• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • Çin Astrolojisine Göre Ocak Ayı Yorumu

  4 Şubat 2021’de resmi olarak Öküz yılına girecek olsak da Ocak ayı öküz ayı olduğu için 5 Ocaktan itibaren yılın etkilerini yaşamaya başlayacağız.

  Öküz burcu element olarak topraktır. 2019 ve 2020’nin çılgın sularından sonra toprak elementi geldi! Ancak ne yazık ki toprak yeterince güçlü değil çünkü bu kadar sudan sonra balçık gibi oldu. Yani ne yazık ki suyun etkileri bir anda yok olmayacak.

  Değişim, dönüşüm geliyor mu? Evet! Sonunda. Özellikle pandemi için yılın ikinci yarısında kurtuluş olacak diye bahsediyoruz ancak Ocak ayında henüz bu daha kendini gösteremeyecek çünkü Aralık ayı daha önce çok kere uyardığım gibi kötü bir aydı ve etkileri Ocak ayında da devam edecek.

  Yine de Ocak ayında ufak ufak aşının da gelmesi ile birlikte rahatlamalar, özgürlüklerin artışları gözükecek.

  Ocak ayının başlamasıyla keçi burçları ve tabi ki öküz burçları kendilerini korumaya almaları lazımdır. Çünkü bunlar Çin pusulasında 180 derece açılarda oturdukları için küs, kavgalı burçlar ve çatışmaya yer arıyorlar. Ara bulucu olarak fare sembolünü özellikle bu çatışma içerisinde olanlar taşıması gerekir.

  Ayın şanslıları ise 2020 yılının zor geçiren burcu fare olacak. Haritanızda nerede fare varsa orada bir güzellik, şans kapıları belirmeye başlayacak. Ay hanesi iş ve ebeveynlerle olan ilişkilerimizi, gün hanesi aşk ve sağlıkla olan durumumuzu ve saat hanesindeki burç ise 50 yaş üzerindeki genel halimizi ve çocuklarımızla olan ilişkilerimizi temsil eder, yıl hanesinin etkisi 20 yaşından büyükseniz pek yoktur, ufak bir türbülans şeklinde kendini gösterir.

  Ayın diğer şanslıları ise yılan ve horoz. Bunlarda pusula da üçgen yaptıkları için öküz ayı ile süper iyi bir etkileşime giriyor ve sizin için de metal elementi iyi bir element ise harikalar sizi bekliyor.

  Yine de yılın etkilerini hemen bu ay görmeye başlayacağız yani ülkeler arası anlaşmazlıklar, toprak penaltısı dediğimiz ölümcül kazalar, isyanlar ve ne yazık kötü toprak felaketleri Ocak ayının gündemi.

  Sektör olarak:

  Ateş Elementine ait sektörler refahı bekleyebilir çünkü Metal Ateşin parasıdır. Yangın endüstrileri, enerji üretimi, restoranlar ve eğlenceyi içerir ateş sektörleri. Yıllar sonra artık onlara da bu aydan itibaren kader gülmeye başlayacak çok şükür diyebiliriz.

  Sırada, Toprak Elementine ait sektörler. Bu ay bu sektörlerde kazanç görünmeye sonunda başlıyor, üretim de tabi ki güçlü bir şekilde devrede olacak. Toprak sektörleri arasında gayrimenkul, arazi geliştirme, madencilik, sigorta, bilgisayar yazılımı ve teknoloji bulunmaktadır.

  Metal endüstrisi bu ay ciddi bir rekabetle karşı karşıya henüz kalmasa da ilerleyen aylarda gittikçe artacak ve zorlanacak. Bu ayda ayak seslerini duyacağız. Otomobiller, mühendislik, bankacılık ve makineleri içerir. 

  Su endüstrileri de bu ay para kazanmaya devam etse de ne yazık ki yıl içinde bu para kuruyacak olarak gözüküyor çünkü Suyun para Elementi olan Ateş tamamen yok. Bu tür endüstriler arasında nakliye, ulaşım, iletişim ve içecekler bulunur.

  Ağaç endüstrileri için para beklentisi de zayıftır çünkü Öküz ağacın para unsuru iken bu Öküz ne yazık ki çok zayıf bir topraktır. Bu endüstriler moda, medya, kitaplar, çevre ve iklim değişikliğini içerir.

  Özetle Ateş ve Toprak Elementlerine ait endüstriler gelişecek ve ilerleme kaydedecektir. Diğer tüm endüstriler acı çekecek veya yokuş yukarı bir tırmanış yaşayacak.

