• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • Satürn/Mars kavuşumu: Herkesin karanlık bir tarafı vardır

  Biliyorum ki hiç olmadığı kadar belirsizlikler ve umutsuzluklarla mücadele veriyorsunuz. Ama bugün haftanın en önemli günlerinden biri. Aslında genel olarak bu hafta çok önemli.

  Yorgun olduğunu biliyorum.

  İçinde bir yerde pes etmezsen devam edersen kazanacaksın hissine inanman gerekiyor. 

  Yanlış bir şeyler için çabalamadığını söyleyebilirim. Kalbinin sesi seni asla yanıltmayacak.

  Hep olumsuz düşünmekten bıkmadınız mı? 

  Dedemin mektuplarından bir 40 yıl önceye gittim ve karıştırdım sizin için. Onun yazdığı gökyüzü tarihlerini günümüzdeki gökyüzüne benzerliği ile paylaşıyorum. Yine bu Satürn/Mars kavuşumlarında şöyle yazmış: 

   

  Satürn/Mars etkisinde neler hissedebilirim? 

  Bu açı öfke, intikam, şiddet eğilimini arttırabilirken geçen haftadan beri kendinizi birtakım konularda zor tutuyor bile olabilirsiniz. Mars ve Satürn kavuşumu belli kendimizi savunmak zorunda kalabileceğimiz olaylara işaret eder. Haklarımızı, pozisyonumuzu, sahip olduğumuz şeyleri veya fiziksel anlamda kendimizi savunmamızı gerektirebilecek olaylar yaşanabilir. 

  Hayat böyle bir yer değil mi? Elbet ki zaman zaman inişler ve çıkışlar olacak. Gökyüzünü anlamak ve neden bunu yaşadığınızı bilmek o kadar değerli ki… 

  Her insanın bir karanlık tarafı vardır. Buna bizde dahiliz. Bu karanlık tarafla tanışma zamanı olarak söz edebiliriz. Altından kalkamayacağımız işlere girmek ve hırslarımızın kurbanı olmak çok mümkün olabilir. Tehdit edilmek ya da tehdit etmek gibi konular ortaya dökülür. 

  Bu gezegenler kavuştuğunda hiç olmadığı kadar tembel ve uyuşuk hissedersiniz. İnisiyatif almak size göre değildir. Kurallar neyse uyulması gerekir. Kuralların önüne geçme dürtünüz çok artar ama sakin kalmalısınızdır. Özellikle kova ve aslan burçlarına sesleniyorum. Bağışıklık sisteminize daha dikkat edin ve bugünlerde kendinizi aşırı yormayın. 

  Bu koşullarda iş yerinizde engellerle karşılaşabilirsiniz. Yemeğinizin kesildiğini, servisinizin değiştiğini, departmanın kapatıldığını veya sizi başka yere gönderecekleri gibi konularda meydan okuma, rekabete girme türünde işlere girişmek doğru olmayacaktır. Belki de beni okuyan bir yöneticisiniz ve hiç olmadığı kadar kurallar koymak istiyorsunuz. Bunu bu dönemde dile getirirseniz sevimsiz görünebilirsiniz. Belki bir whatsapp grubundan birilerini çıkartacaksınız.

  Bu açılar emin olmadığınız insanlarla görüşmek, kavga içinde olduğunuz kişilerle karşı karşıya gelmek, bilmediğiniz mekanlara geç saatlerde gitmek, alkol tüketmek ya da birilerine meydan okumak için doğru değildir. Sizlere uygun olmayan teklifler sunulabilir ve buna karşılık saldırgan davranışlar içinde olabilirsiniz. 30 Nisan güneş tutulması sonrası tüm belirsizlik geçecek. Buna tüm kalbinizle güvenin. 

  Taşıyamayacağınız yükler almayın. 

  Sürekli kafanızda bu kavuşum olacak ve siz kötü bir şey yaşayacakmış gibi de yaşamayın. Sadece yıldızlar altında risk almak veya negatif olaylara zemin hazırlamak doğru olmayabilir. Olaylar başımıza gelebilir ama olaylara nasıl tepki verdiğimiz daha önemlidir. Bunları bilmenizdeki fayda tepki verme şeklinize katkı sağlamaktır. 

  Aynı zamanda kemikler ve dişlerle ilgili sorunları ön plana çıkabilir. Birden diş ağrısı ya da diş çekimi gerçekleşebilir. Kazalara, burkulmalara, kırıklara karşı ayrıca tedbirli olun. Bu açının güzel tarafı ise gerçekçi olmaktır. Eksikliklerinizi görür ve bu konuda disiplinli ve kararlı olursunuz. 

  O zaman dedemin mektuplarından bir tane sizin için seçtim. 

  10 MAYIS 1980 YAZILMIŞ. (SATÜRN/MARS BAŞAK BURCUNDA KAVUŞUYORMUŞ) 

  “Dünyaya gelinmiş bir kere!
  Soluk almak marifet, üzülecek şeyler dizi dizi. Seç seç üzül.
  Sevinecek şeyler boy boy, belleğin sınırlarına kadar sevin sevinebilirsen. Hava güzel, toprak verimli, yeşiller ton ton, çiçekler, böcekler buram buram iyi örnek, yarınsız yarın düşüncesiz çalışıyorlar.

  İnsanlar bundan farklı değil. Son nefesinde bile mal diyor, mülk diyor, para diyor. Kürt, Kürtler diyor, Türk, Türkler diyor. Ermeni bir başka alem. Hepsinin kendine göre bir mantığı, bir felsefesi var. O halde dünyaya gelişin amacı nedir? Niçin akılca, insanca, insanlık için bir sav üretilemiyor? Yaşam bu kadar tatlı iken, bir soluk bu kadar muhteremken, her gün binlerce insan ölüme koşuyor, ölüyor.

  James Joyce sanatçı portresini şöyle çizmiş: "Ey yaşam, hoş geldin.! Milyonlarca kez gidiyorum karşılamağa, deneyimin gerçeklerini ve dövmeye ruhumun örsünde, soyumun yaratılmamış vicdanını"
  Ocak’ta ak kor kolmuş demiri, kendi vicdanımızın örsünde dövmek şekillendirmek.! Ne büyük cesaret ne büyük sorumluluk.!
  Bence yaşayan insan, yaşamın anlamı bu tümcede gizli. İnsan bunu bilebilse, duyumsaya, özümseyebilse, yaşam kendi soyut ve gerçekçi anlamına yüklemine ulaşır. İlk insan, yeri gördü, göğü gördü, güneşi tanıdı, her birine anlaşılır deneylere dayalı bir yüklem getirdi. Ateşi buldu, pişirdi, yenilebilecek nesneleri denedi. Deneyimler arasındaki farklılıklar ve benzerlikleri anımsadı, gelecek soylara anımsattı. Milyonlarca sene sonra gelecek soylara bir iz bıraktı. İzde yürüyenler, tekerleği buldu, buharı tanıdı, elektriği, sesi, görüntüyü araştırdı, bizlere bazı kıymetleri kazandırdı. Onlara binlerce teşekkür ve minnet. Bizler de kendi yolumuzda, kendi düşün gücümüzü zorlayarak, gelecek insanlık için ortaya yeni ve denenmiş, doğaya paralel bulguları araştıralım. Yarışın bize özgü etabını onlara layık bir yüceltide bitirelim. Milyonlarca yıllar boyu, örs çekiç ateş önünde soyumuzun yüksek güzelliğini ve özelliğini sürdürelim. Mutluluk adalarına, sıradanlık denizlerinden gidilir. Özdeki pırıltıların yaydığı kozmik ışınlar, besleyiciliğini sürdürdükçe, insan ve insanlık büyüyecektir.
  Pırıltılara bin Şükran!

  İnsan ölür ama insanlık yaşayacaktır. Sonsuza dek. 

  Bernard Shaw derki, insanlar üstün insanlar üzerine:

  Dünyada ilerleyen kişiler, kollarını sıvayıp istedikleri ortamı arayan, bulamayınca da yaratan kişilerdir. Ahırda doğmak, at olmayı gerektirmez. Antenlerini istediğin kadar çoğalt, çok ve değişik yaşanmanın değerli olduğuna dair sesler alırsın….” 

  Mutlu günler dilerim…

   

   

   

  Yazının devamı...

  Koç yeniayı: Peki, bu kırgınlığım nasıl geçer?

  Şu sıralar tuhaf duygular içindesiniz ve bunu yönetmek zorunda kaldığınızı hissedebiliyorum. Kendi hayatınızdaki iniş ve çıkışları yönetirken bu kadar kendinizden bir şeyleri götürdüğünüzü görmek sizleri yıpratıyor. 

  Chiron etkili olan bu yeniay sizlerin hayatında bazı yaraları ve acıları fark etmenizi sağladı. Hatta en derin yaralarla yüzleşmek zorunda kaldınız. Şimdi bu kırılganlığı ve huzursuzluğu nasıl yönetebilirsiniz adına doğum haritanızdaki Mars gezegeninizin konumuna göre taktik vereceğim. Hayat bir satranç oyunu ise bizlerde kendi stratejilerimizle ilerleyeceğiz. 

  Bunun için doğum haritanızda Mars gezegeniniz hangi burçta ve hangi ev yerleşiminde onu bulmalısınız. Bunu bulma konusunda çok rahat videolar ve imkanlar artık var. Buna gerçekten niyetiniz varsa düzgünce odaklanıp bunu çıkartın. Şu an 12-13 yaşındaki çocuklar bunu yapıp gayet güzel bir şekilde sonuç alıyorlar. Koşan zamanı artık yakalayın ve lütfen bahane üretmeyin. 

  Şu an Mars gezegeniniziniz hangi evde olduğunu öğrendiğinizi varsayarak fikirlerimi paylaşacağım. 

