• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • Para, güven, sadakat, istikrar...

  Oldukça hareketli bir haftaya giriyoruz. Yarın hem Merkür hem de Güneş, Boğa burcuna geçecek. İstikrâr, sağlamlık ve para dönemi başlıyor. Parasal konularda mantıklı ve kazanç getirecek kararlar alabiliriz. Etkisi 4 Mayıs’a kadar devam edecek. Hafta ortasında Venüs ile Uranüs birlikte hareket edecek. Ani aşk ve flörtlere işaret ediyor. Çarşamba ve perşembe ilişkilerle ilgili güzel sürprizlere açık olmalıyız. Ancak mevcut ilişkilerinizde karşınızdaki insanları çok sıkmayın.

  Cuma Mars, Yengeç burcuna geçecek ve 11 Haziran’a kadar bu burçta seyahat edecek. Kendimizi güvende hissetmek için mücadele ederken aileyle ilgili konulardaki stresli durumları dikkatli yönetmek gerekebilir. Bu dönemde mide daha hassastır. Besin zehirlenmelerine dikkat!  Cumartesi, Merkür ile Uranüs birlikte hareket edecek. Evimizin elektrik tesisatını gözden geçirip onarabiliriz. Hızlı düşünme kapasiteniz yüksek; orijinal ve dâhice fikirler aklınıza gelebilir. Pazar günüyse Venüs ile Satürn arasında sert bir etkileşim olacak. İlişkilerde soğukluk, mesafe, ayrılıklar söz konusu olabilir. Bugün parasal konularda da işler istediğimiz gibi gitmeyebilir.

  KAZANÇ ARTTIRACAK FİKİRLER
  Koç (21 Mart-19 Nisan)

  4 Mayıs’a kadar parasal konularda akıllıca kararlar verecek, kazançlarınızı arttıracak fikirlerle ilgileneceksiniz. Mars, Yengeç burcuna geçince ev, yuva, aile, gayrimenkulle ilgili konularda stresli durumlar yaşanabilir, aile ilişkileri gergin olabilir. 

  KARDEŞLERLE İLİŞKİLER STRESLİ OLABİLİR
  Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

  Merkür burcunuza geçiyor, 4 Mayıs’a kadar tüm iletişim kanallarınız açık. Önemli anlaşmalar yapabilir, eğitimlere başlayabilirsiniz. Mars, Yengeç burcuna geçince, 11 Haziran’a kadar kardeşlerle ve komşularla ilişkilerde stresli durumlar söz konusu olabilir.

  DOSTLARLA PARA KAZANMA ZAMANI
  İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

  Merkür’ün Boğa burcundaki seyahatiyle dostlarınızla iletişim trafiğiniz artacak, onlarla para kazanmak adına projeler geliştirebilirsiniz. Mars’ın Yengeç burcundaki seyahatiyle parasal konularda stres söz konusu. Kendinizi tartışmaların içinde bulabilirsiniz.

  MÜCADELE GÜCÜ BULACAKSINIZ
  Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

  Mars burcunuza geçecek, 11 Haziran’a kadar seyahat edecek. Mars harekete geçme ve mücadeleyle ilgili. Hayatınızda mücadele edecek gücü kendinizde bulacaksınız. Kazalara karşı dikkatli olun. Güvende hissetmeyince agresifleşebilirsiniz.

  AKILLICA HAREKET EDECEKSİNİZ
  Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

  Merkür’ün Boğa burcundaki seyahatiyle kariyerinizle ilgili konularda akıllıca hareket edeceksiniz. İş başvuruları yapmak için de uygun bir zaman. Mars’ın Yengeç burcundaki seyahati sırasında psikolojik sağlığınıza dikkat etmelisiniz. 

  BOL BOL OKUYUP ARAŞTIRACAKSINIZ
  Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

  4 Mayıs’a kadar bol bol okuyacak, araştırma yapacak, seyahat planlayacaksınız. Reklam, tanıtım işlerinden fayda sağlayabilirsiniz. Mars’ın Yengeç burcundaki seyahatiyle dostlarınızla aranızda güven sorunları oluşabilir. Gerginlikler ortaya çıkabilir.

  PATRONLARINIZLA TARTIŞMAMAYA ÇALIŞIN
  Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

  Kariyerinizle ilgili konularda mücadele gerektiren ve harekete geçeceğiniz bir süreç başlıyor. Mars, Yengeç burcunda seyahat edecek ve kendinizi sürekli güvende hissetmek için sıkı bir şekilde çalışacaksınız. Patronlarınızla tartışmamaya özen gösterin.

  GELİRİNİZİ YÜKSELTECEK ANLAŞMALAR...
  Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

  4 Mayıs’a kadar gelirinizi arttıracak anlaşmalar yapabilirsiniz. Mars, Yengeç burcunda seyahat ederken eğitim, medya işleri, pazarlama, reklam gibi konularda mücadele etmeniz gerekecek. Bu süreçte kendinizi güvende hissetmeyebilirsiniz.

  GÜZEL TEKLİFLER ALABİLİRSİNİZ
  Yay (22 Kasım-21 Aralık)

  4 Mayıs’a kadar kariyerinizde verimli bir süreç başlıyor. Güzel teklifler alabilirsiniz. Ardından 11 Haziran’a kadar borçlar, krediler, nafakalar, burslar, sponsorluklar, kredi kartlarıyla mücadele edeceksiniz. Kendinizi tartışmaların ortasında bulabilirsiniz. 

  EVLİLİK, ORTAKLIKLAR, SÖZLEŞMELER...
  Oğlak (22 Aralık-21 Ocak)

  İlişkiler, evlilik, ortaklıklar, sözleşmeler konusunda stresi bir süreç başlıyor. Mars, Yengeç burcunda seyahat ederken zayıf olan ve güven vermeyen ilişkiler yara alacak. 4 Mayıs’a kadar akıllıca yatırımlar yapabilir, eğitimlere başlayabilirsiniz.

  MİDE SAĞLIĞINA DİKKAT EDİN
  Kova (22 Ocak-18 Şubat)

  Taşınmak ya da ev almakla ilgili planlarınız varsa 4 Mayıs’a kadar harekete geçin. 11 Haziran’a kadar iş koşullarınıza, sizin ve evcil hayvanınızın sağlığına dikkat edin. Özellikle de midenize... Güvende hissetmediğiniz noktalarda iş arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz.

  PLANLAMA YAPACAĞINIZ BİR SÜREÇ
  Balık (19 Şubat-20 Mart)

  Yeni şeyler öğreneceğiniz, seyahatler planlayacağınız bir süreç. Ama 4 Mayıs’a kadar... Daha sonra, 11 Haziran’a kadar yatırımlar konusunda dikkatli olmalısınız. Özel hayatınızda kendinizi güvende hissetmediğiniz noktalarda arıza çıkarabilirsiniz. 

  Yazının devamı...

