• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • Venüs İkizler burcuna geçti! İlişkilerde yüzeysel ve eğlenceli olma zamanı!

  Venüs ikizler süreci, uzun süreli aşıkların birbirleri hakkında yepyeni bir şeyler öğrenmelerine ve heyecanı yeniden canlandırmasına yardımcı olabilir. 

  ilgiyi sürdürmek için çeşitliliğe ihtiyaç duyar. Bu yüzden enerjisi tükenmiş veya rutine düşmüş ilişkiler bu geçişte bitebilir. 

  Bu dönem tutkulu bir şekilde aşkınızı itiraf etmek ya da birine uzun süre seninle olmak istiyorum durumunu söz vermek adına pek uygun olmayabilir.  Bizim için mevcut olan tüm fırsatların tadını çıkarmakla ilgilidir. Yani daha dostça ilerlediğiniz şeyler çok kolay alışkanlık yaratabilir. Eğlenin, flört edin ve eğlenceli olun. Neyi sevip neyi sevmediğimizle ilgili kendi koyduğumuz kuralları bir kenara koyduğumuzda, kendimizi yeni deneyimlere ve mutluluk seviyelerine açarız. 

  Bu dönem para açısından, kazançlarınızın çift yönden geleceği ve iyi olacağı bir süreci anlatıyor. Ruhunuza enerji verecek dostlarınız ya da aktiviteleriniz olsun. İnsanlarla bağlantı kurmaktan asla çekinmeyin. Gerekirse birine ulaşmak için görüntülü arayın. 

  Venüs'le İkizler ‘de doğan insanlar; genellikle kendilerinde iki taraf gibi hissederler. Her insanın içinde aydınlık ve karanlık taraf vardır ama onlar bunu çok acık bir şekilde yaşarlar. Can sıkıntısı onlar için korkunç bir şeydir.  Çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunuzu anlayın. Aydınlık ya da karanlık hangisini seçeceksiniz bu sizin seçiminizdir.  İlişkilerde asla derinlemesine inemezsiniz. 

  Sonuç olarak biraz kaygısız ve eğlenceli hissetmeye hakkımız yok mu? 

  İkizler Burcuna Geçen Venüs Burçları Nasıl Etkiliyor? 

  Koç: Yakın çevrenden çok güzel destekler alıyorsun. Sosyal medya ve iletişim anlamında gelişiyorsun. Yeni insanlarla tanışmanın keyfini çıkar! Kariyerinizde büyümeye ve daha iyi beklentilere tanık olacaksınız. Bu dönem, işinizi değiştirmeyi planlıyorsanız, bu dönemde bazı iyi fırsatlar elde edeceğiniz için olumlu sonuçlar getirecektir. 

  Boğa: Yeni kazanç fırsatları elde edebilirsin; teklifleri iyi değerlendir. Uzun zamandır alamadığın bir ödemeni tahsil edebilirsin. Profesyonel cephede, ekip üyelerinizin sorumsuz davranışları nedeniyle işyerinde bazı gerilimlerle karşılaşabilirsiniz. Burada sorumluluk savaşları yapmak yerine üstünüze vazife olmayan hiçbir görevi almayın. 

  İkizler: iletişim ve kazanç konularında en şanslı dönemindesin. Kendine inan ve girişimlerde bulun. Hayatına giren insanlar seni güçlendirecek. Parla!Havada aşk kokusu var. Bu sefer en iyi şekilde fırsatları yakalama zamanı geldi. 

  Yengeç: Huzursuz halin son buluyor ve işler yoluna giriyor. Ortaya çıkan eksiklikleri yeniden şekillendiriyorsun. İlahi bir destek görüyorsun. Annenizle ilgilenmeniz ya da bazı aile sorumluluklarını fazlasıyla almanız gerekebilir. Harcamalarınıza dikkat! 

  Aslan: Sosyal çevrende aranılıyor ve büyük bir projeye adım atıyorsun. Dostlarınla zaman geçir ve işaretleri iyi gözlemle. Rahatlayacaksınız ve bir şeyler yapmak için fazla çaba harcamayacaksınız. Bu dönemde hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı keşfedeceksiniz. 

  Başak: Kariyer ve ilişki konularında göz önündesin. Konuşulabilir ve dedikodulara maruz kalabilirsin. Mesleki bir zafer seni bekliyor.Başarılı insanların arkasından nasıl olsa konuşulur.Sen önüne bakacaksın. 

  Terazi: Yeni bir iş alanı buluyorsun. Korkularından arın ve eksik işleri tamamla! Kazanmak için şimdi emek verme zamanı. Risk almaktan korkma ve yeni işlere açıl.Aşk hayatınızda sürpriz gelişmelere hazır ol.

  Akrep: Her türlü ortak işlerinde huzursuzluk olduğunu fark edebilirsin. İnsanların seni şekillendirmesine izin verme ve kendin ol. 

  Yay: İş projelerin hakkında hızlı gelişmelere hazır ol. Yeni işler alabilirsin. Büyük bir başarı seni bekliyor! Partnerinle olan uyumun seni büyütecek. 

  Oğlak: Sorumluluklar seni sıkıştırıyor. İnsanlardan yardım istemen gerektiğinde çekinme. Anlaşılmaya ihtiyacın var. 

  Kova: Seyahatlerin artıyor ve işler netleşiyor. Daha eğlenceli bir döneme giriyorsun. Kendine inan. 

  Balık: Hayatta ne yapmak istediğini sorguluyorsun. Yaşam tarzında farklılaşıyorsun. Ait olma ihtiyacın artıyor. Yeni tanıştığın insanlar sana bu hissi yaşatabilir.

  Yazının devamı...

  5 GEZEGEN gökyüzünde hizaya giriyor. Yeryüzünde sen hizada mısın?

  Astroloji, hayatımızın mevcut enerjilerini parçalamaya yardımcı olmak için mükemmel bir araçtır. Olması gereken olacaktır. Geleceğe dair tahminlerimiz ve yaşama ihtimalimiz olan şeyleri biliyor olabiliriz ama asla engel olamayacağız. Bu nedenle, koltukların arkasına saklanmaktansa olup bitenlere dayanmak için daha donanımlı biri haline gelmek için gökyüzüne bakmalıyız. 

   

  24 Haziran sabahı gezegen dizilimi daha büyüleyici olacak.  

  Başlangıç ​​olarak, Merkür önde gelecek ve diğer gezegenlerle geçit törenini daha net görebileceksiniz. Bu muhteşem manzaranın keyfini çıkarmak için astronomlar, Merkür ufkun üzerine çıktığında bir saat boyunca izleyebileceğimizi söylüyor. Astronomik olan bu olayı onlara sorduğunuzda astrolojik bir önemi olmadığını söylerler. Âmâ eski kadim bilginlere sorarsanız deprem, salgın, yangın, savaş ya da kuraklık gibi olaylarla meşguliyet oluşturduğunu söylemekteler. Kişisel olarak insanların hayatlarında büyük değişimlere işaret ettiğini söylerler. 

