• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • Aşk hayatınızda büyük değişim başlıyor!

  Her şey bugün değişmeyecek ama bugün gelişen olaylardan sonra hayatınızda yeni bir süreç başlayacak. Duymak başka duyumsamak başkadır…

  Ay, Yengeç burcunda ilerliyor ve saat 19.32’de Aslan burcuna geçiyor. Güneş̧ ve Neptün, Balık burcunda kavuşuyor. Aşka dair konularda beklentilerinde bir artış söz konusu. Karşılıklı olmadığı sürece bunun hiçbir anlamı olmadığını düşünüyorsunuz ama bazı şeyler insanın içinde başlar. Sevginizi ve inançlarınızı asla kaybetmeyin. Aşk ya da sevgi dünyanızda büyük değişime hazırlıklı olun. İçinizde bir şeyler yer değiştiriyor ve bu asla sizin engel olabileceğiniz düzeyde bir durum değil. Bundan korkmayın. Şu anda gökyüzünüzde sizin için Neptün çok güçlü çalışıyor. İlerleyen zamanlarda bu da birçok gezegenle aynı anda etkileşime gireceği, çok hızlı değişecek farklı açılar oluşturacağı ve dolayısıyla sizi etkileyeceği anlamına geliyor. Aşk hayatınız da çok hızlı değişecek. 

  Motivasyon sözü: “Zaman insanı olduğundan farklı birine dönüştürmez. İnsanı olduğundan farklı birine dönüştüren tek şey sevgidir.” Paulo Coelho

  Astroloji sizin içinizdeki iç görüyü tekrar kazanmanıza yardım eder! 

  Doğum haritası, insanın kendisiyle alakalı gelişen durumları bir tür kabullenme şeklidir. 

  Kendi kafanızda yarattığınız dünyayı kabul ederseniz sosyal yaşamdan uzaklaşırsınız. 

  Bu sizi yalnızlaştırır. İnsan gerçeği kabul edince sorunları aşabiliyor. Bu çok az insanın başarabildiği bir şey aslına bakıldığında, çok kolay olmadığını da biliyorum. 

  Bazen bir şey oluyor ve neden olduğunu anlamıyorsunuz. İnsanların insanlarla empati yapması öylesine zorlaşmaya gidiyor ki… 

  İnsanın şu dünya şartlarında kendini idare edebilmesi, aklını koruması, iç görüsünü kaybetmemesi için mücadele vermesi gerekirken bununla birlikte para kazanması, çalışması, sevmesi, sevilmesi gibi hayatta kalabilmesi için vermesi gereken savaşları da var. Bir de bunlarda yetmez gibi yok trafikte korna basanı, yok işyerinde yerinden etmeye çalışanı, anlamsız güç savaşları içinde birbiriyle kavga edenleri de var. İnsanlar tüm egolarını bir kenara bıraksa da sarılsa birbirine çok mu zor? 

  Çünkü hayatı ve yaşadıklarını anlamak istiyorsunuz. Bu sizin en doğal hakkınız. 

  Bugünün en önemli iç görü geliştirilmesi gereken konumuz nedir? 

  Gelelim günün hikayesine; 

  Eski çiftlik evini restore etmek için tuttuğum marangoz, işteki ilk gününü zorlukla tamamlamıştı. Arabasının patlayan lastiği onun işe bir saat geç gelmesine neden olmuş, elektrikli testeresi iflas etmiş ve şimdi de eski püskü pikabı çalışmayı reddetmişti.

  Onu evine götürürken yanımda adeta bir taş gibi oturuyordu.

  Evine ulaştığımızda beni, ailesiyle tanışmam için davet etti.

  Eve doğru yürürken küçük bir ağacın önünde kısa bir süre durdu, dalların uçlarına her iki eliyle dokundu. 

  Kapı açıldığında; adam şaşırtıcı bir şekilde değişti. Yanık yüzü tebessümle kaplandı, iki küçük çocuğunu kucakladı ve eşine kocaman bir öpücük verdi. Daha sonra beni arabaya yolcu etmeye geldiğinde; ağacın yanından geçerken merakım daha da arttı ve ona eve giderken gördüğüm olayı sordum. 

  "O, benim dert ağacım," dedi. "Elimde olmadan işimde bazı sorunla çıkıyor, ama şundan eminim ki o sorunlar, evime, eşime ve çocuklarıma ait değil. 

  Bunun için bu sorunları her akşam eve girerken o ağaca asıyorum. Sabahları tekrar onları oradan alıyorum. 

  Ama komik olan ne biliyor musunuz?

  Ertesi sabah onları almaya gittiğimde, astığım kadar çok olmadıklarını görüyorum. 

  "Öfkeyle geçen her dakikanız, mutluluğunuzdan çalınmış 60 saniyedir." 

  Dememiz o ki; Küçük bir öfke, manalı bir bakış, bir anlık bir coşku kılığına girebilen “sıfırlar” ile çarpıldığınızda sıfırlanmış olursunuz.

  Küçücük bir sıfıra çarpan yüz milyonlarca rakamınız, sıfır olur gider.

  Bu yüzden en iyi yapacağınız şey bu zorlayıcı süreçlerle başa çıkarken inancınızı kaybetmemenizdir.

  İnanç maddi ve manevi kuvvetin bir arada yoğunlaşmasını sağlayan katalizördür.

  İnanç yetersiz olduğunda, konsantrasyon yetersiz kalır. 

  BURÇLARINIZA GÖRE GÜNÜN HAVA RAPORU 

  Koç: Bugün eviniz ile ilgili yenilikler yapmak isteyebilirsiniz. Yaşam alanınızda yeni adımlar atmak ya da düzen getirmek size iyi gelecektir. Artık herhangi bir manipülasyona ya da baskıya tahammülünüz kalmadı. Otorite figürleri ile olan ilişkilerinizde mesafe içine girebilirsiniz. 

  Boğa: Derin bir düşünce içine giriyorsunuz. Sorumluluklarınız ve istediğiniz hedefe odakladığınızda buradan sonuç alabilme günündesiniz. Finansal konuları düşünürken bir noktada yön değişikliği yapma kararı alabilirsiniz.  

  İkizler: Finansal anlamda bazı kararlar almak ve yeni kazançlar elde etme günündesiniz. Bugün isteklerinizi ve enerjinizi çevrenize yansıtmayı tercih ederseniz burada size güzel geri dönüşler söz konusu olabilir. Sürpriz haberler alıp harekete geçirebilirsiniz.  

  Yengeç: Ani ve Sert çıkışlardan uzak kalmalısınız. Sizin için duygusal tatmin bugün çok önemli olabilir ama sert çıkışlar yaparsanız bazı hayal kırıklıklarıyla içerisinde olabilirsiniz. Bu durumda sizi umutsuzlaştırmasın. Ne yöne gideceğinize iyice karar veriyorsunuz. 

