• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • 5 Temmuz’a kadar Mars Koç burcuna geçti! Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın

  Ve sonunda Mars Kendi evine kavuştu. Ev sahibi Koç burcu kiracılardan kurtuldu. Mars gezegeninize yani kendi evine geldi yerleşti.

  6 Temmuz’a kadar burada hareket edecek ve sonrasında Mars boğa burcuna geçiş yapacak.

  Gezegen geçişleri bizler için her zaman önemlidir. Çünkü o gezegenin bulunduğu burç noktasında bize bilinç yüklenir. Bu kadar iyi bir yere geçişi adeta bizlere yeniden başlıyoruz mesajı veriyor.

  Mekânında tüm marifetlerini ortaya koyabilecek. Cesur, atılımcı, rekabetçi, savaşçı ve başlatıcı özelliklerini ortaya koyarak hükmedici ve sert davranışlarda bizi bizden edebilir. Bir Koç olarak bu işin en sevdiğim yanı inandığınız şeyler için sonuna kadar savaşmaktan çekinmemeniz olmasıdır.

  Koç ve yükselen burcu Koç olanlar, haritasında herhangi bir gezegeni ve Venüs, Jüpiter, mars koç burcu olanlar, Yükseleni Akrep ya da kendi burcu Akrep olanlar, önemli bazı etkileri birinci dereceden alacaklar. Bunun yanında Yay ve Aslan etkisine sahip haritalarda da enerjinin artacağını hayatın da hızlanacağını söyleyebiliriz.

  Mars gezegeni neyi anlatır!

  Mars nasıl hayatta kaldığımızı ve nasıl mücadele ettiğimizi gösterir. Olaylar karşısında nasıl bir savunma mekanizması geliştiriyoruz? Kendimizi nasıl ortaya koyup inisiyatif alıyoruz, tutkularımız ve isteklerimiz için neler yapabiliyoruz? Erkeklerin kadınlara olan davranış şekilleri, yaklaşım tarzları ilişkilerde aldıkları rol ve kadınların erkeklere bakış açısı nelerdir?

  Bizler hareket ederken ve mücadele ederken kendimizi bir Koç burcu gibi ortaya koyacağız. Yani hareketlerimiz direkt ve kendiliğinden olacaktır. Mücadeleden kaçmayacağız. Tabiri caizse pilavdan dönenin kaşığı kırılsın derecesinde gözümüz kara olacaktır. Hemen harekete geçmek için sabırsızca tavırlar sergileyeceğiz. Davranışlarımız daha dışadönük ve sosyal olacaktır. Renkli ve canlı bir dönem olduğu gibi aynı zamanda hareketli bir zaman dilimidir.

  Aşk hayatınızda tutku ve rekabet artıyor.

  İlişkilerde rekabet ve cesaret göz dolduracak. Bu dönemde başlangıçlar kolaydır yani her şeyi başlatabilecek gücümüz vardır. Ama önemli olan sürdürebilmek değil midir? Bir Koç’un o işi bitirebilecek gücü o işe başlama anındaki hevesinde gizlidir. Başlatmak istedikleriniz ve hevesleriniz arasındaki dengeyi iyi yoklamanız gerekiyor. Hedeflerimize ulaşmak için kıvılcım yanar ama onun ateşe nasıl döneceğini de hesaplıyor olmamız lazım. Aceleci isteklerimiz, bizi yoğun tartışmalara sürükleyip, tahammül edemeyeceğimiz duruma getirebilecek. Yani gökyüzünün savaşçı gezegeni Mars burada çok rahat durmayacak ve yapacağını yapacak. Ayrıca bu dönemde kazalara ve sakarlıklara dikkat etmemiz gerekir. Unutkanlıklar başa birazcık bela olabilir. Lütfen Trafikte kontrollerinizi yapın! Kazalar bu dönemde hep dikkatsizlikten ve hızdan çıkabilir.

  16-17-18 Haziran Kiron ve Mars kavuşacak! Yararlarınızı kaşımayın, kaşıyanları da sevmeye çalışmayın. Onun yerine kahve için.

  Eski yaralarınızı kaşımayın. Geçmişi artık hatırlamak için doğru bir zaman tünelinde değilsiniz. Söylemek istediklerimizi içimizde tutmayacağız birden söyleyivereceğiz, tepkilerimiz biraz daha gergin olacaktır. Bu tarihlerde daha şifacı ve çevrenize katkı sağlayıcı noktada olun.Kimseyi affetmeke ya da sevmek zorunda değilsiniz ama onlara zarar vermek durumunda da değilsiniz. Kimsenin yarası olmayın. Olduğunuzu düşündüğünüz konularda iyileştirici olmayı seçin. İş ve projelerinizde harekete geçin. Bu alanda isteklerimizi ve duygularımızı yerine getirirken düşüncesizce hareket etmeyin. Bu geçiş ilişkilerde sorunları artıracaktır. Kavgaların ve bencilliklerin arttığı bu dönemde ayrıca gizli saklı olan şeylerinde saklanamayacağı ve bir şekilde ortaya çıkacağı bir dönem olacaktır.

  Bu dönemde erkekler özgürlük duygusunun kısıtlanmasına asla müsaade etmezler. Eğer bu şekilde bir yaşam tarzı dayatmışsanız buna isyan yakındır. Davranış şekillerimiz biraz daha yumuşak ve meydan okumaya müsaade vermeyecek bir şekilde olmalı. Özgür bırakmayı tercih etmiyorsanız da bırakmış gibi yapmanız bir stratejik hareket olabilir. Aniden ortada bir şey yokken erkekler tarafından genellikle ayrılma teklifleri gelebilir. Kadınların ise, birden çok kişi tarafından beğenildiği ve çekici bulunduğunu bilmek isteyebileceği zaafların ortaya çıkabileceği bir süreç. İlişkilerinizde bugüne kadar çözemediğiniz bir problem var ise sorunu çözmeye doğru bir efor harcayın. Yeni maceralara duygusal anlamda atılmaktan korkmayacaksınız.

   BURÇLARA ETKİSİ NELER OLACAK?

  Koç veya yükselen burcu koç olanlar: Her türlü konuda mücadele ve gayretiniz oldukça artacak. Cesaret ve rekabet sizden sorulacak. Huzursuz olduğunuz iş ortaklıkları ya da evlilik gibi durumlardan hızlıca kurtulmak isteyeceksiniz. Jüpiter’in koç burcunda olması ile lütfen kilo almamaya dikkat edin ve spora yönlenin.

  Boğa veya yükselen burcu boğa olanlar; Duygusal anlamda endişe ve kaygılarınızı arttıran şeyleri ortadan kaldırmak isteyeceksiniz. Size uzun süredir haksızlık yapılan yerlerde haklılığınızı elde edebilirsiniz. Bu dönem sanki insanlar sizi aldatıyor veya yanıltıyor gibi gelebilir. Bu yüzenden bu tuzağa düşerek dürtüsel bir şekilde birilerini ifşalama ya da onlara zarar verme duygusundan çıkın. Kim ne yaparsa kendine yapar. İçsel gücünüzü yazmaya, bulmaca çözmeye ve zihin oyunları oynayarak geçirmenizi tavsiye edebiliriz.

  İkizler veya yükselen burcu ikizler olanlar; Geleceğe yönelik projeleriniz ve hedefleriniz ile ilgili önemli farkındalıklar yakalayabileceksiniz. Mutlu olmak için fırsatlar arayacaksınız ve daha fazla sosyalleşmek isteyeceksiniz. Fakat bunu hızlı ve acele bir şekilde yapmak istemeniz arkadaşlarınızı, dostluklarınızı zedeleyebilir. Bu enerjiye daha iyi hakim olmanız gerekli. Organizasyonlarınız ve arkadaş gruplarınızda daha seçici ve nezaketli olmanızı tavsiye ederiz.

  Yengeç veya yükselen burcu yengeç olanlar; Kariyeriniz ile ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mesleki anlamda hırslanarak, stratejik davranmadığınız sürece gelişen sorunlarla meşgul olabilirsiniz. Kendi işinizi kurmak, eskide kalmış bazı projelerinizi aktifleştirmek, kariyerinize her zamankinden daha tutkulu yaklaşmak söz konusu olabilir. Yol gösterici kişileri dinlemenizi ve nasihatlerini değerlendirmenizi tavsiye edebiliriz. Bu dönem büyük atağa geçiyorsunuz.

  Aslan veya yükselen burcu aslan olanlar; Eğitim, kişisel gelişim, seyahat etmek tutkusu gibi konular yaşantınızda efor harcamanıza neden olabilir. Bu biraz eğitim alanınınız da ya da inançlarla ilgili konularda muhalefet etme ya da sizi savunma durumunda da bırakabilir. İnsanlara kendi fikrinizi ısrarcı bir şekilde kabul ettirmeye çalışmamanızı tavsiye ederiz.

  Başak veya yükselen burcu başak olanlar; Alacak-verecek dengenizin biraz şaşması söz konusu olabilir. Belki de bu dengeyi artık yoluna sokmak için gereğinden fazla yorulabilirsiniz. Kıyıda köşede devlet ile ilgili kalmış vergiler, hukuksal konular vs. söz konusu olabilir. İstediğiniz şeye mutlaka sahip olma enerjisini de size yükler. Bu size başarı getirebilirken bunu kontrol edememe geriye dönülmesi mümkün olmayan kayıplarda verebilir.