  2020 senesinde gezegenler böyle dizildiğinde yüzyılın pandemisi ile uğraşmıştık. Yeniden başka bir salgın gündeme gelebilir. Ama gelip geçici ya da hızlı çözüm bulunan bir durum ile sonuç alınabilir. Çünkü bu gezegenler o zamanki gibi büyük kavuşum yaşamayacak. Aynı zamanda 2004 yılında benzer durumlar söz konusu olduğu için Google gidip 2004 yılında ne olduğunu yazabilirsiniz. Bu erken seçim gerektiren durumları gündeme getirebilir. 

  Şu an gökyüzünde 5 gezegen aynı hizada dizilmiş bir şekilde ilerliyor. Sizler bunu çok endişe verici bulurken aynı zamanda hayatımıza yansımasının neden hızlı olmadığını sorguluyorsunuz. 5 kardeş geliyor denir ya işte öyle…

   

  Allah’ın insanlara, hakkaniyetini insanlar gibi değil kendi yöntemleriyle ulaştıracağını vurgulayan gerçek. 

  Geçenlerde sosyal medyamda paylaşım yaptıktan sonra sizin yorumlarınızı okudum. 5 değil 100 tanesi bir araya gelse bende yaprak kımıldamaz demiş. Diğeri devam etmiş diğerine soruyor: “bir insanın hayatında hiç mi iyi bir şey olmaz” diye… 

  Şöyle uzunca geçmiş hayatıma bir göz gezdirdim. 

  Neler yaşandı ve ne zorluklar ama bir gün dahi olsun ağzımdan şu sözler çıkmadı. Size yemin edebilirim. Tüm kalbimle doğru söylüyorum.

  Hiç böyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum. Hep devam ettim.

  Bu benim ailemin beni yetiştirme tarzı ile alakalıydı sanırım. 

  Geçen gün akrep burcu babamla sohbet ediyorum. Laf aramızda çok sohbet edemeyiz. Muhakkak eleştirilirim ve muhakkak konu tartışmaya gider. Bende zihnen çok yorulduğum için hep kaçarım.

  Geçen gün oğlumun psikolojisine dair bir fikirde bulundum. Dedim ki psikolojisi bozulur vs… 

  Döndü bana cevap olarak: Psikoloji gibi bir şey olduğuna inanmıyorum demesiydi.

  “O nasıl ya dedim.” 

  Ben psikolojiye inanmıyorum, dedi. 

  O tembel insanların ve yaşamak istemeyenlerin hayattan kaçma yöntemleridir diye devam etti. Psikolojin sabaha kadar bozuk olsun dedi eninde sonunda eşek gibi bu hayatta yaşayacaksın. Yok, kafam bozuldu yok psikolojim bozuk gibi cümleleri geçin. 

  Bu hayatta yaşıyorsan devam edeceksin. Öyle yok efendim ben devam edemiyorum demek dedi. 

  Bende: “katılıyorum baba çok haklısın” dedim. Yani sıkıyorsa katılma :)

  Adam akrep burcu işte noktayı koydu. 1954 doğumlu bir haritası var. Haksız sayılmaz. Ama işte hayat öyle bir yer değil ve herkes bu kadar güçlü durmak zorunda değil. Ya da kendimizi bu şekilde düşünmeye mi endekslemek lazım. Yaşamak zorundayım ve bunu en iyi şekilde yapmalıyım. Şikâyetçi olmak nedir? Sürekli herkes tartışamaz ya da sürekli şikayetçi olamazsınız. 

  Satürn 4 ay boyunca gerileyecek! Neyi anlamalıyım? (23 Ekim’e kadar) 

  “Önümüzdeki 4 ay aslında inşa edeceğimiz zeminin uzun bir incelemesi olarak düşünebilir. Yapıları, sistemleri veya disiplinli olduğumuz ya da olmadığımız yolları gözden geçirmeliyiz. Eski kuralları tekrar gözden geçirmek ve mevcut var olan yasaları yeniden kurmak için doğru zamandayız. Şu an hayatımızdaki bulanık olan şeyler, sınırlarımız aşanlar ve yanlış atılan temeller ortaya çıkacaktır. 

  Aileniz destek olmayabilir, sevdikleriniz iftira atabilir, hayat şu an üstünüze üstünüze gelebilir. Bunların inanın bir önemi yok. Biraz lütfen kendinize gelin ve kendinize güven duyun. Dünyaya geldiysek savaşacağız ve iyi insan kalmaya devam edeceğiz. Şuan gidip birileri ile hesaplaşmak ne kadar doğru ki? 

  Allah herkesi hizaya getirir… 

  Düşünseniz neden bir takım tutuyorsunuz?

  Neden bir müzik tarzınız var?

  Neden siyasi bir görüş belirliyorsunuz?

  Neden aşık oluyorsunuz?

  İnsanlar attıkları her adımı ait olma hissine erişebilmek için atarlar.

  Bu aidiyet insana kendini güvende hissettirir, korunuyor ve ömür boyu korunacaktır düşüncesine kapılır.

  Fakat her şey her zaman değişmeye mahkumdur, siyasette de sporda da insan ilişkileri de aşık olduğun kişi de değişir.

  Gün gelir tuttuğun parti dağılır, takımın yenilir, sensiz yaşayamıyorum diyen sensiz çok güzel yaşar…

  Bu yüzden ait olmak diye bir şey yoktur. Aidiyet sadece kendi zekanıza, iç görünüze ve karakterinize dair olmalıdır. Ne istediğini bildiğin sürece ait olmaya gerek kalmaz.

  Ama kendinden başkasına ait olman mümkün değildir, çünkü sana sadece sen kalırsın her zaman.

  Hayat böyledir.

  Buda geçecek…

  Hissettiklerinizi kontrol etmeye çalışın. Kendinize dayanmanız, kendi potansiyelinizi keşfetmeniz için müthiş bir gökyüzü olayı gerçekleşiyor… 

  İnsan kendi potansiyelini fark edemediğinde, başkasının düşüncelerini kendi gerçekliği gibi yaşadığı zaman hastalanıyor. Yapmayın…

  Kendinizi keşfedin ve güvenin. 

  Şartlara uyum sağlamak, ilkel benliğimizin en derin korkularıyla yüzleşmek, hayatta kalma içgüdümüz ve nasıl savaştığımız bu senenin sınavı.

  Değer yargılarımız ve önceliklerimiz değişirken kimin nerde kısmeti var bilemeyiz.

  Gücünüz kendinizde!

  Yazının devamı...

  Mutsuzluk huya dönüşmüşse, sarayda oda bile karanlık gelir

  Satürn kova sürecinde yeni bir medeniyet ve yeni bir insanlık kuruluyorsa neden bu barışçıl bir toplum olmasın. Barışçıl olmayı öğrenmemiz gereken günlere ilerlerken dünya üzerinde toplumsal ayaklanmalara doğru ilerliyoruz. 