  İş konusunda kimseye savaş açmayın  Gökyüzünde bu hafta önemli bir gezegen geçişi olacak, Mars burç değiştirecek. “Bu neden önemli” diyeceksiniz. Önemli çünkü astrolojik olarak Mars ‘küçük kötücül’ olarak bilinir ve burç değiştirdiği anda geçtiği burcun temsil ettiği konularda birtakım zorlanmaları ve stresleri beraberinde getirir. Mars’ın Yengeç burcuna geçişi bizim için ekstra önemli. Türkiye’nin yükselen burcu Yengeç ve bu süreç bizi ülke açısından çok daha yakından ilgilendiriyor.

  Bu durum bireysel yaşamımızı nasıl etkileyecek, hem dünyada hem de ülkemizde nelere neden olacak, göz atalım...

  Mars 23 Nisan’da Yengeç burcuna geçecek ve 11 Haziran’a kadar bu burçta seyahat edecek. Mars’ın astrolojik olarak temsil ettiği konular: Harekete geçme, savaşma, savunma, yakıp yıkma, saldırı gerçekleştirme, yangınlar, kıyasıya bir şekilde mücadele etme, her türlü yanıcı-kesici-delici aletler, yangınlar, patlamalar, hastalıklar, ameliyatlar, rekabet etmek, cinsel güç, eril enerji, agresyon ve öfke patlamalarıdır.

  EVDE HUZUR ZOR...

  Mars, Yengeç burcuna geçerek bütün bu kavramları Yengeç burcuyla birleştirip yoluna devam edecek. Etkilerinin ne olacağını anlayabilmemiz için Yengeç burcunun astrolojik olarak neleri sembolize ettiğini de bilmeliyiz... Bu burç, astrolojide güven duygusu, annelik etmek, duygusal konular, ailevi temalar, gayrimenkulle ilgili konular, çocuklar, vatani konular, korumak ve kollamak, gıdayla ilgili konular, kafeler, restoranlar ve sağlıkta mideyi temsil eder. Yalnız şunu eklememiz gerekiyor: Astroloji terminolojisine göre Mars, Yengeç burcunda ‘düştüğü’ bir konumda. Düşmesi demek; asalet kaybetmesi demek. Asalet kaybetmesi de Mars’ın kalitesiz bir kullanımına işarettir. Ne demek istediğimi, vereceğim örneklerle daha iyi anlayacaksınız.

  Mars’ın Yengeç burcunda seyahat edeceği 11 Haziran’a kadar olan süreçte şunların ortaya çıkmasını bekleriz:
  Aileyle olan ilişkiler pek sütliman gitmeyebilir,  sürekli çatışma halleri içine girebiliriz, ev içi şiddet artabilir. Evde huzuru yakalamak kolay olmayabilir. En iyi haliyle yaşadığımız alanda tamir-tadilat işleriyle uğraşmamız gerekebilir ya da evde bozuk ve onarım gerektiren işlerle haşır neşir olabiliriz.

  Yakın çevremizle ve komşularımızla olan ilişkilerde de çatışmalar ve gerginlikler söz konusu olabilir. Sevdiklerimizi korumaya çalışırken aşırı korumacı ve hassas yaklaşabiliriz ve bu, bazen etrafımızdaki insanları rahatsız edebilir.

  Mars, Ay’ın temsil ettiği Yengeç burcunda seyahat ettiği süreçte tepkilerimiz daha duygusal olur. İlla mantıklı olması gerekmez, sadece öyle hissettiğimiz için tepkiler verebiliriz. Öte yandan, bu dönem bizi harekete geçirecek konular yine duygularımız olacak. Ancak bir konuya veya kişiye güvenirsek harekete geçebiliriz. Kendimizi güvende hissetmediğimiz noktalardaysa agresifleşebiliriz.

  Yengeç burcu geçmişle ilgili bir burçtur. Bu süreçte geçmişe ait konular yeniden önümüze düşebilir. Geçmişte halledilmesi gereken ama hallolmamış duygusal meseleler yeniden gündemimiz haline gelebilir.

  DİYET İÇİN UYGUN BİR DÖNEM

  Bu dönem taşınmak, yer değiştirmek, ev almak-satmak gibi konuların da gündemde olacağı zamanlar... Bu işlerle ilgilenirken mal sahipleriyle olan ilişkileri dikkatli bir şekilde yönetmekte fayda var. Taşınırken eşyanızın dikkatli taşınmasını sağlayın. Eşyalarınız zarar görmesin, kırılmasın, kaybolmasın.

  Mars, Yengeç burcunda seyahat ederken yediklerimize ve içtiklerimize de dikkat etmeliyiz. Mide sorunları, beslenme veya beslenememeyle ilgili problemlerle daha çok uğraşmamız gerekebilir. Bu dönem ayrıca  zayıflamak, diyete başlamak için de uygun olabilir. Mars saldırı demekse, Yengeç burcunda olduğu dönemde, pasif-agresif bir savaşma şekli gösterebilir. Yani saldırıya geçmek yerine, “En iyi saldırı şekli savunmadır” diyebiliriz.

  Bu dönem çok fazla duygusal patlamalar yaşanabilir, bu patlamaları özellikle kendimizi güvende hissetmediğimiz noktalarda yaşayabiliriz. “Güvenlik önem kazanacak” dedik; evimize veya iş yerlerimize alarmlar taktırabilir, ekstra önlemler alabiliriz. Özellikle 5 Haziran civarı çok daha dikkatli olmalıyız. Mars’ın o gün Pluton’la zor bir kontağı olacak. İş konusunda kimseye savaş açmayın. Finansal riskler almak için de uygun bir dönem olmayabilir.

  EMLAK FİYATLARINA BAKMALI

  Konuya biraz da dünya açısından bakalım... Dünyada artan bir muhafazakârlık görebiliriz. Özellikle 5 Haziran civarı dünyada büyük yangınlar, patlamalar, terör saldırıları olabilir. Depremler tetiklenebilir ya da ekonomik çalkantılar söz konusu olabilir.

  Bunun yanı sıra emlak fiyatlarını, gayrimenkul ve inşaat sektörünü yakından takip etmek gerekir. Acaba fiyatlarda bir düşme olur mu? Gözlemlemekte fayda var. Gıda, besin ve tedarik zinciriyle ilgili konularda yine stresli gelişmeler; çocuk, annelik, hamilelikle ilgili konularda yine stresli durumlar meydana gelebilir. Tarihi şehirler, tarihi ve müze benzeri yerlerde çatışmalar, yangınlar meydana gelebilir. Yaşlı kişilerin ölümleri söz konusu olabilir. Konaklama işleri, oteller, pansiyonlar, lokanta ve kafeler, yiyecek ve içecek sektörüyle ilgili konular bu dönemde zarar görebilir.