  Terazi veya yükselen burcu terazi olanlar; İlişki veya evlilikleriniz ile ilgili önemli sınavlar verebilirsiniz. Bu Mars Koç geçişi “Biz” bilinci oturmamış evlilikleri yerinden sallayabilecek. Lütfen bu rüzgâra kapılmayın! Partnerinizle güç gösterilerine girmeyin. Partnerinize saldırgan davranışlar sergilemek ve yersiz kıskançlıklar sizleri oldukça yıpratabilir. Kendi anlayışınıza uygun davranılmasını beklemek yerine partnerinize de söz hakkı tanımanız ve hoşgörüyü elinizden bırakmamanızı tavsiye edebiliriz.Eğer ilişkiniz yoksa yeni ve hızlı bir ilişki içine çekilebilirsiniz.

  Akrep veya yükselen burcu akrep olanlar; Mars size günlük ve rutin işlerinizde farkındalık kazandırtacak. Hizmet içgüdüsüyle tetikleneceksiniz. Ancak çalışkanlığınız ya da çalışkanlığınızın mükemmele ulaşma tutkusu sizi yorabilir. Sağlık sorunlarına, anlık kazalara, hırsızlıklara dikkat etmelisiniz. İş arkadaşlarınızla anlaşmazlıklara neden olabilir. İşlerin çok üzerinize geldiğini ve çalışma ortamınızda biraz zorlandığınızı da düşünebilirsiniz. Asla dedikodulara girmeyin ve karma oluşturmayın.

  Yay veya yükselen burcu yay olanlar; Mars size yaratıcılık katacak. Aşk hayatınız ya da çocuklarla ilgili konularda, kendi çabanızı ortaya koyduğunuz sürece kazanacaksınız. İddialı bir âşık, kıskanç bir sevgili olabilirsiniz. Ya da böyle biri hayatınıza birdenbire giriş yapabilir. Hobilerinizi gerçekleştirmek ya da kendinize zaman ayırmak adına gayret gösterebileceğiniz bir dönem. Bazı planlarınızı gerçekleştirirken kendi şansınızı kendinizin yarattığına inanarak hareket ederseniz isteklerinize kavuşabilirsiniz.

  Oğlak veya yükselen burcu oğlak olanlar; Gelişen bazı olaylardan dolayı taşınma, ev değişikliği, yer değişikliği söz konusu olabilir. İçsel cesaretinizi de arttırabileceğiniz bir dönem. Marsın bu geçişini çok çalışarak ve kendinize hedefler koyarak devam ettirirseniz gelişen süreçte çok başarılı yatırımlar yapmanız söz konusu. Annenizle ilgili taşınma kararları ya da aile ile ilgili konularda onların yüklerini almak adına yeni çözümler bulmak gerekebilir. İş hayatınızda bir devrim yaratacaksınız.

  Kova veya yükselen burcu kova olanlar; Mars, Koç burcuna geçişi sizi cesur ve kendinizi kolay ifade edebileceğiniz bir dönem içerisine alacak. Yakın çevrenizde yerli yersiz münakaşalara müsaade etmeyin ve ilişkilerinizde iletişiminizi zorlamayın. İş hayatınızda işler zor gibi gidiyor görünse de ibre şaşırtıcı bir şekilde size dönecek ve çalışkanlığınız görünecek. Aşk hayatınız ya da evliliğiniz ile ilgili zorlayıcı giden konular varsa burayla alakalı anlaşmalara ya da barışmalara gideceksiniz. Parasal konularda kendinizi gereğinden fazla bunaltmayın.

  Balık veya yükselen burcu balık olanlar: Mars’ın size parasal konularda kazanç nasıl sağlanır duygusunu vermesine izin verin. Bu dönemde göremediğiniz kazanç kapılarını keşfedin. Parasal harcamalarınızı oldukça azaltın. Sadece ödemeniz gerekenlere açık olun. Mars burada size kazanma enerjisini verirken kaybetme vurgusunu da tetikler. Sahip olduklarınızı koruyarak risk almadan yola devam etmenizi tavsiye edebiliriz.

  Yazının devamı...

  İnsanları hayattan soğutmayın!

  Yahu elimden geldikçe takipçilerimle, dinleyicilerimle, okuyucularımla temas halindeyim. Elimden geldikçe her yazdıklarını okurum. Hayatlarını dinlerim.

  Onlarla akraba gibi kurduğum bir bağ var ve onlara bu yakınlığı sonuna kadar hissettiririm. Bunu gerçekten severek yaparım ve bunu hissettiğim içinde böyleyim.

  İnsanları çok seviyorum. Ama bir müddet sonra yapılan saygısızlıklara dayanamıyorum.

  Aklını fikrini sevdiğim bir yazar ya da astrolog bana böyle davransa herhâlde sadece bir gram ilişkim bozulmasın diye yanında nefes almazdım. 

  Kırar mıyım? İncitir miyim? Mesela nerde bundan 20 yıl önce Rezzan kirazla ya da yasemin boranla yazışmak. 

  Yok öyle bir şey. Rüyamda görür kendime göre tahmin yürütür bulur muyum diye etkinlik listesini kontrol ederdim. 

  Bu duygulara büyük özlem duymuş biri olarak ben bunu sevdiklerime yaşatmak istemedim. Hem teknoloji çok müsait hem gerçekten onlara emek harcarsam kendilerine olan inançlarını yeniden kazanırlar diye düşündüm. Bir kişi bile bir kişidir. Milyon olmasına gerek yok. Toplumda o bir kişi bile ne etkiler bırakır. Aygül hanım diye başlayan sohbetler Aygül ile sonuçlanıyor. Ben yapamam. Buna aklım almıyor. Ben Rezzan Hanım’a ya da yasemin hanım’a trip atamam mesela. Benim gerçekten aklımı yitirmiş olmam lazım. Ya da bu hafta Rezzan Hanım’ın yazdığı bir yazıyı ya da twiti bana yazdı heralde diye düşünmem kadar şizofrence bir hareket olamaz.

  Ben hayatım boyunca kendimi hiç bu kadar önemsemedim. Bu şekilde kendini bu kadar önemseyenler başkalarının hayatlarını mahvetmekten vazgeçin olur mu? İçinizdeki intikam, kin duygusundan kurtulun. İçinize sevgi yükleyin. Mutlu olmak bu kadar zor bir şey değil. Kendi mutsuzluğunuzu başkalarınıza yıkmayın. Size sunulan alanlarda dedikodu yapın, yedi mahalleyi birbirine katın ya da dünya sizin etrafınızda dönsün diye verilmedi. İyi niyetimin suiistimal edilmesinden yoruldum. Hasta oldum, yataklara düştüm. Ayrıca bu yazımı gayet üstüne alınmak isteyen kim varsa alınabilir. 

  Dost kazanmak isterken düşman kazanmayı nasıl başarıyorum inanın bu konu bilim adamları tarafından araştırılmalı. Hiçbir şey yapmıyorum. Sadece Güleryüz, sorunları dinleme, isteklerini gerçekleştirme ve finalde nur topu gibi düşman sahibi oluyorum. 7.ev gerçekten bu kadar çalışmak zorunda değilsin…. 

  Size kıssadan hisse bir hikâye anlatayım?

  Beni takip eder misin Aygül Hanım?

  Tamam, edeyim.

  Beni yayına alır mısın Aygül Hanım tamam alayım!

  Şu diğer kişiyle görüşüyorum onu da yayına alır mısın?

  Olur alayım.

  Final:

  Naber Aygül (Aygül hanımla başlayan)

  Ayyy Aygül, çok fena havalandı!

  Sonra hadi Aygül’e kötülük ekibi kuralım.

  Hikaye bu kadar. 

  Çok sevdiğim gayette başarılı bildiğiniz bir astrolog arkadaşıma derdimi anlatıyorum. Off Aygül seni uyarmıştım bunlara çok yüz veriyorsun demiştim al işte tepene çıkarlar dedi yürüdü gitti.

  İnsan sevmek ile yüz vermek arasındaki ince yerde kaldım durdum.

   Şimdi anlıyorum insanların neden insanlardan soğuyarak kaçtığını ve cool görüntüler sergilemek zorunda kaldıklarını. Mecbur bırakıyoruz…

   Mars koç burcuna giriyor ve Jüpiter ile kavuşmaya başlayacak.

   Kendinize gelin arkadaşlar kimse sizin egonuzu, kaprisinizi çekmek zorunda değil. Sosyal medya gerçek değil. Gerçeğinize dönün…Laftan anlamayanlar,

  Anlamamazlığa gelenler, sürekli sizi eleştirenler, kendilerinin mükemmel olduğunu sananların sonun geldiği zamanlara giriyoruz. Bunlardan biri olmayın. Bunlardan biriyseniz elenirsiniz.

  İnsanları olduğu gibi kabul edin arkadaşlar, kimseyi değiştirmeye çalışmayın.

  Böyle seviyorsunuz, böyle olduğu için yakınlaşıyorsunuz sonra onu değiştirmeye çalışıyorsunuz. İnsanların size sundukları alanları saygısızca zorlamayın. İnsanların sevgisinde ısının. Gördüğünüz gram sevgiyi de trip atmak için kullanmayın. Ben bir gram sevgi gördüğüm her yerde daha nasıl huzur veririm diye dolanıyorum. İnsanı daha nasıl mutlu ederim diye çaba sarf ediyorum. Benim meselem, benim davam çok başka…

  Ben size yemin ederim ki trip atmak ne bilmiyorum. Hayatım boyunca atmadım. En iyi bildiğim trip çevremden uzaklaşmak ve yazmak. Başka bir şey değil. Kendinizi ve frekansınızı yükseltin. Ben bu durum olayları da ciddiye almayın. Bu yaşadığım duyguları paylaşıyorum ki sizde şu an benzer durumlardaysanız frekansınızı yükseltin ve kendinizi görün diye… 

  Bir daha asla bu noktaya gelmeyeceğime kendime söz veriyorum. Koç ve yükselen koç olarak maalesef Mars koç süreci bana gerçekleri gösteriyor. Zamanınızı bu tür şeylere değil doğum haritanızın derinliklerine inerek harcayın. Doğum haritanızı öğrenin. Hiçbir astrolog muhtaç değilsiniz. Kendi haritanızı öğrenin. 