  Aslan: Karasız düşünceler ve içinizde sıkışmış duygularla uyanmış olabilirsiniz. Biraz daha olaylar karşısında ani tepkilerinizi olumlu olarak ilerletmelisiniz. Bugün alacağınız kararlar sizleri daha farkındalıklı ve büyük bir güçle ileri taşıyor olacak.   

  Başak: Finansal konularda önemli kazanımlar elde edebilirsiniz. Duygusal hatalar yapmamaya özen gösterin. Belki çevrenize karşı biraz olsun eleştirici konuşmalar yapmak sizi yorabilir. Gerekçelerinizi doğru sunmalısınız. 

  Terazi: Çevrenizde hassas bazı dengeleri kurmakta olduğunuz bir gün olabilir. Mümkün oldukça çalışkanlığınızı ve becerilerinizi ortaya sunmanız gerekmektedir. Verdiğiniz sözleri yerine getirme konusunda lütfen bugün daha hassas davranın. 

  Akrep: Geçmişte yapmış olduğunuz önemli bir konunun ya da geciken bir bilginin bugün sonucunu alabilirsiniz. Bazı şeyleri bugün daha fazla detaylandırmak için sorular sormak doğru olacaktır. 

  Yay: Bugün ilişkilerinizi gözden geçirmek isterken eski defterleri açabilirsiniz. Bunu yapmak yerine daha fazla geleceğe odaklı bir gayret içinde olmalısınız. Bireysel ilişkiler içerisinde odaklanmaktansa toplumsal yardımlar içinde olmak bugün sizi daha pozitif biri yapabilir.  

  Oğlak: Bugün duygusal ilişkilerinizde hassas olabilirsiniz. Fikirlerinizi benimsemek benimseyen ve size destek veren kişilerle yaşantınızda hissetmek isteyebilirsiniz. Partnerinizle ya da ortaklık ilişkilerinizde bugün biraz daha fazla zaman ayırmalı ve düşüncelerini değerlendirmelisiniz. 

  Kova: Aşk ve ilişkilerinizde biraz daha romantik davranmanız gereken ya da daha şefkatli olmanız gereken bir gün geneli olabilir ya da partneriniz size böyle davranıyor gibi gelebilir. Mümkünse biraz daha bugün bu tür duyguları dengeli kullanmaya çalışın. 

  Balık: Arkadaşlarınızla gelişebilecek herhangi bir problem ya da gerilime karşı biraz daha dikkatli olmalısınız. Sorumluluklarınızı gerçek anlamda üzerinizde hissetmeniz gereken bir gün içerisindesiniz. Mümkün oldukça bunu daha iyi bir şekilde ortaya koyun.

  Yazının devamı...

  Kendinizi yenileyin

  Evin içinde fazla olan ve artık kullanmadığınız ne varsa toparlayın ve kendinize yeni bir sağlıklı beslenme programı uygulayın. Sağlığınızı önemseyin. Spor yapmak ve şekerli besinlerden uzaklaşmak için harika bir gündesiniz. İkili ilişkilerde sizi mutsuz eden her şeyden uzak kalmayı seçin. Hayat çok kısa. İdealleriniz, arzularınız ve en önemlisi sevginiz için yaşamayı unutmayın. Kalpten istediğiniz her neyse onun için mücadele etmeyi bırakmayın. Eğer inanıyorsanız yollar size kendiliğinden çiçeklenecektir. Umudunuz yanınızda olduktan sonra yollar hep gökyüzü.

  Pazar günü güneş-Neptün kavuşarak aşk hayatınızda büyük bir süprize doğru sizi ilerletecek. Bu çok şaşırtıcı olacak. Çünkü Neptün ile sırasıyla birçok gezegen kavuşacak. Bu yüzden Pazar gününden sonrası gerçek anlamda büyük değişimlerin başladığı bir zamanın ilk günü ilan edilebilir.

  Motivasyon sözü: “Hayat, insanın cesaretine göre büyür veya küçülür.” Anais Nin

  Burçlarınıza göre günlük tahmin raporunuza bakalım J

  Yükselen burcunuza göre okumanızda fayda var. Bu ihtimaller ancak yüzde 50’lik bir oran barındırır. Daha isabetli yorum almak için her zaman kendi doğum haritanız üzerinden danışmanlık almayı seçin. Bu yüzyılda artık lütfen kendi doğum haritanızı çıkarın.        

  Koç: Gerçekleri göremediğinizi fark ediyorsunuz. Gizli kalmış sırlar içinde hakikat sizleri yaralayabilir. Gerçeklerle yüzleşme cesaretinizin olmaması sizi arka plana itebilir ve kendinizi yıpratabilirsiniz. Kendinize yüklenmekten vazgeçin. Artık net olun ve geriye bakmayın.

  Boğa: Dost bildikleriniz ile yollarınız ayrılabilirsiniz. Sizlerin arkanızdan konuşulanları öğreniyorsunuz. Duyduklarınız sizi üzse bile aldığınız dersler çok büyük olacaktır. Bundan sonra çevrenize karşı yakınlık sınırlarınızı daha net çizeceksiniz. Seçici olmanız sizi daha rahat kılacaktır.

  İkizler: Toplum önünde düzenlediğiniz organizasyon sabote edilmek istenebilir. İnsanların hedefi haline gelecek noktada olmak sizi incitebilir ve bir süreliğine çevrenize karşı soğuk kalabilirsiniz. Süreci kendiniz üzerinden değilde organizasyon üzerinden değerlendirerek durumu daha iyi analiz edebilirsiniz.

  Yengeç: İlahi olanla aranızdaki bağı güçlendiriyorsunuz. İnanç duygunuz keskinleşecektir. Adaletin tecelli etmesi geçmişi tamamen kapatmanızı sağlıyor. Böylece yaşadığınız vicdan rahatlığı hayatınıza güzel gelişmeler getirerek ruhunuzu şifalandırabilir. Diş, kemik ağrıları belkide şu an için stresten daha fazla artıyor olabilir.

  Aslan: Kendinize itiraf edemediğiniz duygularınızı kabulleniyorsunuz. Kabullendiğiniz her düşünce size yeni bilinç kapıları açabilir ve kendinizi daha iyi değerlendirebilirsiniz. Fark ettiğiniz eksiklikleri gidermek için yoğun bir tempo içine girebilir ve yeni siz için oldukça heyecanlanabilirsiniz.

  Başak: Ortaklı yapılarınızda hata yaptığınızı fark ediyorsunuz. Değişimin zorunluluğu sizleri yeni bir hayata hazırlayacaktır. Belki bu duruma çok hazırlıklı değilsiniz ama cesaretinizi toplayarak atacağınız her adım birçok sorunun önüne geçmesine sebep olacaktır. İlerleyen zamanlarda bu hareket için kendinizi kutlayabilirsiniz.