  Öncelikle neden Mars gezegeni? Neden diğer gezegenler değil? Onu açıklayalım. 

  Mars gezegeni sizin doğum haritanızda yaşam içindeki mücadele gücünüzü gösterir. Nasıl bağlantı kuruyorsunuz ve nasıl savaşıyorsunuz bunu anlatır. Bir çeşit enerji sisteminizdir. Güneş enerjisi ile mi çalışıyorsunuz?

  Powerbank ile mi idare ediyorsunuz?

  Jeneratör mü var?

  Yoksa elektrik ile ilerliyorsunuz?

  Enerjiyi yakalamak için yöntemleriniz nedir bunu gösterir? 

  Peki bu enerjiyi yeniden nasıl yakalayabilirim? 

  1. Evdeki Mars: Kendinizi öne sürdüğümde enerjik hissediyor. Demek oluyor ki şu an kendinizi öne sürdüğünüz olaylar içinde değil aksine geri planda bırakılmış. Yalnızlaştırılmış belki de terkedilmiş bir his var. Öfkeden bağımsız kendinizi ortaya yeni yöntemlerle sunarak enerjinizi yenileyebilirsiniz.

  2. Evdeki Mars: Kendinize bakım yaptığınızda ya da güven alanı oluşturduğunuzda en çok enerjik hissediyorsunuz. Demek oluyor ki acil bir şekilde kendinize yeni bakım yapacağınız şeyler almalı ya da bakım yaptırmalısınız. Dış görüntünüze verdiğiniz özen sizi hemen bir enerji yenilemesine götürecek. Belki şu an parasal kaygılar yüzünden bunu ihmal ettiniz ama para kazanmak için kendinizi iyi hissetmeniz gerektiğini unutmayın.

  3. Evdeki Mars: Düşüncelerinizi etrafınızdakilere ilettiğinizde kendi enerjinizi yeniliyorsunuz. Sizlerin susması teoride çok mümkün olmaz. Muhakkak enerjiyi bu şekilde ortaya koymak isteyeceksiniz. Buradaki en doğru yöntem. Öfkesiz bir şekilde bunu sunmak olacak. Muhakkak ya yazılı iletişim kurun ya da video çekin. Başkasının yerine düşünmekten vazgeçin.Bu size hata yaptırır.

  4. Evdeki Mars: Başkalarına yardım etmek ve aile sorumluluğunuzu yerine getirdiğinizde aslında kendinizi enerjik hissedersiniz. Aslında aile sorumluluklarından çok hoşlanmadığınızı ve sürekli ailenin size baskı yarattığını biliyorum. Ama bu fikirden çıkmak enerjinizi yenileyecek. Orası size enerji veren yer. Bunu anlamalı ve oradaki görevlerinizi yerine getirmeniz kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak. Bu da diğer işlerinizde otomatikman bir başarı getirecek.

  5. Evdeki Mars: Yaratıcılığınız doğru ifade ettiğinizde ya da üretmek ile meşgul olduğunuzda en çok enerjik hissediyorsunuz. Ya da aşık olduğunuzda daha enerjik hissediyor olabilirsiniz. Sonuçta hayal dünyanızda bir şey yaratıyorsunuz. Sanırım hayat boyunca öğrenmeniz gereken insanlara duygusal bağlantı kurmak yerine kendi yaratıcılığınızın gücüne inanmanız olacak.

  6. Evdeki Mars: Sorumluluklarınızı düzenli bir şekilde yerine getirme eğiliminde olduğunuzda enerjik hissediyorsunuz. Bunu yaparken kendi yerinizmiş ya da kendi alanınızmış gibi yapıyorsunuz. Hizmet etmek sizin için büyük bir enerji sağlayıcıdır. Bundan besleniyorsunuz. Bir yanınız belki burayı reddediyor olabilir ama asla böyle değildir. Kendi işinizmiş gibi çalışmak ya da bağlantı kurmak her zaman sizi besler. Ayrıca kendi işinizi kurmakta.

  7. Evdeki Mars: Yaşıtlarınızla anlamlı bağlar kurduğunuzda enerjik hissedersiniz. Sizinle denk olan ve aynı şeyleri düşünen insanlarla biraz sohbet etmeniz hemen enerjinizi yeniler. Eleştirilmek ya da anlaşılmamak sizi deliye döndürür. Hayatında bir kere bile size karşı övgüde ya da takdirde bulunmamış insanların sizi eleştiriyor olması size aptalca gelir. Bu yüzden bu durum sizin enerjinizi yok eder. Bu tür insanlardan uzak kalmak enerjinizi yeniler.

  8. Evdeki Mars: Duygularınızı anlayan insanlarla olmak size keyif verir ve büyük bir enerji yakalarsınız. Ayrıca mahremiyetinizi korumak sizi enerjik hissettirir. Krizleri çözmek ya da büyük bir gizemi çözmek size enerji verir. Kendi hayatınız üzerinde hak sahibi olduğunuzu fark etmeniz gerekir. Eğer başkaları sizin hayatınızda söz sahibiyse korkunç bir mutsuzluk içine çekilirsiniz.

  9. Evde Mars: Zihnimi genişlettiğimde ve farklı ideolojiler hakkında bilgi edindiğinizde enerjik hissedersiniz. Ayrıca seyahat etmek ve yeni bir eğitim almak size hep iyi gelecektir. Buradaki atmosfer sizi yeniden hayata bağlayabilir. Şayet yarım bıraktığınız şeyleri tamamlamak size çok enerji verebilir. Bu yöne eğilin ve ideallerinizi tamamlamak için çaba gösterin.

  10. Evdeki Mars: Başarıyı garantileyen planları oluşturup uyguladığınızda enerjik hissediyorsunuz. Yani hayatınızın içinde şayet başarı unsuru yoksa bu sizi hep mutsuz yapabilir. Böyle birinin ilişkileri başarı olarak görmekten çıkıp toplumsal bir başarıya odaklanması gerekir. Çalışmıyorsanız ya da birilerinden talimat alarak işler yapıyorsanız dünya ile bağlantı kurmanız zorlaşabilir.

  11. Evdeki Mars: Kendimi sosyal gruplarla çevrelediğimde ve genel olarak insanlık hakkında iç görüler keşfettiğinizde ya da paylaştığınızda enerjik hissediyorsunuz. Sosyal bir sorumluluk işine girdiğinizde ya da bir hak aradığınızda kendinizi daha sakin ve umut dolu hissedersiniz. Sevmek veya sevgiye olan inancınızı arttırmak size enerji verir. İmajınızı korumak ya da kendinize bir imaj yaratmak sizi hep enerjik tutacaktır. İyi görünün…

  12. Evdeki Mars: Kendinizi maneviyata açtığınızda ve yalnızlık içinde iyileştiğinizde enerjik hissediyorsunuz. Kendinizi savunmasız hissetmek sizin her zaman enerjinizi aşağıya çeker. Kendinizi bilmeyi öğrenmek hayat enerjinizdir. Kendi gücünüzün farkına varın ve mutlaka yazı yazın. İnsan okudukça başkalarını anlar, yazdıkça kendini… Sizin başkalarından daha çok kendinizi anlamanıza ihtiyaç var. Çünkü çok derin ve özel birisiniz..

  Yazının devamı...

  Hoş geldin Nisan! Koç burcunda yeniay bize ne sağlıyor?

  Nisan ayı tüm hızıyla başladı.

  Bu ay gündem o kadar yoğun ki size gündemi aşağıya bırakıyorum. İsterseniz telefonunuza tarihleri kurun. İsterseniz bir çıktı alıp masanıza koyun. Kendi dünyanızda yeni bir başlangıç içine giriyorsunuz. 

  Tabi bu yenilikler olurken kalbiniz kırılmış ve nasıl ilerleyeceğinizi bilmediğiniz bir hal içinde olabilirsiniz. 

  1 Nisan 2022'de koç burcunda yeni ay gerçekleşiyor. Bu yeni ay, hayatınızın her alanında yeni maceralara başlama konusunda her türlü heyecanı hissetmenizi sağlayacak. 

  Ayın farklı evreleri vardır ve Dünya güneşle aynı hizaya geldiğinde yeni bir ay meydana gelir. Bu, Ay'ın gezegenimizden neredeyse görünmez olmasını sağlar. Yılda genellikle 12 yeni ay olur ve her yeni ay farklı bir astrolojik konuyu bize anlatır. 

  Bu yeni ay, Zodyak’ın ilk burcu olan Koç burcunda gerçekleşiyor. Bu yüzden biz buna yeni başlangıçlar olarak isimlendiriyoruz. Bu Yeniay’da hayatınıza giren insanlar sizi hep cesaretlendirecek ve hayatınızı değiştirecek insanlar olacak. Onları hayatınıza aldığınızda her zamankinden daha cesur hissedeceksiniz, sizi daha önce denemediğiniz şeylere atlamaya zorlayacak, kariyerinizi bir sonraki seviyeye taşıyacak bir işe başvurmak, ya da geçmişte kalan kötü hatıralarınızı unutmanızı sağlayacak. 

  Yeni ay aynı zamanda bilgelik ve şifayla bağlantılı olan Chiron ile kavuşuyor.  

  Chiron'un etkisinin çok kuvvetli olacağı bu zaman dilimi altında, bazen hayatta her şeyin her zaman mükemmel gitmediğini gösterecek. Ama yine de yolun güzel olduğunu bu deneyimi yaşamanız gerektiğini fark edeceksiniz.  