  Günün hikayesi; 

  Bir zamanlar sultan vezirini huzuruna çağırmış.

  Vezir sultana sultanım benden bir isteğiniz var mı diye sormuş. Sultanda vezire benim için dünyada en güzelin ne olduğunu bulmanı istiyorum demiş. Vezir sultanın bu isteğini yerine getirmek için çok uğraşmış ancak bulduğu hiçbir sonuç sultanı memnun etmemiş ve sultanda vezire en doğru cevabı bulmadan huzuruna çıkmamasını istemiş. En sonunda vezir bir handayken yaşlı bir adama dünyadaki en güzel şeyin ne olduğunu sorar.

  Yaşlı adam gel şöyle yanıma oturda sana söyleyeyim demiş ve dünyadaki en güzel şeyin sohbet olduğunu söylemiş.

  Sonuç olarak finalde ne kadar ünlü, ünsüz, şöhretli, zengin ya da fakir olduğunuzun önemi yok. Muhabbet edecek, sohbet edebileceğiniz insanlar olacak mı bu çok değerli olacak. Hayat kısa ve geçici. İnsanlardan büyük beklentiler beklemek yerine anı yaşayarak onlarla paylaştıklarınıza değer verin.

   

  Yazının devamı...

  MARS/JÜPİTER Koç burcunda dövüşüyor! Buranıza kadar gelen şeyin aslında hep orada olması!

  Mayıs ayının en tempolu, en yoğun ve en agresif haftasına giriş yapıyoruz. 1 Haftadır çok ağır bir grip ile mücadele veriyordum. Bu bir haftanın ilk 4 gününü hiç önemsemedim. Ama son 3 günü önemsemediğime pişman etti. Yani ilk 4 gün ciddiye alsaydım son 3 gün iyileşebilirdim. Özetle hayatımızda böyle değil mi?

  Ben koç ve yükselen koç olarak asla ne nazlanmaktan anlarım ne de yatmayı severim. Bir şey yok diye geldiğim yolları bilseniz…

  Ama hastayken girip dinlenmeyi bilmek, hastayken ilgi görmek gibi kavramlara da insanın ihtiyacı varmış. Mesela gelen mesajlar, ilik çorbaları, gönderilen çiçekler, güç verici ballar vs. derken hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Geçen bir okuyucum mesaj atmış. Ben biliyorum üzüntüden böyle oldunuz diye. Haksız sayılmaz… Geçen Cuma bazı şeyler paylaştım sizlerle… Çok üzülmem öyle işe güce vardır bir hayrı der geçerim ama yapacağım projeyi nasıl iliklerime kadar inanarak hissetmişsem sanırım vurdu. Yalan diyemem…

   Olsun ama ikna ettim kendimi… O iş bitecek, çünkü siz varsınız…

  Gelelim bu haftanın gündemine… 

  Gökyüzünde koç enerjisi oldukça yüksek. 

  Koç enerjisinin bu kadar yüksek olması aptal yerine koyduğunuz insanların bu hafta fevri bir şekilde ortaya çıkışlarını gördüğünüz bir zaman. Yani aslında aptal yerine koyduğunuz insanlar çok zeki ama duygusal insanlardır. Onların içlerinde maalesef merhamet duygusu yüksektir. Çünkü bu insanlara hiç merhamet edilmediği için onlar başkalarının acı çekmesini istemez. İşte genelde bu insanları da aptal yerine koyarlar. Karşısındaki insana yardım etmek isterken karşısındaki insanın bencilliği ile karşılaşmış insanların restleştiği hafta diyebiliriz.

  Sanırım açık ve net bir şekilde neyi istiyor ya da istemiyorsanız bu hafta ortaya koymalısınız.

   Çok GERÇEKLER öğreneceksiniz! 

  İkizler sezonu açıldı. Artık güneş ikizler burcunda hareket ediyor. Neden çok gerçekler öğreneceksiniz diyorum? Çünkü gerileyen Merkür ikizler burcunda hareket ediyor. Öğrenme, iletişim ve karar verme gezegeni olan Merkür tarafından yönetilir. İkizler, Merkür gibi, Merkür'ün iletişimsel niteliklerini taklit eder ve bir ifade aracı olarak ne düşündükleri ve hissettikleri hakkında konuşmayı öğrenir, ancak İkizler genellikle organizasyondan yoksundur. İkizler çok iyi bir organizatör değildir. Sosyal bir organizatördür. İyi bir organizatör olan başak burcudur. 

  Şu an bir rest çekseniz her şey elinizden gidecekmiş hissi geliyor olabilir.! 

  Bugüne kimsenin sizi getirmesiyle gelmediniz. Konuşulması gereken ne varsa bam bam konuşup açıkça istemek zorunda olduğunuz bir haftadasınız. Kimseden bir şey beklemeyin. 

  Zorladıkça olmuyor! 

  Bu söylemden nefret ederim aslında bakmayın,

  Bu nasıl boşverilmiş bir konuşmadır derim. Nasıl insanı mücadeleden soğutucu bir cümledir. Olmuyorsa zorlamayacakmışım.

  Hadi ya… Gerçekten mi? 

  Oturduğum yerden her şey geliyordu sanki dimi?

   Ben hayatımda her şeyi zorladım, biliyor musunuz? Bakın hem kendim yazıyorum hem kendim sinirleniyorum. 

  Olmayacağını bilerek değil, etrafım için olmayacak şeylerdi onlar… 

  Benim için her zaman her şeyin bir oluru vardı. Olacak gibi denedim. Olmadığını gördüğümde nasip böyleymiş deyip çekilmesini bildim. Allah bana hep böyle olaylara karşı verdiğim mücadelemin takdiri olarak neden olmadığını göstermiştir. Bak kızım bu yüzden olmadı filmini hep gördüm.

   Normal şartlar altında bir olayın olmaması konusunda ne kadar uğraşıp uğraşmadığıma bakarım. Bir yerlerde yanlış yapıyorsundur derim kendime.

  O zaman, iş mi bulamadım sal gitsin,

  Okul mu kazanamadım boşver,

  Borcum mu var aman ödeyemiyorum.

  Bu şekilde bir zorlamaktan bahsetmiyorum. Kariyer hayatımda oldurmaya çalıştıklarımı bilseniz… Bir gün bilecekseniz. Daha size 20 senelik devlet hayatımın ziyan olmuş haksızlığını anlatmadım. Yöneticilerimin benim bir gün yerlerine geçmelerinden endişe duydukları için nasıl istemediklerini anlatmadım.

  Bir gün zamanı geldiğinde nelerle savaştığımı anlatacağım.

  Ne haksızlıklarla uğraştığımı anlatacağım.

  Ama nasıl zorladığımı ve olmadığını görerek zorlamaya nasıl devam ettiğime ben bile hala dönüp baktığımda şaşkınlık duyarım.

  Bir gün bir yöneticimle görüşmeden çıktıktan sonra bankın üstünde bağıra bağıra ağladım. Neden olmuyor? Neden bana bu zulmü yaşatıyorlar diye…

  Keşke o bankta böğüre böğüre kendini yırtan kızın yanına gitsem de elinden tutsam da bugünleri anlatsaydım. Ne safmış o kız ?

  Geçen gün neyi düşündüm biliyor musunuz?

  Şu yaşımdaki benle diğer yaşımdaki benleri alarak karşı karşıya koysam en çok hangisine laf anlatırdım?

  Bunu yazarken bile gözlerim doluyor. Ağlamamak için şu an kahvemden bir yudum içtim ama burnum çok tıkalı ağlamasam iyi olacak.

  Aklıma en küçük halim geliyor. Böyle elbiseli bir resmimi buldum geçen gün. Nasıl gülüyorum. İki kardeşim resimde kavga ediyor ben arkalarında ellerim havada gülüyorum.

  O kıza o an derdim mesela; kızım gülmen gereken ortam değil. Sende koy tavrını.

  Bak diğeri kıskanıyor diğer kardeşin annenin kucağında diye. Senin canın yok mu?

  Senin üstüne iki tane kardeş gelmiş. Sende diğerinin saçına yapış. Bastırma duygularını.

  Alırdım o küçük kızı dışarı parka götürürdüm. İki kişi kavga ederken durumu toparlamaktan vazgeç.

  Sende insansın. Durum kurtarmaktan vazgeç. Sen bir durum kurtarıcı değilsin. Kendini kurtar. Kimsenin yükünü üstlenme. Beğenmiyorsan, beğenmiyorsun. İstemiyorsan, istemiyorsun. Kimse seni zorla hiçbir şeyin içine çekemez. Seni manipüle edemez derdim… derdim derdim…

  Ama eminim o kız bildiğini okurdu. 

  Velhasıl kelam, cesur olun…

  Korkmayın…

  Durum kurtarıcısı olmayın.

  Bir durum karşısında olayın kötüye gitmemesi için kendinizi feda etmek zorunda kalan kişiye dönüşmeye başladıysanız durum fena…

  Kaçın ordan…

  Yöneticinizle görüşün, istemediğiniz bir maaş alıyorsanız ya da mutlu değilseniz dile getirin.