  Bu yaşanan dolunay yine birçok eksik ve kusurla bizleri yüzleştirdi. Tabi dolunayı yeniayı bitmedi bitmeyecek. Bundan sonraki maçımız 29 Haziran yengeç yeniayı olacak. 

  Buradaki mevzular ve meseleler daha başka bir boyut kazanacak. 

  Herhangi bir noktada benliğinizi artık serbest bırakma zamanı. 

  Kimsenin seni tutmasına izin verme. Kimsenin seni seyreltmesine izin verme.  

  Olduğunuzdan daha geri bir insan olmak için akran baskısına kapılma!  

  Başkaları için kendini yok saymaya istekli olmamalısın. 

  Başkalarının sizin hayatınızın hızını belirlemesine ve ayarlamasına izin vermeyin. 

  Dışarı çıkın ve elinizden gelenin en iyisini yapın.  Elinizden gelenin en iyisini yaşayın. 

  Her günü değerlendirin ve hayatınızın katlanarak daha heyecanlı, başarılı, mutluluk dolu olacağını göreceksiniz. 

  Size kim olduğunuzu unutturmaya ya da sizi utandırmaya çalışacaklardır. Ama unutmamalı ve utanmamalısın. 

  Yeniay sonrası burçlarınıza göre nasıl ilerlemeniz gerekiyor.? Yükselen burcunuza görede okuyun. 

  KOÇ: 

  DETAYLARI GÖRMEK İÇİN YAVAŞLAMALISIN. 

  Sevgili Koçlar; Yoğun bir gündeminiz, gerçekleştirmek istediğiniz birçok planınız var. 

  Bu dönem kendinizi biraz yetersiz hissediyor olabilirsiniz. 

  Dikkatli olun ve hızlı hareket etmekten kaçının. 

  Takip mesafenizi korumak, detayları daha net görmenizi sağlayacaktır. Kendinize zaman tanıyın ve yaşamın size sunduğu ödülü görmeye çalısın. 

  Kadersel bir döngünün içindesiniz, büyük zaferlere hazır olun. 

  BOĞA: 

  AĞIRLIKLARINIZDAN KURTULMA ZAMANI 

  Sevgili Boğalar; isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı net bir şekilde fark ettiğiniz ve size hizmet etmeyen her şeyi hayatınızdan attığınız bir dönemdesiniz. 

  Paranın sizi acılarınızdan hafifletmediğini deneyimlediniz, şimdi büyük değişimi başlatma zamanı! 

  Yeni bir başlangıç yapın ve size ağırlık yapan tüm sorumluluklardan arının. Haksızlıklara karşı tepkinizi ortaya koyun. 

  İKİZLER: 

  NEGATİF BİR ZİHİNLE POZİTİF BİR YAŞAM YAŞAYAMAZSIN. 

  Sevgili İkizler; artık geçmişte kalmış olsa da hayatınıza bir şekilde yön vermiş eski iş arkadaşınız, patronunuz gibi kişiler hakkında kötü konuşmamaya özen gösterin. 

  Unutmayın geçmişi konuşarak geleceğe yön veremezsiniz. 

  Hayatın ne getireceği belli olmaz ve yolunuz tekrar kesişebilir. Şimdi ise hayatınızdaki insanlara zaman ayırın ve onlar hakkında güzel düşünün. 

  YENGEÇ: 

  MUTLULUĞA GİDEN YOL “HAYIR” DİYEBİLMEKTEN GEÇER. 

  Sevgili Yengeçler; her zaman uyumlu olmak ve herkesle aynı düşünmek zorunda değilsiniz. Kendinizi doğru ifade edin ve düşüncenizi açıkça dile getirin.

  ‘Hayır’ diyebilmek kişisel mutluluğunuz için çok önemli, hayır diyemediğiniz her an için kendinize ben şimdi ne yapmak istiyorum diye somayı unutmayın. 

  Kendiniz olun ve sizi siz yapan tüm değerlere sıkıca sarılın. Cesaretiniz, uzun vadede saygı görmenizi sağlayacaktır. 

  ASLAN: 

  HAYATI KENDİNİZ İÇİN KOLAYLAŞTIRMA ZAMANI. 

  Sevgili Aslanlar; hayatınızı hem kendiniz hem de sevdikleriniz için kolaylaştırın! 

  Bir başkasının mutluluğuna içten bir şekilde sevinmek büyük bir erdemdir, unutmayın.

   Kimsenin hayalini küçük görmeyin ve negatif durumlara çok anlam yükleyip şuanki mutluluğunuza gölge düşürmeyin.

   Her zorluğun ardındaki evrensel mesajı ve ödülü görmeye odaklanın. 

  BAŞAK: 

  Sevgili Başaklar; eğer işinizi yapmak zorundaysınız, aynı zamanda onu sevmek ve sahiplenmek de zorundasınız. 

  Kendinizi tükenmiş hissediyor olabilirsiniz ama düşünün; işiniz size hangi başarıları ve yetenekleri kazandırdı? 

  İnandığınız ve emek verdiğiniz her şeyin üstesinden gelebilirsiniz, gücünüzü keşfedin!

   TERAZİ: 

   KENDİ YOLUNUZU KENDİNİZ AÇIN. 

  Sevgili Teraziler; başkalarının ne düşündüğünden çok, kendi istek ve düşüncelerinize odaklanın.

  Unutmayın, kişilerin sizin hakkınızdaki düşünceleri onların algısıyla alakalı. 

  Hiçbir durumu kişiselleştirmeyin; başka fikirleri dinlemek yeni kapılar açabilir ancak kendi yolunuzda size ait olan düşüncelerle yürümelisiniz.

  AKREP: 

   

  Sevgili Akrepler; kendinizin bazen acımasız eleştirmeni bazen de en büyük taraftarı olabilirsiniz. 

  Kendinize önce siz güvenmelisiniz, sonra insanların yeteneklerinize, başarılarınıza güvenmesini izlemelisiniz. Hayatta hak ettiğiniz kıymeti kendimize vermeliyiz. 

  Önce siz kendinize inanmalı, gözünüzde canlandırmalı, başarılı olacağınıza önce siz inanmalısınız. Geçmişte olan başarısızlıkları, hayal kırıklarını bir sınav olarak kabul edip yeni başlangıçlar için adım atma zamanı. Sizler hayal ettiğinizden daha fazlasınız. 

  Sadece 

  YAY: 

   

  Sevgili yaylar; Dün dünde kaldı. Değiştiremeyeceğiniz şeyler için öfkelenmeyi, inat etmeyi bırakma zamanı. Geçmişteki kızgınlıkları, kırgınlıkları bırakma yeni ve güzel olana kendini açma zamanı. 

  Pişmanlıklar, öfkeler, kırgınlıklar için kötü düşünüp enerjinizi harcamayın. Güzel ve yeni olan şeyleri fark edip adım atın 

  Unutmayın ki geçmişi okumaya devam ederseniz geleceğe ulaşamazsınız.