  Terazi: Sorumluluk aldığınız konularda yanlış hareket ettiğinizin uyanışını yaşıyorsunuz. Kısa sürede çözülmesi gereken konuların ertelenmesi sizi tetikleyen ana nokta olacaktır. Çözmek için adım attığınız her konuyu olumlu sonuçlandırarak vicdan olarak rahatlamaya gideceksiniz.

  Akrep: Ticaretini yapmak istediğiniz ürün hakkında olumsuz bilgiler ediniyorsunuz. Başka ürün arayışı ya da firma arayışı içine girebilirsiniz. Yapacağınız alan çalışması başka ürünleri de değerlendirmek istemenizle son bulabilir ve ürün portföyünüzü genişletebilirsiniz.

  Yay: Aile olarak bağ kurduğunuz kişiler ile aranız açılabilir. Yanlış anlaşılmaların oluşmaması için gerçekleri saklamaktan vazgeçmelisiniz. Olanları tüm doğruluğu ile anlatmanız aile bağlarınızı güçlendirerek farklı duygusal deneyimler yaşamanıza sebep olacaktır.

  Oğlak: Doğru bildiğiniz bilgilerin aslında yanlış olduğunu öğreniyorsunuz. Yanıldığınızı kabullenmek zorundasınız. Yaşadıklarınız ağır gelse bile süreci hızlı atlatabilmek adına gerçekleri kabul etmeniz gerekmektedir. Böylece ruhunuza yüklediğiniz yüklerin acı çekme sürecini kısaltabilirsiniz. 

  Kova: Sizleri öven kişilerin aslında kendi menfaatleri için hareket ettiğini öğreniyorsunuz. Bu duruma biraz içerleyebilir ve kendinizi sorgulamaya gidebilirsiniz. Kendinize yüklenmeyin. Başkalarının hatalı davranışlarını kendi suçunuzmuş gibi kendinize ithaf etmeyin. İnsanları tanımaya çalışın.

  Balık: Hayat amacınızı eksik tasarladığınızın aydınlanmasını yaşıyorsunuz. Gerçek potansiyelinizi yansıtmak için yeniden düzenleme yapacaksınız. Üzerine uzunca düşündüğünüz bir süreç sizi kendinizi bulmanıza yardımcı olacaktır. Attığınız her adım ilerleyen zamanlarda karşılık bularak sizi motive edecektir. 

  Yazının devamı...

  İletişimde sarsıcı konuşmalar yapmayın

  Her şeyden önce kendin için unutmayı ve affetmeyi öğren. Hayatı başkası için değil, kendin için yaşa. Çok kırıcı ya da sarsıcı hareketler içinde olabilirsiniz. Çünkü duygusal olarak anlaşılmadığınızı düşünüyor ve hesap soruyorsunuz. Bu ruh hali şu an için sağlıklı olmayabilir. Lütfen daha anlayışlı ve sakin kalmayı seçin. Şu an çok fazla tepki vermek arkadaşlıklarınızı zedeleyebilir.

  Ailenizle fazla zaman geçirmek ya da istemeden bazı sorumluluklarını almak durumunda kalıyorsanız sizlerde onlardan yardım isteyin. Yardım istemek ayıp ya da günah değildir. Her şeyi tek başına halledemezsiniz. Her cephede savaşmanız bazen savaşı hızlıca kaybetmeye neden olur. Güçlü olduğunuz cephenize geçin ve orada kalın. Parasal olarak yatırım kararlarınızda bugün değişim yapabilirsiniz.

  Kendi kendini depresyona sokup kendi kendinin düşmanı olmamalısın. Enerji değişimi önce kendinizde başlar. İyi düşünün ve iyi ihtimalleri konuşun. Hayatta her an her şey olabilir. Bu şekilde kötü senaryoları düşünerek yaşamak sadece sizi aşağıya çeker. Evde egzersiz yapın. Şu son bir haftadır gereğinden fazla yemek yediğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Şimdi hemen bugün sağlıklı beslenme şekillerine geçip, depresyonda olan hücrelerinizi de ferahlatma kararı alın. Vücuttun şekeri ve mayalı gıdaları biraz çekin. Bol meyve, sebze suları ya da glütensiz bir şekilde bir şeyler tüketerek vücut tembelliğinize son verin.

  Gün içindeki gökyüzü olaylarını daha yakından takip etmek isterseniz instagram hesabımı takip edebilirsiniz.

  https://www.instagram.com/astromatik/?hl=tr 

  Burçlarınıza göre bugünün hava durum tahminine bakalım 

  Koç: Sosyal hayatınızda iletişiminizde duygusal yakınlık arayacaksınız. Ruhunuza hitap eden konulara içsel olarak çekiliyorsunuz. Kendinizi iyi hissettiğiniz insanlarla birlikte olmak size ilaç gibi gelecektir. Evinizde zaman geçirin ve evin ihtiyaçlarına odaklanın. Aile içinde duyacağınız sözler size motivasyon kaynağı olabilir.

  Boğa: Sivil toplum kuruluşlarında çalışmak istiyorsunuz. Şefkat duygunuz toplum içerisinde hizmet etme güdünüzü tetikliyor. İnsanlara yardımcı olma fikri hem duyarlılığınızı hem de hayat tecrübelerinizi arttırıyor. Bu olaylar vasıtasıyla da farklı insanları tanıyarak çevrenizi genişletebilir ve yaşam alanınızı zenginleştirebilirsiniz.

  İkizler: Çalışma ortamınızda tekrarlanan hataları yeniden affediyorsunuz. Son bir şans vermek istediniz. Çevrenizi gözlemlemek istediğiniz bu süreçte kendi eksikliklerinizi de görebilir ve insanlara olan değer ve sınır formlarınızı yeniden biçimlendirmek isteyebilirsiniz. Duyarlı olmak size zarar verilmesi anlamına gelmiyor kavramları iyi ayırt edin.

  Yengeç: Gördüğünüz rüyalarınıza anlam arayışındasınız. Güzel haberler almaya ihtiyacınız var ve destek noktasında yalnızsınız. Kendi yolunuzu kendiniz bulmalı ve şifacınız yine kendiniz olmalısınız. Bu konularda çevrenizden beklenti içinde olmak sizi hayal kırıklığına uğratabilir. 

  Aslan: Aile büyüklerinize olan saygınızdan akrabalarınıza hak ettikleri cevapları vermeden ortak bulunduğunuz ortamdan ayrılacaksınız.

  Size yanlış gelen her şeyi savunmaktan vazgeçmediğiniz sürece dik başlılığınızdan dem vurulacaktır. Doğru bildiğinizi söylemekten vazgeçmeyin ama bunu yaparken üslubunuza ve tavırlarınıza dikkat ederek ilerleyin.