  Son olarak, Türkiye’ye bakalım... Halkın talepleri, halk sağlığı ve halkın tepkileri gündeme gelebilir. Koronavirüsle birlikte halkın sabır mekanizması zarar görebilir ve ister istemez daha tepkili olabilirler. Bu dönem halkın sağlığına, kişisel önlemlerine belki daha çok önem vermesi gerekebilir.

   

  Yazının devamı...

  Aktif, dinamik, heyecanlı...

  Oldukça hızlı ve dinamik başlıyoruz haftaya! Koç burcundaki yeniay, hedeflerimize doğru tüm hızımızla koşacağımıza işaret ediyor. İstediklerimizi yapabilecek cesareti kendimizde bulabileceğiz. Yalnız kadınlarla ilişkilerde krizler olabilir. İlişkiniz sizi zorlayabilir. 

  Salı günü Güneş ile Mars arasında güçlü bir kontak var. Fiziksel olarak güçlü, cesur ve atak olacağız. Spora başlamak için de harika bir gün. Geçmişte ertelediğiniz zor projelerin üstesinden gelmenin tam zamanı. Libidonun artacağı zamanlar... Çarşamba günü aşkı ve ilişkileri sembolize eden Venüs, güçlü olduğu Boğa burcuna geçecek ve 9 Mayıs’a kadar burada seyahat edecek. Aşkta ve ilişkilerde keyifli ve mutlu zamanlar. Paramızın bereketi de artacaktır bu süreçte.

  Perşembe günü Güneş ile Jüpiter arasında güzel bir etkileşim olacak. Hem kariyer hem finansal açıdan şanslar meydana gelebilir. Yalnız cuma günü Güneş ile Pluton arasındaki sert görünüm nedeniyle otorite figürleriyle restleşmemeye özen gösterin. Hafta sonuysa Mars ile Jüpiter arasındaki dinamik görünümle her türlü rekabetten başarıyla çıkabileceksiniz. Risk almak için uygun bir zaman.

  HAYATINIZIN EN HAREKETLİ SÜRECİ OLABİLİR
  Koç (21 Mart-19 Nisan)

  Bu hafta burcunuzda bir yeniay meydana gelecek. Yeniaylar başlangıçları, heyecanları işaret eder. Hayatınızın en hareketli sürecini yaşıyor olabilirsiniz. İşle ilgili konularda diplomatik olmayı elden bırakmayın. Finansal bir krizi yönetmeniz gerekebilir. 

  VENÜS SİZE AŞK, MUTLULUK, HUZUR GETİRECEK
  Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

  Boğalar, hadi iyisiniz! Bu hafta aşkı, mutluluğu, huzuru sembolize eden Venüs burcunuza geçecek ve 9 Mayıs’a kadar orada seyahat edecek. Yalnızsanız hayatınıza aşkı çekebilir, güzellik ve estetikle ilgili konularda olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

  ZOR PROJELERİN ÜSTESİNDEN GELECEKSİNİZ
  İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

  Bu hafta Güneş ile Mars arasındaki dinamik etkileşimle heyecanınız yerinde olacak. Spora başlamak için uygun bir hafta. Geçmişte ertelediğiniz zor projelerin üstesinden gelmenin ya da yeni projelere başlamanın tam zamanı. İnsanlar sizi çok daha çekici bulacak.

  İŞ KONUSUNDA MOTİVE OLACAKSINIZ
  Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

  Bu hafta Koç burcundaki yeniay burcunuzun kariyer alanında meydana gelecek. İş konusunda motivasyonunuz yüksek. İş teklifleri alabilir, projeler üstlenebilir, iş kurabilirsiniz. Yalnız kariyer ve özel hayat dengesine dikkat! İlişki yönetiminde hassas olun.

  HEM İŞTE HEM İLİŞKİLERDE PARLIYORSUNUZ
  Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

  Venüs’ün Boğa burcuna geçişi Aslanları 9 Mayıs’a kadar hem iş hem de ilişkiler konusunda parlatacak. Hayatınızda kimse yoksa belki de iş vasıtasıyla tanıştığınız biriyle yakınlaşabilirsiniz. Başarılı ve ilgi çektiğiniz bir kariyer süreci bekliyor sizleri... 

  KRİZLERİ YÖNETMENİZ GEREKEBİLİR
  Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

  Özel hayatınız, çocuklarınız ya da finansal konularda kriz yönetmeniz gereken bir hafta olabilir. Sağlıkla ilgili göz, kulak, burun gibi organlara dikkat edin. Finansal olarak da belki yatırımlar konusuna dikkat edin. Özel hayatınızda kontrolcü olmayın.

  İLİŞKİLERİ YÖNETİRKEN DİKKATLİ OLUN
  Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

  Bu hafta odak noktanız ilişkiler, ortaklıklar ve evlilikle ilgili konular... Karşınızdakiler normalden daha aceleci olabilir. Bu hafta kaderiniz biraz karşınızdaki insanların davranışlarına bağlı olabilir. Bu yüzden ilişkileri yönetme konusunda dikkatli davranın.

  AŞKTAN YANA MUTLU GÜNLER BAŞLIYOR
  Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

  Aşktan yana mutlu ve keyifli günler başlıyor. Venüs’ün Boğa burcuna geçişiyle evlenmek, ortaklıklar kurmak, yeni ilişkilere başlamak gibi konularda cesur olacaksınız. Yoğun bir çalışma temponuz var, uyku ve beslenme düzeninize dikkat edin.

  ŞİMDİ HAYATTAN KEYİF ALMA ZAMANI
  Yay (22 Kasım-21 Aralık)

  Koç burcunda meydana gelecek olan yeniay hayatınıza hız ve motivasyon katacak. Yeni flörtler ya da çocuk sahibi olmak gibi konularda sizi destekleyecek. Hayattan keyif alma zamanı... Sadece yatırımlar konusunda dikkat edin, düşünmeden adım atmayın.

  EVİNİZDE DEKORATİF DEĞİŞİMLER
  Oğlak (22 Aralık-21 Ocak)

  Bu hafta odağınızda aileniz ve yaşam alanınız olacak. Yalnız ev ve aile içinde ilişki yönetimine dikkat! Taşınabilirsiniz ya da bu hafta evinizde dekoratif değişiklik yapacaksanız veya tadilat, bakım, onarım olacaksa işler pek de istediğiniz gibi gitmeyebilir.

  İLETİŞİM KONULARINDA TEMPOLU HAFTA
  Kova (22 Ocak-18 Şubat)

  İletişim konularında tempolu bir hafta sizleri bekliyor. Bazı plansız seyahatler de gündeme gelebilir. Her türlü tanıtım, reklam işleri için güzel bir dönem. 9 Mayıs’a kadar evinizi güzelleştirebilir, belki ev alabilirsiniz. Evinizde huzurlu ve keyifli zamanlar başlıyor.