  Feng Shui’de ise henüz değişimler yapmıyoruz. Yıllık etkiler yukarıda dediğim gibi Şubat ayında başlayacak ve o zaman yılın etkilerinin neler olduğunu sizlerle paylaşacağım. 😊

  Sağlıkla kalın 😊

  INSTAGRAM

  Yazının devamı...

  Çin Astolojisinde 'Ejderha Ayı' Olan Nisanda Bizleri Neler Bekliyor?

  : Bu ay başlayan etkiyi (geçtiğimiz aralıktan beri söylüyorum) şimdi tekrar özetlemek gerekirse 'tsunami' dediğimiz çok ciddi bir su enerjisi devreye girecek. Yılın zayıf metal etkisinden dolayı ve metali destekleyen toprak elementi olmadığı için ciğerlerde hastalık ortaya çıkmıştı, çünkü metal elementi nefes alma organlarımızı temsil eder. Metal aynı zamanda duygu olarak hüznü temsil eder. Şimdi bu çılgın gelen su enerjisi ile ne yazık ki bu durum çok daha ciddi bir noktaya yükseleceğe benziyor. Bu ne yazık ki nisan ayında koronavirüsün kendini ciddi bir şekilde hala var olduğunu ve bu yeni yaşam standartlarında yaşamaya devam etmemiz gerektiğini gösteriyor. Su elementi de duygu olarak korkuyu temsil etmektedir o yüzden bu ay şiddetli bir korku ve korkuya dayalı abartılı tavırlar ortaya çıkabilir.

  Bu kadar ciddi su birleşimi tarihte incelediğimizde Titanik gemisinin batmasına sebep olduğu, şehirleri ortadan kaldıran tsunamiler olduğu gözlemlenmiştir. O yüzden oldukça dikkatli olmaya devam etmeliyiz. Ayrıca ateş elementini tamamen devre dışı bıraktığını da dikkate alırsak uçak ile ilgi de kötü haberler alabiliriz.

  Su taşkınlığı aynı zamanda bağımlılıkları temsil eder bu yüzden bu ay bağımlılıklara da yenik düşebiliriz. Özellikle alkolde ve alkolizm de artık ve sonuç olarak böbrek, karaciğer gibi sıkıntılar da ortaya çıkabilir.

  Türkiye bir toprak elementi olarak, su elementi parayı temsil etmektedir. Birkaç keredir dediğim gibi bu enerjinin gelişi ile birlikte Türkiye para kazanmaya başlayacak olarak duruyor, bakalım bu nasıl olacak. Yıllık durum olarak bakarsak; haziran, ağustos ve aralık ayında hala fevri enerjiler gördüğümüz için yıl sonunda Çin ekonomisinden çekilip belki de fabrikaları Türkiye’ye taşımaya başlayacaklar bu da ilerleyen zamanda Türkiye ekonomisini kalkınacağı anlamına gelebilir. Bu gibi beklenmedik, ciddi ve güçlü olaylara işte gebeyiz.

  Nisan ayında bu su enerjisinin kontrolden çıktığı günlere bakarsak; günleri olduğunu görüyoruz.

  Su elementinin size iyi gelip gelmediğinden emin değilseniz lütfen bu günlerde kendinizi korumaya alınız.

  Unutmayalım bu seneden başlayan bu çılgın etki hayatımızın bir parçası olabilir, yeni düzen kurulmaya başlıyor olabilir çünkü 2024 ile birlikte 9. dönem dediğimiz yeni döneme geçmiş ve o dönemin yaşamında olmaya başlayacağımız için şimdi geçiş dönemindeyiz. O yüzden belki de bu olanlar nasıl bitecek diye beklemek yerine yeni sisteme hızlıca adapte olmak çok daha hayat kolaylaştırıcı olabilir.

  Yeni dönem dediğimiz tabii ki de evde karantina halinde bir ömür yaşamak değil ama eğitim sistemi olsun para sistemi olsun yeni düzene geçiş yapmak. O yüzden sabırlı olun ve ne kadar hızlı adapte olursanız o kadar kazançlı olacağınızı unutmayın derim.

  Aynı zamanda bu ay ejderha burcu olduğu için penaltı dediğimiz bir sıkıntıya daha açıktır. Penaltı kişisel olduğu zaman kişinin kendi kendini bir belaya soktuğu anlamına gelir. Virüs gibi global konulara baktığımızda ise fevri bir artış, sıkıntı, kaosu temsil edebilir.