  Başak: İkili ilişkinizde duygusallık arayışınız olabilir. İlişkilerinize koyduğunuz mesafeyi artık ortadan kaldırmak isteyeceksiniz. Bu özelliğinizi göstermek için romantik yemekler planlayabilirsiniz veya partnerler olarak sevdiğiniz ortak noktalar üzerinden seyahatler, küçük jestler planlayarak karşı tarafa sevginizi kanıtlamak isteyebilirsiniz.

  Terazi: Stres yaşadığınız anları yeniden hatırlıyorsunuz. Sınav dönemleriniz yeniden canlanırken eski heyecanınızı deneyimleyeceksiniz. Yeni maceralara atılmak size bu süreçte iyi gelecektir. Stresinizi doğru yönettiğiniz sürece başka hikayelere cesaretle atılmak için kendinizde güç bulabilirsiniz.

  Akrep: Çocuklarınıza haksızlık mı yapıyorsunuz düşüncesi ile içsel sorgulama yaşayacaksınız. Yaptığınız vicdan sorgulamasında kendinize haksızlık yapabilir ve olumlu yönlerinizi görmemekte ısrarcı olabilirsiniz. Kendinize haksızlık yapmaktan vazgeçin.

  Yay: Hafızanızın eski gücünü yitirdiğini düşünüyorsunuz. Sağlık kontrolüne gitmek isteyeceksiniz. Biraz dinlenmek bir şeyleri çok düşünmemek ruhunuza ve sağlığınıza iyi gelecektir. Sağlıklı beslenmek ve vitamin almak bu konuda ana kurtarıcınız olacaktır.

  Oğlak: İletişim diliniz her zamankinden daha sakin ve koruyucu olabilir. Yakın çevreniz değişiminize anlam veremeyecek. Kendinizi ifade ederken biraz yoğun ve yorucu bir süreç geçirebilirsiniz. Ama değişiminiz çevreniz tarafından yankı uyandırarak size güzel dönüşler getirecektir. Bugün önemli bir sürpriz konuşma yapmanız mümkün olabilir.

  Kova: Ekonomik gelir elde etmek için hukuki yeni bir sözleşme imzalıyorsunuz. Ayrıntılara dikkat ederek duygusal kararlardan uzak durmalısınız. Dikkatli olmanız sonrasında üzüleceğiniz birçok konunun önüne geçmiş olacaktır. Mantıklı kararlar çerçevesinde ilerlediğiniz sürece, süreci sağlıklı bir şekilde tamamlayacaksınız.

  Balık: Kendinizi ifade ederken çekinceleriniz olabilir. Yanlış anlaşılmak korkusu sizleri sınırlandıracaktır. Cesur olun. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin. Yaptığınız her hareket size özgüven getirecektir. Lütfen korkularınızın sizi yönetmesine izin vermeyin. 

  Yazının devamı...

  Doğru bir üslup içinde olmayı seçin

  Merkür, Balık burcuna geçiyor. Konuşma isteğin bugün ağır basabilir, herkese ve her şeye yetişmeye çalışabilirsin. Söylemlerinde üslubuna ve ses tonuna dikkat et. Doğru bir şey söylerken yanlış anlaşılmanız çok mümkün olabilir. Hatalı konuşmalardan ya da ısrarcı davranışlardan uzak kalmalısınız. Bugün özellikle vertigo, boyun ağrısı veya boğaz yanması gibi şikayetlerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi ayakta tutun ve biraz daha kendinize bakın.

  Bugün dedikodulardan ya da yanlış söylemlerden uzak kalmayı seçin. Ne olursa olsun bazı şeyler yeniden tasarlanıyor ve yeniden başlıyor olabilir. Kimsenin yaptığı kimsenin yanına kalmıyor ve kalmayacaktır. Sabırlı olun ve yolunuzla ilgilenin.

  Motivasyon sözü: “Hayat, bisiklete binmeye benzer. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz.” Claude Pepper

  Koç: Geçmişe ait borçlarınız için bildirim alabilirsiniz. Yakın çevreniz veya arkadaşlık ilişkilerinizdeki birtakım haksızlıklara karşı konuşmak istiyorsunuz. Bazı konularda telafi fırsatları önünüze gelecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.  

  Boğa: Geçmiş ilişkiniz ile hiç beklenmedik bir yerde yeniden karşılaşabilirsiniz. Bazı kararlar vermek isterken işler daha zor hale geliyorsa net olmayı seçin. Parasal konularda ani iniş çıkışlara karşı hızlı yatırım kararları almayın. 

  İkizler: Çalışma alanınızda hızlı hareket etmek isterken gözden kaçan konular olabilir. Bazı yaptığınız işlerin bugün yeniden üzerinden geçmek veya yeniden düzenlemek yapmak gerekebilir. Teknolojik cihazlarınızda bazı arızalara karşı dikkatli olun ve yedekli gidin. 

  Yengeç: Geçmişte sizlere söylenen sözler ya da bazı yalanlar ortaya çıkıyor. Manipüle edildiğiniz noktalarda doğruları öğreniyorsunuz. Bunu uzun zamandır zaten hissediyordunuz. Şimdi artık emin olduğunuz bir olayın aydınlanması size kendinizi çok iyi hissettirecek. 

  Aslan: Bir türlü üstesinden gelemediğiniz ailesel sorunlarınız yeniden açılıyor. Her zaman haksızlığa uğramaktan yoruldunuz. Bugün bunları konuşmak ve bazı şeyleri açıklamak istiyorsunuz. Yeni bir döngüyü bugün sizler kendi isteğinizle başlatıyorsunuz. Baş ağrılarına karşı çok fazla kafeinli içeçek tüketmeyin. 

  Başak: Yakın çevre diyaloglarınızda hatıralarınızı yeniden yaşadığınızı hissedebilirsiniz. Ne siz eski siz ne de çevreniz eski çevre olacak. Artık eski konularda kalmaktan vazgeçin. Hazırlandığınız ve çaba sarf ettiğiniz konularda bugün biraz isteksiz olabilirsiniz. Mola verin. 

  Terazi: İmzaladığınız sözleşmeye yönelik hakkınızda hukuki girişimlerde bulunabilirler. Süreci sulh ile çözmek isteyecek taraf olacaksınız. Belki bugün dava açmak ya da hakkınızı arama duygunuz her zamankinden daha fazla olacak. 

  Akrep: Unutamadığınız duygularınızın yorgunluğunu yaşıyorsunuz. Duygusal olarak desteğe ihtiyacınız var. Artık geçmişi hatırlamaktan vazgeçin. Gecikmiş kargolarınız ya da hatalı gelen ürünleriniz ile ilgili soruşturma ya da iade talepleri başlatabilirsiniz. Gerginleşmeden ilerleyin. 

