Mucitler Atölyesi

1dk okuma

Bugün sizlere  bir kadını tanıtacağım. 1974 Ordu doğumlu olan Ayşe Devrim Kuralay meraklı ve araştırmacı bir çocukluktan sonra “Ben bilim kadını olacağım” der ve Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü'nü bitirir.

Haberin Devamı

Okuldan sonra eğitim sektörünün cazibesine kapılan Kuralay bilim hayalinden de vazgeçmez ve “Mucitler Atölyesi”ni kurar. Eğlenceli  Deneyler, Şaşırtan Deneyler, Eğlenceli Zeka Soruları olmak üzere 3 kitabı yayımlanır Kuralay’ın. Bugün sizlere  bir kadını tanıtacağım. 1974 Ordu doğumlu olan Ayşe Devrim Kuralay meraklı ve araştırmacı bir çocukluktan sonra “Ben bilim kadını olacağım” der ve Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü'nü bitirir. Okuldan sonra eğitim sektörünün cazibesine kapılan Kuralay bilim hayalinden de vazgeçmez ve “Mucitler Atölyesi”ni kurar. Eğlenceli  Deneyler, Şaşırtan Deneyler, Eğlenceli Zeka Soruları olmak üzere 3 kitabı yayımlanır Kuralay’ın.Sizi Ayşe Hanım’ın Mucitler Atölyesi’yle baş başa bırakıyorum. 

Mucitler Atölyesi 2010 yılında kuruldu. Çocuklara yönelik ağırlıklı olarak bilim ve sanat aktiviteleri düzenleyen bir kuruluş. Kurumumuz  meraklı, bir şeyleri karıştırmayı ve araştırmayı seven, yeni deneyimler yaşamaktan mutluluk duyan 4 -14 yaş arası tüm çocuklara açıktır. Amacımız bir yandan çocuklarımızın meraklarını giderirken, bir yandan da yeni meraklar oluşturmaktır. 

Eğlenceli Deneyler, Gizemli Kimya, Şaşırtan Fizik, Mutfakta Bilim, Eğlenceli Matematik, Zeka Oyunları, Robot Atölyesi, Scratch ile Kodlama, Elektrik-Elektronik, Astronomi, Bilimsel Oyuncak Tasarımı, Origami, Kirigami, Ebru, Kil, Ahşap Boyama atölyelerimizle sorgulayan, araştıran, düşünen mutlu çocuklar yetiştirmek başlıca hedefimiz.  Bazı deneylerde  gündelik  hayatta kullandığımız malzemeleri kullanıyoruz: Karbonat, limon suyu, sıvı sabun gibi. Fizik deney setleri kullanıyoruz. Bunların haricinde  tehlike içermeyen malzemeleri tercih ediyoruz.  Eğitmen kadromuz  ise Fen Bilgisi Öğretmeni, Matematik Öğretmeni,  Robotik Eğitmeni, Sanat Eğitmeni olmak üzere dört farklı branşta uzmanlaşmış, çocuklarla iletişimi pozitif, dinamik öğretmenlerden oluşmaktadır.

Programlarımız dönemlik oluyor... Yaz Bilim Okulu, Güz Dönemi Atölyeleri, Sömestr Bilim Okulu, Bahar Dönemi Atölyeleri. Dönemlik programlarda yerimiz olduğunda günlük katılımlar da alıyoruz. Kodlama atölyesi ise sadece dönemlik oluyor.Mucitler Atölyesi, bu yaz  bilime ve sanata meraklı çocuklar için eğlendirirken öğreten, on üç farklı atölye çalışmasının yer aldığı dolu bir program hazırladı. Bilim ve sanatın yanında  spor aktiviteleri ve gezilerle programımız daha da zenginleşti. Çocuklarımız için yorucu bir okul döneminden sonra Yaz Bilim Okulu programımız için harika bir karne hediyesi diyebiliriz.  Bu yıl atölyemiz çok renkli. 

Programlarımız dönemlik oluyor... Yaz Bilim Okulu, Güz Dönemi Atölyeleri, Sömestr Bilim Okulu, Bahar Dönemi Atölyeleri. Dönemlik programlarda yerimiz olduğunda günlük katılımlar da alıyoruz. Kodlama atölyesi ise sadece dönemlik oluyor.

Mucitler Atölyesi, bu yaz  bilime ve sanata meraklı çocuklar için eğlendirirken öğreten, on üç farklı atölye çalışmasının yer aldığı dolu bir program hazırladı. Bilim ve sanatın yanında  spor aktiviteleri ve gezilerle programımız daha da zenginleşti. Çocuklarımız için yorucu bir okul döneminden sonra Yaz Bilim Okulu programımız için harika bir karne hediyesi diyebiliriz.  Bu yıl atölyemiz çok renkli. Zeka Oyunları Atölyesi’nde eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış oyuncaklar kullanılarak çocukların matematik zekasını arttırmaya yönelik etkinlikler yer alacak. Eğlenceli Matematik Atölyesi’nde Fibonacci sayıları, altın oran, altıgen yapılar, Mısır Piramitleri, zihinden hesap teknikleri vb. ilgi çekici konular etkinlikler yoluyla işlenecek. Sanat Atölyesi’nde ebru, resim, kil, ahşap boyama olmak üzere her hafta farklı çalışmalar yapılacak. Elektrik-Elektronik Atölyesi’nde pil yapımı, temizlik robotu, rüzgar tribünü, motor yapımı gibi çalışmalar yaptırılacak. Astronomi Atölyesi’nde ayın evreleri, krater oluşumu, göktaşları, güneş sistemi, gezegenler hakkında çeşitli etkinlikler ve deneyler yaptırılacak, çocuklar uzayla ilgili sorularına cevap bulacaklar.
Atölyemiz Üsküdar’da, şubemiz yok. Bizi tanımak isteyen küçük büyük herkesi bekleriz. Bunun yanı sıra Eğlenceli Bilim Atölye ekibimizle birlikte Türkiye çapında  davet aldığımız okul ve kuruluşlara giderek Bilim Şenlikleri Organizasyonları gerçekleştiriyoruz.