  OĞLAK: 

  Sevgili Oğlaklar; Bir şey sizin için önemliyse, onu bugün yapın, yaşayın. Yarını düşünerek şimdiyi kaçırmayın. 

  Şu an gerçekleşmekte olana, şimdi yanınızda bulunan kişilere, elinizdeki mevcut işe, bugün verdiğiniz kararlara yaşadığınız her şeye şükür edin. 

  Anda kalmak, anı yaşamak için önce derin bir nefes alın… 

  Bugün yaptığınız, yarını biçimlendirir. Bugünkü siz, yarınki size şekil verir. Herkesi affedin ve bugüne gecikmeyin. 

  KOVA: 

  “Baş” olmak için “arı” gibi çalışmak gerekir. 

  Sevgili Kovalar; Gerçekten başarmak emek ister. Bu dönemde sıkıldığınız, bunaldığınız başaramayacağınıza kendinizi inandırmak yerine kalkın, silkelenip tekrar başlayın. Süslü sözlerle değil içi dolu başarılarla hayata tutunmak için kendinize şans tanıyın. 

  Ne yaşandıysa geride kaldı…

  Şimdi yeni bir zamanın ilk başlangıcı olacak. Ait olduğunuz yeri ve zamanı buluyorsunuz. Kendinize inancınızı kaybetmeyin. Finansal olarak sorumluluklarınızı azaltacaksınız. 

  Unutmayın “Hakiki başarı zaman ve alın teri ister”. 

   BALIK:

   

  Sevgili Balıklar; Boğulduğunuzu, kendinize olan inancınızın sarsıldığını hissediyor olabilirsiniz.

  Geçmişte olduğu gibi bugün de yine bu girdaptan kendinizi en iyi siz çıkartırsınız. 

  Olmanız gereken noktaya varmak için beklemeyi bırakmalı kendi motivasyonunuzu sağlayıp yola koyulmalısınız.

   Kimsenin düşüncesi sizin gerçekliğiniz olamaz.  Yaratıcınızı düşünün.

  Size hangi güzellikleri verdi?

  Sizi sevdiğini hangi ikramlarından anlıyorsunuz?

  Onun güzelliğini yarattığı hangi eserlerinden anlıyorsunuz?

  Yaratıcınızı ve kendinizi sevmeyi başardığınızda kâinatın sevgilisi olmanız kaçınılmazdır

  Yazının devamı...

  Yılın ikinci yarısından 2023’e doğru Astrolojik olarak Dünyayı ne bekliyor?

  31 Temmuz ve ağustos ayının başlarında Mars boğa burcunda Uranüs ve kuzey ay düğümünü tetikleyecek. Para ve ekonomi piyasaları beklenmeyi bekleyebilir.

  İflaslar ve şok edici bir şekilde bazı markaların kapanması söz konusu olabilir. 

  Yaşam içerisinde yeniden bir sistem değişikliği söz konusu. 

  Mars ikizler ve Akrep Boğa tutulmaları yılın ikinci yarısında ekonomik, finansal ve ticari alanlarda köklü değişimleri yaşatacaktır. Üretim olmadan yaşamın söz konusu olamayacağının uyanışını Balık burcundaki Neptün gerilemesi ile fark edecek olan ülkeler bireysel yapılanmaya gidecektir. 

  21 Ağustos’ta Mars’ın İkizler burcuna geçmesiyle agresif iletişim tarzını benimseyen üst düzey yetkililer üretim konusunda pasta dağılımında yeterince adil olmayabilirler. Adil sürdürülebilir bir toplum inşası için oldukça önemli zaman dilimleri içerisindeyiz. 

  Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Haziran yay dolunayı ile yeni bir yola giriyor.

  Hayatı ile ilgili beklenmedik olaylar söz konusu olabilir. Toplumun bilmediği konuların ortaya çıkması muhtemel. Seçimler için zorlu bir performans sergilemesi gerekecektir. Yanlış hamleler ile 2023 yılında genel başkanlığı kaybedebilir. 2022 yılının ikinci yarısında sağlık sorunları ile karşılaşabilir. 

  Devlet Bahçeli’nin geçmiş rahatsızlıkları yeniden kendisini zorlayabilir. Yaz ayları içerisinde ağustos ayları gibi kalp ile ilgili operasyon geçirebilir. 

  Binali Yıldırım Yay dolunayı ile parlamento da yeni bir görev alabilir fakat sağlık sorunları nedeniyle görevine devam edemeyebilir. 

  Türkiye/Yunanistan gerilimi yılın ikinci yarısında da devam edecektir. 28 Temmuz sonrası gerilimler tırmanabilir. Sınır bölgelerine yeni savunma sistemleri yerleştirmeleri gündem olabilir. Yunanistan’ın manipülatif yaklaşımları artarak devam edecektir. 

  Avrupa Birliği ülkeleri arasında gerilimler hız kazanıyor. 

  Uyuşmazlıklar, ekonomik sorunlar AB üyesi devletlerin oluşumun dağılmasına yol açacak gelişmeleri yaşamasına neden olacaktır. Yılın ikinci yarısı eylül ayında başlayacak olan finansal güçlüklerle birlikte kuruluşun yeniden tasarlanmasına doğru süreç işleyecektir. 

  Birçok ülkenin dış güce karşı özgürlüklerini kaybedeceği bir yıl ve bu, ciddi sorunlar ve zorluklar getirecek. Öte yandan Bilimsel atılımların dönemi ve pek çok hastalığın nesli tükenecek veya tıpta ve diğer bilimlerde özellikle iletişim teknolojisi ve ulaşımda devrim niteliğinde fikirler bulunacaktır. 

  Rusya Ukrayna savaşı ağustos ayından itibaren son kulvarına giriş yapıyor. 

  Yılın ikinci yarısında Rusya’nın galibiyeti ile sonuçlanacak gelişmeler yaşanabilir. Eylül Ekim ayları yoğun haberlerle gündemi sarsacaktır. Rusya da halk savaşın sonlanması için protestolar yapabilir. 

  Abd finansal varlıklarını korumak da iyice zorlanmaya başlıyor. Yüksek bütçeli şirketlerin iflasları ile yeni bir ekonomik sorun dalgasına girmek üzere. Halk temmuz ve ağustos aylarında özellikle ülkede iç karışıklıklara gidebilir. Ağustos ayından itibaren Joe Biden halk ayaklanması ile uğraşmak zorunda kalabilir. İflaslar işsizlik oranını artırıyor. 

  Temmuz sonu, Dünya Fransa’nın oluşturduğu spekülasyonlarla uğraşmak zorunda kalabilir. 

  Ülkemizde finansal olarak yeni döngü başladı. Yeni rekorlar gelecektir. Temmuz ayında hızlı yön değişimleri olabilir. 

  Temmuz ayında Hindistan ile ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. Halk protestoları ve siyasi değişimler yaşanabilir. Ekim ve Kasım ayları sonlanma ve yeniden düzen kurma çalışmaları içerisinde olabilir. 