  Yay: Gizli tuttuğunuz bazı konular ortaya çıkıyor. Kaybettiğiniz paranız ya da ikili ilişkileriniz varsa bugün bunlarla ilgili bazı karşılaşmalar yaşanabilir. Ya da siz hesap sormak isteyebilirsiniz. İkili ilişkilerden uzak durun ve kimsenin karşısında durmayın. 

  Oğlak: Arkadaş çevrenizden kopmak üzeresiniz. Üzerinizdeki baskı sosyal çevrenize sağlıklı davranışlar sergilememenize yol açıyor. Baş dönmeleri ya da kulak iltihaplarına ayrıca dikkat edin. Yorgunluğu üzerinizden atmak için kendinizi biraz dinlendirin. 

  Kova: Geçmişte ayrıldığınız ya da çalışmayı o zamanlar düşünmediğiniz yer sizinle yeniden çalışmak isteyebilir. Düzenli çalışmak ya da artık daha güvende olmak istiyorsunuz. Belirsizlikler sizi oldukça yıprattı. Şimdi sıra kendinize yakışan tavırlar içinde olmak. 

  Balık: Merak ettiğiniz ve uzun zamandır araştırmasını yaptığınız halde çözümünü keşfedemediğiniz konular da cevaplar hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkıyor. Büyük bir olayı çözüyor ve önünüze bakıyorsunuz. Artık hayalleriniz yıkılmıyor çünkü ne konuda hayal kurmanız gerektiğini çok daha iyi biliyorsunuz.

   

   

  Yazının devamı...

  Kendinizi yeniden tasarlayın

  Bugün Ay, Koç burcunda ilerliyor. Kendinizi çok tembel ve eliniz kolunuz kalkmıyor gibi hissedebilirsiniz. Çok iş var ya da yapacak çok şey var ama sanki zaman yetmeyecek gibi geliyor olabilir. Lütfen planlı olun.

  Bazı insanlar senin onları yarı yolda bıraktığını düşünüyor olabilir.

  “Oysa yarı yolda bırakma diye bir şey yoktur, o yol orada bitmiştir.”

  Biten yolun alternatiflerini aramaya gerek yok. Kendine olmayan hiçbir yolculuk için yorulma. Belki de siz bu şekilde düşünüyorsunuz. İnsanların size karşı vefasızlıkları ya da adil davranmayışları sizleri başka yöne götürüyor. İç huzurunuzu yeniden tasarladığınız, yön ve hedeflerinizi yeniden kurduğunuz bir zaman dilimi içindesiniz. Bugün yöneticilerinizle yapacağınız görüşmeler ya da onlarla ilerleyeceğiniz yeni girişimler çok güzel sonuçlar verecektir. İkili ilişkilerinizde lütfen rekabet içerisine gireceğiniz konuşmalar yapmayın. Parasal anlamda bazı iniş çıkışlara ise ekstra dikkat edin. 

  Bugün daha fazla çevrenizle, doğayla, kuşlarla, kedilerle, köpeklerle ilgilenmek size iyi gelebilir. Kendinizi baştan aşağıya tasarladığınız ve nasıl biri olmak istediğinize dair fikirler edineceğiniz bir gündesiniz. Bugün olmayan şeylere çok fazla canınızı sıkmayın. Bir şeylerden sonuç ya da netlik beklemek adına büyük hareketlerde bulunmayın. Abartılı duygulardan uzak durun. İçinizde bir şeyler çok huzursuz ve kaygılı olabilir. Sanki kötü bir rüya görmüş ve bu ya çıkarsa diye kendinize sorar gibi bir hal içinde olabilirsiniz. Sakin olun ve pozitif enerjinizi kaybetmeyin. Her şey olması gerektiği gibi çok güzel ve muhteşem olacak. 

  Yarın akşam Beykoz Belediyesi, Beykoz belediyesi kent konseyi ve kadın meclisinin düzenlemiş olduğu kadınlar günü özel programının sunuculuğunu yapacağım. Programın adı “Hayat müşterektir” …

  Ne kadar çok şey barındırıyor işin içinde…

  05 mart cumartesi günü saat:18.30’da Kavacık Yaşam merkezine benim misafirim olarak gelebilirsiniz. Aygül Hanım’ın daveti üzerine geldim demeniz yeterli olacaktır.

  Günün motivasyon sözü: İmkansıza ulaşmanın tek yolu, onun mümkün olduğuna inanmaktır. - Alice in Wonderland 

  BURÇLARINIZIN GÜNLÜK TAHMİN RAPORU! 

  Koç: Beklenmedik bir anda iş sözleşmenizi yenilemeniz istenecektir. Sürpriz gelişmeler sizi şaşırtsa da aslında kendiniz sorgulamak için en doğru zamanlardır. Kendinizi analiz edip artılarınızı ve eksilerinizi görmeye vesile olan bu durumları değiştirmek istediğiniz alanlarda başarı ile kullanabilirsiniz.  

  Boğa: İş başvurunuzda teslim ettiğiniz projeleriniz büyük beğeni topluyor. Sizinle çalışmak için tekliflerini iletecekler. Şartlarınıza uyum sağlayan insanlarla çalışmak isteyeceksiniz. Kendi değerinizi daha fark ettiğiniz bir süreçtesiniz.  

  İkizler: Yeni bir eğitim hayatına başlıyorsunuz. Yüksek lisans hakkınızı kazanıyorsunuz. Bu durum disiplinli ve yoğun günler geçirmenize sebep olacak bir dönemi başlatacaktır. Aldığınız karar hem mental hem ruhen size iyi gelecek. Doyum sağladığınız alanda motivasyonuzu arttıracaktır.  

  Yengeç: Vergi konularınızı çözüme bağlamak için resmi görüşmeleriniz olacaktır. Kağıt işleri zamanınızı yoğunlaştırırken, zaman zaman tansiyonların yükselmesine de neden olabilir. Ani gerginliklere sebebiyet verecek küçük olayları büyütmeyin. 

  Aslan: İlişkinizi resmiyete taşıma kararı alıyorsunuz. Duygu ve mantık ikilisi bir araya geliyor. bu da sizi hızlı karar almaya yönlendiren etken olacak. Ailerinde devreye girmesi süreci daha da kısaltabilir ve yoğun bir iletişim trafiğinin içinde kalabilirsiniz.  

  Başak: İş alanınız da yeni bir değişim başlıyor. Şehir ve ülke değişimini aynı anda yaşayacaksınız. Birden bu kadar değişimin olması ilk etapta sizin gözünüzü korkutsa da yaşam sizi olumlu bir yöne itecek ve aldığınız karar sizi mutlu edecektir. Yaşam koşullarınızı ve sınırlarınızı yeniden belirlediğiniz alanlar günlerinizi hareketli kılacaktır.  