  Bu günler ise; günleridir.

  Yılla günün çatışma içinde olduğu günler yine önemli olaylar için oldukça düşük enerjili olduğu için lütfen bugünleri de not alın: .

  Ay ile günün çatışma günleri de oldukça sıkıntılı çünkü ejderha yang topraktır ve çatıştığı burç olan köpek de yang toprak olduğu için korkutucudur. Kişisel tehlikeleri ve sıkıntıları temsil edebilir. Bu günler: .

  Biraz da iyi günlere bakalım; 

  https://www.instagram.com/cerenfengshui/

  Yazının devamı...

  Kadın Olduğum İçin Hayat Bu Kadar Güzel….

  Kadın olduğum için içimdeki yüksek dişil enerjiyi kullanmayı öğrendim ve bu sayede sezgilerime kulak vermeyi onlarla yaşayarak hayatı kolaylaştırmayı öğrendim. Erkekler ne yazık ki bu konuda geri planda kalıyorlar hatta iç güdü deyince arkasını dönüp gidecek çok kişi olabilir ama hayatta her şeyin mantık ve bilim olmadığını da artık bir çok kanalda öğreniyoruz.

  Dengeye gelmek ve dengede olmak hayatımızdaki en önemli unsurlardan biridir, Feng Shui’de de hep bunu yapmak için uğraşlarımız. Dişil enerjimizi reddederek de dengeye gelmeyi bekleyemeyiz. İçgüdüler, duyular, yaratıcılık, büyütme, besleme, yaşarken o anda olmak, var olmak, iş birlikçiliği, dışa vurma ve enerjiyi içine alma hep dişil yanımızın etkisidir. İster kadın olalım ister erkek, yaşamada dişil ve eril enerjinin dengesini bulmadan saf mutluluğa ulaşamıyoruz.

  Bunlara biraz da ben kızım sayesinde anne olmakla öğrendim. Özümüzde tabiî ki kadın olduğumuz için dişil taraf daha aktif ama bunu hayat şartları yüzünden kapatmayı ve tü-kaka demeye alışmışız. Oysa bunlar doğal ihtiyaçlar ve bizi mutluluğa taşıyan ögeler. Bu yüzden iyi ki kadınım ve kadın tarafımı yaşayabiliyorum…

  Kadın olmak uzun çağlardan beri cadılık ve benzeri kötü nitelikteki enerjilerle bağdaştırılmış olup, şimdi kadın demek düşük bir varlık olmak gibi hissettiriliyor. Oysa kadın da erkek kadar eşit ve başarılı ve tamdır. Bunu yaşamak da yaşatmak kadar önemlidir. İyi ki kadınız.

  https://www.instagram.com/cerenfengshui/

  Yazının devamı...

  Çin Astrolojisine Göre Aşk Çiçeği Nasıl Aktive Edilir?

  Haritamızdaki Aşk Çiçeği:

  Kitabi anlatımı: Aşk çiçeği yıldızı kişiye; çekicilik, cazibe, alım, romantizm getirir. Kişi, karşı cins tarafından daha çekici ve cazibeli hale geldiği için aşk olasılığı bu yıldız zamanlarında artar (en azından sosyal aktiviteleri bu dönemde, kişinin, artış gözükür). Kişinin haritasında sabit olarak bu yıldız varsa kişi genel olarak toplum tarafından beğenilen ve cana yakın bir kişiliğe sahip olur. Bu yıldıza sabit olarak sahip olan kişilerin sanat camiyası içinde bulunmaları da muhtemeldir. Aynı zamanda haritasında sabit olduğu yere göre de yorumlama yapılması gerekir. Örneğin kişinin gününde bulunun aşk çiçeği, eş olarak seçeceği kişinin de alımlı, bakımlı hatta güzel olmasını tercih edecektir. Ay hanesinde olan aşk çiçeği, iş hayatında güzellik sektörlerine çekilecektir gibi. Ancakkkkk, saat hanesine gelen aşk çiçeğine duvardan atlayan çiçek denir! Yani bu kişi ilişki ya da evlilik sırasında da başka kişilerle iletişim hatta aldatma potansiyeline açıktır demek doğru olur. O yüzden sevdiğinizin haritasında özellikle saat hanesinde aşk çiçeği yıldızı gelmişse biraz dikkatli olmakta fayda vardır.