  Geçmiş tarihi verileri incelediğimiz de yılın ikinci yarısında Ayasofya üzerinde günümüzde oluşabilecek bazı olumsuz gelişmeler yaşanabileceğini görüyoruz. Yangın haberleri ile beklenmedik olaylar söz konusu olabilir. 

  Ağustos ayında Azerbaycan’ın Dünya gündeminde yer alacağını görüyoruz. Yeni ortaklıklar söz konusu. Ermenistan ile gelişmeler yaşanabilir. 

  Ne yazık ki, batı sınırlarıyla ilişkiler daha da kötüye gidebilir. Yunanistan ve Kıbrıs, Türkiye ile daha yoğun bir tartışmaya girecek. 2023'e kadar tüm Doğu Akdeniz ülkeleri sakin olmazlarsa büyük sorunlar yaşayacağız. 90'larda yaşanan kardak krizi gibi ya da daha da zoru olabilir. 

  Türkiye-Yunanistan arasında küçük bir savaş olasılığı var. Türkiye biraz daha dengeye sahip olacak. AB ile kişisel güç vizyonu arasında, ancak yine de AB'deki birçok ülke, Almanya'nın mali çıkarları nedeniyle daha dengeli bir davranış sergilemesine düşman olacak. ABD de düşmanca davranmasa da destekleyici olmayacak. 

  İslam dünyasında ve Türk dünyasında (Orta Asya) elde edilen başarılar ve daha da fazla askeri bağımsızlık, Türkiye'nin yakın gelecekte güçlenmesinin yeni yollarını getirecek. 

  Özellikle yılın ikinci yarısı deprem ve doğal afetlerle çok ilgili. Daha önce de uyarmıştım. İklim değişikliği yüzünden hortum ve fırtınaları artık daha fazla duyacağız.

  Peki biz neler yapacağız? 

  Çok değerli astroloji okuyucusu; 

  Yukarıda yazılanlar sadece birer öngörüdür. Bizler bu yüzyıla gelmiş insanlarız. Bu yüzyıl ile başa çıkmaya çalışıyoruz. Teknolojisi ile olsun, ahlakı ya da ahlaksızlığı ile olsun bu yüzyılda şu an yaşıyoruz. Bu gezegene gelirken bir dönemde doğacaktık. Bizim dönemimiz ve zorluklarımız bunlardır. Allah aslında ne güzel ifade etmiş: Hayat iniş değildir. 

  Ayet 5-6: “Muhakkak ki her güçlükle beraber bir kolaylık vardır, gerçekten güçlükle beraber bir kolaylık vardır”.

  Bu ayetlerdeki tekrarlar gösteriyor ki, Hz. Peygamber o sıralarda, bu düşünceyi ve bu hatırlatmayı gerektiren bir zorluk, sıkıntı ve meşakkat içinde bulunuyordu. Yani hayat sadece iniş değil, sadece düz değil aynı zamanda yokuş da. Hayat sadece sevinçten müteşekkil değil, hüzün de var. Hayat sadece tatlı değil acı da. Onun için zorluğu görüp de kolaylığı görmeyenler Allah’ın nimetine şükredemezler. 

  Bizi ayakta tutan inançlarımızdır. Bu dünya gerçekten hırslardan çok daha geçici ve soyuttur. Birinin size güvenmesi ve hakkınızda iyi şeyler söylemisinden daha güzel bir gerçek yoktur. Güzel anılmak ve sevgi dolu bir hayat yaşamak o kadar değerlidir ki… 

  Başkası adına sevinmeyi öğrenin.

  İnsanların sizden daha iyi bir hayat yaşaması için gerçekten çaba harcayın.

  Birbirimize sevgi ve emek verirsek bu ahlak erozyonu son bulacak.

  Bu hayatta her şey hallolur sadece ölüme çare bulamayız.

  Bu yüzden tek bir hayatınız olduğunu unutmayın. Bu yüzyıla uyumlanmak adına yeni girişimlerde bulunun. Ne yapıyorsanız aşkla yapın. 

  Mutlu bir hafta dilerim…

  Yazının devamı...

  2022 haziran Yay burcunda dolunay! Oktan çıkan yay geri döner mi?

  Gökyüzü karışık değil aslında…

  İnsanoğlu karışık…

  Hayatın anlamını anlamak değil amacımız…

  Hayatın anlamsızlığını anlamak belkide… 

  Dün bir dinleyicimle konuşuyorum. İlahi adalet beklediğini söyledi. Öyle deyince bende biraz lafa tuttum. Sürekli haksızlıklara uğradığını yaşadıklarını filan anlattı. Sonrasında kendisine verdiğim yılları deştikçe kendi yaptığı haksızlıkları itiraf etmeye başladı. Zamanında birini işinden nasıl ettiğini anlattı. Ama hak etmişti dedi. Bundan 10 sene önce bunun nasıl olduğunu çok çocuk ve hırslı olduğunu söyledi. Sonrasında özür dilediğini,itiraf ettiğini vs söyledi. 

  Şimdi yaşadıkları hem aile hem arkadaşları tarafından benzer haksızlıklar aslında ama bunu kabul etmiyordu. 

  Sonra kendi kendime sordum. Çok mu masumuz. Neler yaptık?

  Ben soru sordukça yarım yamalak kabule geçti ve ikna olmaya çalıştı. Sonra bazı bedelleri ödemek geriyor yani Aygül Hanım dedi. Evet gerekiyor dedim… 

  Sonra yürüyüşe gittim.

  Uzunca kendime sordum.

  Sen neler yaptın Aygül?

  Hesap ver.

  Birinin rızkıyla, şerefiyle oynadın mı?

  Birinin o gece uyumama sebebi oldun mu?

  Acaba benim yüzümden kimin kalbi yaralı?

  Ya da bu yazıyı okuyan o yaralılar içinden “sende az değilsin” hadi geç bu ayakları diyor mu? 

  Sonra kendi kendime verdiğim hesapta mutlu kalktım.

  Sonra dedim ki neden mutlu kalkıyorsun. Bu çok saçma kızım. Sonuçta birileri muhakkak yaralandı. 

  Yine hesaba oturdum. Düşün düşün yok.

  Vicdan rahat. Peki bundan sonrası için ne yapacağım? Eskiye göre daha farkında ve bilinçliyim. Bu halimden çok korkuyorum. Ne yaparsam bilerek yapmış olacağım. Bu hiç doğru değil. Bilmeden bir şey yapmak daha mı doğru…

  Neyse boş verin…

  Bugün Ay akrep burcunda ilerliyor. Deşmek bu kadar iyi olmayabilir.

  Birkaç gün sonra Ay yay burcunda geçip dolunay gerçekleşecek. 14 Haziran saat 13:00 civarlarında olacak. Sonrası yeni bir resetlenme gibi duruyor. Dolunaylar, yeniaylar bitmeyecek. Sadece ne olduğunu anlamaya çalışacağız. 

  Şu an arkadan dönen işler, gizli saklı konular ne varsa ortaya dökülmeye başlayacak.