  Terazi: Manipüle edildiğinizi fark ediyorsunuz. Sosyal çevreniz artık sizlere istediği gibi davranamayacak. onlarla olan sınır rolünü  belirlemeniz onları rencide etse de size psikolojik bir rahatlama verecektir. Sınırları çizmek hayatınıza belli bir düzen getirmeniz gerektiğini sizi hatırlatıp kendinizi yeniden yapılandırma dönemine sokabilirsiniz.  

  Akrep: Aile büyükleriniz ile iş konusunda görüşmeleriniz olacaktır. Düşüncelerinden istifade etmek isteyeceksiniz. kendinize belirlediğiniz yol adına güzel hedefler belirleyebilirsiniz. Heyecanı yansıttığınız her konuşma ve iş başarılarınızla daha da görülebilir olabilir.  

  Yay: Üzerinizde baskı kurmak isteyen kardeşleriniz ile tartışmalar yaşayabilirsiniz. Olgunluk adı altında kişisel isteklerini size uygulatmak isteyecekler. kimseye yaşamınıza ve kararlarınıza müdahale etmesine izin vermeyin. Kendi bildiğiniz doğrudan şaşmayın.  

  Oğlak: Ticari bir anlaşmaya imza atıyorsunuz. Finansal özgürlüğünüzü ilan etmek üzeresiniz. Yapacağınız bu girişim günlerinizi yoğun kılabilir. Kazanma dürtüsü sizi çok çalışmaya yöneltebilir. Odak noktanızın iş olması işkolik yapınızı daha da abartabilir.  

  Kova: Çalışma hayatınızda adınızdan söz ettireceksiniz. Verdiğiniz emeklerinizin karşılığını alıyorsunuz. yapacağınız her hamle sizi çok hızlı yukarıya çıkarabilir. sabırlı olup çalışmak size kazandıracaktır. Ruhunuzu yeniden oluşum içine sokmak adına bu davranışa önem verebilirsiniz.  

  Balık: Yalnız kalmak isteyeceksiniz. Düşünceleriniz sizleri suskunluğa itiyor. Bazı şeyler olması gerektiği için olur. yaptığınız her şeyi sorgulamak sizi bunalıma sürükleyebilir. Bazı şeylerin nedensizce de yapılabileceğini unutmayın. Kendinize yüklenmekten vazgeçin. Yalnızlığınızında bir anlamı olsun. Boş yere kendinizi yıpratmayın.

  Yazının devamı...

  Mart ayı: Uğruna savaşmaya değmeyecek şeylerden vazgeç!

  Ay, Kova burcunda boşlukta ilerliyor ve saat 23.54'te Balık burcuna geçiyor. Bugün çok verimli bir gün olmayabilir. Bu yüzden elden geldikçe kendine zaman ayırmayı seçmelisin. İşlerini toparlamak kendini dinlemek ve yolunda gitmeyen şeylerin nedenlerini anlamak için harika bir gün olduğunu söyleyebiliriz.       

  Yapacağınız toplantılar ya da görüşmelerde asla hemen sözler vermeyin veya vaatlerde bulunmayın. Sizlere karşı bulunulan sözler olursa bunları yazılı talep edin. İstifa etmek ya da çay demleyip biraz düşünmek ikiside elinizde olan konular. Tutarlı ve sakin kalmak belkide gidişatı değiştirebilir. Şu an dünyanın içinde bulunduğu savaş durumu size ekstra bir kaygı veriyor olabilir.

  Bugün arkadaş̧ diyaloglarında her zamankinden daha fazla dostluk ya da samimiyet arayışınız olacak. Duygularınızı açıkça konuşun. Kimsenin sizi anlamasını beklemeyin. Dürüstçe konuşmak en güzeli olacaktır.

  Çok kızgın ve öfkeli hissediyorsun kendini ve bunu nasıl yöneteceğini bilmiyorsun. Sinirlerine hakim olmak adına rahatlamayı seçmelisiniz. Lütfen öfkenin bir kazanç getirmeyeceğini benimseyin.

  Çaresizlik öğrenilmiştir.

  Ama başarılı olmakta öğrenilebilir.

  Ya da mutlu olmakta öğrenilebilir.

  Şu an gelebileceğinizin en iyi yerinde değilsiniz ama en iyi yerine geleceğiniz bir aklınız var. Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur. Size kötü davranan birini bırakmak için bir zaman yoktur.

  Balık yeniayı yarın gerçekleşiyor. Harekete geçmek için yarından sonraki günü kullanmanız daha iyi bir enerji altında bazı şeyleri gerçekleştirme fırsatı verecektir. İnsanın içinde nelerin olduğu, başına nelerin geldiğinden önemlidir.

  MARS-PLÜTON KAVUŞUMU açısını nasıl yöneteceksiniz?

  Çok sevdiğim bir söz vardır: “Önemli olan kavganın içindeki köpeğin büyüklüğü değil, köpeğin içindeki kavganın büyüklüğüdür”

  Bir insanın başarısının %20 oranında başına gelen olaylara, %80 oranında ise olaylar karşısında ne yaptığına bağlı olduğu kabul edilmektedir. Yaşadığınız büyük bir olay sizi çalkaladıkça içiniz azim doluysa azim, korku doluysa korku, öfke doluysa öfke dışarı taşar. İçiniz neyle dolu? İçinizde ne yeterince yok ya da ne çok fazla var?

  Başaran insanların hikayelerini incelediğimde başlarına gelenlere karşı verdikleri cevapların farklı olmasından kaynaklandığını gördüm. Astrolojide bu tür açıları bilmeniz aslında bu tarz konularda size destek sağlamasıdır.

  Hayat içinde hangi tutumu seçerseniz onun sonuçlarını yaşayacaksınız. Başarının bedeli olmaz sadece başaramadıklarınızın bedeli olur. Hayat bazı insanlara başarmaktan başka şans bırakmaz…Çok çalışın ama adil olun… 

  Günün motivasyon sözü: “Hayat bir aynadır ve düşünen kişinin ne düşündüğünü kendisine geri yansıtacaktır.” Ernest S. Holmes

  Koç: Bugün tansiyonu yüksek olaylar içinde kalabilirsiniz. Olaylar karşısında sizden beklenilmeyen ani sözlü çıkışlar yapabilirsiniz. Duygularınız öfkenizi ani olarak yansıtmanıza yol açabilir. Ani çıkışlarınızı törpülemelisiniz. Yanlış anlaşılmaya müsait konularda daha dikkatli olmalısınız.  

  Boğa: Çalışma ortamınızda düşüncelerinizi sert bir dille ifade edebilirsiniz. Yanlış anlaşılmalara yol açmamak için sakinliğinizi korumaya çalışmalısınız. Ama bu konuda çok da başarılı olmayabilir ve agresifliğinizi gizleyemeyebilirsiniz. Agresif ve gergin tavrınız karşı taraftan yanlış anlaşılabilir. Lütfen ifade biçimlerinizi kontrol edin. 