  ODAK NOKTANIZ PARASAL KONULAR OLACAK
  Balık (19 Şubat-20 Mart)

  Bu hafta odak noktanız parasal konular olacak. Finansal konularda hızlı aksiyon alacağınız bir süreç... Ama parasal konularda takıntılı ve kontrolcü olmayın, kimsenin kalbini kırmamaya da özen gösterin. 9 Mayıs’a kadar keyifli seyahatler gündeme gelebilir.

  Yazının devamı...

  Bu ara bencillik yapan kaybeder

  Koç burcunun 22’nci derecesinde 12 Nisan’da Venüsyen bir yeniay meydana gelecek. Pluton’un bu yeniaya açısı sert ama Jüpiter ve Mars’ın destekleyici açıları olacak. Baten Kaitos sabityıldızı da bu yeniayda kendini hissettirecek. Şimdi gelelim bu yeniayın önce bireysel, sonra dünya üzerindeki etkilerine...

  Etkisi 10 gün sürecek yeniay koç burcunda olacağı için bu burcun sembolize ettiği konular gündemimizden düşmeyecek; harekete geçmek, tempo, hız, liderlik etmek, çözüm odaklı olmak, yüksek enerji, sakarlıklar, yeni başlangıçlar, ilkel dürtüler...

  Yeniayla birlikte hayatımıza belli bir oranda tempo geliyor. Hızlı hareket edeceğimiz, hızlı aksiyonlar almamız gereken bir dönem. Hedeflerimiz neyse ona doğru koşacağız ve kuvvetle muhtemel elde edebileceğiz.

  Koç burcu başlangıçlarla da ilgili. Bu dönemde hayatımızda birçok yeniliğe yer verebiliriz. Bunlar bazı şeylerin öncüleri de olabilir. Zaman zaman çabuk öfkelenip ani tepkiler de verebiliriz. Zaten Koç yeniayı döneminde sabırdan bahsetmek pek kolay olmaz. Her işimizin hızlı hızlı olmasını isteriz.

  Hamilelik ve çocuk sahibi olmakla ilgili konular gündeme gelebilir. Ya da varsa çocuklarımızla ilgili önemli konuları netliğe kavuşturabilir, yeni adımlar atabiliriz. Tabii ara sıra sakarlıklar da peşimizi bırakmayabilir. Dürtüsel ve ilkel davranabiliriz. Hatta bazen kibar olmamız gereken noktalarda bunu başarmak kolay olmayabilir. Hayatımızdaki insanların bencilliğinden şikâyet edebilir, bazen de biz bencilleşebiliriz.

  Sağlık konusundaysa yeniay 22’nci derecede olması nedeniyle yanak ve çene kaslarına dikkat edilmesinde fayda var. Ağrılar, sızılar söz konusu olabilir.

  LİBİDO BU DÖNEMDE YÜKSELEBİLİR

  Yeniayın başrol oyuncusu Venüs olacak. Venüs ilişkiler, mutluluk, aşk ve sevgi kavramlarıyla ilgili. Bu yüzden bu yeniayda ilişkiler ciddi bir şekilde mercek altına alınacak demek yanlış olmaz. Ancak özel hayatında bencil olanlar bu dönemde kaybeder. Öte yandan bu dönemde yeni aşkların, ilişkilerin başlaması da çok muhtemel.

  İşin içinde Venüs varsa estetik ve güzellikle ilgili konular da önem kazanıyor. Ancak Venüs zararlı pozisyonda olduğu için estetikle ilgili konularda arzu edilen sonuca ulaşmak kolay olmayabilir.

  Venüs parasal koşullarla da ilgilidir. Düşüncesizce ya da dürtüsel harcamalar, parayı tutamamak gibi etkileri olabilir. Finansal açıdan size zarar verecek harcamalardan ve yatırımlardan uzak durun.

  Venüs ve Pluton arasında da zorlu bir görünüm var. Mevcut ilişkilerinizde ve ortaklıklarınızda güç ve kontrol etme arzularınızı dikkatli yönetmelisiniz. Gereksiz kıskançlıklar ve aşırı sahiplenici durumlar krizler yaşamanıza neden olabilir. Ya da ilişkilerde kaybetme korkusu yüzeye çıkabilir. Korkuyla hareket ederken daha büyük hatalar yapılabilir. Libido da bu dönemde yükselebilir. Venüs kadınları temsil ettiğinden dolayı bu yeniayda kadınlarla ilişkileri dikkatli yönetmeli. Ciddi krizler yaşanabilir.

  İŞ HAYATINDA BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER

  Bu yeniaya Pluton’un Oğlak burcundan sert açıları olacak. Her şeyi kontrol etmeye çalışırken otorite figürlerle çatışmalara işaret edebilir. İş hayatımızda özellikle ilişki yönetimine ekstra dikkat göstermekte fayda var. Büyük değişiklikler söz konusu olabilir. Birtakım psikolojik sorunlar veya korkular tetiklenebilir. Belki de korkuların üstüne giderek bunları aşma zamanıdır. Ancak siz yine de kimseyle tehdit eder gibi konuşmayın.

  Neyse ki Jüpiter ve Mars yeniaya destekleyici açılarla etkileşimde bulunuyor. Jüpiter sayesinde yeni başlayan işlerin hızla büyüyeceğini düşünebiliriz. Fırsatlar ve şanslar da elde edilebilecek, özellikle arkadaş çevrelerinden. Mars’ın desteğiyle de motivasyon kazanılacak. Korkusuzca harekete geçme, iradeli olma, zorlukların üstesinden gelebilme gücü bulacağız.

  İki gezegen de hava grubu burçlarda. Bilgi, iletişim becerileri sayesinde her türlü durumu kotarabileceksiniz.

  DÜNYA ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ...

  Koç burcu dünya astrolojisine göre yangınlar, aktif volkanlar, siyasi liderlerin dürtüsel çıkışları, sansasyonlar, enerji kaynakları, askeri konular, savaş, sporcular, kahramanlık ve çocukları sembolize eder. Bu yeniayda Venüs başrolde olduğu için kadınlar ve altın da önem kazanacaktır, bilginize.

  Her an ortaya çıkabilecek bir savaş rüzgârı söz konusu. Yine yangınları tetikleyici olabilir. Kadınlarla ilgili krizler, cinsel tacizlerle ilgili skandal durumlar...

  Dünya çapında ekonomik manipülasyonların dönebileceğini unutmamak gerekir. Zaten Kaitos sabityıldızı etkin olacak bu yeni ayda. Bu yıldız çöken binalar ve mayınlarla ilgili. Birtakım olaylar meydana gelebilir.

  Yeniayın Türkiye üzerindeki etkilerine gelince... Yeniay Meclis ve bakanların olduğu alana düşüyor. Meclis’teki kadınlarla ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir. Kadınlar güçlenebilir. Onları ilgilendiren yasalar Meclis gündemine gelebilir. Bazı bakanlıklarda değişim ve yapılanma söz konusu olabilir.