  Bunları kibarlıkla yapın. Tartışmayın.

  Her şey zor olabilir ama o kadar zor olduğunu düşünmüyorum J Yapabilirsiniz.

  Bazen ilişkilerde sahiden olmuyor.

  Özellikle ilişkilerde biri diğerini örte örte zamanı öteliyor ama farkına varmıyor, sonra da tıkanıp kalınca bırakıp gidiyor. Sonra da olmayınca olmuyor diye söyleniyor.

  Zaten olmuyordu arkadaş!

  Sen sabrettin, sen özverili oldun, hep alttan alan sen oldun. Şimdi artık işler dayanılmayacak noktaya geldi diye olmadı diyemezsin.

  Karşındaki hep aynı insandı. Onu bir canavara sen dönüştürdün.

  Sadece artık sen daha tahammülsüzleştin, daha kendi değerinin farkındasın ve ne istediğini daha iyi biliyorsun.

  SEN oldurmaya çalıştın…

  Bu ikisi arasındaki farkı kaybetmeyin…

  Tahammülünüzü kaybetmeyin…

  Tahammül; sınırlarını aştığında adeta atmosfere giren bir göktaşının yok oluşu gibidir kaybolur gider…  Belki kayan bir yıldız…  Güzel bir hafta dilerim…

  Yazının devamı...

  Mars/Neptün kavuşuyor! Meğer ne aptallık yapmışım!

  Mars/Neptün kavuşumu söz konusuyken bir de ay tutulması üzerimize doğru tutulmuşken ne dağılmalar yaşadığınızı tahmin edebiliyorum. Kendinizi yaptığınız fedakarlıklarda kaybolmuş hissediyorsunuz. 

  Mücadele!

  Büyüyüp gelişmenin yasasıdır. Karakter, dünyanın fırtınaları ve haksızlıkları içinde biçimlenir. İnsan, insanlık makamına erişmek için zorunluluklar ve acılarla yükselir. Acının bile mantıki ilkeleri vardır. Acı, bir hayat belirtisidir ve insanın kendini yeniden kurması için bir dürtüdür. Harekete geçirir.
  Yenilginin koynunda ağlamaktansa ben mücadelemi vermiştim demek daha onurludur.

  Dik duracağım yenilmeyeceğim, yıkılmayacağım temalı görüşlerle elinizde bir balyoz, bam bam yürümenin ne kadar yorucu ve kazanmaktan uzak bir tavır olduğunu zamanla öğretir hayat.

  Bu ne ilk ne de son olacak!

  Planların bozulacak! Çünkü daha iyisi yapılacak!

  Hayatın alt üst olsa da kelimenin tam anlamıyla elinde olmayan sebeplerden böyle olacak. Sebepler elinde olsaydı mücadele etmeyecektin ki?

  Tabiki pes ettiğin, aşırı yorgun hissettiğin anlar olacak,
  ama sonunda yoluna girecek ve genelde umduğundan farklı şekilde sonunda “iyiki o gün böyle olmamış” diyeceksin. 

  Ne zaman böyle olmadı ki…

  Başka bir yol bulup devam edeceksin

  Daha önce de yaşadın bunu, bak biraz geçmişine o an çok sinirlendin, üzüldün, bir şeylere öfkelendin bir şeyler yaptın
  ama sonra geçti… 

  Bazı şeylerin telafisi hala mümkünken, böyle bir şansı olduğunu görmeyenler için ne üzücü…

  Hiçbir şey yapmamak ne büyük aptallık…

  Hayatın her anı bir mücadele ve savaş! 

  Son bir buçuk yıldır bir proje üzerinde çalışıyorum. Bu bir telefon uygulaması. Hedeflediğim konu dünya üzerinde herkes kendi doğum bilgilerini girip doğum haritasında kendini nasıl gerçekleştireceğini anlaması, döngülerini kendi haritasına göre takip etmesi ve istediği planlarını yaparken hiçbir astroloğa muhtaç kalmadan anlayabilmesi üzerine. Örneğin kişisel doğum haritanıza göre ben size 5 ay sonra bir Mars döngüsüne gireceğinizi ve bu döngünün yaklaşık 40 gün süreceğini bunun için şu tarihler arasında planlarını gözden geçirmen gerektiğini haber vereceğim. 

  Aynı zamanda herhangi tanıştığı bir insanla sinastri analizinde ne kadar başarılı olacak ve hayatındaki ruh ikizi hangi ülkede, şehirde bulup, onun ne yaptığını öğrenecek! Gibi bir çok detay var. Sürpriz birkaç detay daha var aslında ama şimdi uzun uzun yazıp zamanınızı almak istemiyorum. Yazılımcılarla uğraşmak o kadar zor ve kaprisliler ki… 

  İnanın bu süreçte en çok buna şahitlik ettim. Ayrıca başarılı olmak için sadece sizin bir şeyler biliyor olmanız değil ekip olarak hareket etmek gerekirmiş.  Bu uygulama için 10 kişilik bir ekiple yola çıktık ve günün sonunda onlar bile şöyle dedi: “Şu an bile yetmiyoruz, astroloji nasıl bir derya denizmiş” 

  Bende bilirdim oturduğum yerden danışmanlık ücretim bu, telefonum bu diyerek bireysel bilgiler paylaşmayı ama daha az kazanarak hatta üzerine şu an ben para koyarak daha fazla tükeniyorum. 

  Ben yazılımcı olsam böyle bir proje için gece gündüz çalışır bunun dünyada insana karşılık gelecek sağlamasını merak ederdim. İnsanlar yaptıkları işlere neden ruhlarını, tutkularını koymuyor anlamıyorum. Hadi bunlar yok. Zekanızda mı yok? 

  Aslında şu son günlerde bu yazılımcılarla yaşadığım problemler yüzünden sonuna geldiğim bu işten yorulduğumu fark ettim. Ama gece gündüz demeden çalıştığımız bu ekip, ve ben inanıyorum diye bu yola giren insanlara ne diyeceğim? 

  Yazılım şirketine diyorum ki; bakın sözleşmede vaat ettiğinizi süreyi 6 ay geçti. Ben istersem hukuksal savaşırdım ama yine de olumsuz olsun istemiyorum. Buraya kadar geldik lütfen diyorum. Ne olacak ki hukuksal olsa diyor J  Haksız mı? 

  Halledeceğiz, az kaldı vs. gibi sözlerle ilerliyoruz.  Haksız değil zaten. Ne olacak ki 3-5 yıl sürecek bir dava ve boşa giden emek. İnsanlar bunlardan cesaret buluyor. Düzensizlik içinde düzen mi arıyorsun? Allah’ın bildiğini kuldan mı saklıyorsun? Aslında açacaksın davanı yapacaksın kavganı, buralarda şirketin adını açıklayacaksın ama işte benlik değil bu savaş. İyi insanlar neden bunu çekmek zorunda? Nasıl böyle suiistimal edilir.

  Mars/Neptün kavuşumunu da ben böyle yaşıyorum. Herkesin kendi iyiliklerinde verdiği fedakarlıklarda kaybolduğu bir yer var. Burasıda benim yerim işte. 

  Beni çok zorladı ve yordular… 

  Her şeyin doğru bir zamanı olduğuna inandığım için sabırla bekliyorum. Daha ne kadar beklerim bir fikrim yok. 

  Verdikleri tarih temmuz sonu. Bakalım izleyip göreceğiz.

  Haritaya göre beklediğim zamanlarda gidiyor. Bana mart ayında çıkacağını söylemişlerdi. Bende temmuz ayı olmadan olmaz dedim. 

  Jüpiter koç sürecinde olacağını öngörüyordum. Tahmin ettiğim zamanı giriş yaptı ve gerçekten koç ve yükselen burcu koç olan biri olarak kendimi bu haksızlık karşısında zor tutuyorum.

  Gerekli önem ve zaman harcansa bugün çıkacak. O denli bitti.

  Ama işte… 

  Sizlerin hayatınıza daha fazla katkısı olsun diye çok savaştım. Ama yorgunum çocuklar.

  İnsanların işlerine saygı duymalarını tavsiye ediyorum. En önemlisi kendinize saygınız olsun.

  Bu uygulamanın içine 23 senelik astrolojik tecrübe ve birikimleri bıraktım. Herkes yolunu çizsin ve o uygulama ona dost olsun istedim. Umarım başarabilirim. Ben bunun için çok bedel ödedim. Bir gün zamanı geldiğinde sizlere anlatacağım ama umarım bu ışığı yakarım. Allah iyi, zeki, vicdanlı ve yetenekli insanlarla karşılaştırsın. Her şeyin başı sağlık…Sağlık olsun…

  Bunu da halledeceğiz… 

  Hem yukarıda dediğim gibi, “mücadele!” 

  Yazının devamı...

  16 Mayıs Ay tutulması: İnsan kendi gölgesinde durur ve neden karanlık olduğunu merak eder!

  Sen kendinden ne bekliyorsun hiç kendine sordun mu?

  Her şeyden önce, geçmiş sorunlardan ve anılardan yola çıkarak yaşadığımız zor duyguları silecek bir ay tutulması içine düştük.

  Tepkilerinizde ustalaşmanıza, aşk hayatınızı, ekonomik durumunuzu daha net bir hale getirmeye veya yaralarınızı iyileştirmek için neler yapmanız gerektiğinden daha emin olmanıza yardımcı olacaktır. 

  Sadece bunu yapmak bile aslında size büyük bir mutluluk ve zaman kazandıracaktır.