  İyi haber bu dolunay ile Mars/chiron kavuşuyor. İstediklerimizin peşinden gitme zamanı başlıyor. İstediklerinizin, hayallerinizin peşini bırakmayın. 

  O zaman dolunay ihtiyaç listesini açıklıyorum! 

  Hayatın anlamsızlığını anlamak düşünüldüğü kadar kolay değildir. Hiçbir zaman anlayamayacağız. Çünkü hayat tam anladım dediğiniz yerden karşınıza daha da zor bir soru ile kendini sorgulatır. Hayat denen oyunda tecrübe kazanmak böyle bir şeydir. Bu oyunun sınırı yoktur.

  Her zaman bir sonraki bölüm vardır.

  Ta ki game over yazısı çıkana kadar.

  Bu oyunda eskiyi hatırlamak insana hem kazandırır hem de kaybettirir aynı geleceği düşünmekte olduğu gibi.

  Zaten geleceği bilmek iyi bir şey olsaydı allah hepimize bunu görme yetkisini verirdi.

  Durulmazdı buralardı. 

  Hayat oynamak zorunda olduğumuz bir oyundur ve o oyunu oynarken en çok şunu düşünerek mutlu olunabilir: “hayat anlaşılmaz, yaşanır". 

  Zira burada söylenmek istenen şey hayatın birçok noktasından ders çıkarmak, kazık yeme, mutsuz olma ya da kendini keşfetme olarak göstermesidir. Tabi burada anlamak derken bütünüyle anlamak kastedilmektedir…

  Ölünceye kadar ders çıkartmayı kabul etmek, kazık yemeyi öğrenmek sanırım yaşamın bir parçası haline getirmiş oluyor. 

  Konya’da Mevlana’ya gittiğimde bir söz okudum "içinde bir can var, o cana eziyet etme" 

  O sözü hep düşünürüm. Hayatın anlamını sorgulama zamanlarımda beni aydınlattı. Benim dışımda bir şey var. O da ruhum. Ruhuma eziyet ediyorum.
  Hayatı anlamaya çalışmak hayatı boşa harcamak ile eşdeğerdir. Hayatını yaşamak ise o anın tadını çıkartmaktır. Nil Karaibrahimgil ne güzel demiş: Hayat ne ki sonuçta anlık bir buluşma… 

  Dolunayınız ferahlatsın inşallah…

  Sevgiler…

  Yazının devamı...

  Satürn gerilemesi 140 gün sürecek! Eksik kalan ne varsa tamamlanıyor

  En çok aldığım sorulardan birisi Satürn gerilemesi başladı eksik olan şeyler tamamlanır mı?

  Eksik olan şeylerin tamamlanması aslında ne iddialı bir cümle öyle değil mi?

  Tamamlansa resim tamamen bitse ne olacak?

  Dünya hayatında eksiklik dediğiniz şey çok göreceli değil mi? 

  5 Haziran 2022 tarihinde kova burcunda başlayan bu gerileme 23 Ekim 2022 son bulacak. 

  13 Mayıs 2020 zamanlarından bu yana çok şey eksik ve yarım kaldı. Şimdi orada yarım kalan şeylerin artık toparlanması ve yeniden iyileşmesi zamanı olduğunu söyleyebiliriz. 

  Satürn gezegeni gerilemeye başladı. 

  Satürn, şu an kova burcunda gerilemeye başladı. 

  Eski sevgilim dönecek mi?

  Kaynanam benden özür dileyecek mi?

  Tatile gider miyim? Düğünüm olur mu?

  40 yaşındayım aşkı ne zaman bulacağım?

  Bu yüzüm ne zaman güler? 

  Bu soruların cevaplarını astroloji bilimi sizi tanımadan cevaplandıramaz.

  Siz iyi biri misiniz?

  Ya da geçmişinizde ne gibi hatalar yaptınız?

  Ya da ne gibi kötü işlere kalkıştınız?

  Size yapılan haksızlıklar neler?

  Hangi gökyüzü altına doğdunuz?

  Benzer gökyüzü acılarında ne gibi adımlar attınız. 

  Bu sorulara cevap almadan bir astrolog sizin hakkınızda öngörüde bulunamaz. Aslında bir yandan çok rahat bulunur ama buna öngörü değil peşin hüküm denir. 

  Ama “ya bana ne, ben şuarada iki satır yeni biriyle tanışacaksın ya da eski sevgilin dönecek yazısını” okuyayım. Bu bana yeter diyorsanız. Bunu yapanlar var. 

  Ama ben değilim. Bunu lütfen ayrıştırın. Burada yaptığımız iş sadece “zamanı anlamak” yani “iyi insan kalmayı” başarmak…Egomuzu yok saymaya çalışmak… 

  Yapılan kötülüklere ya da başkalarının kötülüklerine aldırmamak gerçek bir tevazudur. Allah’ın bize tekâmül için lütfettiği ve bu alemde iyilerin kazandığını gösterdiği en güzel imtihandır. Astroloji ise bunun hangi dönemlerde baskı yaratabileceğini ve bu evrenin matematiksel dönüşümünü size nasıl yansıdığını gösterir. 

  Neden hep mucize bekliyoruz, biliyor musunuz?

  Düşünmek istemiyoruz.

  Neden bunu yaşadım veya bundan ne anlamam gerekli gibi bir kısım yok.

  Öyle benciliz ki,

  Patron zam yapacak mı?

  İş yeri açılacak mı?

  Eski sevgili dönecek mi?

  Boşanacak mıyım?

  Hep maddesel kurgularla kaskatı bir kalple yola gidiyoruz.

  Kimse ben ne yapmalıyım ya da ne kadar değişmeliyim sorusunu sormuyor.

  *

  Hayattaki bazı gerçekleri kabul etmiyoruz.

  Satürn gerilemesinde dikkat edilmesi gerekenler: 

  Zihniniz ve bedeninizle direksiyona tam kanalize olarak orada olmalısınız.

  Değişimler içten başlayarak dışarıyı etkiler. Yani gerileme demek içten dışa bir değişimi tetikle diyor.

  Satürn yetki sınırlamalarıyla, kural ve düzenlemelerle bizleri bir forma sokmaya çalışır. Sizi zorla koşu bandına çıkartsam ne kadar koşabilirsiniz. Ya da ne kadar hevesiniz olur?

  Ama buna kendinizi hazırlayarak çıksanız?

  Sonunda göreceğiniz fit vücut aklınıza gelse?

  İşte bu dönemde kendini hazırlama dönemidir. 

  Yani Satürn size biten şeyleri artık sürükleyip taşımamanızı ya iyileştirmenizi ya da sonlandırmanızı istiyor. Bunun üzerine biraz düşünün. 