  Yeniay Türkiye haritasında Satürn’ün tam karşısında. Aslında etkilerini almaya başladık bile. Zira yeniden kapanma ve kısıtlamalar geldi. Finansal konuların önem kazanacağından bahsedilebilir. Özellikle Venüs’ün temsil ettiği altınla ilgili ilginç gelişmeler söz konusu olabilir. Dış ittifaklarla birtakım pürüzler ortaya çıkabilir. Çocuklarla ilgili konular gündeme sık gelebilir.

  Yazının devamı...

  Bu hafta etliye sütlüye karışmayın

  Haftaya ayın Oğlak burcundaki hareketiyle; ciddi, sorumluluk duygusu yüksek başlıyoruz. Önemli işlerimizi halledebilir, oldukça iş bitirici olabiliriz. Salı günüyse Venüs ile Mars arasındaki uyumlu etkileşim sayesinde birileriyle buluşmak, flört etmek, sevdiklerimize sürprizler yapmak için koşullar gayet güzel olacak. Çarşamba günü Ay, Kova burcunda seyahat edecek. Uzay, elektrik, elektronik ve entelektüel konulara ilgi artabilir. Evimizde, işyerimizde elektronik cihazlarla sorun yaşama potansiyelimiz yüksek. Gün içinde elektrik çarpması durumuyla karşılaşabiliriz. Vücudumuzda elektrik yükü çok fazla olabilir, bu yüzden arada toprakla temas edin.

  Perşembe günü Ay, Balık burcunda seyahat edecek. Sezgiler güçlenirken başkalarına yardım etmek önem kazanacak. Yaratıcı işlerle ilgilenebiliriz. Cuma günüyse Mars’la Neptün arasında sert bir etkileşim meydana gelecek. Enerjimiz düşebilir, yalanlarla uğraşmamız gerekebilir. Cesaretimizi, motivasyonumuzu hemen kaybedebiliriz. Gerçek olamayacak kadar iyi görünen tekliflere karşı dikkatli olun. Özellikle özel hayata ilişkin konularda... Yeni tanışmalar aldatıcı olabilir. Fazladan iş üstlenmek için pek uygun değil.

  FLÖRT ETMEK İÇİN ŞAHANE BİR HAFTA
  Koç (21 Mart-19 Nisan)

  Merkür 4 Nisan’a kadar burcunuzda seyahate devam edecek. Bu süreçte hayatınızda iletişim konuları hızlanacak, fikirleriniz ve düşünceleriniz önem kazanacak. Seyahatler planlayabilirsiniz. Flört etmek, yeni birileriyle tanışmak için de şahane bir hafta.

  PARASAL KONULARDA BELİRSİZLİK...
  Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

  Mars ile Neptün arasındaki sert etkileşim nedeniyle parasal konularda kendinizi sisli bir yolda yürüyor gibi hissedebilirsiniz. Bu hafta finansal hedeflere ulaşmak kolay olmayabilir, risk almak doğru olmayabilir. Kandırılmalara karşı dikkatli olun.

  KARİYER ALANINDA TEMKİNLİ OLUN
  İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

  Burcunuzda hareket eden Mars ile Neptün arasında sert bir etkileşim olacak. Kariyer alanında olayları doğru yorumlamak kolay olmayabilir. Bu hafta iş hayatınızla ilgili büyük adımlar atmayın. Skandallara karşı dikkatli olun, etliye sütlüye karışmayın.

  ENERJİNİZ DÜŞEBİLİR, SAĞLIĞA DİKKAT!
  Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

  Mars-Neptün etkileşimi çabaların boşa çıkması gibi bir etki yaratabilir. Özellikle uluslararası ilişkiler, akademik konular, medya, satış, pazarlama, hukuki konularda işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Enerjiniz biraz düşük seyredebilir. Sağlığınıza dikkat edin.

  BORÇ VERMEK, KEFİL OLMAK İÇİN UYGUN DEĞİL
  Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

  Bu hafta için hayal kırıklığı haftası demek yanlış olmaz. Mars ile Neptün arasındaki sert etkileşimle dostlarınızdan beklediğiniz desteği göremeyebilirsiniz. Beklediğiniz bir ödeme gelemeyebilir. Bu hafta birilerine borç vermek, kefil olmak için uygun değil.

  İŞ HAYATIYLA İLGİLİ HAYAL KIRIKLIĞI...
  Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

  Mars ile Neptün arasındaki sert etkileşimle hem ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar hem de kariyerinizle ilgili konularda işler umduğunuz gibi gitmeyebilir. Hayal kırıklıkları söz konusu olabilir. Partnerinizden veya ortağınızdan destek göremeyebilirsiniz.

  İSTEMEDİĞİNİZ SORUMLULUKLARI ÜSTLENMEYİN
  Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

  Belirsizlikler olabilir ve kafanız karışabilir. Kendinizi, birlikte çalıştığınız kişilerle sonu gelmez tartışmalar içinde bulabilirsiniz. Direnciniz biraz düşük olabilir ve ‘Hayır’ diyemediğinizden bir konudan dolayı üstleneceğiniz sorumluluktan pişmanlık duyabilirsiniz.

  FİNANSAL AÇIDAN RİSK ALMAYIN
  Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

  Skandal durumlar, yalanlar, belirsizlikler özel hayatınızı olumsuz etkileyebilir. İlişkilerde şüpheci olabilirsiniz, güveniniz biraz sarsılabilir. Borsa gibi spekülatif yatırım araçlarından uzak durmakta fayda var. Finansal açıdan risk almak için uygun bir zaman değil.

  YALANLARA, SKANDALLARA DİKKAT EDİN
  Yay (22 Kasım-21 Aralık)

  Mars ile Neptün arasındaki gerginliğin etki edeceği alanlar; aile, gayrimenkul, alım-satım, anlaşmalar, ilişkiler ve ortaklıklar olacak. Bu konularda yalanlar ya da skandal durumlar meydana gelebilir. Evinizin su tesisatıyla ilgili sorunlar da oluşabilir.

  YANLIŞ ANLAŞILMALAR YAŞANABİLİR
  Oğlak (22 Aralık-21 Ocak)

  Bu hafta sağlığınıza dikkat edin. Mars ile Neptün arasındaki gergin görünüm sindirim sisteminize, cildinize, ayaklarınıza etki edebilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle, komşularınızla ya da kardeşlerinizle de yanlış anlaşılmalardan dolayı ilişkiler zedelenebilir.

  BAŞKALARININ TAVSİYESİYLE ADIM ATMAYIN
  Kova (22 Ocak-18 Şubat)

  Bu hafta parasal konularda amaçlarınıza ulaşmak kolay olmayabilir, hayal kırıklığı yaşanabilir. Yatırım yapmak için daha dikkatli adım atmak gerekebilir, başkalarının tavsiyesiyle adım atmamakta fayda var. Beklenmedik harcamalarınız olabilir.