  Belki acı veren bir olay sizi bambaşka bir yola sokacak ve bu nokta kaderinizin değiştiği yeni bir başlangıç olacak gibi düşünebilirsiniz. Asla boş hayaller içinde olmamalısınız. Bir şeyleri gerçekleştirme düzeyinde net adımlar atmalısınız. Örneğin; yeni bir eğitim almak gibi, sosyal medya hesabı açıp yaptıklarınızı paylaşmak gibi ya da kendi işinizi kurmak için somut bir adım atmak gibi düşünebilirsiniz.  

  Enerjiniz oldukça güçlü ve en yüksek seviyede olacak. Bunun içinde sizin de bunu yaratıcılığınız üzerinde değerlendirmeniz gerekiyor. Bu istekli tavır ve yolunuza çıkan engelleri aşma yeteneği, önümüzdeki birkaç ay boyunca ilerlemenize çok yardımcı olacak. Kariyeriniz, planlarınız ya da istediğiniz insanları hayatınıza almanız konusunda oyunun kurallarını değiştiren hamleler yapmaya başlayacak ve nihayetinde kendinizin daha kapsamlı, hırslı bir versiyonuna yol açacaksınız. 

  İnsanları oldukları gibi kabul etmek ve onları değiştirmeye çalışmamak konusunda daha fazla kabule hazır bir zihniyete sahip olacaksınız. Bu, ileriye dönük daha sağlıklı, daha güçlü ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır. Elinizdeki kartlarla oynamayı seçeceksiniz. Bir dahaki yeniay 30 Nisan boğa burcunda güneş tutulması olarak gerçekleşecek. Burada başladığınız her şey orada somut bir istikrar havası alacak. Sabırlı olun. Daha detaylı konuşmak için akşam 20:00’da radyo d canlı yayınımıza bekliyorum. 

  BU AY GÖKYÜZÜ GÜNDEMİNDE NELER VAR? 

  1 Nisan 2022'de gerçekleşen bu yeni ay bir şaka değil. Bu yeni ay, hayatınızın her alanında yeni maceralara başlama konusunda her türlü heyecanı hissetmenizi sağlayacak. 

  1 Nisan Cuma saat 09.24’te Koç burcunda bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Bu Yeni Ay’la ilişki dinamiklerini gelişiyor ve kendini yeniden keşfetmeyi seçiyorsun. Bir yenilenme dönemi seni bekliyor. 

  2 Nisan Cumartesi saat 05.56’da Güneş ve Kiron, Koç burcunda kavuşuyor. Yeni bir sezona hazırlanırken geçmişteki belirsizliklerin hepsini güvenle kapatıyorsun. 

  2 Nisan Cumartesi saat 16.42’de Kiron ve Merkür, Koç burcunda kavuşuyor. Şifalanmaya dair bir plan yapmalısın. Özel sağlık sigortası ya da kendini iyileştirme programı için bir kulübe, organizasyona dair iyi bir zaman. 

  3 Nisan Pazar saat 02.10’da Güneş ve Merkür, Koç burcunda kavuşuyor. Hayalini kurduğun şey ile ilerliyorsun ama düşmanlıklara dikkat et. Bazı kıskançlıkları çekmiş olabilirsin. Hayat sana hayallerinden öte bir gelecek sunuyor olabilir. Yeterli emeği veriyor musun buna bak. 

  5 Nisan Salı saat 04.51’de Mars ve Satürn, Kova burcunda kavuşuyor. Neyi ertelediysen bunu yeniden şekillendiriyorsun. Artık hiçbir engele ve baskıya tahammülün kalmadı. Bu transitle daha cesur olacaksın. 

  5 Nisan Salı saat 18.18’de Venüs, Balık burcuna geçiyor. Geliştiğini ve dönüştüğünü hissedecek ve bu geçişin sana sunduğu zevkleri deneyimleyeceksin. Kendini sevmeyi ve takdir etmeyi öğreniyorsun. 

  11 Nisan Pazartesi saat 05.10’da Merkür, Boğa burcuna geçiyor. Saygıyı, sevgiyi ve ilgiyi hissettiğin bir zamana geçiyorsun. 

  12 Nisan Salı saat 17.42’de Jüpiter ve Neptün, Balık burcunda kavuşuyor. Kendine açıklayamadığın güçlü bir duygu içindesin. Bunu sadece hisset ve kalbinin sesini dinle. 

  15 Nisan Cuma saat 01.21’de Lilith, Yengeç burcuna geçiyor. Çevrendeki tüm insanların ihtiyaçlarına duyarlı ol. Birine duygusal olarak takıntılı hissedebilirsin. Başkaları ile bağlılık ya da bağımlılık tuzağına düşme.

  15 Nisan Cuma saat 06.06’da Mars, Balık burcuna geçiyor. Çevrende insanlar bu dönem oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Bu dönem hiçbir şeye hızlı karar verme. Kendini mağdur ediliyor gibi hissetme. 

  16 Nisan Cumartesi saat 21.54’te Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. İlişkilerinde bazı zorlukları aşmak durumunda kalacağın zaman dilimi. Kendini evinde hissetmek isteyeceğin bir ilişki istiyorsun. Kimsenin karşısında savunmasız ya da korkak değilsin. 

  18 Nisan Pazartesi saat 07.51’te Merkür ve Uranüs, Boğa burcunda kavuşuyor. Acele etme. Şu an işlerinin daha sakin ve yavaş gelişmesine izin ver. Duygusal ve ezici konuşmalar yerine ikna edici konuşmalar yap. 

  20 Nisan Çarşamba saat 05.25’te Güneş, Boğa burcuna geçiyor. Bir şeylerin yanlış olduğunun tamamen farkında olduğun bir dönem olacak ama değişim korkun nedeniyle bunu reddetmek isteyebilirsin.

  27 Nisan Çarşamba saat 22.11’de Merkür ve Kuzey Ay Düğümü Boğa burcunda kavuşuyor. İlahi düzenden geleceğe yönelik verdiğimiz sözleri somut olarak ne kadar gerçekleştirdiğimiz test edilecek. 

  29 Nisan Cuma saat 21.36’da Plüton, Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor. Uzun süren güç çekişmelerinin veya kariyer hayatındaki engellerin kalktığını hissettiğin güçlü bir dönemin başlangıcı. 

  30 Nisan Cumartesi saat 01.23’te Merkür, İkizler burcuna geçiyor. Hızlı konuştuğun, hızlı hareket ettiğin harika bir dönem içindesin. Dikkatini çok fazla dağıtacak şeyler içinde olmamaya özen göster yoksa çok fazla gergin ve huzursuz hissedebilirsin. 

  30 Nisan Cumartesi saat 23.42’de Boğa burcunda 'Halkalı Güneş Tutulması’ gerçekleşiyor. Finansal kaynaklarını yeniden gözden geçirdiğin bir zamandasın. Hem ilişkilerde hem de finansal konularında güvenlik ve istikrar duygusu olmadan artık yaşama fikrinde değilsin.

  Yazının devamı...

  Hayatınıza yeni bir sistem kurun ve net olun!

  Şükür sebeplerin arttıkça hayata karşı daha pozitif olabilirsin. Mutluluk küçük şeylerde gizli! O mutluluğu bul. Bugün iş hayatınızı daha eğlenceli hale getirmeye çalışın. Yaptığınız işlerin güzel yönlerini görün. Şayet bir hobiniz varsa bundan nasıl para kazanacağınızı düşünebilirsiniz. Seyahat etmek ya da kısa mesafeli yolculuklar yapmanız gerekebilir. İkili ilişkilerde özellikle bazı mesafeler geliştirebilirsiniz.

  Partnerinizin size soğuk davrandığını düşünüyorsanız bugün bunu konuşabilir bazı eksiklikleri telafi edebilirsiniz. Yaptığınız işlerde ne kadar ciddi ve istikrarlı olduğunuzu gösterin. Bugün sözleşme ve projelerinizi güncellemek için harika bir gün.

  Duygusal bazı yön kayıpları içine girebilirsiniz. Bunu kendinize yapmayın. Konuşmanız gerekiyorsa ve hislerinizi paylaşmak doğru olacaksa bunları konuşmayı seçebilirsiniz.

  Mars ve Satürn kavuşumuna ilerlediğimiz şu günlerde bazı yüksek gerilimlerden ve streslere karşı temkinli olmakta fayda var. Öfke kontrolü en önemli gücünüz olacak.

  Motivasyon sözü: “En büyük mutluluk, mutsuzluğunuzun kaynağını bilmektir.” F. Dostoyevski

  Burcunuza göre tahminler:

  Koç: Disiplinli çalışmak için kendinizi eleştiriyorsunuz. Kendinize karşı fazla acımasız olmamalısınız. Kendinizi sevmediğiniz sürece ya da kendinize iyi davranmadığınız sürece gelişemezsiniz her şey sizinle başlar. Kendinize iyi davranın. Kendinize karşı merhameti eksik etmeyin.

  Boğa: Akrabalarınıza karşı sınır koymak isteyeceksiniz. İletişim kurmak istemiyorsunuz. Onlarla araya koyacağınız mesafe daha sağlıklı bir iletişim kurmanıza sebep olacaktır. Böylece ilişkileriniz sizin belirlediğiniz oranda gelişecektir. 

  İkizler: Maddi olarak kendinize yeni bir amaç ediniyorsunuz. Bulduğunuz bu yeni amaç sizi oldukça heyecanlandırırken çok çalışmanızı da sebep olacaktır. Bu süreci yatırımlarınızın karşılığını alana dek bırakmayın. Emeklerinizin karşılığını görmek biraz zaman alsa da en doğru zamanda karşınıza çıkacağını unutmayın.  

  Yengeç: İlişkinizin sorumluluğunu almanız gerekiyor. Uzun süreli bir gelecek için bazı kişisel alanlarınızdan feragat etmeniz lazım. Eğer bu konuyla ilgili gerçekçi bir bakış açısına sahipseniz böyle bir yola girin. Eğer kendinizden emin değilseniz bu yola girmemek karşı tarafı üzmemek sizin için daha iyi olacaktır.  