  Satürn, Zodyak’ın profesörüdür. Bu profesör yüksek seviyelerde öğrenimle geliyor ve hepimizin çalışmasını bekliyor. O sizden sıkı çalışma ve bağlılık ister. O asla size serbest geçiş izni vermez. O, takip ettiğimiz direktifleri ve saygı duymamız gereken kuralları gösterir bize. Bunun ötesinde, bu kuralları oluşturma gücüne sahip olan Oğlaklar, yönetmeyi ve savaşmayı öğretir. Retrolar korkulacak bir şey değildir, ancak bilinmeye değer yönde bir değişikliktir. Satürn Retro’sunun size söylemek istediği şey, sizi kendi içinizde bir yolculuğa çıkarmasıdır. Artık sorumluluğunuz sizsiniz.  

  Dış dünyaya hizmet etmek, emir almak yerine şimdi kendi kendinizin sesini dinlemeli ve kendinizin lideri olmanızı istiyor. 

  KENDİNİ ÖDÜLLENDİR...
  ...

  BUNALIMDA MISINIZ?

  O zaman siz geçmişte yaşıyorsunuz...

  ...

  ENDİŞELİ MİSİNİZ?

  O zaman siz gelecekte yaşıyorsunuz...

  ...

  HUZURLU MUSUNUZ?

  O zaman siz bugünde yaşıyorsunuz...

  Çinli Filozof Konfüçyüs böyle söylüyor...

  ...

  Akıllı başka bir insan şunları söylüyor;

  -ŞİMDİ YARINLARIN İLKİ; DÜNLERİN SONUDUR...

  ...

  -BİR GÜN ÖLMEK İÇİN İNSAN HER GÜN YAŞAR...

  ...

  Bunla ölümsüz düşünceler;

  Unutulmaması gereken şey şudur;

  -Hayatta her şey son bulur...

  -Önemli olan şu ana kadar neler yaptığındır?

  -Bugün kendine neler yapacağını sor?

  -Vereceğin cevap sana ömür boyu yetecek fırsat ve tatminler sunabilir...

  Örneğin;

  -Hobi ve sanatsal yeteneğini kullanarak; harika işler ortaya çıkartabilirsin...

  -Kendini aşacak yeni fikirler oluştur...

  -Olumlu duygularını çevrendekilerle paylaş...

  -Kendine büyük iyilik yap...

  -Temkinli ve disiplinli ol...

  -Sevgini yaşamak için sakin ortam oluştur...

  -Hedeflerini akılcı ve doğru belirle...

  -Düşüncelerini ulaştığın bilgilerle değiştirmeyi başar...

  -İnsanlarla olan ilişkilerini olumlu yönle geliştir...

  -Hayal gücünü daha da arttır...

  -İsteklerinin sınırlarını olanaklarına göre belirle...

  -Gelmek istediğin, hayallerini kurduğun noktaya ulaşmak için çabalarını arttır...

  -Yeni fikirler, çözüm yolları ve farklı olanaklar bul...

  -Ön yargılarını kırdığında yeni kapılarının önünde açıldığını göremeye hazır ol...

  -Enerjini daima güncelleyip yükselt...

  -Öngörü ve bakış açını bir gün öncesine göre yenile...

  -Duygusallıktan kurtul, her daim objektif ol...

  -Kaygı ve kuruntularının önünü kesmesine izin verme...

  -Kendine yeni gerçek özgürlük tabloları çiz...

  -Günlük akışın seni olumsuz etkilemesine izin verme...

  -Sahip olduğun imkânları daha da etkin ve bilinçli kullan...

  -Kendini iyi hisset daima özgüvenini arttır...

  -Bilinçaltından yeni SEN oluşturup kendini aş...

  -Hayalini kurduğun hedeflerine ulaştığında;

  -Kendini ödüllendir ve şımart...

  ...

  Sonuç olarak;

  Kim ne derse desin;

  Her hayat insanın kendi öz eseridir...

  Mutsuz ve başarısızsan kimseyi suçlamaya,

  Hiç kimseye sitem edip kahırlanma...

  Çünkü şer şey senin eserin;

  Yaptığın doğruların ve başarılarınla övünebildiğin kadar;

  Yanlışlarına da bahane arama; çünkü onun da tek nedeni de sensin...

  Şu an sahip olduğun hayatından şikâyet mi ediyorsun?

  Şimdi ayağa kalk, hızlı şekilde yukarıda anlatılanları bir kez daha oku;

  Ve beğendiğin hayatını daha da güzelleştirmek için daha büyük mücadele ver...

  Beğenmediğin hayatını için de bu kural geçerlidir unutma...

  Her iki konuda da bunlar sadece kendin yapabilirsin...

  Daha da ötesini söylememe izin ver;

  Beden ve ruhunu sanki ilk kez görüyormuşçasına kendini yeniden keşfet;

  Düşüncelerini kadim bilgiler ve çağın getirdiği bilgilerle sil baştan düzenle...

  Değişime şimdi, şu anda başla;

  Başarılı olduğunu anlayıp bunu kendine kanıtladığında...

  Kendini ödüllendirerek şımart...

  Çünkü bugün bundan sonraki hayatının ilk günüdür... (alıntı)

   

  Mutlu günler dilerim.

  Yazının devamı...

  İKİZLER burcunda bir yeniay! Yola çıkmak mı? Yoldan çıkmak mı?

  Bugün ikizler burcunun vermiş olduğu yeniay yetkisiyle artık yeni işlere başlama zamanı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kendi içinizde diyorsunuz ki merkür retro nasıl olacak peki? 

  İşte geçmişi silip, geçmişte canınızı yakan şeyleri ortadan kaldırmak ve bunları daha derinden farkedip yeniden başlamak için harika bir zaman. 

  Haftanın Gündemi 

  İnsan hangi yola çıkarsa çıksın başlangıç noktası kendisi olmalıdır. İnsanın kendi içinde başlamayan herhangi bir girişim değişim çabası her zaman başarısızlıkla sonuçlarınız. Kendinizle ilişkiniz diğer insanların size karşı davranışlarını belirleyen en önemli unsurdur. Yaşamda bazı insanlar ve olaylar size zamansız bir ayna ve zamansız bir yol arkadaşı olabilir. Bunların birer tecrübe ve deneyim olduğunu unutmamanız gerekir. 

  Yola çıkmadan, yolun seni nereye götüreceğini bilemezsin. 

  Zaten yola çıkmanın en büyük amaçlarından biri yolun seni götürdüğü yere gitmektir. Sen nereye gideceğine karar verene kadar bazen yola çıkmak ve yolda düşünmek daha kestirmedir. Ne kadar uzun düşünürsen o kadar gidemezsin. Zira düşündükçe kararsızlık çekersin. Kararsızlık kötüdür. Kararsızlık insana nefes aldırmaz. Yolu yürütmez. 

  Yola çıkmak için bir neden vardır.
  yoldan çıkmak için ise birçok bahane buluruz. 

  Sürekli bir kavuşma duygusu içindeyiz. Kavuştuğumuz zamanda memnun değiliz ki?

  Siz klasik gelebilir ama ben her zaman derim düzenin bozulmalı, dengen değişmeli.

  Diline takılmış arabesk şarkılar olmalı.