  Çünkü çatışmalardan, fazla düşünmekten, özgüveninizi artık tehlikeye atmaktan kaçınıyorsunuz.

  Bir şeyler inşa etmenin verdiği tatminden ve duygusal hayatınızda gerçekten bir yere gittiğinizi bilmenin verdiği güvenden daha iyi bir ödül yoktur.  

  Aslında hepimizin istediği şey bu değil mi? 

  Akrep burcundaki ay tutulması kaderinizin yönünü size göstermeye geliyor.

  Bu ay tutulması (güneş boğa /ay akrep) ve Retro Merkür ikizler ile birçok ESKİ kalıp ve davranışı bıraktığınızı gösterecek. Kendiniz olmayı yeniden öğreneceksiniz. Çünkü bugüne kadar başkalarının dayattığı kurallara göre yaşadınız. Bu nedenle, kendiniz için yaratmış olabileceğiniz yeni hayatta artık eski arkadaşlar, eski işler ya da sizi anlamayan ve yalan söyleyen belki de sizi çürüten herkesle vedalaşıyorsunuz. Bu hemen bugün olmayacak ama içinizdeki cesaret başlayacak. Şu an kendinizi o kadar boş hissediyorsunuz ki ne hissetmeniz gerektiğini bile bilmiyor olabilirsiniz.

  Bunu 18 Ocak 2022'den beri hissetmeye başlamış olabilirsiniz çünkü o zaman Güney Ay Düğümü Akrep'e geçti. Ancak, girişlerinden bu yana bu burçta bir Tutulma olmadı, bu nedenle bu Tutulma eski bir bölümün sonunun başlangıcını temsil ediyor.

  Bu, Akrep'teki 3 Tutulmadan ilki olacak.
  Diğerleri sırasıyla;
  - 16 Mayıs 2022-Ay
  - 25 Ekim 2022-Ay
  - 5 Mayıs 2023-Ay
  Tutulmaların bu tarihlerinin her biri, doğum haritanızda Akrep burcu olan yerin kurallarına getirilen değişikliklerde çok önemli bir dönüm anını temsil eder. Güney Düğüm bir azalma, ilgisizlik, kaydileşme (bazen kelimenin tam anlamıyla bitmiş olanı ortadan kaldırır). Kaybolmuş bir şeyleri sona erdirir. Eski bölümleri tamamlar ve ayrılma alanını gösterir, bu nedenle Güney Düğüm ile birleştirilmiş bir Tutulma acıyı şu şekilde vurgular: ihmal ettiğin her şey ölür…

  16 Mayıs saat 07:00 civarında gerçekleşecek tutulma Duygusal yoğunluk, yalnızlık hissiyatını artırıyor. Şimdi Kasım 2021 tarihlerini düşünün. Bu dönem ne konular harekete geçmişti?

  Bu demek değil ki o zamanda yaşadığınız şeyleri şimdi yaşayacaksınız. Bu durumu bu şekilde değerlendirmekten vazgeçin. Zamanlar arasında bağ kurmaya çalışıyoruz. Bunu başarabilirseniz zaten çok daha mutlu yaşamayı başarmış olacaksınız. 

  Hak ettiğiniz saf sevgiyi, parayı ya da mutluluğu elde etmek için her zaman dilediğiniz bu şansı kendinizden mahrum etmeyin. 

  Ekonomik açıdan şok edici değişimlere ve dünyanın küresel bir kriz içerisine girdiğine şahitlik edeceğiz. Aslında bu durum bugün oluşmadı ama şimdi artık bazı menkul değerlerin son durumunu göreceksiniz. 

  Aracınızın arızalanması sonucu belki aracınızı değiştirmek mecburiyeti doğarken bir yandan belki de ev sahibinizin evden sizi çıkartıp kendinize ev almak zorunda kalışınız örneği söz konusu olabilir. 

  Hızlı kararlar vermeyin! 

  Şu an için çok alıngan ve dürtüsel olabilirsiniz. Hayatınızı varlığınızın en güçlü noktası haline getirmek, hayatınızın her gününü, ne olursa olsun bir amaca sahip olmanın güveniyle ilerlemesine yardımcı olacak kayaya dönüştürmek artık sizin elinizde. Bu ay tutulması aslında sizi bu sisteme çağırıyor. Güvence arayışınız için asla özgürlüğünüzü feda etmemeniz gerekiyor. 

  Ne kadar kurşun geçirmez olduğunuzu fark ediyorsunuz? 

  Geçmişte yaşanılanlar aklınıza geldiğinde daha uygun tepki verebilmek, çabucak unutabilmek, derin yaraları iyileştirebilmek, daha fazla güven kazanmak ve doğru kararlar alabilmeye ne kadar ihtiyaç duyduğunuzu biliyorum. Bir rehber arıyorsunuz. Biri yol açsın ve ne yapacağınızı söylesin istiyorsunuz.

  En gerçek rehber sizsiniz. 

  Kendinize faydanız olması için sizi aşağıya çeken şeylerden uzaklaşmalısınız. Kaybetmekten korkmayın. Bir kez özgürlüğünüz olmadığında ve istemediğiniz birçok şeyi yapmak zorunda kaldığınızda ve bu bir rutin haline geldiğinde, kimliğiniz tehlikede çünkü artık kendiniz olmadığınızı ve hatta kendinizin olmadığını hissedersiniz. Bu his adamı çürütür. Onların senin olmanı istedikleri şey haline dönüştüğünde kendini kaybedebilirsin. Bunun farkına var. Bazı insanlar o kadar uzun süre kaybolur ki kendileri olmanın nasıl bir şey olduğunu unuturlar. Kendini yeniden bul. Hayatta çoğu zaman kendimizi kaybettiğimizi hissettiğimiz zamanlar vardır. Kendinizi işinize, ilişkinize, çocuklarınıza veya başka bir şeye kaptırabilirsiniz. Bu, kendinizi ve duygularınızı tamamen görmezden geldiğiniz ve unuttuğunuz bir aşamadır. Öz değerinizi kaybetmenin en kesin yolu, onu başkalarının gözünden bulmaya çalışmaktır. 

  Bugün yeni bir sayfanın başlangıcı olsun ve buna bir isim verin…Not alın. Bu tutulmayı size soracağım. Sevgiler…

  Yazının devamı...

  Dikkat Merkür Retro’su: Yapım aşamasındayız!

  Hepimiz yapım aşamasındayız ve olumlu yönde büyümek, gelişmek için çaba gösteriyoruz. Bunun için özverili olmalıyız. Şu an bulunduğumuz ortam ve koşullar bu özveride bulunmamızı sağlayacak motivasyonu vermiyor. En iyi olmanıza yardımcı olacak stratejiler için astrolojiden ilham alıyoruz.

  Yaşamı anlamanın çok zor olduğu zamanlardayız. Satürn kova burcunda bizleri sosyal açıdan o kadar yordu ki… 

  Akrep ay tutulmasına doğru ilerliyoruz. Psikolojinize lütfen sahip olun. Şu dönemde intihar vakalarında çok fazla artış duyabilirsiniz. Akrep burcu biliyorsunuz ki kendini sokar ve hayatını sonlandırır. En büyük zararı kendisine verir. 

  Bu yüzden şu an ne duyguda olduğunuzu ve ne hissettiğinizi kendinize açıklayın. Depresyonda gibi davranmayın. Belki üzüntülüsünüzdür. Üzüntü ile depresyonu birbirinden ayırın. 

  Daha iyi bir insan olmak sandığınız kadar zor değil. Başkalarıyla günlük etkileşimlerinizde şefkat, empati ve nezaket göstermek için yapabileceğiniz şeyler var. 

  İyi bir insan olmak, nezaketle hareket etmek anlamına gelir. Yapılan araştırmalar, nezaketin beyninizi olumlu yönde etkileyebileceğini göstermektedir.  

  Bireysel nezaket eylemleri, oksitosin ve endorfin salınımını tetikliyor ve yeni sinirsel bağlantıların yaratılmasını engelliyormuş.

  Nazik olmak, kendi kendini güçlendiren bir alışkanlıktır. Nazik olmanın iyi hissettiren hissini arzularız, böylece bir nezaket eylemi kolayca diğerine yol açabilir.

  Aşırı kritik davranışlardan kaçının! 

  Uzun zamandır planladığınız işleriniz vardır ve şimdi onu başlatmanız gerekiyordur. Bunu yapın. Korkmayın. Diyelim ki bir açılış yapacaksınız ama son 6 aydır buna hazırlandınız. Bunu yapmanız gerekiyor. Buna engel olmayın. Bir çocuğun doğmasına engel olabilir misiniz?

  Bunun gibi düşünün. Bu dönem sadece hiç denemediğiniz ve üzerinde fikriniz olmayan konulara hızlı girişler yapmamanız gerektiğini söyler. Bilmediğiniz ürünler almayın. 

  Diyelim ki telefon kırıldı ya da buzdolabı bozuldu.

  Ne yapacaksınız?

  3 hazirana kadar bekleyecek misiniz? 

  Bu büyük bir saçmalık arkadaşlar.

  Hayat devam ediyor ve kaçmaz.

  Böyle bir durum karşısında buzdolabınıza ekstra kasko isteyebilirsiniz. Mutlaka teknik desteği olan bir marka seçmelisiniz. Daha detaylı üstünde çalışmalı ve incelemelisiniz. Hepsi bu. 

  Mesela; Netflix, Merkür Retro’sunda kurulmuş. Ben Merkür retrosunda doğmuşum :) 

  Bunun nesi kötü olabilir ki öyle değil mi?