  Aslan: Haftanın son gününde personelleriniz ile toplantı yapmak isteyeceksiniz. Düzenlenmesi gereken konuların konuşulması gerekiyor. Bu toplantı sonucunda eksikleri fark edebilir ve düzenlenmesi gereken konularla ilgili plan yaparak iş paylaşımı yapabilirsiniz. 

  Başak: Duygularınızı doğru şekilde ifade edemediğiniz de içsel sıkışma yaşıyorsunuz. Düşüncelerinizi kalıplara hapsetmeyin. Kendinizi özgür bırakın içsel olarak duygusunu enerjisini hissetmediğiniz hiçbir cümleyi kurmayın.  Hislerinize ve duygularınıza güvenin.  

  Terazi: Aile gibi gördüğünüz kişilerin sizleri anlamadığınızı düşünüyorsunuz. Kendinizi yalnız hissedeceksiniz. Yaşadığınız hayal kırıklığı sizi oldukça yorabilir ve duygularınızın karmaşasını çözemeyebilirsiniz. İnsanlara olan güven duygunuzun zedelenmesi herkese aynı sorunu yaşayacağınız anlamına gelmiyor. Lütfen olayları genele yaymayın. 

  Akrep: Yakın iletişim kurduğunuz kişilerin sizlere yanlış yapmasını kaldıramıyorsunuz. Verdiğiniz değere karşı artık aranıza mesafe koyacaksınız. Bu mesafeyi koymak size iyi gelecek ve kendinizi psikolojik olarak daha iyi hissedeceksiniz. 

  Yay: Değer sorgulaması içerisindesiniz. Hayatınız için nelerin değerli olması gerektiğini düşüneceksiniz. Vardığınız kanı sizin gerçekliğiniz olacak ve hayatınızı bu gerçeklik üzerinden yeniden şekillendirmek için yola koyulacaksınız. 

  Oğlak: Gerçek benliğinizi ortaya koymak için üstün çaba sarf ediyorsunuz. Hayatınız içerisinde duygularınızı kalıplar içerisinde yaşayamazsınız. Bu kalıplardan özgürleşmeli duygularınızı yaşamak için kendinize zaman vermelisiniz. Duygularınızdan korkmayın. 

  Kova: Yalnız kalmak isteyeceksiniz. Yorgunluğunuzu özel alanınızda dinlenerek atmaya çalışıyorsunuz. Kendinizle vakit geçirmek kendinizi değerlendirmek size iyi gelecek ve kendinizi yenileyerek enerjinizi yükselteceksiniz. 

  Balık: Dostlarınıza onların mutlu olacağı sürprizler hazırlamak istiyorsunuz. Birlikte mutlu olmanın kıymetini çok iyi biliyorsunuz. Bu yüzden yaptığınız her uğraşın karşı tarafta bir karşılığı olduğunu düşünüyorsunuz. İlişkilerinizi güzel duygular üzerine kurduğunuz sürece hayatınızda güzel insanlar hep olacaktır.

   

   

  Yazının devamı...

  Jüpiter: Gerçekten şanssız mısın? Şans diye bir şey var mı?

  Bugün ay yay burcunda ise biraz şanstan konuşalım. Bugün Neptün ile merkür kavuşumu birbirleriyle karşılaştığında, gerçeklik ile ideal arasındaki farkı görebilirsiniz. Bu, hayatınızın belki de en gerçekçi döneminin başladığını gösteriyor. İnsanın amaçlarını sorgulaması ve çok hızlı bir şekilde fark etmesi muhteşem bir tecrübedir. Şu an hayatınızda hem iş hem de ilişkilerinizdeki idealist yönlerinizi görme fırsatınız var. Bunu görmeniz için birtakım hikayelerle size yardımcı olacağım.

  *

  Geçenlerde bir arkadaşım dedi ki sen ne kadar şanslısın Aygül!

  Hobbaaa dedim…

  Sonra devam etti: “Geldiğin şu noktaya bak.”

  Ne noktadayım diye şöyle dönüp baktım.

  Pijamalarımla evde bir yandan pilav pişiriyorum, köfte yapıyorum. Çocuğun yarın yiyeceklerini hazırlıyorum. Çocuğun tonla ödevi var ve ödev yaptırmak çok zor bir durum bizim aslan burcu çocuğu için onla debeleniyorum. 3 saat araba sürmüş ve eve gelmişim.

  2 saatlik video çekimi yapmışım, çocuğumun uyku saatini ve ders saatini fazladan çalmışım.

  *

  Sonrasında bir kitap çıkartıyorum onun sonuna geldim. Onu teslim etmem lazım. Sabahlar mıyım diye düşünüyorum. Uyumamak için ne yapmam lazım? Sonrasında diğer yazıları gazeteye teslim etmem gerekiyor. Kanala çekilmesi gereken videolar var. Akşam radyo programı için ekstra çalışmam lazım. Bunlar olurken çevremde birçok sorun ve problem devam ediyor. Bana küsenler, mesajlara cevap bekleyenler ,dedikodu yapanlar, arkamdan kuyumu kazanlar vs.

  *

  22 Senelik kamu görevimden istenmediğim ve ünlü olduğum için ayrılmak zorunda kalıyorum. Kırgınlığım, üzgünlüğüm ayrı bir konu. İçimde bununla boğuşuyorum.

  *

  Bu arada bir uygulama çıkartıyorum. Son 1,5 yıldır üzerinde çalışıyorum ve sonuna geldik. Sadece hiçbir astroloğa ihtiyaç duymadan kendi hayatınızı yoluna koyacağınız bir uygulama yapmaya çalıştık. Bunun için gece gündüz çalışmalar yapıyoruz. Bunları yönetmesi ve size en eksiksiz sunmak arzusu ayrı bir durum. Bunun dışında sosyal medyamda sizlerin mesajlarına ve geri dönüşlerine tek tek dönüp, tek tek ilgileniyorum.

  *

  Düşünüyorum; Kesinlikle hiçbir destek bugüne kadar almamışım. Biri de çıksın desin Allah aşkına bizde Aygül’ü buraya getirdik. Haydi göreyim. Yok, çok şükür diyemez. Allahtan başka hiç yardım edenim olmadı. Bu hep hayalimdi. Hepsi sadece gece gündüz çalışmak ve istikrarlı, inandığım işten vazgeçmemden kaynaklıdır. Asla ne bir telefonla bir işim hallolmuştur ne de kimseye eğilmişimdir bükülmüşümdür.

  *

  Daha yazmak istediğim ve yazamadığım tonla şey var ama zamanı onların da gelecek.

  *

  Sonrasında bana bunu diyen arkadaşın hayatına dönüyorum. Kendisi gayet hiç yorulmadan geldiği bir konuma sahip ve o sırada özel şoförü onu bir etkinliğe götürecek. Evde çalışanları var. Yemek yapılmış, ödevler yapılmış, çocuk yıkanmış uyumuş. Sonra başka bir çalışma arkadaşının başka bir yerde çalışmaması için önden bir telefonla hallettim o işi demesi… Tuhaf…

  *

  Öyle şaşkınlıkla dinledim. Sonra dedim ki sen benim köşe yazılarımı okuyor musun? Yok dedi. Güzel dedim. Okumamaya devam et, yarın seni yazacağım dedim. Kahkaha attık. Saçmala adımı filan verme dedi. Kendini yarın okurken benim gözümden bir kendine bak dedim. Adın ne önemi var sen kendini biliyorsun zaten…

  *

  Benim oğlan elinde ipad bir elinde defter benle pazarlık halinde dövüşüyoruz hala… Bir yandan içimden gülüyorum. Kapattık telefonu…

  *

  Şu işleri tamamlayım da bunları gece yazmam lazım diye söyleniyorum.

  *

  Ama işte, o bana şanslı diyor… Ama ben bu şansı yaratana kadar çok şanssızlıklarım oldu.

  Ben kimseyi hayatım boyunca şanslı ya da şansız diye ikiye ayırmadım. Allah rahmet eylesin hep dedemin o cümlesi gelir aklıma: “Hanımefendi belki de şansın, şanssızlıklarından geliyordur” Hayat öyle tuhaf bir yer ki hangi durum kim için ne için şanslılık ya da şanssızlık bilemezsiniz. 

  Şans nedir gerçekten ya da böyle bir şey var mı?

  Varsa nerde?

  Neden bazı insanlar inanılmaz derecede şanslıyken, diğerleri hak ettikleri olanaklara asla sahip olamaz?

  Şanstan anladığımı yorulmadan elde edilen şeyler mi? 

  Bir psikolog bunun yanıtını bulduğunu söylüyor. 

  Bir psikolog bunu araştırmış ve sürekli düşünmüş:

  Neden bazı insanların hep doğru zamanda doğru yerde olduğunu, diğerlerinin ise sürekli olarak şanssızlıklarla boğuştuğunu merak ediyormuş? 

  Ulusal gazetelere ilan vererek kendilerini her zaman şanslı ya da şanssız hisseden insanların onu bulmasını istemiş. Yüzlerce erkek ve kadın, araştırma için gönüllü olmuşlar. Yıllar boyunca, onlarla söyleşiler yapmış, yaşamlarını gözlemlemiş ve deneylere katılmalarını sağlamış. Sonuçlar göstermiş ki insanlar, neden şanslı ya da şanssız olduklarını tam olarak bilemeseler de düşünceleri ve davranışları, bu durumu büyük ölçüde açıklıyor.

  Bir şans ya da bir fırsat gibi görünen durumlara baktığınızda insanların söz konusu fırsatları fark etme yetenekleri arasındaki farklılıklardan mı kaynaklandığını bulmak için basit bir deney yapılmış. 