  Benim haritamda: Benim astrolojik haritama göre aşk çiçeği sabit olarak haritamda yok ancak şans dönemlerimden birinde (şans dönemleri kişiye bir kere gelince 10 yıl haritasında sabit olarak durur) ve her 12 yılda bir (aşk çiçeğiniz iki adet ise 6 yılda bir) bu haritamıza uğruyor. Mesela; bana 12-21 yaş aralığımda (şans dönemimde) uğrayan bu yıldız sayesinde özellikle ortaokul, lise zamanlarımda hem popülerliğim yüksektmişti hem de o dönemden olan arkadaşlarım “Ortaokulda efsaneydin, neydin ya öyle” gibi tepkiler verir. Şuan çirkin olduğumdan değil tabiî ki de ama o zaman etrafıma yaydığım enerji daha fazla kişi tarafından fark ediliyordu ve bu da hem romantik anlamda benim flörtlerimin olmasını sağlıyordu hem de sosyalliğimi arttırıyordu. Aynı şekilde kilo ile de inanılmaz bir etkisi var bu aşk çiçeğinin. Bu dönemde fit olmak oldukça kolay olduğu gibi, kilo vermek istediğinizde de kolaylıkla başarabilir hale gelebiliyorsunuz. Dolayısıyla şimdi beni görenler “Sana ne oldu? Ortaokulda manken gibiydin” gibi kötü tepkiler verebiliyorlar. Ve evet! Gerçekten çok flörtüm olmuştu, bunu burada itiraf ediyorum ?. İnsan o dönemleri özlemiyor değil hahahahaha….

  Aktivasyon çalışması: Aşk çiçeğiniz tespit edildikten sonra evinizin gerekli köşesine o burç hayvanını ve çiçeği yerleştirerek bunu aktive edebiliyorsunuz. Ayrıca unutmayın astroloji haritası sadece bir rota belirler, o yolda yürümesi gereken kişi sizsiniz. Yani sosyalleşmezseniz ve gerekli potansiyelleri açığa çıkarmazsanız tabiî ki de gökten zembile kucağınıza sevgili düşmeyecektir.

  Bu yüzden ne yapıyoruz?

  1- Çin astrolojisine göre aşk çiçeğimizi aktive edecek burcu öğreniyoruz

  2- Sosyalleşiyoruz 

  Benim aşk çiçeği hayvanım Fare! Evet yanlış duymadınız, Fare. Çok komik değil mi? Bir fare hiç de cazibe hayvanıymış gibi gözükmese de evimin kuzey dilimine fare yerleştirdiğimde mutlaka şansım açılıyor. Neden kuzey derseniz 4 adet aşk çiçeği burcu vardır ve fare de evinizin kuzey dilimine konulması gereken hayvandır. Evinizin kuzeyinde tuvalet varsa, tabiî ki de tuvalete bu hayvanı yerleştirmiyoruz ama unutmayın o dilime gelen koridor gibi başka alanlarda vardır. Hemen oraya mini bir sehpa çekip hayvanınızı koyup (mesela ben Mickey Mouse koydum) su içinde güzel bir vazo da canlı çiçeklerle burayı onurlandırdım… Tabiki de en önemli ikinci kısmı da atlamak yok, yani sosyalleşin… Ayrıca ben aşk meditasyon çalışmaları ve enerji olumlamaları da yapmayı çok seviyorum.

  Enerji Çalışması: Öncelikle kendinizi sevin. Kendi deneyimlerime göre; Hoponopono çalışması bu konuda inanılmaz sevgi ile ilgili blokajlarınızı yıkmaya yardımcı oluyor. Temel kural olarak “Kendimi seviyorum, teşekkür ederim” diye gün içinde devamlı olumlama yapmak. Tabiki Hoponopono çalışması daha detaylı ve içeriği geniş olan bir çalışma, araştırmak isteyenler bununla ilgili bir sürü kitap bulabilir. İkincisi ise; o an ihtiyacınız olan enerji için meditasyon ve olumlama çalışması. Örneğin sevgiliniz olsun istiyorsunuz o zaman bütün olasılıkları açmak için ilk önce (Youtube dan da bir sürü bulabileceğiniz) ruh eşi çalışması yapıp sonra gün içinde “Ben sevgiyi çekiyorum, ben sevilmeye değer bir insanım, benim sevgilim var ve çok mutluyum gibi” olumlamalarla desteklemek.

  Şimdi Çin astrolojinize göre aşk çiçeğinizi bulma yöntemine gelelim:

  Lütfen unutmayın. Haritanızda genel olarak aşk hanenizi engelleyen bir çatışma ya da birleşim söz konusu olabilir, bunun danışmanlığını alıp, onu tedavi etmeden yukarıdaki hayvanların tek başına size bir katkısı olmayacaktır.
  Mutlu, aşk dolu günler dilerim.

  Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı CEREN SAKİN

  https://www.cerenfengshui.com/

  https://www.instagram.com/cerenfengshui/

  Yazının devamı...

  Bagua Aynası Nedir?

  Bununla ilgili video çekiminden sonra gelen sorular üzerine sizlerle biraz daha detay paylaşmam gerektiğini fark ettim.

  Aynalar bazen Feng Shui'nin "aspirini" veya "antibiyotiği" olarak adlandırılırlar çünkü evinize koruma sağlarlar.

  Bagua aynaları çok güçlüdür ve düzgün kullanılmazlarsa, iyilikten çok zarar verebilirler. Bu nedenle, evinizin etrafında bagua aynaları kullanma konusunda yardım almak için profesyonel bir Feng Shui danışmanıyla çalışmak en iyisidir.

  Bir bagua aynası merkezinde yuvarlak bir aynası olan sekizgen bir çerçeveye sahiptir (Ya da resimdeki gibi bir yönünde ayna bir yönünde trigramlar bulunur). Çerçevenin rengi ve dekorasyonu değişkenlik gösterebilir, ancak birçok bagua aynası sırasıyla yaz, sonbahar ve ilkbaharı temsil eden kırmızı, altın ve yeşil renklerle boyanmıştır.

  Sekizgen çerçevenin her iki tarafında, yaşamın bir yönünü simgeleyen trigram olarak bilinen üç çizgi vardır. Çerçevenin üstündeki bölüm kırılmamış üç çizgiye sahiptir ve cenneti temsil eder. Bu cennet trigramının üste gelmesini istediğimiz için bagua aynasını asmamız önem taşır.

  3 Tip Bagua Aynası vardır:

  Aynanın nasıl çalıştığını ve nasıl kullanılması gerektiğini belirlediği için aynanın şekli çok önemlidir. Bagua aynaları düz, içbükey (bir kase gibi içe eğik) veya dışbükey (bir kubbe gibi) olabilir. Üçüncü tip olan ise düz aynalar nötr olarak kabul edilir ve hem iyi hem de kötü enerjiyi yansıtırlar.

  Bu düz aynalar, iç mekanlarda veya dış mekanlarda kullanılabilir, zira Feng Shui tedavileri için iç mekanlarda standart bir dekoratif aynadır. İçbükey ve dışbükey aynalar sadece dış mekanlarda kullanılmalı ve çok farklı uygulamalara sahiptirler.

  Evin içinde kaç adet bagua aynası olması gerektiği tamamen eve bağlıdır. Zehirli ok dediğimiz sıkıntılı uzun koridorlarda, Feng Shui'ye göre kötü bir enerjinin kapıdan içeri girdiği durumlarda, sıkıntılı bir komşunuz olduğunda, etrafınızda rahatsız eden bir bina/obje/mekan olduğunda (örneğin; yıkılan bir bina) kullanılırlar. Bu durumda ayna tarafı sıkıntıya, trigram tarafı ise evin içine bakması gerekir. Burada yaptığımız gelen kötü enerjiyi iade ederken evin içinde de koruyuculuk sağlamaktır.

  Bagua aynasının boyutları değil tipleri önemlidir. Bir Feng Shui danışmanı ile çalışmadıysanız kesinlikle sadece düz tip Bagua Aynası kullanmanızı tavsiye ederim.

  Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı CEREN SAKİN

  https://www.cerenfengshui.com/

  https://www.instagram.com/cerenfengshui/

  Yazının devamı...

  Beren Saat ve Kenan Doğulu'yu Ne Bekliyor?

  Kadınlara öncelik verip Beren Saat’in haritasından başlamak istiyorum :)

  Çin astrolojisine göre Yang Toprak dediğimiz günde doğmuş. Dünya üzerinde dağa benzetilir. Dağ gibi ağır, güçlü, sabit ve dünyevidir. Yang Ağaç kadar inatçı değildir ama baskı uygulayabilir ve esnekliği azdır. Toprak elementi olması sebebiyle, kasları ve mideyi temsil eder. Kilolarını kontrol etmek için daha dikkatli olması gereken insanlardır, özellikle şekere olan düşkünlükleri ile tanınırlar.

