Aygül Aydın Yazarın Tüm Yazıları

Yılın ikinci yarısından 2023’e doğru Astrolojik olarak Dünyayı ne bekliyor?

3dk okuma

Dünya 2022 yılının ikinci yarısında çıkmaz da olduğu her konuda yön arayışına gidiyor. Pusulanın doğru ellerde olduğundan emin olmak için Mars İkizler geçişi ile karar aşamasına geliyoruz.

Haberin Devamı

31 Temmuz ve ağustos ayının başlarında Mars boğa burcunda Uranüs ve kuzey ay düğümünü tetikleyecek. Para ve ekonomi piyasaları beklenmeyi bekleyebilir.

İflaslar ve şok edici bir şekilde bazı markaların kapanması söz konusu olabilir. 

Yaşam içerisinde yeniden bir sistem değişikliği söz konusu. 

Mars ikizler ve Akrep Boğa tutulmaları yılın ikinci yarısında ekonomik, finansal ve ticari alanlarda köklü değişimleri yaşatacaktır. Üretim olmadan yaşamın söz konusu olamayacağının uyanışını Balık burcundaki Neptün gerilemesi ile fark edecek olan ülkeler bireysel yapılanmaya gidecektir. 

21 Ağustos’ta Mars’ın İkizler burcuna geçmesiyle agresif iletişim tarzını benimseyen üst düzey yetkililer üretim konusunda pasta dağılımında yeterince adil olmayabilirler. Adil sürdürülebilir bir toplum inşası için oldukça önemli zaman dilimleri içerisindeyiz. 

Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Haziran yay dolunayı ile yeni bir yola giriyor.

Haberin Devamı

Hayatı ile ilgili beklenmedik olaylar söz konusu olabilir. Toplumun bilmediği konuların ortaya çıkması muhtemel. Seçimler için zorlu bir performans sergilemesi gerekecektir. Yanlış hamleler ile 2023 yılında genel başkanlığı kaybedebilir. 2022 yılının ikinci yarısında sağlık sorunları ile karşılaşabilir. 

Devlet Bahçeli’nin geçmiş rahatsızlıkları yeniden kendisini zorlayabilir. Yaz ayları içerisinde ağustos ayları gibi kalp ile ilgili operasyon geçirebilir. 

Binali Yıldırım Yay dolunayı ile parlamento da yeni bir görev alabilir fakat sağlık sorunları nedeniyle görevine devam edemeyebilir. 

Türkiye/Yunanistan gerilimi yılın ikinci yarısında da devam edecektir. 28 Temmuz sonrası gerilimler tırmanabilir. Sınır bölgelerine yeni savunma sistemleri yerleştirmeleri gündem olabilir. Yunanistan’ın manipülatif yaklaşımları artarak devam edecektir. 

Avrupa Birliği ülkeleri arasında gerilimler hız kazanıyor. 

Uyuşmazlıklar, ekonomik sorunlar AB üyesi devletlerin oluşumun dağılmasına yol açacak gelişmeleri yaşamasına neden olacaktır. Yılın ikinci yarısı eylül ayında başlayacak olan finansal güçlüklerle birlikte kuruluşun yeniden tasarlanmasına doğru süreç işleyecektir. 

Birçok ülkenin dış güce karşı özgürlüklerini kaybedeceği bir yıl ve bu, ciddi sorunlar ve zorluklar getirecek. Öte yandan Bilimsel atılımların dönemi ve pek çok hastalığın nesli tükenecek veya tıpta ve diğer bilimlerde özellikle iletişim teknolojisi ve ulaşımda devrim niteliğinde fikirler bulunacaktır. 

Haberin Devamı

Rusya Ukrayna savaşı ağustos ayından itibaren son kulvarına giriş yapıyor. 

Yılın ikinci yarısında Rusya’nın galibiyeti ile sonuçlanacak gelişmeler yaşanabilir. Eylül Ekim ayları yoğun haberlerle gündemi sarsacaktır. Rusya da halk savaşın sonlanması için protestolar yapabilir. 

Abd finansal varlıklarını korumak da iyice zorlanmaya başlıyor. Yüksek bütçeli şirketlerin iflasları ile yeni bir ekonomik sorun dalgasına girmek üzere. Halk temmuz ve ağustos aylarında özellikle ülkede iç karışıklıklara gidebilir. Ağustos ayından itibaren Joe Biden halk ayaklanması ile uğraşmak zorunda kalabilir. İflaslar işsizlik oranını artırıyor. 