  Hem şanslı hem de şanssız insanlara bir gazete verilmiş ve onlardan gazeteyi iyice inceleyip içinde ne kadar fotoğraf olduğunu söylemeleri istenmiş. 

  Gazetenin ortalarında bir yere de üzerinde şu not yazılı olan büyük bir mesaj yerleştirilmiş; "Deney görevlisine bunu gördüğünüzü söyleyin, 250 dolar kazanın."

  Bu mesaj, sayfanın yarısını kaplıyormuş ve yüksekliği 5 cm'in üzerinde olan bir fontla yazılmış. Herkesin yüzü ve bakışları o anda uzmanlar tarafından izleniyormuş.

  Şanssız insanlar, bunu fark edemezlerken, şanslı insanlar hemen fark etmişler. Şanssız insanlar, genel olarak şanslı insanlara göre daha gergin daha endişeli ruh hali içinde olduğunu gözlemlemişler. Kaygı sürekli fark etme yeteneklerine zarar veriyor ve sonuç olarak, fırsatları kaçırıyorlar çünkü başka bir şeyi aramaya odaklanıyorlar. 

  Örneğin davetlere, konuya, komşuya mükemmel eşlerini bulma düşüncesiyle gidiyorlar ama bu yüzden iyi arkadaşlar edinme fırsatlarını kaçırıyorlar. Ya da iyi iş imkanlarını kaçırıyorlar. 

  Belli iş ilanlarını bulmaya kararlı bir biçimde gazeteleri inceliyorlar ama diğer iş olanaklarını kaçırıyorlar. 

  Şanslı insanlar ise, daha rahat ve sisteme güvenen insanlar olarak görülüyorlar. Dolayısıyla, yalnızca aradıklarını değil, orada ne olduğunu da görüyorlar. Fark etmek ayrı bir konu ama farkı yaratmak ayrı bir durum haline geliyor. 

  Araştırma, sonuç olarak şunu gösteriyor. Şanslı insanlar, dört ilke sayesinde şanslarını yaratıyorlar. Şans fırsatlarını yaratma ve fark etme konusunda becerikliler, yeteneklerini geliştiriyorlar ve kendilerine emek veriyorlar. Evlenme zamanı geldiği için ne zaman evlenirim sorusuna değil nasıl mutlu olurum sorusuna odaklanıyorlar. Kendilerini geliştiren her insan sezgilerini dinleyerek şanslı kararlar verebiliyor. 

  Olumlu beklentiler ve olumlu yaklaşımlar sayesinde doğru çıkan tahminlerde bulunuyorlar, şanssızlığı şansa dönüştüren esnek bir yaklaşım benimsiyorlar. 

  Çalışmanın sonuna doğru, bu ilkelerin, şansı yaratmada kullanılıp kullanılamayacağını merak edilmiş.

  Araştırmayı yapan Hertfordshire Üniversitesi'nden Profesör Richard Wiseman'ın şanslı olmak için önerdiği dört temel ipucu şöyle:

  1. İçsel sezgilerinizi dinleyin, normalde doğru çıkarlar.
  2. Yeni deneyimlere ve normal rutininizi bozmaya açık olun.
  3. Her gün, birkaç dakikanızı iyi giden şeyleri hatırlayarak geçirin.
  4. Önemli bir toplantı ya da telefon görüşmesi öncesinde kendinizi şanslı olarak hayal edin.
  5. Unutmayın, şans, çoğu zaman, doğru çıkan bir tahmindir. 

  Şans, astroloji ile yol almaktır.

  Hayatınızı geliştirmek, şikâyet etmemek ve pozitif olmaktır. Şans hazırlıkla fırsatın karşılaştığı köşe başıdır. Eğer bir alt yapıya sahip değilsek karşımıza çıkan fırsatları değerlendiremeyiz hatta bizim için bir fırsat olduğunu bile anlayamayabiliriz. Koşullar zor olabilir, diğer insanlar kadar iyi imkanlara da sahip olmayabilirsiniz ama her ne olursa olsun kendinizi geliştirmek için çabalayın. Kendinizi geliştirmekten asla vazgeçmeyin. Sizi kurtaracak olan yine kendi kollarınızdır, kendi zekanızdır ve kendi yeteneklerinizdir.

   

   

  Yazının devamı...

  2022 Baharında hayatında neler değişecek?

   

   Merkür gezegeni gökyüzünde tüm hızıyla önce Jüpiter’le kavuşup sonra Neptün’le kavuşum yapıp, 27 martta koç burcuna geçiş yapacak. 

  Güneş koç burcuna geçti!

  Buradan tüm sabırsız ve çocuk ruhunu kaybetmemiş tüm koçların doğum gününü kutluyorum. 

  Gökyüzünü inceleyen biz astrologların en yakından takip ettiği Neptün ve Jüpiter gezegenin kavuşumu nihayetinde gerçekleşecek. Bu 12 Nisan civarlarında olacak. Ama öncelikle Merkür bu gezegenleri tetikleyerek bize bir uyanış getirecek. Asıl bu kavuşumun tetiklenmesi 30 Nisan da gerçekleşecek olan güneş tutulması sonrası olacak. 

  Ancak o zaman bu süreci başlatacak. Bu bir günde size bir şeylerin değişeceğini söylemiyor. Güneş tutulmasıyla daha güzel bir görünüm olacak. Büyük bir şans yıldızını izleyebilmek veya hayatımızdaki yansımalarını görmek için yüksek bir farkındalık bilincinde olmamız gerekir. 

  Jüpiter ve Neptün’ün birleşimi sıkıntılarınızın çözülmesi için iyi bir süreç olabilir. Sıkıntılı bir dönemdeysek günahlarımızı kabullenmeye, sıkıntılarımızın çözümü için çaba göstermeye başlayabiliriz. 

  Neptün ile Jüpiter kavuşumu birbirleriyle karşılaştığında, gerçeklik ile ideal arasındaki farkı görebilirsiniz. Bu, hayatınızın belki de en gerçekçi döneminin başladığını gösteriyor. İnsanın amaçlarını sorgulaması ve çok hızlı bir şekilde fark etmesi mıuhteşem bir tecrübedir. 

  Şu an hayatınızda hem iş hem de ilişkilerinizdeki idealist yönlerinizi görme fırsatınız var. Artık biraz umut, romantizm, idealizm, iyimserlik ve büyüme duygusuna ihtiyacınız var ve yaşamlarınızda bunlar eksikse bunları derinden fark edip hayal kırıklığı yaşıyorsanız hiç üzülmeyin. Bunlar iyileşmeye geliyor Gerçekçi olmak ve pratik olmak tüm problemlerinizi bu süreçte aşmanıza yardımcı olacak. Bazı şeyleri daha fazla körüklemek yerine evcilleştirmek en iyisidir. 

  Mükemmel bir ilişki olsa bile, her zaman biraz gerçekçi olmak gerekir ve bunu unutmamanız gerekiyor. 

  Jüpiter/Neptün kavuşumu Elon Musk’ın doğum haritasında da var. Kendisi idealist ama çok uçuk hayalleri olan ve bunu gerçekleştirmek içinde çok çalışan biri.

  Hayalleri var ve bunu gerçekleştirmek için kendine oldukça inanıyor. Aslında, bu iki haritaya sahip olan herkes beklentileri yüksek olabilir. 

  Aslında yüzyıllar önce gerçekleşen bu önemli gökyüzü konumu şimdi bu yüzyılda gerçekleşiyor. Her yüzyıl gibi bu yüzyılda farksız değil. Savaşlar olacaktır, yoksulluklar olacaktır ya da zaferler veya yenilgiler olacaktır. Bunlar olurken şanslar ve dramlar yaşanacaktır. İnsanlar işlerine gidecek, para kazanacak, çocuk sahibi olacak, aşık olacak, aldatılacak ve nefret edeceklerdir. Bu hayat döngüseldir. İnsanlar içinde bulundukları koşullara bağlı olarak düşünce şekilleri oluşturmaktadırlar. Bizleri diğer yüzyıllardan ayıran en önemli konu yeni küresel düzene geçiyor olmamız ve burada yeni küresel güçlerin ortaya çıkmasıdır. Avrupa çağının sona erdiği artık kuzey Amerika çağının başladığı bir dönem geliyor. 

  2022 Yılı bahar dönemi sizlere yeni bir uyanış getiriyor. 

  Varoluşsal bir kriz içine girmemelisiniz. Anlam kaybı yaşıyorsunuz. Yaşam tarafından desteklenmediğinizi ve yaratıcının sizi duymadığından yakınıyor olabilirsiniz. Bu fikirlerden uzaklaşın ve sadece sizin için hazırladığı muhteşem plan için sabırlı olmayı deneyin. Yaşam bizim kuruntularımızdan ve takıntılarımızla daha büyük bir hakikatle ilgilidir. Bunu kabul edin. Çoğunluğun iyiliğini istemenin aslında kendi iyilik haliniz olduğuna uyanmanız gerektiğini fark edin. 

  Gerçeklerden kaçıp sonuçlardan çekinmeyin. Çaba göstermeniz gereken yerlerde vazgeçmeniz her şeyin kolay yolunu aramanız anlamı taşır. Olaylar zaman zaman kontrolden çıkabilir. Karışık durumlar hep olur ama bunlar çözülmeyecek anlamına gelmez. Bazen tüm çabalara rağmen kötü sonuçlar elde edilir. Bu durum bile insanın kendini beğenmiş tavırlardan kurtulması ve kendini geliştirmesi için bir temizlik dönemidir. Yaşam koşullarında şu an ne kadar bunaldığınızı hissedebiliyorum. 

  Üst üste gelen olaylardan bunaldığınız, birçok yöne bölündüğünüz ve hiç beklemediğiniz yerlerde darbe yediğiniz bu dönemde sadece istediğiniz güvende olmak. Aslında içinizde kendiliğinden ortaya çıkacak bir mutluluk duygusu var. 