  İkizler: Eğitim hayatınızda bir karar aşamasına geliyorsunuz. Doğru kararı vermek için yabancı kişilerden görüş almak isteyeceksiniz. Hedefleriniz doğrultusunda yeni adım atmak için doğru bir zamandasınız. Ne yapmak ve kime hizmet etmek istediğinizi iyi belirleyin. Hayallerinize destek olacak insanlarla çalışın.  

  Yengeç: Finansal özgürlüğünüze odaklısınız. Gelecek planlarınızda doğru yatırım kaynaklarını kullanmayı öğrenmek istiyorsunuz. Bu konuda uzman tavsiyeleri almak işinize çok yarayabilir ve süreci nasıl götürmeniz gerektiği konusunda daha da bilinçlenebilirsiniz.  

  Aslan: İkili ilişkinizde duygusal düşüncelerinizi ifade etmek için partnerinizle baş başa görüşmek isteyeceksiniz. Sizin için önemli olan bir konuyu açıklığa kavuşturacaksınız. Sırların ortaya çıkışı sizi büyük bir rahatlamaya götürebilir ve istemsizce gözyaşı dökebilirsiniz. İlişkinizde yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.  

  Başak: Günlük işlerinizi düzenlemek için destek almanız gerekebilir. Bu aralar iletişiminiz yoğun olacaktır. Yoğun iletişim trafiğiniz yorgunluğa sebep olabilir ve ufak dinlenme molaları yaratmak isteyebilirsiniz. Program ve iş bölümü yapmak bugün yoğunluğunuzu ve yorgunluğunuzu bir nebzede olsa azaltabilir.  

  Terazi: İletişim yoluyla bir konuda manipüle edilebilirsiniz. Gerçekleri araştırarak öğrenmeye çalışmalısınız. Bazı gerçekleri öğrenmek sizde yeni ufuklar açabilir ve kendinizi yenilemenize ve hedeflerinizi yeniden tayin etmenize sebep olabilir. Manipülasyonlara karşı daha dirençli olmalısınız.  

  Akrep: Ailenizle iletişiminizde soğuk kelimeler kullanmak isteyebilirsiniz. Yönlendirme yaptığınız konuların dinlenilmemesi sizleri mesafe koymaya yönlendirebilir. Ya da bazı şeyleri abartabilir ve kaos yaratabilirsiniz. Olayları karmaşıklaştırmak yerine konuları çözmek için mücadele edin.  

  Yay: Değişmesini istemediğiniz konularda konuşarak kendinizi ispat etmek isteyeceksiniz. Savunmanız gereken konular da değişime karşı olmamalısınız. Bu sizi yıpratır. Kendinizden ödün vermemiz gereken konular olsa da konulara farklı perspektiften bakarak kendinizi yenileyebilir ve sonucu değiştirebilirsiniz. 

  Oğlak: Kendinize olan güveninizi korumak adına iletişiminizi sertleştiriyorsunuz. Kırıcı olmak sizin için bir güç gösterisi olmaktan öteye gidemiyor. Bu klişeden artık çıkmanız gerekiyor. Kendinize ve çevrenize hizmet etmeyen gölge yönlerinizden uzaklaşmak sizi değişime açık kılacaktır. Eğer direnç gösterirseniz hayat sizi farklı noktalardan kırarak bu değişimi gerçekleştirecektir.  

  Kova: Yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Duygularınızı ifade etmek yerine yeniden herkesten uzaklaşmayı tercih edeceksiniz. Kendi alanınıza sığınmanızı yaratıcı kılmadığınız sürece bu durum size bir şey katmayacaktır. Yalnızlığın da bir anlamı olsun. Süreçten beslenerek çıkın. 

  Balık: Artık özgür olmak istiyorsunuz. Duygularınızı bastırmaktan çok yoruldunuz. Yeni kararlar yeni amaçlar edinmek için içsel olarak harekete geçmek istediğiniz bir zaman dilimindesiniz. Kendinizi yenilemek için size gereken o içsel motivasyonu sağlayın. Değişim için şartlarınızı zorlamaktan çekinmeyin. 

  Yazının devamı...

  Dünya nereye gidiyor? Güç dengeleri kime geçiyor?

  Dünya pandemiden sonra bambaşka bir yöne ilerliyor. Geçen gün eski yazı ve makalelerimi okudum. Bunların içlerine Yunanistan ve Türkiye geriliminin artacağına dair bilgiler paylaşmışım. Hatta Yunanistan İstanbul’a işaret edecek ve bizler bununla ilgili büyük bir savaşa girebilmeye açık olacağız demişim. Sonra yeniden haritaları değerlendirdiğimde gerçekten birtakım oyunların döndüğü ortada görülüyor. Diğer ülkelere şunu hatırlatmak isterim. 

  Amerika liderlik yapabilir ama tüm kaynakları sağlayamaz. Daha çoğunu kendi kaynaklarınızdan sağlamanız gerekecek. 

  Ben size neyin değişeceğinden daha çok neyin değişmeyeceğini söylemek isterim. 

  Dünya tarihine baktığınızda Ortadoğu, Bosna, Rusya ve Çin hep kritik bir değişken olmaya devam edecek. Rusya ve Çin dünya tarihinde büyük olaylara imza atacak. Çin ekonomisi dünya tarihinde çok büyük bir devrime gidecek. Ayrıca çin çok önemli bir nükleer güç. Çin’in seçtiği yön bugün Asya’da yanıtlanamamış en büyük soru. Cinde çok farklı politik bir evrim olacak. Komünizm kendisini esas olarak farklı bir şeye dönüştürecek ama bu demokrasi olmayacak. Belki daha büyük bir kişisel özgürlük olabilir. Hindistan nüfus olarak çok büyük artış gösterecek ve bu dünyaya farklı yansımalar getirebilir. Hindistan’a yönelecek dünyanın gözleri bir anda. Sonuç olarak ilerleyen zamanlarda güç dengeleri büyük değişecek ve Rusya-Çin-Hindistan üzerinde dönen bir çark olacak. 

  Size liderlerin doğum haritalarından nasıl insan olduklarından falan bahsetmeyeceğim. Ülkeleri ve devletlerin kaderlerini ne kadar belirleyici olsalar da kaderin üstünde bir kader var kısmı unutulmamalıdır. Liderler geçici devletler kalıcıdır. 

  Bu kadar şuursuz insanların zaten haritasına baksanız ne olur bakmasınız ne olur? Ehliyeti olmayan insana verilen araba gibi düşünün. Bunlarında düşünme ve iç görü ehliyetleri olmadığı için inanın bizi hiç ilgilendirmiyorlar. 

  Herkes doğum haritasındaki gerçekleri ile bir gün tanışacak. Bu değişmiyor.

  Kader böyle bir şey. Ayrıca Putin’in hassas mı ya da cani mi olduğu bilgisi bizi hiç ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren kendi doğum haritamıza göre herhangi bir caniliğe ya da hassasiyete karşı nasıl davranacak yeteneklerimizin olduğunu keşfetmektir. 