  Beren Saat’in ilk intibasına baktığımızda yer hanesinden oldukça desteklenen ekstrem noktada güç elementi olduğunu görüyoruz. Yani; disiplinli, çalışkan ve biraz sert (soğuk) mizaçlı diyebiliriz. Kadınlar için güç elementi aynı zamanda erkeği temsil ettiği için de genç yaşta erkeklerle önemli ilişkiler içinde olmuş olarak yorumluyoruz.

  İlk ve ikinci intibasında sesinde erdem dediğimiz yıldız belirmiş. Bu yıldız; sanatçı olmasında inanılmaz bir etkisi olmuş çünkü sesi ile kendini ispatlayan ve insanları şuhu içinde bırakan biri olduğunu gösterir.

  Şans dönemlerine baktığımızda doğduğundan beri şanslı bir insanmış dememiz doğru olur. Ancak ne yazık ki evlendiği yıl olan 2014 hiç de iyi bir seçim olmamışa benziyor. Neden derseniz? Kendisi fare burcu olduğu için ve 2014’de at yılı olduğu için çatışma içersinde yani ilişkinin ilk 10 yılında çok zor bir akit vermiş durumda. Genel olarak konuşmak gerekirse daha başlarken kendini büyük bir sınava tabi tutacakmış olarak söylememiz doğru olur.

  Kenan Doğulu ile olan harita birleşiminde ise Beren Saat’in Kenan’a ciddi bir aşk beslediğini söylememiz çok doğru olur.

  Kenan Doğulu’nun haritasına baktığımız zaman ise Yang Su gününde doğmuş yani okyanus dalgasına (bir nevi tusunamiye) benzetilir. Yaptırım güçleri ve enerjileri çok yüksektir hatta bazen atılgan/zorlayıcı olarak adlandırılırlar. Çok coşkulu olmalarının yanı sıra hedeflerine çok sadıktırlar, büyük bir inanç ve bağlılık içinde hedeflerinden asla şaşmazlar. Ludwig Van Beethoven, Yang Su gününde doğan ünlülerimizdendir ve müziğindeki coşku da kişiliğini çok iyi temsil eder.

  Kenan Doğulu’nun ilk intibasında ise beceri, perfomans, zeka dediğimiz elementler çok güçlü bir şekilde belirmiş. Yani sanatçı ve ünlü olması baştan potansiyeline yazılmış durumda. İkinci intibasından ise geleneksel olmayan kaynağı güçlü bir şekilde görüyoruz bu da; iş hanesindeki ününün aslında kendisinin sahne arkasındaki adanmışlığından kaynaklanıyor olarak gözüküyor. Bu ne demek? Sözüyle, müziği ile her şeyinin kendisinin ilgilendiği, yarattığı, ürettiği ve bunu geleneksel bir şekilde yapmadığı zaman ününe ün kattığı anlamına geliyor. Aynı şekilde kendisinde de güç elementi olan Kenan Doğulu için de bir şey başarmak istediğinden tüm hayatı bir kenara bırakıp (yemeden, içmeden) işini tamamlamaya adadığını söylemek doğru olur.

  Kenan Doğulu’nun şans dönemlerine baktığımızda; onun için ilk yıllar çok kolay olmamış olarak gözüküyor. Ancak 1990’lardan sonra şansı dönüyor ve 2016’ya kadar da çok güçlü bir şekilde devam etmiş olarak görüyoruz. Şuan içinde bulunduğu dönem üçüncü dereceden iyi dönemi olmakla birlikte ateş elementi ne yazık ki harekete geçmiş bu da para anlamında bir sıkıntının zaman zaman ortaya çıkması demek.

  Para elementi erkekler için aynı zamanda kadın demek olduğunu da düşünürsek kadınlarla ilgili sıkıntı ve skandal yaşayacağı bir döneme girmiş diyebiliriz. Evlendikleri yıl olan 2014’de ne yazık ki bunu aşırı derecede desteklemiş. Yani etrafında fazla kadın görüyoruz ve para ile kadınların geldikleri gibi gittiklerini de söylemek zorundayız.

  Yani, sadece bu çiftin haritalarına bakarak Kenan Doğulu’nun aldatma potansiyelini ve bundan dolayı Beren Saat’in büyük bir sınav ve hatta depresyondan geçeceğini söylemek ne yazık ki mümkün.

  Gelelim bunların oluşma anına! 2018 yılı ikili içinde oldukça ters köşe yapmış olarak duruyor….