  Olumsuzluklar inkar edilemez ama varoluşun zorluklarını aşarak kendi kör noktalarımızı görerek kendimizi kurtarmak mümkündür. Yaşamla ilişkinizi sürekli bir pazarlık halinde tutmayın. 

  Hiçbir şey garanti olmadığı bir dünya da sadece varlığımızı kabullenmek en büyük mutluluktur. Belki de bu huzursuzluk ve mutsuzluk varoluşumuzu kabul etmemekten geçiyor. Öldüğümüzde belki de yok oluşumuzu kabul etmeye çalışacağız… 

  Kim bilir….

  Ölmeden önce ölmek bu olabilir mi?

  Not: Bu mektup Jüpiter/Merkür Balık burcundaki kavuşumuna ithafen yazılmıştır. 

  Mutlu günler dilerim… 

   

  Yazının devamı...

  Dolunay sonrası; dengeler değişiyor

  İnsanlara da olaylara da çok fazla bir anlam yüklemeyin. Olmayan şeylerle bu kadar zaman kaybetmek hem ruhen hem fizikken seni yorabilir. Bugün bu duygulardan arın. Yeni bazı adımlar atacaksınız. Bunlara karşı cesaretinizden asla ödün vermeyin. İlişkilerde bitmesi gereken bitsin ve siz buna yeni bir başlangıç gözüyle bakın. Yakın dostluklarınızla aranıza mesafe koymak zorunda kalabilirsiniz. Bu şekilde çok yaralayıcı konuşmamaya özen gösterin. 

  Önümüzdeki haftanın 21-27 mart haftalık burç yorumlarını dinlemek isterseniz TIKLAYINIZ

  Bilgece yaşamayı öğrenmek ve farkındalığımızı geliştirmek için en önemli ipucu, 

  Mevlânâ’nın “Dün bitti, cancağızım yarın henüz gelmedi, bugünü yaşa!” ve “Dün geçti, evvelki gün de geçti.

  Biz bugüne bakalım. Çünkü, gün, bugündür…” tavsiyelerine uyarak, mümkün olduğunca bugünü yaşamaktır. Bunun için yapacağımız en önemli alıştırma, düşüncelerimizin müfettişi olup onu sık sık kontrol ederek, geçmişi irdelediğinde, ya da geleceğe kaygılandığında bunu fark edip tekrar âna odaklanmaktır.

   

  Mevlânâ bakın hepimizi nasıl şimdinin değerini bilmeye teşvik etmekte;

   

   “Zavallı insan, senin bütün ömrün ancak bugünkü yaşadığın ömürdür, başka gün değil! Geçip giden dünü, gelecek olan yarını düşünme! Bugününü iyi kullan.”

  “Ömrünü, şu içinde bulunduğun bugün say”

  Ânı yaşayan ve şimdi önemli olan şeyler üzerinde yoğunlaşan insan, ufak şeyleri dert etmez. Psikolojisini ve moralini bozmaz. 

  Mevlana’nın şu sözüne kulak verir: 

  “Bir pire için yepyeni kilimi yakma. Sineğin verdiği baş ağrısı yüzünden gününü zayi etme.” 

  Sonuç olarak; Geçmişi değiştiremezsiniz. Ancak geçmişten dersler çıkarabilirsiniz. Benzer bir durum ortaya çıktığında, benzer şeyleri farklı yapabilirsiniz. Geçmişten ne kadar çok şey öğrenirseniz, yaşadığınız pişmanlıkların sayısı o kadar az olur. Böylece yaşadığınız ânın tadını daha fazla çıkarabilirsiniz. 

  Mevlânâ’ya yine kulak verelim; 

  “Pişman olmayı adet edinirsen boyuna pişman olur durur, nihayet bu pişmanlığa da daha fazla pişman olursun! Ömrünün yarısı perişanlıkta geçer, öbür yarısı da pişmanlıkta heder olur gider. Bu fikri, bu pişmanlığı terk et de daha iyi bir hal, daha iyi bir dost, daha iyi bir iş ara!” 

  Bir düşünür şöyle söyler; Gelecek dediğimiz hayal edilen bir şimdidir, o zihnin bir projeksiyonudur. Gelecek geldiğinde, şimdi olarak gelir. 

  Örneğin, misafirlerin ne düşündüğünü, amirinizin size ne kadar kızdığını, yarınki sınavdan kalacağınızı, söylediğiniz yanlış bir sözü, davranışı, hoşlanmadığınız bir hareketi ve daha pek çok olayı düşünmek şu anı kaçırmanıza yol açar. 

  “Anı yaşa”, hayatı eğlenerek, çılgınlık yaparak, sorumsuzluk içinde ya da umursamazca yaşamak anlamına gelmez. Anı yaşamak, zihninizin içinde, gelecek korkusu ve geçmişin izleri arasında kaybolmadan şimdiki zamanı yaşamak, geçirdiğiniz zamanın farkına varabilmektir. 

  Sadece geleceği düşünüp gelecekte yaşamak doğru değildir; çünkü o zaman endişe ve gerginliklere kapılıp gidersiniz. 

  Tasavvufta “Geçmiş ve gelecek insana göredir. Yoksa hakikat âlemi birdir.”

  Dolayısıyla, gelecekte ve geçmişte yaşamamak, sadece içinde bulunduğumuz dakikaları iyi değerlendirmek gerekir. 

  Dememiz o ki; şu içinde yaşadığımız anın ne kadar önemli olduğunun farkına varalım, her şey şu yaşadığımız dakikalarda oluyor ve bu ânı ne kadar iyi değerlendirirsek, geçmişten elde ettiğimiz deneyimler o derece değerli ve geleceğimiz de o ölçüde iyi olacaktır. 

  Her anınızın kıymetini bildiğiniz günler dilerim… 

  Koç: Ortaklarınız ile gergin anlar yaşayabilirsiniz. Sizlerin alttan aldığı konuları suiistimal etmeye çalıştıklarını fark ediyorsunuz. Yeni iş birliklerine girmeden önce bazı şeyleri konuşmayı seçin. Kesip atmak kolay önemli olan uzlaşmacı tavrınız olacaktır. 

  Boğa: Günlük aktivitelerinizin belirlediğiniz hedeflerinizden uzaklaştığını fark edip kişisel hayatınızı düzenlemeye çalışacaksınız. Bazı günlük rutinlerinizi bugün düzenlemeyi seçin ve yeni adımlar atın. Sağlıklı beslenmek ya da kilo vermek fikri çok doğru olabilir. 

  İkizler: Partneriniz duygularınızı kontrol edemediğinizden şikayetçi olacaktır. Bugün öfkeli yaklaşımlar yerine daha gerçek konuşmalar yapın. Neyi istemiyorsanız bunu karşı tarafa sadece söyleyin. Bunun için baskı yapmayın. İyi hissetmediğiniz konuları konuşmayın. 

  Yengeç: Aile büyükleriniz aracılığıyla yeni bir kişi ile tanıştırılabilirsiniz. Hayır kelimesini bugün asla duymak istemeyebilirsiniz. Çevrenizden bir şey istemek ya da yardım almak isterken red görmek sanki size şahsi bir problem hissi verebilir. Olayları şahsileştirmeden ilerleyin. 

  Aslan: Yakın çevrenizi görsel nedenlerden dolayı eleştiri yağmuruna tabi tutabilirsiniz. Sizler için önemli olan bugün çevrenizdeki yaklaşımlar olacak. Şayet sert ve gerilim içeren konuşmalar yapacak olursanız durumlar oldukça farklı yöne gidebilir. 

  Başak: Alışveriş konusunda kararsızlık yaşıyorsunuz. Zorunluluk ölçüsünde alacağını ürün için kendinizi ikna etmeye çalışabilirsiniz. Bugün gereğinden fazla para harcama eğilimine açıksınız. İhtiyacınız olmayan şeyleri almayın. 

  Terazi: Duygusal tepkilerinizi gizlemeye çalıştıkça daha fazla fevri olduğunuzu fark edeceksiniz. Kendinizi köşeye sıkıştırmayı bırakacaksınız. Küs olduğunuz ya da kırgın olduğunuz insanlarla iletişime geçebilirsiniz. 

  Akrep: Kırgın ve yorgun hissediyorsunuz. Ruhsal enerjinizin düşüklüğü fiziksel enerjinizi de düşürecektir. Bu yüzden biraz vitaminlerinizi almak ve kişisel bakımlarınızı yapmak size çok iyi gelecektir. Yeni kazanımlar elde edeceksiniz. Sabırlı olun. 

  Yay: Arkadaşlarınızın yardımınıza ihtiyaç duyuyorsunuz. Karar vermek için görüşlerine başvuru yapacaksınız. Bugün onlarla görüşmek için yaptığınız planlar iptal olabilir. Bu yüzden uzaktan telefon bağlantıları ile günü değerlendirmek bile iyi gelecektir. 

  Oğlak: Hayatınızı otomatiğe aldığınızı fark ediyorsunuz. Günlük rutinleriniz dışına çıkmaya çalışmalısınız. Spor yapmak ya da kendinize özel beslenme düzeni oluşturmak size çok iyi gelecek. Bugün bunlara zaman ayırın. İnsanlara çok fazla anlam yüklemeyin. 

  Kova: Duygusal olarak içsel huzura kavuşuyorsunuz. Her olan bir olayda yeni bir sır olduğunu fark ediyorsunuz. Sağlığınızda bazı aksilikler olduğunu düşünüyorsanız hemen doktora gidin ve hızlıca önlemlerinizi alın. Kendinize çok yüklendiniz. 