  Hangi yönü seçersem ya da ne işi yaparsam yarın bir gün kendini bilmez bir liderin dünya gidişatını değiştirmeye çalışmasıyla ya da kendini bilmez bir yöneticinin emeklerimi yok sayma isteğinin gelmesiyle beni ayakta tutabilecek gücün nedenin ne olduğunu keşfetmemdir. 

  Olaylara asla ve asla bugünler nasıl geçecek fikriyle yaklaşmadım. İyi günler ne zaman gelir?

  Yanlış sorudur. İyi günler nasıl yaratılır? 

  Hayat öyle ya da böyle geçiyor. 

  Bunu erken yaşta anladım. Iyi gününü siz kendiniz yaratıyormuşsunuz…

  Gününüz kötüyse sizin yüzünüzden. Dedem bana her gün sorardı.

  Nasıl geçiyor günün?

  Kötü ve mutsuz derdim. O senin beceriksizliğin ve işe yaramazlığın derdi.

  Sonra bana satranç öğretti ve oynamaya teşvik etti. Sonra günlerim aşırı eğlenceli geçiyordu. Herkesle satranç oynayıp onlarla mücadele vermek kendi yeteneğimi göstermek istiyordum. Demek ki insanoğlu bu dünyada yeteneklerini doğru sergilemediği için öfkeli ve mutsuz diye bir anlam çıkarttım. 

  Dün canlı yayında Ukrayna’da bir üniversite öğrencisinin konuşmasını dinledim. Sığınaktan canlı yayına bağlanmış. Gözlerindeki korkuyu görünce ekrana kilitlendim. 3 gündür yemek yemedik dedi. Sonra sözlerine şöyle devam etti. Bunun bir önemi yok. Biz zaten öğrenci evinde bir öğün makarna ile günü geçiren insanlardık. Buna alışkınız. Su bulup su içiyoruz dedi. Yanı başımızda benim vatandaşım başka bir ülkede bunu yaşarken nasıl mutlu olayım diye düşünmüyor değilim. Bunun yanısıra başka bir yerde gazeteden arkadaşım haber yapmak için kara yoluyla Ukrayna’ya habere gidiyor. Dönemem belki diye vedalaşıyor. Hayat çok tuhaf değil mi? 

  Gücü tatmış herkes maalesef haksızlık ve vicdansızlıkla sınanıyor. Bazen düşünüyorum öldükten sonraki taraf ne kadar kıymetli ki bunlarla burada sınanıyoruz. 

  3. dünya savaşı çıkacağını 2024 olarak öngörüyorum. Yani bir 3 yıl önümüzde zaman var. Şu an yaşananlar durulacak ve çok hızlı bitecek ama bu böyle kalmayacak. Bunlar küçük belirtiler. Ukrayna halkının onurlu direnişi ve haklılığı dünyaya örnek olası şekildedir. Şehir o kadar mahvolmuş durumdaki bazı şeylere çok yazık oldu. Bizim ülkemizin 3 yıl içinde çok güçlenmesi ve eksikliklerini tamamlaması lazım. İnşallah bu büyük uyanışa bu yıl gireceğimizi düşünüyorum. Atatürk’ü sevgiyle, özlemle anıyorum… 

  İspanyolca öğrenin! 

  Kendinizi geliştirin ve farklı dillere sahip olmaya çalışın. Aygül hanım benim İngilizcem bile yok diye söyleneceğinize ikisini bir arada yapıp kendinizi cezalandırın. Ah akılsız kafam diyin kendinize…Şu yaşa kadar öğrenmediysem İngilizceyi şimdi her ikisini öğreneceksin diyin.

  Bu yaşıma kadar nasıl olmadı diye düşünmeyin. Nerede işime yarayacak diye düşünmeyin. Saçma sapan toksik ilişkilere ayırdığınız zamanı herhangi bir dil öğrenmeye ayırsaydınız şimdi anadiliniz olurdu ve size katkısı olurdu. Bir adamın ya da kadının arkasından döner mi diye beklemek yerine dil öğrenin. Gelecek yüzyılın başkanları ve liderleri genelde ünlü isimler olacak. Sanatçılar ve başarılı iş, spor ya da eğitim adamları hatta sinema yıldızları lider olabilecek. Özellikle ABD bu çok şaşırtıcı olacak. 

  Peki 3.dünya savaşı ile İspanyolcanın ne ilgisi var? Bir şey mi demeye çalışıyorsunuz yazar hanım? Diye şüphelere de düşmeyin. Mesajları alın ve gerekeni yapın. 

  İki zorlayıcı gezegen MARS/PLÜTON kavuşumu gerçekleşecek

  Bu stresli bir görüntü olacak. Şu an bulunduğumuz durumda stresli olduğu için bu neyi tetikleyecek inanın tahmin etmesi zor. Bu dönemde astrolog olmakta imtihan. Gördüklerin var söylesen dert söylemesen dert. Herkes kaygılı insanlara ne desen boş gibi… 

  Bilmediğimiz ve beklemediğimiz bir yerden yıkım ile karşılaşmamız çok mümkün olabilir. Bu iki gezegen etkisi sarsıcı ama hızlı geçicidir. Balık yeniayı ile birlikte olması adeta Allah’ın bana güven ve teslim ol demesi mesajını gösteriyor. 

  Nükleer bir savaş olmamasını diliyorum. Ya da herhangi bir suikast, rehin alınma belki de bir patlama olabilir. Belki bir liderin ölümü olabilir. Bu hemen 2 Mart günü olacak anlamı taşımıyor ama stresi eğer 9 Mart’a kadar iyi yönetebilirlerse bunun bir müzakere ile bitme ihtimalide yüksek. 

  Hepsini izleyip göreceğiz. Tabi etkilerin sizlerin de haritasında olacak olması şaşırtıcı gelişmelere getirebilir. Bazı harabeler ya da duygusal yıkıntılar içinden yeniden kendinizi güçlendirmek gibisi yoktur aslında…Bugün kontrol edilemez gibi görünen sorunlar insanlar yüzünden yaratıldı. (Sağlık, eğitim, politika)Öyleyse bunun yine insanlar tarafından çözülebileceğini unutmayın. Bu sorunlar uzaydan gelmedi ya da gezegenler yüzünden de olmadı. Plan böyleydi ve biz planı anlamadan hala plan dışı hareket etmeye devam ediyoruz.

  Korkmayın ve sadece kendinizin en iyi versiyonuna gelmek için harekete geçin. 

  Mutlu günler dilerim.

  Bugün saat 14:00’da Radyo 104 frekansında sizleri haftalık burç değerlendirmelerinizi dinlemeniz için bekliyor olacağım. Saatleri kurun :)

  Yazının devamı...