  Bu yüzden tutkularınızı, saçmalıklarınızı veya aptalca ihtiraslarınızı lütfen Merkür’e ithaf etmeyin.Akıllı olun. 

  Merkür stratejileri Nelerdir? 

  Astroloji geçişleri meteorolojik olaylar gibidir. Bir fırtına yaklaşırken bir fırtınanın gittiğini biliyoruz. (Ya da bir hafta güneş ışığı, ani sel, ılık bir ay, vs.) ve buna göre kendimizi hazırlayabiliyoruz. Sonuç olarak, tüm astrologlar sizlere uçuş rezervasyonu yapmak, sözleşmeleri imzalamak, zor konuşmalar yapmak, önemli kararları almak ve bilgisayarlarınızı yedeklemeniz adına birçok teklifte bulunuyoruz. 

  Bu yaşam alanındaki planlarımızı Merkür gerilemesi bitene kadar ertelemeyi denemek iyi bir fikir olsa da bazen o zor konuşmayı yapmanız gerekiyordur. Ya da o önemli işe girmeniz gereklidir. Bazen zor konuşma ya da sözleşme bekleyemez. Ancak bu durum bizlerin Merkür tarafından zarar gördüğümüz anlamına gelmiyor. Bu sadece ekstra önlem almanın iyi bir fikir olduğu anlamına gelir. Merkür gerilemesinin etkisini sizlerde kişisel anlamda üzerinizde test ederek ve etkisini daha azaltmak için hem pratik çözümler yapabilirsiniz. 

  Merkür gerilemesi fırsatları nelerdir? 

  Gezegenler gerilemeler olarak hareket ettiklerinde, görevleri de içe döner. Bu, özellikle Merkür ile bağlanan alanlarda, yaşamımıza iç içe geçme ve yansıtma zamanı olabilir. İletişimimiz ilişkilerimizde nasıl gidiyor? 

  İletişimimiz nasıl çalışıyor? 

  İletişim biçimimizde yeni kararlar veya yeni stratejiler var mı? 

  Önümüzdeki anlaşmalardan veya girişimlerden memnun muyuz, yoksa değiştirmek isteyebileceğimiz şeyler var mı? 

  Merkür iç enerjisi bizi bu sorgulama sürecinde destekleyerek hiç aklımıza gelmeyen şeyleri sorgulatabilir. 

  Ayrıca, bunları başlatmak için en iyi an olmasa bile bize bazı yenilikçi fikirler verebilir. Yaşamın bu alanlarını daha iyi tanıyarak dinlememizin zamanıdır. 

  Çünkü Merkür gerilemesinin ne zaman gerçekleşeceğini önceden bildiğimiz için, takvimimizde, projelerimiz ve hedeflerimizle yolda kalmamıza yardımcı olacak güçlü bir işaretleyici haline gelebilir. 

  Örneğin, her Merkür gerilemesinde iletişim, karar verme, mesleki yaşam, seyahat, vb. İşlerimizde nasıl yaptığımızdan bir ay önce kendimize sorabilir ve bu işlerde tamamlamak istediğimiz herhangi bir iş olup olmadığını kendinize sorabilirsiniz. 

  Dememiz o ki; Hayatımızı planlamak ve geleceğe yönelik bazı hedeflerde bulunurken güçlü dönemleri bilmek bize ulaşmak istediğimiz nokta adına belli ivmeler oluşturur. Bir gezegenin gerilemesi üzerine kaygı yaşamanızdan daha çok o gezegenin tavrını ve tarzını tanımanız sizi bu gezegende daha kaliteli ve güçlü ilerletebilir. 

  Olaylara verdiğiniz yön bakış açınızla ilgilidir. Daha mantıklı ve sistemli ilerlemeniz kaygılarınızı azaltır. Tekrar ediyorum olması gereken olacaktır. Önüne geçemezsiniz ama güzel şeyler olması için emek harcayabilirsiniz. Kendinizi gereğinden fazla yıpratmayın. 

  Mutlu günler dilerim.

  Yazının devamı...

  Jüpiter koç burcuna geçti! Kendinin en kötü versiyonuna bağımlı olma!

  Jüpiter, 11 Mayıs – 28 Ekim tarihleri ​​arasında Koç burcunda hareket edecek.

  28 Temmuz sonrası Jüpiter gerileme hareketine başlayacak. 

  11 Mayıs-28 Temmuz tarihleri ​​arasında tüm projelerinizi harekete geçirin. 

  Jüpiter KOÇ yeni başlangıçları sever. Bu nedenle dünyanızı açabilecek geziler, eğitimler için plan yapın. İstediğiniz kişiye dönüşmek için özgür olmanız gerekir. Bireysel olarak kendi gücünüzü keşfetmen gerekir. 

  Düşünsenize bugüne kadar kim neye yardım etti.

  Bunu hisset. Neler aştın ve nerelerden bugüne geldin…

  Kimin ne faydasını gördün?

  Otur bir bir düşün.

  İnsanların senin hayatından gitmelerine izin verecek kadar cesur ol. Dağılmayacak kadar yürekli… 

  Bir daha kimsenin senin hayatına dağıtmasına müsaade etme. Kendinin en kötü versiyonuna o kadar bağımlısın ki bu çaresizlikten asla çıkamayacağını düşünüyorsun. Kurtul bu duygudan.

  Öyle bir hayat için yaşamaya başla ki isteyen sadece senin yanında senin hayatına katılsın. Yani kısaca herkesin her şeyin hayatından bir gün gidebileceği kadar cesur olmalısın. Senin sınırların ve çizgilerin var.

  Sınırlarından herkesi geçiremezsin. İnsanların zorla senin sınırlarından geçmesine sadece olay çıkmasın diye sessiz kalma. Kendi sınırların için savaş ve kendine sınırlarını YENİDEN çiz. 

  Mayıs-Haziran ve temmuz ayları 2023 senesinin tonlarını belirleyecek! 

  Bazı işler yarım kalıyor gibi gelse de henüz her şey bitmedi. Bir film bitmeden başka bir filmi izlemeye geçmiş gibi hissedebilirsiniz. Şimdi başka bir filmin ortasına geleceksiniz ve diğer sonu bitmemiş filmin sonunu 28 ekimde izleyeceksiniz. Aklınız diğer filmde hiç kalmayacak. Çünkü bu o kadar sürükleyici ve heyecanlı olacak ki diğerinin başını bile düşünebilirsiniz. Bu yüzden şimdiden buna hazır olun. Çünkü Jüpiter 28 Temmuz'dan itibaren Koç'ta geri hareket edecek ve 28 Ekim'de Balık burcuna geri dönecek ve daha sonra 28 Kasım'da doğrudan rotasına devam edecek. Bu gerileme başladığında, muhtemelen mayıs, haziran temmuz aylarında yaptıklarınız önemli olacak. Jüpiter, 21 Aralık'ta Koç'a geri dönecek ve burada 16 Mayıs 2023'e kadar kalacak. Şimdi bu süreci doğru planlama zamanındasınız. 

  Jüpiter koç size “benlik saygısı” kurmanızı ister! 

  Kendinizi ne kadar sevdiğiniz, kabul ettiğiniz ve değer verdiğiniz benlik saygısı şeklinde size katkıda bulunur. Benlik saygısı, başkalarının sizi nasıl gördüğü, başkalarının sizin hakkında nasıl düşündüğü ve toplumdaki rolünüz dahil olmak üzere bir dizi faktörden etkilenebilir. 

  Benlik kavramı her zaman gerçeklikle uyumlu değildir. Kendinizi nasıl gördüğünüz (kendi imajınız) ile kim olmak istediğiniz (ideal benliğiniz) arasında bir uyumsuzluk varsa, benlik kavramınız uyumsuzdur.  

  Burayla ilgili uyumsuzluğun altında her zaman aile sevgisi ya da çocukluk denen bahçenizde aldığınız kokuların güzelliği ya da çirkinliği etkendir. Bu yüzden “çocukluğuna inelim” söylemleri hep vardır. 

  İnsanın bugünkü savaşı aslında çocukluğundaki yaşadıklarıdır. Yurtdışında bununla ilgili bir çalışma yapılmış. Bir öğretmenin düşük performanslı bir öğrencinin yeteneklerine ne kadar inandığını göstermesiyle öğrencinin benlik kavramının o kadar yükseldiğini keşfetmiş. Yüksek performanslı bir öğrenciye de inanmadığını göstermesiyle o performansını kaybettiğini gözlemlemişler. 

  “İnanç” ne kadar değerli ve önemli bir olgu. Ailemizin bize inanması ya da çevremizin bize inanması ile doğrudan bağlantılı bir durum. Ya da bir dostunuzun, öğretmeninizin… 

  Benlik kavramı, etkileşimde bulunduğumuz insanlara göre de değişebilir.  

  Bu, sosyal gruplardaki ve ilişkilerdeki benlik tavrımız hayatımızdaki liderlik rollerinde bulunan kişilere karşı sergilemek istediğimiz duruşumuzdur. Bazı durumlarda insan neden böyle hissettiğini anlamak adına bir teşhise ihtiyaç duyar. İşte bu dönem hissettikleriniz değişecek ve Jüpiter koç süreci sizin benlik duygunuzu tanımanızı isteyecek. Yaşadığınız ayrılıklar, terkedilmeler ya da yeni aşklar hep finalde bu noktayı sorgulatacak. 

  Kendi tanımınızı iyi yapın. 

  Örneğin: "Ben iyi bir yazarım" ya da “ben iyi bir öğretmenim” ya da ben iyi bir “ev hanımıyım” 

  Bunun üzerine benlik saygınızı kontrol edin. Kendiniz hakkında sahip olduğunuz tüm yargıları veya görüşleri gözden geçirin. 