  Balık: Kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Gizli kalmış konularınızın ortaya çıkması endişesi tedirginliğinizi artıracaktır. Bugün bazı sırlar bilinebilir ya da bazı görüşmeler yapılabilir. Sırları saklamaya devam edin.

   

   

  Yazının devamı...

  18 Mart Başak burcunda dolunay! Öfkelenme ve sakin kal!

  İş hayatınızda büyük düzen değişikliklerine hazırlı olun. Arkanızdan dönen ve sizi inciten her konu ile yüzleşiyorsunuz. 

  Birçok konuda yeni düzenler getiriyorsunuz. Bu durum sizi bazen öfkelendiriyor olsa da sanki yeniden başlamanın bir korkusu gibide hissedebilirsiniz. 

  Bugünden itibaren kendinize yeni kararlar alma yolunda şans verin. 

  Hayatınızdan vazgeçmek ya da artık bu hayatta yaşamak istememek gibi yüksek kaygı veren davranışlar içine girebilirsiniz. Dolunay ve yeniay zamanları şuurunuz oldukça hassas olur ve ne yapacağınızı ön göremezsiniz. Astroloji bize bu alanda yardımcı olur. Bunu neden hissediyorsun ve neyi çözmen gerekiyor. Ya da neyi anlamak gerekiyor. 

  Günün motivasyon sözü: “Kaybettiğin yerde bekleme, güçsüzler öyle yapar. Sana kapanan kapıyı bir daha çalma, kapanan kapıyı acizler çalar.” 

  Michael Josephson bir yay burcu olarak yaşamı çok güzel özetlemiş aslında. Bakın ne diyor: 

   

  Youtube kanalımda artık kısa günlük videolar çekiyorum. Bildirimler açarsanız genel durumları buradan canlı takip edebilirsiniz.  

  Koç veya yükselen burcu koç olanlar: İş ya da kariyer hayatınızda yeni bir sayfa açıyorsunuz. Bir şeylerin artık sonuna geldiniz. İş hayatınızda size haksızlık eden insanları geride bırakın ve önünüze bakın. Aşırı öfkeli hissediyor olabilirsiniz. Çünkü artık yeni bir düzen kurmanız gerektiğini fark ettiniz. Aşk ile ilgili konulara çok fazla odaklanmayın. Burada şu an kendinizi savunmasız ve zayıf hissediyor olabilirsiniz. Bu yoluna girecek. Şu an eksiklikleri tamamlama ve huzur bulma zamanı diyebiliriz. Kendinize gerçekten ne kadar özgür ve huzurlu olduğunuz sorusunu sorun. Bugüne kadar onurlu ve şerefli bir şekilde elinizden geldikçe çalıştınız. Bundan sonrası olmuyorsa bu dolunay ile yol ayrımına gelmekten korkmayın. Demek oluyor ki sizin yolunuz başka ve hikayeniz bambaşka olacak. Sağlık sorunlarınızı çözüyorsunuz. Hayallerinize gitmekten asla vazgeçmeyin. Saplantı, takıntı haline getirdiğiniz bir partner ya da iş varsa bunu artık geride bırakın. İş planlarınızı çok iyi yapın. Pratik ve sade bir yön içinde olun. Kilo vermek ya da sağlıklı bir yaşam biçimine giriş yapmak için harika bir zamandasınız.

  Koç videosu için izleyebilirsiniz. 

  Boğa veya yükselen burcu boğa olanlar: Kuzey ay düğümünün boğa burcunda hareket etmesi ve bu dolunayda güçlü bir destek vermesi sizlerin sanki geleceğe dair bir hedefinizi gerçekleştirmek için adım atacağınızı gösteriyor. Kaçıp uzaklaşmak istiyorsunuz her şeyden ve herkesten. Belki çocuğunuz için yurtdışına bir adım atacaksınız ya da yurtdışında birkaç yıl sonra yaşamak için şimdiden başvuruda bulunacaksınız gibi örnek verebiliriz. Güçlü bir hayali gerçekleştiriyorsunuz. Bu dolunay ile birtakım dostluklar ya da iş birlikleri son bulabilir. Sizi aşağıya çeken ve geçmişte canınızı yakmış kişinin sizden özürü ile şaşırtıcı bir durumu yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizde artık gerçek sonuçlanmaya ilerliyorsunuz. Bitmesi gereken her şey bitiyor. Belki bu parasal konular belki aşk konuları. Aşk’ı, sevgiyi sorguluyorsunuz. Evlilik içindeki durumunuzu gözden geçiriyor olabilirsiniz. Sürpriz bir aşk itirafı ile karşılaşmanız şaşırtıcı olmayacak. Hukuki bir savaşınız varsa haklılık sizin önünüze geliyor. Kim arkanızdan kuyu kazıyorsa önünüze düşüyor. 

  İkizler veya yükselen burcu ikizler olanlar: Bu dolunay, sizleri derinden sarsan konuları artık çözdüğünüzü ve düzene soktuğunuzu gösteriyor. İş hayatınızda belirsizliklere bir son veriyorsunuz. Hedeflerinizi ve yönlerinizi çok güzel belirliyorsunuz. Kaderin sizi yönlendirdiği yere çekiliyorsunuz. Hayatınızdaki karmaşıklıktan korkmayın. Önünüze gelen fırsatları kaçırmayın ve artık kariyerinizde yeni bir şekillenme yoluna girin. Şehir değişikliği yapabilir ya da oturma izni bekliyorsanız sonuç alabilirsiniz. İş hayatınızdaki şaşırtıcı gelişmeler sizi zaman zaman kaygılandırıyor olabilir. Ya da aldığınız sorumluluklar sizi yoruyor olabilir. Çok çalıştığınız ve sanki yeterli karşılığı göremediğinizi düşündüğünüz işler içindeyseniz korkmayın. Kazanacağınız zaman çok yakında. Akademik açıdan çalışmalarınızda maalesef çok zorlandınız. Bu dolunay daha basit ve kolayca aşırı kendinizi zorlamadan ilerlemeniz gerektiği mesajını veriyor. Koşullara göre eğitim hayatınızı tamamlayın ve daha fazlası için ısrarcı olmayın. Doğru zaman gelecek. 

  Yengeç veya yükselen burcu yengeç olanlar: Ortaklıklarınız ya da eşiniz ile ilgili bazı ciddi konuşmalar yapacağınız zamana ilerliyorsunuz. Kendinizi çok net ifade edeceğiniz bir dönem. İlişkinizi bitirmek istiyorsanız bitirebileceğiniz ya da ciddiye taşımak istiyorsanız net olmanız gereken bir konuşma yapmanız gerekebilir. Vicdan azabı çekiyor ve artık kimseyi kandırmak istemiyorsunuz. O kadar rahatlayacaksınız ki bunun sonuçlarının böyle iyi olacağını sizde tahmin etmemiş olacaksınız. İlişkilerinizde kendinizi özgürleştiriyorsunuz. Sizi üzen insanları ya da sizi yıpratan işleri geride bırakmayı bilin. Kariyer hayatınızda büyük bir dönüşüme giriyorsunuz. Eski bir ilişkinin gücünü enteresan bir şekilde hayatınızda hissedeceksiniz. Eski bir aşk ya da yarım kalan bir hikaye yeniden kafanızı karıştırıyor olabilir. Bununla nasıl başa çıkacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Aslında net ve açık olursanız muhteşem bir dostluk yakalayacaksınız. Bu durumda sizi zihninizde güçlü bir özgürlüğe taşıyacak. Çünkü bu dostluğa ihtiyacınız var. Kendinize yeniden inanmanızı sağlayacak şeylere ihtiyaç duyuyorsunuz. 

  Aslan veya yükselen burcu aslan olanlar: Bu dolunay ile yeni bir iş birliği içine giriyorsunuz. Size doğru gelen bir teklif ya da iş yeri değişikliği yapabilirsiniz. Son iki aydır parasal anlamda bazı sıkışıklıklar yaşıyorsanız bunları sonuçlandığı veya ödemelerinizi aldığınız bir zaman içinde olabilirsiniz. Bu dolunay parasal anlamda sizi baya düzene sokup derin nefes aldıracak. Yurtdışı ile ilgili planlarınız varsa burayla ilgili bir takım yeni kararlar alabilirsiniz. Şu an özel sektör mü ya da kamu mu gibi çelişkiler içine giriyorsunuz. Kendinizi bu tür manipülasyonlar içine sokmayın. Daha özgür ve bireysel işler içine girmelisiniz. Huzur bulduğunuz işlerde olun. İlişkinizde sarsıcı ayrılıklar içine girdiyseniz burayla ilgili bazı konuşmalar içine girebilirsiniz. Yeniden barışmalar söz konusu olabilir. Kendinize eski yaptığınız hatalar için çok kızıyorsunuz. Kasım ayından beri iş hayatınızdan soğudunuz ve gerçekten heveslerinizi öldürdüler. Bu endişeden çıkın. Harika bir fırsat ve proje ile güçlü bir dönüş yapıyorsunuz. 

  Başak veya yükselen burcu başak olanlar: Dolunay sizin burcunuzda gerçekleştiği için aslında hayatınızın büyük değişimlerini yaşamaya başlayacağınıza işaret ediyor. Yaşantınızın neresinde olduğunuzu ya da kime ait olduğunuzu daha yakından fark ettiğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Aşk hayatınızda bazı hızlanmalar ve teklifler söz konusu olabilir. Karşınıza hızlı çıkan insanlar ve kafa karıştırıcı evlilik kararları ile karşılaşmanız mümkün olabilir. Gelip geçici heveslere karşı temkinli olun.  Sizin ayağınızı birdenbire yerden kesen tekliflere karşı temkinli olmanızda fayda var. Şu sıralarda kandırılmalara ve yanılmalara çok açık olabilirsiniz. Hayatınıza çeki düzen vermek ve artık ait olmak isteğiniz kişiyi bulmak istediğiniz duygular içinde olduğunuzdan gelen her teklifte dikkatli olmalısınız. Uzun süredir insanları kendinizden uzak tutuyordunuz ama şimdi artık daha fazla samimi ilişkiler içine giriyorsunuz. Belki ayrıldığınız bir işten daha iyi bir maaşla geri bir teklifle davet edilebilirsiniz. Çünkü etrafınızda yetenekleriniz farkında olunuyor. Markalaşma yönünde planlarınız varsa çok iyi kazanacağınız işler içine giriyorsunuz. 