  KENDİNİZİ YORGUN HİSSEDEBİLİRSİNİZ
  Balık (19 Şubat-20 Mart)

  Bu hafta kafanız karışık olabilir, kendinizi nedensiz yorgun hissedebilirsiniz. Evde, ailede bu hafta huzuru yakalamak pek kolay olmayabilir. Hayatınızın akışını değiştirecek önemli kararlar almak, alım-satım yapmak için de uygun bir hafta değil.

  Yazının devamı...

  Dış gezegenler ve etkileri

  Bugün size farklı astroloji disiplinlerinden bahsetmek istiyorum. En çok bilinen astroloji ekolleri, klasik astrolojinin ardından modern ve Vedik astrolojiyle Çin astrolojisidir. Hepsi aynı gökyüzüne aynı sembollerle bakar ama farklı metotlarla inceler. Bir de son dönemde ismini daha çok duymaya başladığımız Uranik astroloji var.

  Neptün ötesi gezegenler, dış gezegenlerin ötesinde konumlanıp kendi yörüngeleri olan varsayımsal gezegenler veya başka bir deyişle enerji noktalarıdır. Cupido, Hades, Zeus, Kronos, Apollon, Admetos, Vulkanus ve Poseidon adlı bu gezegenler 1900’lerin başlarında Alman astrologlar tarafından keşfedildi. Bu keşifle Uranik astroloji veya ‘yeni astroloji’ adı verilen bir yaklaşım ortaya çıktı.

  Neptün ötesi ilk dört gezegeni keşfeden isim Alfred Witte’ydi. Witte, Hamburg merkezli bir astroloji ekibi olan Kepler’in üyelerindendi. Witte ve ekibi geleneksel astrolojiyi kullanarak Rus topçu ateşinin kesin yerini tahmin etmeye çalışmış ancak bu yöntemlerin savaşlarla ilgili tahminler yapmada yetersiz kaldığını görmüştü. Bunun üzerine ‘Kadran’ (dial) adını verdikleri yeni bir sistem tasarladılar ve gökyüzünü gözlemleyerek dört yeni enerji noktası buldular. 1923’ün temmuz ayında bu noktalara Astrologische Blaetter adlı dergide değindiler. Daha sonra Friedrich Sieggrün dört yeni enerji noktası daha keşfetti ve Neptün ötesi gezegenlerin sayısı sekize çıktı.

  Gezegenlerle benzer etkileşimleri olan bu enerji noktaları insan davranışlarını da etkiler. I. Dünya Savaşı sırasında ve sonrasındaki 100 yılda gerçekleşen olaylarla bu dış gezegenlerin anlamları ve etkileri doğrulanmıştır. İç gezegenlerden çok daha ‘ince’ etkilere sahipler. Daha yüksek bilinç ve manevi gerçeklikle ilişkilendirilirler.

  CUPIDO


  Cupido, Jüpiter ve Venüs arası bir kombinasyondur. Cupido temaları aile, ekipler veya topluluklar, sanatsal gruplar, dernekler, çocuklar, iş, sanat koleksiyonları, toplumlar ve sosyal grupları içerir. Finansal astrolojideyse Cupido piyasalar üzerindeki güçlü bir pozitif etki olarak kabul edilir. Bir burçta 22 - 25 yıl arasında kalır. Zodyak çevresindeki döngüsünü 264 - 300 yılda tamamlar.

  HADES


  Hades, Ay ve Dünya arası bir kombinasyondur. Dünya yüzeyinin altındakilerle ilgilidir: Çamur, su, yağ, değerli taşlar ve diğer doğal kaynaklar... Pozitif anlamdaysa bahçe, bitki ekimi olarak düşünülebilir. Temaları arasında yoksulluk, kötüleşen eski güçler ve tereddüt vardır. Jung psikanalizindeki ‘gölge’, reddedilen benlik, toplum tarafından reddedilen nitelikler, eskiyenler, yalnızlık, eksiklik ve ölümler vardır. Finansal astrolojide piyasalar üzerindeki kötü etkilere işaret eder. Bir burçta yaklaşık 30 yıl kalır ve Zodyak döngüsünü 300 - 360 yılda tamamlar.

  ZEUS


  Jüpiter ve Mars özelliklerine sahiptir. Askerlik ve liderlikle ilgilidir. Yetki ve emir verme akışıyla ilişkilidir. Temaları arasında liderlik, yön, maksatlı faaliyet, yaratıcılık, üretim, kontrollü enerji, roketler, ateşli silahlar ve karşı konulmaz güç yer alır. Finansal astrolojide olumlu bir etki olarak görülür. Bir burçta yaklaşık 40 yıl kalır, Zodyak çevresindeki döngüsünü 480 yılda tamamlar.

  KRONOS


  Dünya ve Ay özelliklerine sahiptir. Ancak Ay’ın tersidir ve bu da bastırılmış duygu demektir, dolayısıyla duygularla yönetilir. Dünyadaki üst düzey yetkilileri temsil eder. Temaları arasında ustalık, yüksek mertebe, heybet, üstünlük, yürütme yetkisi, hükümet, başkanlık, generallik, bağımsızlık, büyüklük ve otorite sayılabilir. Ulaşılabilecek en üst mertebeyle ilişkilidir. Finansal astrolojide olumlu etkileri ve piyasada öncü olmayı işaret eder. Bir burçta yaklaşık 40 yıl kalıp Zodyak çevresindeki döngüsünü 480 yılda tamamlar.

  APOLLON


  Jüpiter ve İkizler enerjilerinin kombinasyonudur. Genişleme bakımından ayrımcı değildir, dokunduğu her şeyi genişletir. Temaları arasında oyun, geniş kapsamlı etki, zafer, bilim, servet, bolluk, bereket, ticaret, barış ve deneyim vardır. Finansal astrolojide de olumlu bir etki olarak nitelendirilir. Jüpiter ve Apollon astrolojideki en şanslı ve geniş enerji noktalarıdır. Bir burçta yaklaşık 43 yıl kalır ve Zodyak çevresindeki döngüsünü 516 yılda tamamlar.

  ADMETOS


  Dünya ve Ay’ın kombinasyonudur. Duygularla ilgili meselelerdeki sınırlamalarla ilişkilendirilir. Kompakt bir enerjidir. Bir bahçedeki bitkinin kökü ya da tohumu olarak düşünülebilir. Temaları arasında hammadde, odaklanma, sınırlamalar, durma, yoğunlaşma, sıkıştırma, durgunluk, çevreleme, tamamlama ve ölüm vardır. Finansal astrolojide etkisi olumsuz. Satürn’le benzer bir sıkıştırma etkisine sahiptir ancak duraklamayı veya düşük noktayı işaret eder. Bir burçta yaklaşık 47 yıl kalır ve Zodyak çevresindeki döngüsünü 564 yılda tamamlar.