  "İyi bir yazar olmaktan gurur duyuyorum"

  “İyi bir öğretmen olmaktan gurur duyuyorum” 

  Başka bir deyişle, benlik kavramı şu soruyu yanıtlar:

  Ben kimim? Benlik saygısı şu soruyu cevaplar: Kim olduğum hakkında nasıl hissediyorum? 

  Jüpiter koç süreci boyunca hayata nasıl tepki verdiğimiz çok önemli olacak. Bu nedenle iyi gelişmiş bir benlik kavramı, sizin için daha olumlu ve faydalı şekillerde yanıt vermenize yardımcı olacaktır. Bunu yapmanın yollarından biri, değerimizi tanımamızı sağlamaktır. Aynı zamanda, iyi gelişmiş bir benlik kavramı, başkalarından gelen olumsuz geri bildirimleri içselleştirmemize yardımcı olur. 

  Astrolojiyi kullanırken ruhsal durum tespitlerinize göre değerlendirin. Sığ yorumlardan lütfen çıkın. Benzersiz bir haritanız var. Allah özenerek bizleri yarattı. İnancınızı asla kaybetmeyin. Çevrenizde sevdiklerinize de destek olun ve onlara inanmaktan vazgeçmeyin. Birbirinizi cesaretlendirin. Bu dünyanın en güzel şeyi olabilir. Bir kere yapınca daha vazgeçemeyeceksiniz. Nerden biliyorum diye sormayın işte… 

  Belki bu yazı ile size inandığıma şahit oluyorsunuzdur…

  Size inanıyorum…

  Kimse inanmasa da size ben inanıyorum…

  Bu yazıyı boşuna okumuş olamazsın.

  13 yıllık yeni sayfan şimdiden hayırlı olun… 

  Yazının devamı...

  Jüpiter koç geçişinin, 1 yıl boyunca burçlarınıza olasılıkları nelerdir?

   Şimdi de bu transit etkisinin sizin yükselen burcunuza göre etkisinden bahsedeceğim. 

  Bu yazı 1 yıl boyunca size lazım olacak. Özellikle unutmayın ki Jüpiter 28 Temmuz sonrası gerileme hareketinde olacak. Bu yazdığım konular üzerinde birtakım gerilemeler ya da engellenmeler olması söz konusu olabilir. Bunları farkında olarak ilerlemeyi seçelim.

   Koç veya yükselen burcu koç olanlar;

  Jüpiter 1.evinizden geçiş yapacak. Yani bu ev zaten Mars doğasındadır. Artık başkalarına bağlı olmadığınızı fark ettiğiniz bir zaman dilimindesiniz. Belki 2010-2011 senelerinde başkalarına bağlıydınız ve bir şeylerden kurtulmak için farklı nedenlerle bir yerlere bağlı kalma zorunluluğu hissettiniz. Bu belki bir kadro meselesiydi belki bir evlilikti belki de aileydi. Artık daha güçlü ve özgür olduğunuzu hissedeceksiniz. Tabi bunu hissederken gereğinden fazla savaşçı ruhunuz ortaya çıkacak. Bazı hesaplaşmalar yaşanacak ve bunlar sizin için adeta son 20 senelik bir sayfa kapatma tadında olacak. Bunaldığınız ve haksızlıklara uğradığınız bu süre zarfında yeni bir başlangıca yürüyeceksiniz. İşler çok hızlı ilerleyecek. Sizlerde elinizden geldikçe hızlı ve pratik bir yaklaşım içinde olun. Şayet hala böyle hissetmiyorsanız kendi yeteneklerinize tutunarak bir çıkış yakalayın. Çünkü bu dönem sizlerin büyüme dönemi olacak. Hem kariyer hem de aşk hayatınızda büyük bir zaman diyebiliriz. 

  Boğa veya yükselen burcu boğa olanlar; 

  Jüpiter 12.evinizden geçiş yapacak. Bu ev balık burcu ile alakalıdır. İşin içinde Neptün gezegeni bulunmaktadır. Hem varoluşunuzu sevmenizi ister hem de varoluşsal krizleri kontrol etmeye sizleri zorlar. Bu transit geçişi kendinizi evrene, doğaya ve insanlığa adamanız ile görünmez bağlarla evren tarafından korunmanızı gösterir. Yani bir zamanlar yaptığınız iyiliklerin vücut bulması diyebiliriz. Bu ev adanmışlıkla ilgilidir. Kendinizi adadığınız şeylerin ne olduğunu göreceksiniz. Bu süreç sizi aşırı hassas biri de yapabilir. Çaresiz insanlara kendinizi adamak isteyip onlar için savaş açabilirsiniz. Yardım işleri yapmak, kişinin kendisinden daha şanssız olanlara destek vermek gibi konular gündeminizde olacak. Bu hissiyat sizi kurban rolü üstlenmek isteyeceğiniz ilişkilere de itekleyebilir. Eğer kendinizi hümanist işlere adamazsanız kendinizi kaybetmeye meyilli konular içine çekilebilirsiniz. Kendinizi sabote ederseniz gerçek şansları göremeyebilirsiniz. Kurban veya kurtarıcı ilişkilerine dikkat etmelisiniz. Zihinsel bir yükselişinizi fiziksel bir düşüşe dönüştürmeyin. Bir emekli gibi davranmak kendini bir kurban gibi görmek yerine kurtarıcı olarak yeniden başlamak daha büyük fırsatlar önünüze getirecek. 

  İkizler veya yükselen burcu ikizler olanlar; 

  Jüpiter 11.evinizde hareket edecek. Bu ev kova burcunun evidir. Yani iş hayatınızda ya da toplumsal alanda özgürleşmek istediğiniz bir zaman olduğuna işaret ediyor. Bireyselleşme noktasından çıkıp sosyal çevrenizde daha baskın ilerleyeceğinizi gösteriyor. Dernekler, kulüpler ya da organizasyonlarda aranan isimlerden biri olma yolundasınız. Belki de birtakım seçimlerde kendinizi başkan adayı olarak bile bulabilirsiniz. Çevrenizde artık benzer görüşte insanlarla yürümek isteyeceksiniz. Geleceğe dair yeni vizyonlarınız var. Yükseköğretim ya da evrensel anlamda güç kazanacağınız girişimler içinde olacaksınız. Değer yargıları sizin gibi olmayan insanlardan uzaklaştığınız bir zaman. Kariyer hayatınızda bu dönem atacağınız adımlar veya başlatacağınız projeler oldukça ses getirecek ve size 13 senelik bir kök salma fırsatı sunacak. 

  Yengeç veya yükselen burcu yengeç olanlar; 

  Jüpiter sizin 10.evinizden geçiş yapacak. Burası oğlak burcunun evidir. Mesleki ya da kariyer alanındaki potansiyellerinizi ortaya koyduğunuz büyük bir zafer dönemi olduğunu söyleyebiliriz. Yaptığınız işlerde toplum tarafından tanınma ya da ün gibi fırsatlar size sunmaya doğru götürecek. Yani belki de yaptığınız işlerde çevrenizde daha fazla bilinen ve dikkat çeken biri olacaksınız. Kariyer hayatınız bu yönde ilerlerken ev hayatınızda birtakım zorluklarla yüzleşmeniz mümkün olabilir. Kariyerinizin zirvesini yakalamak için bazı zorluklara göğüs germeniz ve savaşmanız gerekebilir. Bu dönem inşa edeceğiniz her şey sizi markalaşma noktasına götürecek. Belki bu yazıyı okurken işten çıkartıldınız ya da iş arıyorsunuz. Bu dönem asıl olmanız gereken yere sizi taşıyor. Uyanık ve farkında olun. 

  Aslan veya yükselen burcu aslan olanlar; 

  Jüpiter sizin 9.evinizde olacak. Bu geçiş yaşama dair olan inançlarınızı yeniden güncellemeye geldi. Çünkü uzun zamandır yaşadığınız krizler ve haksızlıklar yüzünden insanlara olan inancınızı yitirdiniz. Şimdi yeniden güveniyor ve yeniden başlıyorsunuz. Bu dönem başladığınız işler oldukça değerli olacak. Eğitim almak, seyahat etmek, fenomen dil öğrenmek, zihninizi genişleten yeni projeler içine girmek için çok doğru bir karar diyebiliriz. Geleceğe dair umutlarınızın tazelendiği işler ve projeler önünüze gelecek. İş hayatınızda derin bir nefes alacaksınız. Eğer atanmayı bekliyorsanız bu dönem gerçek bir cevap bulabilirsiniz. Hayatınızda neyin yanlış olduğunu fark ediyor ve harika bir dönüş alıyorsunuz. 

  Başak veya yükselen burcu başak olanlar; 

  Jüpiter sizin 8.evinizden geçiş yapacak. Burası dönüşüm evidir. Gücünüzü nerden aldığınızı keşfettiğinizi göreceksiniz. Yenilenme ve yeniden başlama kararları alacaksınız. Burası zaman zaman evlilik, devlet işleri, atanma veya hamilelik gibi konuları da anlatır. Kişinin korkularını keşfetmesine izin verir. Burada korkuları için savaşırsa kişi büyük mucizelerle karşılaşır. Cinsel konular ve ayrıca maddi konularda bu transit etkisidir. Vergi, miras, yatırım ya da sigorta gibi konularda hayatınızda gündem olabilecek durumlar getirebilir. Hayatınızı kaçırmışlık hissinden çıkmalısınız. Çıkarlarınız ya da menfaatleriniz için devam etmek zorunda olduğunuz ilişkilere devam edemediğinizi göreceksiniz. Krizlerden dönüşme ihtimaliniz bu dönem açık olabilir. Eşiniz varsa onun finansal koşullarındaki değişimin size yansımasına şahitlik edebilirsiniz. Sizi kötü biri yapmaya çalışan insanlardan kötülüklerden uzak durun. 