  Kenan Doğulu’nun haritasında ateş bütünlemesi yani alev çıkmış. Üstelik bu para ve kadın elementinde! Yani Kenan bey hatalar yapmış olabilir ve elindeki kadını veya parayı kaybedebilir olarak yorumluyoruz…

  Bu ateş aynı şekilde Beren Saat’in haritasını da kötü bir şekilde yakıyor çünkü kendisi için de ateş elementi kaynak kaybı olarak gözüküyor. Bu da evliliğin bitişi, güven kaybı, depresyon ve dağın yerinden oynaması yani deprem olarak yorumlayabiliriz.

  Peki 2019’da bu ikiliyi ne bekliyor?

  Beren Saat için baktığımızda 2010-2020 iyi şans döneminde ve 2019’da aynı şekilde pozitif destekliyor. Bu dönem içinde (2010-2020 döneminde) Beren Saat için evlilik yazılmış, 2018’de bu evlilikte yangın çıkacak ve 2019’da ise iş ve para konusunda ciddi bir artış yaşayacak çünkü maddi destek gözükmekte. Aynı zamanda ay hanesinde gördüğümüz destek ebeveynleri tarafından da çok destek göreceğini söylemekte.

  Kenan Doğulu için baktığımızda ne yazık ki Beren Saat kadar iyi değil! Öncelikle kendisi Beren Saat kadar şanslı bir dönemde değil ve etrafındaki insanların rakip olduklarını gördüğümüz bir senede. 2018’de de kendi haritasında bir sorun olduğunu da düşünürsek sanırım bu sene etrafındaki tanıdıkları ve fanları onu suçlayacaklar ve biraz zor bir sene geçirecek olarak gözükse de 2020’de bunlar düzeliyor olarak gözüküyor.

  Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı CEREN SAKİN

  https://www.instagram.com/cerenfengshui/

  Yazının devamı...

  2019 Feng Shui Enerjileri

  Aşağıda gördüğünüz resim Feng Shui haritasıdır.

  Öncelikle Feng Shui nedir diye bahsetmek istiyorum :)...

  Feng Shui terimi gerçek anlamıyla Rüzgar ve Su demektir. Antik Çin bilgisine göre çevreyi anlatma şeklidir ve çevrenin insanlar üzerinde bereket ve şans olarak etkisini araştıran bir çalışmadır.

  Bu bilgi 6000 yıllık, ilkel insanlara kadar dayanır. İlkel insanların zor hava şartlarından ve yırtıcı hayvanlardan nasıl en iyi şekilde barınıp, suya ve yiyeceklere nasıl yakın olduklarını inceleyen bir felsefedir. Tüm bu bilgiler doğru konumlanıp, dağı ve suyu en güvenli şekilde konumlandırmayı ve en verimli şekilde yaşamayı kapsar. Zamanla bu bilgi kozmoloji, yıldızların etkisi, yönler, zaman değişimi, ve görünmeyen doğal güçler şeklinde daha soyut bilgilerle de birleşerek insanların mutluluğunu ve bereketini arttırmıştır.

  Bu bilgi ve uygulama Çin kültürü, İmparatorlar, asiller, ve sıradan insanlar tarafından evlerini ve atalarının mezarlarını belirlemek için kullanılmaktadır.

  M.S. 250 yıllarında, “Kwok Po” adlı bir bilim adamı “Defin Kitabı” adlı bir kitap yazmıştır. Bu kitapta atalarını gömmek için en bereketli dağ ve su koşullarını tarif etmiştir. Atalarını gömdüklerin yerlerin yüksek enerjisinin yaşayan akrabalarını çok etkilediğine inanılır. Hatta şu cümle ile bunu anlatamaktadır; “Rüzgar ile dağıtılan ejderhanın enerjisi, su sınırında durdurulur.” Bu cümle “rüzgar” ve “su” kelimelerinin bereketinden bahsetmektedir. Bu o kadar çok önem taşımaya başlar ki sonunda Feng Shui yani Rüzgar ve Su olarak bu öğreti bilinmeye başlanır.

  Kwok Po’nun yorumuna göre; bereketli ya da doğal güçler ejderha tarafından taşınır, bu dağın enerjisidir. Bir yerin iyi bir yer olup olmadığına iki kriterle karar verilir. Birincisi, rüzgara karşı yaşam alanı çok iyi korunmalıdır, çünkü güçlü bir rüzgar yaşam enerjisini alıp götürebilir. Dolayısıyla, yaşam enerjisi dört yönden korunmalıdır ki yaşam enerjisi içerde barınabilsin. İyi bir Feng Shui “koltuğa” benzetilir; arkada evi koruyacak yüksek bir dağ ve iki yanda ise Ejderha kolu ile Kaplan kolu olarak iki muhafız bulunmalıdır. İkinci, olarak önde de bir dağ bulunmalıdır ama hepsinden daha alçak, sanki bir masa gibi durmalıdır.