  VULKANUS


  Vulkanus (ya da Vulcanus) özgür olma mücadelesinde çok büyük bir güçtür. Zeus gibi askeri konularla da ilgilidir. Temaları arasında enerji, büyük güç, büyütme, siyasi bilgelik, patlama (yanardağda olduğu gibi), canlılık, kuvvet ve etki bulunur. Finansal astrolojide pozitif bir etkisi olduğu kabul ediliyor. Verdiği güç Mars’ın verdiği güce benzer. Ancak Vulkanus enerjiyi büyütmek için dokunduğu her şeyi güçlendirmeye yarar. Bir burçta yaklaşık 60 yıl kalır ve Zodyak çevresindeki döngüsünü 720 yılda tamamlar.

  POSEIDON


  Poseidon, Neptün temalarıyla ilişkilendirilir. Ancak Poseidon söz konusu olduğunda karışıklığa yer olmaz. Poseidon kişilerin ruhsal varlıklar olduklarını idrak etmelerini sağlar. Tüm gezegenlerden en uzak yörüngede bulunur. Bu yüzden en yüksek idrakla ilişkilendirilir. Temaları arasında yüksek idealler, ruh, manevi rehberlik, ışık, gerçek, aydınlanma, medya, psişik güçler, yüksek idrak ve fikirler bulunur. Finansal astrolojide olumlu bir etkisi vardır. Bir burçta 60 yıl kalır ve Zodyak çevresindeki döngüsünü 720 yılda tamamlar.

  Yazının devamı...

  Kadınlarla ilişkileri yöneten kazanır

  Haftanın geneli Terazi burcunda meydana gelen dolunayın etkileriyle geçecek. Normal şartlarda ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar, estetikle ilgili konulardan yana destekleyici olması gerekir. Fakat bu sefer kazın ayağı pek öyle değil. Zira Venüs, Koç burcunda seyahat ediyor ve bencilce davranışlar yüzünden ilişkilerde yara alabiliriz.

  Ortak paydada buluşmak, anlaşmaya varmak kolay olmayabilir. Hafta boyunca kadınlarla ilişkileri de dikkatli yönetmek gerekiyor. Salı itibariyle Merkür ile Neptün birlikte hareket edecek. Her türlü yaratıcılık gerektiren işler için destekleyicidir. Fakat bankada hesaplarınızla ilgili konularda karışıklıklar çıkabilir, hesap hataları yapılabilir. Şifre unutma, şifrenizin kontrol dışı değişimi gibi durumlar söz konusu olabilir.

  Çarşamba ve perşembe günleri iş konularında organize olmak, iş kurmak, iş başvuruları yapmak için ideal olacaktır. Hafta sonu yeni fikirler yaratmak, fikirlerle öncü olmak, yeni bir şeyler öğrenmek, yeni düşünceler keşfetmek için harika bir süreç. Güçlü  olacağız ve riskli kararları alırken hiç korkmayacağız.

  GÜZELLİKLE İLGİLİ KONULARDA SONUÇ KÖTÜ OLABİLİR
  Koç (21 Mart-19 Nisan)

  Bu hafta ilişkiler, anlaşmalar ve ortaklıklar devrede olacak. Bencilce davranışlar üzülmenize yol açabilir. İlişki ihtiyacınız varsa da empati ve anlayışla başlayın. Bu hafta güzellik ve estetikle ilgili konularda istediğiniz sonucu almakta zorlanabilirsiniz.

  ÇALIŞMA ARKADAŞLARINIZI KIRMAYIN
  Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

  Birlikte çalıştığınız kişileri kırmamaya özen gösterin. İş başvuruları yapabilir, görüşmeye gidebilirsiniz. Kadınlardan gelebilecek tehlikelere dikkat! Arkanızdan iş çevirebilir, zarar verebilirler. İlişkilerden yana yalnız hissedebilir ama ruhsal olarak şifalanabilirsiniz.

  AŞK KONUSUNDA ŞANSLISINIZ
  İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

  Dolunay, aşk ve hobiler alanınızda meydana gelecek. Özel hayatınızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ama yalnız olanlar için aşk konusunda şanslı bir dolunay. Bu hafta bir kadın arkadaşınıza destek olmanız gerekebilir. Birinin hayatına şifa olabilirsiniz.

  KARİYERİNİZDE KADINLARA DİKKAT!
  Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

  Evinizi güzelleştirmek, taşımak, ev almak-satmak gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. İşinizle ilgili konularda yaratıcı olabilir; bu konuda önemli bir konunun üstesinden gelebilirsiniz. Ama kariyerinizde özellikle kadınlarla ilişkileri dikkatli yönetin.

  ACAYİP FİKİRLER, PROJELER ÜRETECEKSİNİZ
  Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

  Bu hafta oldukça dinamik geçecek. Telefonlar, e-postalar durmayacak. Bir yandan da aklınıza acayip projeler ve fikirler gelebilir. Yakınlarınız ve kardeşlerinize karşı bencillik yapmayın. Yurtdışı ve eğitimle ilgili konularda da bir probleminize çözüm gelebilir.

  PARANIZ SAĞLIK HARCAMALARINA GİDEBİLİR
  Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

  Odak noktanız paranız ve kazançlarınız olacak. Belki de para kazanabileceğiniz ortaklıklar kuracaksınız... Ama diğer yandan paranız sağlıkla ilgili harcamalara da gidebilir. Testler yaptırmanız gerekebilir. Kredi araştırması yapıyorsanız hızlı karar vermeyin. 

  SON 15 GÜNÜN MESELELERİ BİTİYOR
  Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

  Dolunay sizin burcunuzda! Son 15 gündür uğraştığınız bir meseleniz varsa bu dolunay zamanı artık bunu bitirebilirsiniz. Eğer bir ilişkiniz veya ortağınız varsa onun bencilce ve çocukça davranışları sizi yorabilir ve kendinizi ilişki yönetmek zorunda bulabilirsiniz.

  İŞTE YARATICI VE GİRİŞKEN OLACAKSINIZ
  Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

  Bu hafta kendinizi biraz yalnız hissedebilirsiniz, uyku düzeniniz istediğiniz gibi olmayabilir. Endişe etmeyin, bunlar hep dolunayın etkileri. İş ortamınızda yaratıcı ve girişken olurken bencilce davranmamaya özen gösterin. Diyete başlamak için çok doğru bir hafta.

  TOPLUMA FAYDALI OLMA ADIMLARI
  Yay (22 Kasım-21 Aralık)

  Sevdiklerinizle daha çok bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Toplumsal hassasiyetleriniz artabilir, topluma faydalı olmak için harekete geçebilirsiniz. Yatırımlar konusunda dikkatli adımlar atın. Aşk hayatınız epey canlanıyor, flört sayısı artıyor.

  PATRONUN GÖZÜNE GİREBİLİRSİNİZ
  Oğlak (22 Aralık-21 Ocak)

  İş konusunda ilişki yönetme becerileriniz sayesinde patronlarınızın gözüne girebilirsiniz. Diğer yandan evinizde iddialı, cesur renkler deneyebilir, eşyalar alabilirsiniz. İş kurmak için de güzel etkiler altında olacaksınız.