  Terazi veya yükselen burcu terazi olanlar; 

  Jüpiter sizin 7.evinizden geçiş yapacak. Bu bir çoğunuz için evlilik olarak ifade edilse de bazılarınız için boşanmak ya da yol ayrımı olaraktan tanımlanabilir. Kişilerin ortaklık ya da evlilik konuları dikkat çekici bir hal alıyor. Bu dönem tanışacağınız insanlar sizleri büyütebildiği gibi aynı zamanda aşağıya da çeken insanlar olabilir. Yapacağınız anlaşmalar, sözleşmeler veya iş birlikleri sizleri güçlendirecek. Kendi içinizde uzun zamandır kaybettiğiniz dengenizi bulmanıza yardımcı olacak yeni insanlarla da sizlere getirebilir. Bazı konularda arabuluculuk, uzlaşma ya da küslüklerin sona ermesinde söz konusu olacaktır. Özellikle bu dönem parasal konularda, gelirde, kazançta, prestij ve gücü arttırmada, aşkta başarı sağlamada, uygun bir evlilik uyumu sağlamada, ayrıca alım satımda başarı sağlamada size iyilik yapacak bir pozisyonda hareket edecektir. Jüpiter, doğru veya istenen yaşta evliliğe yardımcı olur. 

  Akrep veya yükselen burcu akrep olanlar; 

  Jüpiter sizin 6.evinizden geçiş yapacak. Bu geçiş, iyi bir düzen kurmak için gereken ayrıntıları ele alma yeteneğinizi geliştirir ve becerilerinizin daha fazla farkına varmanıza yardımcı olur. Bu dönem özellikle iş arkadaşlarınızla uyum sağlamak ya da personel almak adına çok faydalı olabilir. Çalışma hayatınızda ya da rutin günlük işlerinizde kolaylıklar yakalarken aynı zamanda sunduğunuz hizmetin karşılığını görmediğiniz ve bunları da sonlandıracağınız bir süreç olduğuna işaret ediyor. Sağlayabileceğiniz her türlü hizmetin iyi gitmesi muhtemeldir. Yaptığınız işten daha fazla keyif alacağınız ama sorumluluklarında çok fazla arttığı bir döneme giriyorsunuz. Sağlıklı beslenmek ya da spor yapmak bu dönem çok önemli olacaktır. İş arıyorsanız iş bulmak her zamankinden daha kolay olacak. Bu döngü sırasında yeni bir iş bulabilir veya mevcut bir işi önemli ölçüde iyileştirebilirsiniz. Bu geçişe emeklerinizin karşılığını almak desek pek de haksız sayılmayız. 

  Yay veya yükselen burcu yay olanlar;

  Jüpiter sizin 5.evinizden geçiş yapacak. Bu geçiş sırasında kendinizi mutlu ve iyimser hissedeceksiniz. Bu da size kendiniz olma cesaretini verecek ve başkalarının ne düşündüğünü pek de önemsemeyeceksiniz. Çünkü uzun zamandır bunu kafaya taktınız. Artık endişe etmeden kim olduğunuzu daha fazla ifade edecek ve istediğiniz projelerinizi yapacaksınız. Genellikle kendinizin bazı yönlerini beğenmiyor ve eleştiriyordunuz. Bu yüzden sahneye çıkmak istemiyordunuz şimdi bu geçiş suçluluk duymadan kendiniz olmanızı sağlar. Alkol, sigara gibi bağımlılıklardan uzak durun. Hayattan keyif aldığınız yer kesinlikle spor olsun. Bedensel değişiminiz sizi şaşırtacak. Kendiniz olmaktan mutluluk duymaya başladığınız bu süreç size başkalarıyla olan ilişkilerinizi de geliştirme fırsatı sunacak. Bu durum sizi heyecan verici aşk maceralarına sürükleyebilir. Romantizm artıyor. Bazı durumların gelip geçici olmaması için ayağınız yere sağlam bassın. Artık otantik bir yaşam istemiyorsunuz çünkü kendinize oldukça güveniyorsunuz. Aşırıya kaçmamaya dikkat edin aksi takdirde kibirli ve dayanılmaz biri olursunuz. Çocuklarınız varsa onlarla ilişkileriniz gelişecek. 

  Oğlak veya yükselen burcu oğlak olanlar; 

  Jüpiter sizin 4.evinizden geçiş yapacak. Jüpiter bakış açınızı genişlettiği ve daha büyük resmi görmenizi sağladığı için dünyanızı genişletmeye geliyor. Ev ya da aile sorunlarınızda çözüme doğru gidiyor. Eviniz veya ailenizle yaşadığınız herhangi bir sorun ortadan kalkabilir. Ailenize karşı daha fazla destek ve güvenlik ihtiyacı içine çekileceksiniz. Ev almak ya da yatırım yapmak daha fazla kök salmak ihtiyacı içinde olabilirsiniz. Kök salmak veya kendinizi ait hissettiğiniz yeri kişiyi tespit edip onunla geleceğe yönelik büyütebileceğiniz bir yer bulmak isteyeceksiniz. Hayatınızı genişletmek ve mutlu olmak istediğinizde güvenli bir temele oturtmak için bir fırsat karşınıza çıkacak. Bunu şimdi başarabilirseniz, ileride koşullarınız değişecek ve bu dönem verdiğiniz kararlardan mutlu olacaksınız. Ev hayatınızda mutlu olmadığınız yerdeyseniz bu size büyük bir baskı yaratacak ve dayanılmaz bir noktaya gelecek. Artık bir karar vermek zorunda hissedebilirsiniz. Bu durum artık sizi daha özgürleştirecek. Kariyerinizdeki büyük zirve ev hayatınızdaki baskıya da yansıyabilir. Annenizi ya da ailenizden birilerini daha yakınınıza taşımak isteyebilirsiniz.

  Kova veya yükselen burcu kova olanlar; 

  Jüpiter sizin 3.evinizden geçiş yapacak. Zihniniz daha iyimser düşünürken istediklerinizi elde etmenize yardımcı olabilecek olumlu düşünmeye daha yatkın olacaksınız. Bu aynı zamanda yeni fikirler öğrenmek, yeni beceriler konusunda eğitim veya öğretim yoluyla ufkunuzu genişletmek için harika bir zamandır. Sosyal medya aracılığıyla erişiminizi genişletebilir, bağlantılarınızı büyütebilir ve yeni arkadaşlar bulabilirsiniz. Yakın çevre ilişkileriniz, akraba ilişkileriniz ya da eski dostluk bağlantılarınızda yeniden güçlü bağlar kuruyorsunuz. Artık her şey hakkında daha kolay konuşabileceğiniz veya bugüne kadar sustuğunuz şeylerde kendi haklılığınızı ortaya daha rahat sunduğunuz bir zamandasınız. Jüpiter ayrıca gelecek için planlarınızı genişletir. Ne yapmak istediğinize ve hayatınızı nasıl iyileştirebileceğinize dair daha fazla vizyona veya sezgiye sahip olabilirsiniz. Yaşadığınız eski sınırlamaların çoğunun, kendinizden şüphe duymanız nedeniyle kendi kendinize dayatıldığını fark edebilirsiniz.  Jüpiter, farkında olmadan üstlendiğiniz tüm eski olumsuz veya verimsiz tutumları ayıklamanıza ve bırakmanıza yardımcı olabilir. Bilinciniz genişleyebilir ve daha olumlu hale gelebilir ve bu, hayatınızın diğer alanlarında iyileştirmeler yapmanıza yardımcı olabilir. Ehliyet veya araç alma gibi durumlar gündeminize gelebilir. 

  Balık veya yükselen burcu balık olanlar; 

  Jüpiter sizin 2.evinizden geçiş yapacak. Bu zamanı hedeflerinizi incelemek ve işinizi, mali durumunuzu ve değerlerinizi geliştirmek için neye ihtiyacınız olduğunu keşfetmek adına kullanın. Jüpiter, ihtiyacınız olanı elde etmek veya zaten sahip olduğunuz kaynakları daha akıllıca kullanmak için olumlu değişiklikler yapmanıza yardımcı olabilir. Bu geçiş sırasında zengin olacaksınız diye yazılar okursanız pek itibar etmeyin. Çünkü Jüpiter 2.ev geçişleri parayı iyi tutmazsanız bunun bir paydasını görmezsiniz. Gerçekten istediğiniz şeyi kazanma zamanı diyebiliriz. Sadece peşinde olduğunuz şeyi gerçekten istediğinizden emin olmalısınız. Değerlerinizi kontrol edin. Bu geçiş gerçekten değer verdiğiniz şeyler açısından büyüme ile ilgilidir. Paraya ve mülke değer veriyorsanız, o zaman bunu artırmaya çalışırsınız. Bunu yaparken neyi feda ettiğiniz çok önemli olacak. 2. evdeki Jüpiter, genellikle istediğiniz her şeyden daha fazlasını elde edeceğiniz anlamına gelir, bu nedenle bu zamandan en iyi şekilde yararlanmak için gerçekten neye daha fazla ihtiyacınız olduğu konusunda net olmanız gerekir. Sahip olmak istediğiniz hayatı inşa etmeye başladığınız zaman olarak söyleyebiliriz. 

  Yazının devamı...