  Bu şekilde yerleşim alanı en iyi şekilde güçlü enerjilerden korunmakta ve ejderhanın durup kaldığı yer olacaktır. Eğer ejderha durmayıp gidiyorsa, yaşam enerjisini de beraberinde götürecektir. İşte bu yüzden sizi rüzgardan koruyacak güzel bir barınak olmasının yanı sıra suya da sınırı olmalıdır ki ejderha dediğimiz yaşam enerjisi o yaşam alanında barınabilsin.

  İşte bu yüzden Feng Shui yani Rüzgar ve Su, esas kriter olarak evlerde, hatta şehirlerde belirlenmektedir.

  Yıldan gelen enerjilerde buna baz alınarak hesaplanır. Klasik Feng Shui de Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ev 8 pasta dilimine bölünür ve her dilime hangi yıldız geldiyse içinde bulunduğu dönem içerisinde yorumlanır.

  Şimdi 2004-2024 döngüsü içindeyiz. Bu döngüdeki en bereketli yıldızlar 8, 9 ve 1 yıldızlarıdır. Nötür olanlar ise; 4 ve 6'dır. Diğer yıldızlar sıkıntılı oldukları için onları tedavi etmek önemlidir. Bu sene her dilime hangi yıldız gelmiş ve ne yapılması lazım diye kısaca aşağıdaki linke tıklayıp resimlerden öğrenip yaşam alanlarınızda uygulama yapabilirsiniz.

  2019 FENG SHUİ ENERJİLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN! 

  Bol bereketli, sağlıklı ve aşk dolu bir yıl dilerim hepinize :))))

  Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı CEREN SAKİN

  https://www.instagram.com/cerenfengshui/

  Yazının devamı...

  21 Ocak Kanlı Dolunay

  Öncellikle bir önceki ocak yazımda da dediğim gibi Çin Takvimine göre hala toprak elementi olan Köpek yılının toprak ayı olan Öküz ayındayız.... Yani henüz suyun enerjisini getirecek olan Domuz yılı bize göre daha başlamadı... Dolayısıyla bu ay aslında (Çin'lilere göre) yılın son ayı olup enerjilerin çok sıkıştığı dolayısıyla da bizleri de zorladığı bir ay...

  Diyeceksiniz ki 2018'de ne zaman zorlanmadık? Evet! Doğru... 2018 değişim, dönüşüm senesiydi ve rayından çıkmış herkes tokadı yiye yiye rayına geri oturtturuldu. Ne kadar çok tekamül yolunuzdan sapmışsanız 2018'de o kadar zorlandınız ve yılmak üzereyken tekrar ve tekrar toplamak zorunda kaldınız. Bu enerjilerin; "kabuğunu kır ve özünü çıkart" çalışmasıydı.

  Yani kendin olmaktan, özünü dinlemekten ve sistemin kölesi olarak yaşamaya ne kadar gönüllü idiyseniz o kadar çok zorluk çektiniz! Ne kadar teslim olduysanız da hayat size güzel fırsatlar sunmaya başladı.

  İşte bu ay da Çin Takvimine göre son ay olduğuna ve güçlü bir toprak birleşimi olduğuna göre tamamlamadıklarınızı öyle ya da böyle tamamlatma zamanı.... Enerjiler; "Dur! Nefes al! Değiş!" diyor.

  Bana herkes "Ne zaman bitecek?" diye soruyor!

  "Kendi kendinizi mutlu etmeyi hayatınızın normal bir parçası yapana kadar" demekten başka çarem yok....

  Uçaklarda da önce kendinize maskeyi takın denmesi gibi, önce ben mutlu olmalıyım, bunun için ne yapmam lazım diyerek ve hakkın hakkını yemeden değişip, dönüşerek bu yola baş koymalısınız yoksa hayat gittikçe zorlaşacak...

  21 Ocak'la ilgili olarak ekstra bir şey demek istemiyorum genel olarak bu ay bunlardan ibaret ve durmanızı, kendinizi tanımanızı, kendinizi mutlu etmenin formülünü çözmenizi tavsiye ediyorum...

  Sevgiyle kalın...

  Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı Ceren Sakin

  Yazının devamı...