  YENİ BİR ŞEYLER ÖĞRENME ZAMANI
  Kova (22 Ocak-18 Şubat)

  Yeni bir şeyler öğrenmek, bir yerlere kaçmak istiyorsanız Terazi dolunayı etkileri başlamıştır. Resmi yerlerde ilişki yönetimine dikkat etmelisiniz.
  Bu hafta ilişki yönetebilen kazanır! Yurtdışı bağlantılı önemli işleriniz varsa bu hafta halledebilirsiniz.

  PARANIZI DİKKATLİ KULLANIN
  Balık (19 Şubat-20 Mart)

  Bu hafta finansal bir krizi yönetmeniz gerekebilir. Hafta boyunca paranızı dikkatli kullanmalısınız. Size kendinizi değersiz hissettiren birileri olursa aranıza mesafe koymalısınız. Bir şey satacaksanız doğru fiyatlama yapmaya dikkat edin.

  Yazının devamı...

  Terazi burcundaki dolunay bize neler getirecek?

  Yarın 8 derece Terazi burcunda hem Venüs’ün hem de Şiron’un güçlü bir şekilde etkin olacağı bir dolunay bekliyor bizi. Bu dolunayda ekstradan Diadem sabit yıldızı varlığını hisettirecek. Etkileri 10-12 gün kadar sürecek. Bu durum hayatlarımızınasıl etkileyecek?

  Dolunay Terazi burcunda olduğu için Terazi burcunun sembolize ettiği konular gündemde olacak demektir. Bu burç astrolojide ilişki yönetmek, hak, adalet, estetik ve güzellik, ortaklıklar, anlaşmalar, uzlaşma, yaratıcılık ve sanata dair meseleler, nezaket, kararsızlık gibi konuları kapsar. Sağlık olarak da bel bölgesi, böbrekler ve üreme organlarıyla ilgilidir.

  Normal şartlar altında bizi oldukça ‘nazik’ bir dolunayın beklemesi gerekirdi. Ya da uzlaşmalara, güzel birlikteliklere, ortaklıklara yönelten, ilişkilerin başlayacağı ve kolay yönetilebileceği bir dolunay olması beklenirdi. Ama ne yazık ki bu sefer öyle olmayacak. Çünkü dolunayın yöneticisi olan Venüs zararlı olduğu Koç burcunda.

  YENİ İLİŞKİLER BAŞLAYABİLİR AMA...

  Buradan yola çıkarak ilişkilerde çekişmelerin ve bencilce tavırların artacağını düşünmek yanlış olmaz. Ortaklıklarda finansal sorunların ortaya çıkması beklenebilir.

  Yine estetik ve güzellikle ilgili konularda istediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz. Uzlaşma zeminini yakalamak da pek kolay olmayabilir.

  Venüs kadınları temsil ettiği için hayatımızdaki kadınlarla iletişim kurmak kolay olmayabilir, krizler çıkabilir.

  İşin içinde Venüs olduğundan sanat ve yaratıcılık gerektiren konularda başarı sağlanabilir. Hem ilişkilerde hem de ortaklıklarda güven ve haklılık-haksızlık konuları gündeme gelebilir. Terazi dolunay zamanları karar mekanizmalarının en çok sekteye uğradığı zamandır. Karar verememekten dolayı bazen ne yapacağımızı da şaşırabiliriz. Yeni ilişkiler başlayabilir ama başlangıçta gerginlikler olabilir ya da bencil kişilere çekilebiliriz.

  CANINIZ TATLI ÇEKEBİLİR

  Bu dolunayda bir de Şiron asteroidi var işin içinde. Şiron ‘yaralı şifacı’ demek. Yaralandığımız ve bizi travmatize eden konuları şifalandırmak için bir bakıma destekleyici diyebiliriz.

  Yani aslında önce yaramızı alıp sonra o yaramızı sarmakla uğraşmamız gerekebilir. Bu aslında biraz şuna benziyor; söylenmemesi gereken bir şeyi söyleyip, ortalığı kızıştırıp sonra ortalığı toparlamaya çalışmak gibi.

  Elbette adaletle ilgili konular da bizim için önem kazanacak. Karşılaşılan her türlü haksızlığın karşısında durabileceğimizi gösteriyor.

  Bu dolunayda Diadem sabit yıldızı da etkin olacak. Bu yıldız biraz çabayla sahne işleri ve yaratıcılıkla ilgili konularda şans getirebilir.

  Sağlık olaraksa bel bölgesi, böbrekler, mesane, üreme organları hassaslaşabilir. Özellikle şekerle ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Yeme-içme bozukluklarına da dikkat etmekte fayda var. Bu dolunay zamanında canımız sıkça tatlı isteyebilir.

  İTTİFAKLAR BOZULABİLİR

  Dolunayı dünya açısından değerlendirdiğimizdeyse şöyle bir tabloyla karşılaşıyoruz: Terazi burcu, dünya astrolojisine göre; uluslararası anlaşmaları, ittifakları, hukukla ilgili konuları, modayı ve sanatçıları sembolize eder. İşin içinde Venüs de olduğundan kadınlar, değerli madenler, kozmetik ve altını da bunlara katmak gerek.

  Bunlar rünyada barışın ve huzurun zor sağlanacağı zamanlara işaret ediyor. Özellikle kadınlarla ilgili krizler, dünyayı etkileyecek ilişki sorunları yaşanabilir. Ülkelerarası ticari ilişkilerin ya da ittifakların bozulması beklenebilir. Diplomatik krizler meydana gelebilir.

  Yine ekonomik olarak özellikle altını yakından takip etmek gerektiğini düşünüyorum. Moda ve kozmetik sektöründe iddialı hatta liderlik edecek çalışmalar ortaya çıkabilir. Bu dönem sanatçılar, eğlence yerleri, restoranlar, kafeler, barlar ve eğlence yerleriyle ilgili üzücü gelişmeler olabilir.

  Türkiye açısından incelediğimizdeyse; Türkiye haritasında Mars’ın tam üstünde 4’üncü evde. 4 ev; muhalefet, madenler, yeraltı kaynakları ve topraklarla ilgilidir. Muhalefette büyük krizler, ayrılıklar, kavgalar, stresli durumlar yaşanabilir. Muhalefetin büyük yara alması söz konusu olabilir. Partiler arası önemli transferler yaşanabilir.

  Madenlerle ilgili stresli gelişmelere şahit olabiliriz. Çok önemli, çok büyük kazalar meydana gelebilir veya yangınlar çıkabilir.

  Daha doğrusu ateşle, silahla ya da patlayıcılarla ilgili konular gündeme gelebilir. Yine toprakla ilgili olduğundan depremleri de tetikleyebilir.

  Yazının devamı...