyin
Kariyerinizde atak, canlı, hiçbir rekabetten ve mücadeleden kaçmayacağınız, her türlü riski göğüsleyebileceğiniz bir süreç başlıyor. Yalnız bu kadar yüksek enerjiyle zaman zaman iş yerinde çatışmaların ortasında da bulabilirsiniz kendinizi. İş yeri açmak, iş kurmak, tek başınıza bir işi üstlenmek, liderlik etmek için harika bir dönem. Hedeflerinize koşarken insanları kırmamaya özen gösterin.

Haberin Devamı

Aslan
Eğitim, ticaret, yurtdışı işler…
Harekete geçeceğiniz, sabırsız davranacağınız, yeri geldiğinde çatışmalardan kaçmayacağınız konular; eğitim, ticaret, yurtdışı bağlantılı işler olabilir. Bu konularda hızlı kararlar almanız gereken, çözüm odaklı davranacağınız, hedeflerinize hızlı bir şekilde ulaşacağınız bir süreçte olacaksınız. Zaman zaman bu konularda liderlik etmeniz gereken koşullarla da karşılaşabilirsiniz.

Başak
Sabırsız ama çözüm odaklısınız
Krediler, borçlar, miras, nafaka, ortaklaşa kazanımlar, sağlıkla ilgili konularda hem biraz sabırsız hem de çözüm odaklı olacağınız bir dönem başlıyor. Yalnız bu konular zaman zaman sizi zıvanadan da çıkabilir ve bazen ateşli tartışmalar içinde bulabilirsiniz kendinizi. Sağlık harcamalarınız artabilir, bağışıklık sisteminize ekstra dikkat edin. Ateşli hastalıklar, enfeksiyonlar ya da bir ameliyat durumu söz konusu olabilir.

Terazi
Karşınızdaki kişileri biraz alttan alın
Özellikle ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar, iş birlikleri, evlilik gibi konularda oldukça sabırsız, biraz bencil ve çözüm odaklı davranacağınız bir dönem. Yalnız zaman zaman bu konularda ciddi tartışmalarda yapabilirsiniz. Bir taraftan ilişkiler ve ortaklıklar için harekete geçecek motivasyonu ve enerjiyi kendinizde bulacaksınız ancak her an çatışmaya hazır haliniz huzuru da kolay yakalamayacağınıza işaret etmekte. Karşınızdaki kişileri biraz yönetmeniz ve hatta belki alttan almanız gerebilir.

 Akrep
Sizin için çalışanları kırmayın
Günlük hayatınızda adeta bir yarış gibi koşturmacalarla ve streslerle dolu bir döneme giriyorsunuz. Hani bir oturayım, dinleneyim yok! Tabii bu süreçte sağlığınıza gereken özeni de göstermelisiniz. Birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınızla hem yaratıcı ama bir o kadar da çatışmalı bir dönem sizi bekliyor. Sizin için çalışan kişileri kırmamaya özen gösterin. İş kazalarına da dikkat edin. Ateşli rahatsızlıklar keyfinizi kaçırabilir, mide ve bağırsakla ilgili sıkıntılar söz konusu olabilir.

 Yay
Çocuk sahibi olmak için uygun
Acayip çapkın, flört peşinde ve bir o kadar yaratıcı bir süreçtesiniz. Yatırımlar konusunda risk almaya oldukça yatkın olacağınız bir dönem başlıyor. Yalnız özel hayatınızda zaman zaman bencil olmaktan kaynaklanan çatışmalar içinde de bulabilirsiniz kendinizi. Yine bu dönem çocuk sahibi olmak, hamilelikle ilgili konular için harekete geçme açısından da uygundur.

Oğlak
Evde tadilat ya da taşınma için uygun dönem
Aile içinde zaman zaman tansiyonu yükseltecek durumlar meydana gelse de isteklerinizi yaptırmak, kabul ettirmek konusunda başarılı olabileceksiniz. Ailevi konularda, gayrimenkulle ilgili konularda sabırsız davranabilirsiniz. Ev içi kazalara ve yanıkla ilgili konulara da dikkat etmelisiniz. Taşınmak, yer değiştirmek için uygun bir dönem. Evinizde büyük çaplı tadilat işlerine girişebilirsiniz.

 Kova
Heyecanlı fikirler hayata geçiyor
İletişimle ilgili ve zihinsel konular hızlanmaya başlıyor. Sürekli bir şeylere hızlı bir şekilde karar vermek durumunda kalabilirsiniz; sık sık yolculuklar gündeme gelebilir. Yakın çevreniz, kardeşler, akrabalar, komşularla ilişkilerde tansiyon yükselebilir. Sizi heyecanlandıracak birçok fikri hayata geçirmek için aceleci olabilirsiniz. Eğer aktif araba kullanan biriyseniz trafikte sakin olmaya ekstra özen gösterin. Arabanız sürpriz arızalar da çıkarabilir.

Balık
Finansal motivasyonunuz çok yüksek
Sizi harekete geçirecek, zaman zaman kızdıracak, hızlı aksiyonlar almanız gerekecek konular maddiyatla ilgili olacak. Hızlı para kazanmak isteyecek ve bunun için harekete geçip riskler alabileceksiniz. Ama diğer yandan tam para biriktireyim diye niyetlenirken ani ve dürtüsel bir kararlar hızlı harcamalar içinde de olabilirsiniz. Her şekilde finansal açıdan hedeflerinize ulaşma motivasyonunuz yüksek olacak.