Haberin Devamı

Temmuz sonu, Dünya Fransa’nın oluşturduğu spekülasyonlarla uğraşmak zorunda kalabilir. 

Haberin Devamı

Ülkemizde finansal olarak yeni döngü başladı. Yeni rekorlar gelecektir. Temmuz ayında hızlı yön değişimleri olabilir. 

Temmuz ayında Hindistan ile ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. Halk protestoları ve siyasi değişimler yaşanabilir. Ekim ve Kasım ayları sonlanma ve yeniden düzen kurma çalışmaları içerisinde olabilir. 

Geçmiş tarihi verileri incelediğimiz de yılın ikinci yarısında Ayasofya üzerinde günümüzde oluşabilecek bazı olumsuz gelişmeler yaşanabileceğini görüyoruz. Yangın haberleri ile beklenmedik olaylar söz konusu olabilir. 

Ağustos ayında Azerbaycan’ın Dünya gündeminde yer alacağını görüyoruz. Yeni ortaklıklar söz konusu. Ermenistan ile gelişmeler yaşanabilir. 

Haberin Devamı

Ne yazık ki, batı sınırlarıyla ilişkiler daha da kötüye gidebilir. Yunanistan ve Kıbrıs, Türkiye ile daha yoğun bir tartışmaya girecek. 2023'e kadar tüm Doğu Akdeniz ülkeleri sakin olmazlarsa büyük sorunlar yaşayacağız. 90'larda yaşanan kardak krizi gibi ya da daha da zoru olabilir. 

Türkiye-Yunanistan arasında küçük bir savaş olasılığı var. Türkiye biraz daha dengeye sahip olacak. AB ile kişisel güç vizyonu arasında, ancak yine de AB'deki birçok ülke, Almanya'nın mali çıkarları nedeniyle daha dengeli bir davranış sergilemesine düşman olacak. ABD de düşmanca davranmasa da destekleyici olmayacak. 

İslam dünyasında ve Türk dünyasında (Orta Asya) elde edilen başarılar ve daha da fazla askeri bağımsızlık, Türkiye'nin yakın gelecekte güçlenmesinin yeni yollarını getirecek. 

Özellikle yılın ikinci yarısı deprem ve doğal afetlerle çok ilgili. Daha önce de uyarmıştım. İklim değişikliği yüzünden hortum ve fırtınaları artık daha fazla duyacağız.

Peki biz neler yapacağız? 

Çok değerli astroloji okuyucusu; 

Yukarıda yazılanlar sadece birer öngörüdür. Bizler bu yüzyıla gelmiş insanlarız. Bu yüzyıl ile başa çıkmaya çalışıyoruz. Teknolojisi ile olsun, ahlakı ya da ahlaksızlığı ile olsun bu yüzyılda şu an yaşıyoruz. Bu gezegene gelirken bir dönemde doğacaktık. Bizim dönemimiz ve zorluklarımız bunlardır. Allah aslında ne güzel ifade etmiş: Hayat iniş değildir. 

Ayet 5-6: “Muhakkak ki her güçlükle beraber bir kolaylık vardır, gerçekten güçlükle beraber bir kolaylık vardır”.

Bu ayetlerdeki tekrarlar gösteriyor ki, Hz. Peygamber o sıralarda, bu düşünceyi ve bu hatırlatmayı gerektiren bir zorluk, sıkıntı ve meşakkat içinde bulunuyordu. Yani hayat sadece iniş değil, sadece düz değil aynı zamanda yokuş da. Hayat sadece sevinçten müteşekkil değil, hüzün de var. Hayat sadece tatlı değil acı da. Onun için zorluğu görüp de kolaylığı görmeyenler Allah’ın nimetine şükredemezler. 

Bizi ayakta tutan inançlarımızdır. Bu dünya gerçekten hırslardan çok daha geçici ve soyuttur. Birinin size güvenmesi ve hakkınızda iyi şeyler söylemisinden daha güzel bir gerçek yoktur. Güzel anılmak ve sevgi dolu bir hayat yaşamak o kadar değerlidir ki… 

Başkası adına sevinmeyi öğrenin.

İnsanların sizden daha iyi bir hayat yaşaması için gerçekten çaba harcayın.

Birbirimize sevgi ve emek verirsek bu ahlak erozyonu son bulacak.

Bu hayatta her şey hallolur sadece ölüme çare bulamayız.

Bu yüzden tek bir hayatınız olduğunu unutmayın. Bu yüzyıla uyumlanmak adına yeni girişimlerde bulunun. Ne yapıyorsanız aşkla yapın. 

Mutlu bir hafta dilerim…