  Terazi veya yükselen burcu terazi olanlar; bu dolunay ile arkanızdan dönen bazı işleri öğreniyorsunuz. Artık yalnızlıkla savaş verme tarafınız bitti. Belki hiç bu kadar yalnızlığı sevmemiştiniz. Kendi yalnızlığınızı sevmeyi öğrendiniz. Hayatınızda sizi yoran insanları çıkarıyorsunuz. Dostunuz, arkadaşınız gibi hayatınızda olan birinin belki duygularını size açıklaması ya da verdiği değeri size anlatması söz konusu olabilir. Sağlıkla ilgili konularda harika bir tedavi keşfedebilir ya da psikolojik bazı terapilere başlama kararı alabilirsiniz.  Hem bedensel hem ruhsal şifa buluyorsunuz. Parasal kazançlarınızda endişe ediyor olabilirsiniz. Ama aksine iyi kazanmaya başladığınız bir dönemdesiniz. Eski korkularınızdan sıyrılın. Belki partnerinizle zorlu geçen süreçlere yeniden bir şans vermek isteyebilirsiniz. Burada yanılgılara dikkat edin. Finansal konular ile ilgili hızlı yatırım kararları içine çekilmeyin. İş hayatınızdaki yeni başlangıçlar sizlere kendinizi çok iyi hissettirecek. Çalışma ortamınızda yapılan dedikodular için sizi uyarmak isterim ama sizde alıştığınız için artık uyarmama gerek yok diye düşünüyorum. İnsanlara sınırlarınızı çizmeyi öğrenin. 

  Akrep veya yükselen burcu akrep olanlar: Bu dolunay ile yeni bir yön içine giriyorsunuz. İlişkinizde çok fazla ısrar ettiğiniz konularda artık bırakma kararı alabilirsiniz. Eğer uzun zamandır çocuk istiyorsanız bununla ilgili eşinizle bir karara varabilirsiniz. Bedensel olarak birtakım değişimlere gitme kararı alabilirsiniz. İlişkinizde bazı kıskançlıklar varsa bunların altında yatan şüphelerinizi konuşmak istiyorsunuz.  Zayıflama, estetik ya da bedeninizde farklı değişimler yapmak isteyebilirsiniz. Ortaklı işlere giriş yapmak istiyorsanız yeni bir adım atabilirsiniz. Eğitim hayatınızda yeni bir başlangıç yapmaktan çekinmeyin. Şu an sanki elinizi neye atsanız kuruyor gibi hissediyorsunuz. Bir başarısızlık hissiniz varsa buna kapılmayın. Başarı sizler için bundan sonra sadece işe yaramayan şeyleri bırakmak olacak. Artık kendinizi yıpratmadan yüklerinizi hafifleterek ilerlemek zorunda olduğunuzu fark edeceksiniz. Kendinizi yormayın. Hiçbir duruma ya da kişiye körü körüne asılmayın. Giden bir ilişkinin geri dönmesini beklemek yerine neden gittiğini düşünmeniz gerekiyor. Partneriniz ya da hayatınızdaki insana kendinizi sevdirmek için verdiğiniz çabanın belki de boşa olduğunu fark edeceksiniz. Ya da fark edin. 

  Yay veya yükselen burcu yay olanlar: İş hayatınızla ilgili bazı konularda karar verme durumundasınız. Bir takım hayal kırıklıkları yaşanmış olabilir. Emekleriniz boşa mı gidiyor diye düşünmekten vazgeçin. Nerdeyse yaptığınız işten bile vazgeçme noktasına geldiniz. Kendinize güvenin ve emeklerinizin karşılığınızı alacağınıza inanın. İş hayatınızda özellikle birdenbire iş birliklerinizi kızgınlıkla kesmemeye özen gösterin. Kimin dost, kimin düşman olduğunu fark ettiğiniz bir zamandasınız. Hayal kırıklıklarını geride bırakın. Eğitim hayatınızda bazı sorunlar yaşıyorsanız kendinize yeni hedefler bulmayı seçin. Belki bölüm değiştireceksiniz belki kadersel olarak yeni bir yola girmek isteyeceksiniz. Miras, alacak gibi davalarınız varsa bu hafta sonuçlar alabilirsiniz. Artık gerçekten mutlu olmadığınız yerlerde olmak istemiyorsunuz. Size sorulmadan ya da fikriniz alınmadan departman ya da bölüm değişiklikleri olabilir. Bu tür durumları şahsileştirmeyin. Bu sizin için bir yeni başlangıç olacak. Seyahat etmeniz size çok iyi gelecektir. 

  Oğlak veya yükselen burcu oğlak olanlar; Bu dolunay sizler için oldukça güçlü ve başarılı bir yön verecek. Hayatta ne yönde olmanız gerektiğini göreceksiniz. Somut gerçeklerle ve çözümlerle yüzleşiyorsunuz. Alacağınız teklifler sizlere daha fazla kazandıracak noktada olabilir. Belki bu dolunay ile evlenmek, şirket kurmak ya da iş kararları içine giriyorsunuz. Verdiğiniz bu kararlar sizlere kazandıracak noktada olacak. Hayatınızı düzene sokacak ve kendinizi daha stratejik hissedeceksiniz. İş hayatınızda yeni başlangıçlara gidiyorsunuz. Bu hafta yeni bir haber alabilir ve bu haber hayatınızın yönünü tamamen değiştirme noktasına götürebilir. Mahkemeniz varsa bunla ilgili bazı olumlu anlaşmalar söz konusu olacak. İş ortamınızda yeni bir değişime başlayacaksınız. Sorumluluklar ve iş yükü artıyor ama bu durum sizi yeni bir şeye hazırlıyor. Sizi zorlayan ve yoran her şeyden ne kadar uzak kalmayı seçseniz de hayat izin vermiyor. Bir konuda başarılarınız kıskanılıyor olabilir. Yurtdışı çalışmalarınızı ve işlerinizi daha fazla gündeme getirebilirsiniz. Dil eğitimleri almak için harika bir zamandasınız. 

  Kova veya yükselen burcu kova olanlar; Dolunay ile büyük bir krizi çözüyorsunuz. Bu belki bir para belki aşk belki aile içinde bir kriz olabilir. Hayatınıza son bir yıldır zaten yön veremediğinizi ve engellendiğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Huzur istiyorsunuz. Sizi kısıtlayan ve sizi özgür kılmayan her şeyi artık terk etme kararı alıyorsunuz. Bu dönem çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız sürpriz bir şekilde böyle bir haber alabilirsiniz. Eğer devlet ile ilgili atama, atanma ya da hukuk işlemlere cevap bekliyorsanız cevap bulabilirsiniz. Finansal anlamda bazı yatırımlara doğru ilerliyorsunuz. Aldığınız teklifler ile belki oturduğunuz evi, şehri değiştirmek zorunda kalacağınız için ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Bu kararı çok öncesinde aldınız ama şartlar izin vermemiş olabilir. Başarının sırrı, yeniden meşgul olmak için gündoğumunu beklemeye bile tahammül edemeyeceğiniz kadar uğraşmayı sevdiğiniz bir şeyi bulmaktır. Eğer tutkunuzu hala bulmadıysanız, kendinize bu dolunayda daha iyi bir soru sorun. Ne yapmak istiyorum? değil, içimi şenlendiren şey nedir? diye sorun. İki soru da çok farklı cevaplara götürür. 

  Balık veya yükselen burcu balık olanlar; bu dolunay ile sanki uzun süredir emeklerinizin karşılığını aldığınız bir zamana doğru ilerliyorsunuz. Yaşadığınız sorunların aslında size ne büyük şanslar getirdiğini göreceksiniz. Çalışma yerinizden ayrılıyor ya da tazminat almak istiyor olabilirsiniz. Bunlarla ilgili olumlu sonuçlarla karşılaşmanız muhtemel olacaktır. Yeni bir hayat kurarken gökyüzü sizi oldukça destekliyor. Kariyer hayatınızda gerçek bir devrim yaparken bir yandan ev, yaşam ve aile hayatınızda bu değişime odaklamaya çalışıyorsunuz. Zaman zaman Jüpiter benim burcumdaysa ben bunun ödüllerini ne zaman görürüm diye soruyor olabilirsiniz. Biraz daha sabırlı olmalısınız. Siz yeter ki gerekli emeği vermekten vazgeçmeyin. Sistem her şeyi planlı ve doğru bir zamanla size getirecek. Son 1-2 aydır sizi üzen ve hayatınızda size yıkım yaşatan ilişkilerin size döndüğünü görebilirsiniz. Şayet bu dolunay ile dönmezler artık daha dönmemeleri gerektiğini kabul edin. Tamamen hayatınızdan çıkartın. Çünkü gökyüzü bu karmaşa ile yaşarsanız size yeni bir aşkı vermez. Jüpiter’in balık sürecinde bu şekilde tuzaklara düşmeyin. Çünkü Jüpiter size en iyisini verir. E-ticaret ya da sosyal medya üzerinde yapacağınız çalışmalara yön vermek isterken riskli girişimlerde bulunmayın. Acele etmeyin ve destek alın.

  Yazının devamı...