  Kimse anlamasa da seni NEDEN diye soracak soruların olmalı.

  Kaybolmaktan korkmalısın.

  Gittiğin yollardan yaralı bir şekilde geri dönüşlerinde olmalı…

  İnsan ancak o zaman kendine kavuşuyor.

  Ve insan ancak o zaman kendisi dışında başka kavuşacak kimsesi olmadığını anlıyor…

  Derin bir hüzün ve aynı anda bir heyecan kaplar içimi, sessiz ve yalnız. Kendimle baş başa..

  Yeniden bir kahve yapmalıyım.. Yol yeni başlıyor… 

  Burçlarınıza göre haftalık değerlendirmenizi okumak isterseniz önce yükselen burcunuza göre sonra kendi burcunuza göre okuyunuz. 

  KOÇ

  İkizler burcundaki yeniayın etkisiyle başladığınız yeni haftada Merkür’ün Boğa burcunda ileri hareketine geçmesiyle ticari ve ekonomik konular hızlanmaya başlıyor. Ödemelerinizdeki aksamaların son bulması, artık daha elverişli bir zeminde hareket ettiğinizi görmeniz mali açıdan kendinizi güvence altına almanızı kolaylaştıracaktır. Hafta ortasında Ay ve Uranüs’ün destekleyici açısı, size bazı döngüleri kırmak ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirmekle ilgili sürprizler getirebilir. Aile içinden şaşırtıcı haberler, beklenmedik parasal konular gündeminize gelebilir. Kariyerinizde çok yıprandınız ama mükafatları almaya başlayacağınız zamanda olduğunuzu unutmayın. 

  Motivasyon Sözü: “Bu dünyada yükselmeye kararlı bir insanın gücü gibi bir güç yoktur. İnsan ruhu kalıcı olarak zincirlenemez.” 

  BOĞA

  Merkür’ün burcunuda ileri hareketine başlamasıyla bir süredir bocaladığınız ve ne hissedeceğinizi şaşırdığınız konularda rahata eriyorsunuz. Hem ilişkileriniz hem de hayata dair isteklerinizin artık netleştiğini görebilirsiniz. Nisan ayından bu yana süregelen gündemleriniz, verdiğiniz maddi ve manevi emekleriniz sonuçlanıyor. Ay’ın Aslan burcunda olacağı 4-5 Haziran tarihlerinde hem evinizin hem de kendinizin ihtiyaçları, istekleri için alışveriş yapabilirsiniz. Lükse ve ihtiyaç fazlasına kaçacak harcamalar, programlar aile içinde sorun oluşturabilir. Sözleriniz ve talepleriniz konusunda dikkatli ve özenli olmalısınız. 

  Motivasyon Sözü: “Bir kahraman, ezici engellere rağmen sebat etme ve dayanma gücü bulan sıradan bir insandır.” 

  İKİZLER

  Bugün burcunuzdaki yeniayın etkisi ve kendi içinizdeki düzenlemelerle önemli bir haftaya başlıyorsunuz. Merkür’ün Boğa burcunda ileri hareketine başlamasıyla birlikte içsel olarak yoran konulardan sıyrılabilirsiniz. Farkındalığınızın artması, insanlara ve olaylara olan tutumlarınızı da değiştirecektir. Kendinizi, hazırlıklarınızı ve günlük yaşantınızı daha yüksek standartlara eriştirecek düşüncelerinizi günyüzüne çıkarmaya hazırsınız. Beklentilerinizin dışında gelişebilecek konular için ikinci bir planınızın olmasında fayda var. Bu süreç size sabretmenin ve öncelikleri daha iyi belirlemenizin önemini sorgulatabilir. Bu da bakış açılarınızı ve tutumlarınızı gözden geçirmenize vesile olacaktır. Harika bir teklif kapınızı çalacak. 

  Motivasyon Sözü: “Meşe rüzgarla savaştı ve kırıldı, söğüt gerektiğinde eğildi ve hayatta kaldı.” 

  YENGEÇ

  Merkür Boğa burcunda ileri hareketine başlıyor ve siz Nisan ayı itibariyle ilk adımı attığınız adımların meyvesini almaya başlıyorsunuz. Üzerindeki çalıştığınız işler ve kurduğunuz ortaklardan maddi beklentileriniz gerçekleşebilir. Sosyal hayatınız yeniden hareketleniyor ama bu kez daha dikkatli ve güvenli ilişkiler kurmuş olmanız sizi bir adım ileri taşıyor. Burcunuzdaki Ay’ın Uranüs’le açısı, bu noktada yeni sürprizleri de getirebilir. Planlarınızın dışında işler bulabilir, tanışacağınız insanlarla kendinize yeni bir yön tayin edebilirsiniz. Konuşmalar ve alacağınız haberler dikkat çekici olacaktır. 

  Motivasyon Sözü: "Daima ara… Bugün altın ararken bakır bulursun, yarın bakır ararken altın." 

  ASLAN

  İkizler burcundaki yeniayın ardından kendinize yeni bir “yapılacaklar listesi” hazırladınız, Merkür’ün de Boğa burcundaki ileri hareketiyle artık bu konuda düğmeye basabilirsiniz. Beklettiğiniz görüşmeler, ertelenen konuşmalar ve durağanlaşan iş hayatınızda işler sizin lehinize dönmeye başlıyor. Sorumluluklarınızı göz önünde bulundurarak yaptığınız ve yapmadığınız her şeyin karşılığını alabilirsiniz. Mali olarak daha iyi bir seviyeye çıkacağınız haberler alabilirsiniz. 4-5 Haziran tarihlerinde öfkenize asla yenilmeyin.

  Motivasyon Sözü: "Bugünün zorlukları ve mücadeleleri, yarının başarıları ve zaferleri için ödememiz gereken bedeldir." 

  BAŞAK

  Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, yönetici gezegeniniz Merkür’ün Boğa burcundaki ileri hareketi sizi de ileriye taşıyor. Özellikle yurtdışı kaynaklı işleriniz, devlette bekleyen konularınızın önü açılabilir. Ay’ın Yengeç burcuna geçerek hem Merkür ile hem de Neptün ile olumlu birer açı oluşturması bu hafta kendinizi seçerek bir döngüyü kırmanızı, hayallerinizi gerçekleştirmenizi kolaylaştırıyor. Statü değişikliği getirecek haberler, çalışma ve yaşam koşullarınızı iyileştirecek bilgiler alabilirsiniz. Hem kariyeriniz hem de ilişkileriniz iyileşiyor. Tayin, atama ya da yeni yer değişimleri süprizler sizi bekliyor. 

  Motivasyon Sözü: “Bir insanın yapabileceği en büyük keşif, yapmaktan korktuğu şeyi yapabildiğini görmektir.” 

  TERAZİ

  Boğa burcundaki Merkür’ün ileri hareketine başlamasıyla birlikte ekonomik açıdan daha rahat günler de başlıyor. Miras ve alacak verecekle ilgili konular sizin lehinize dönebilir. Beklentilerinizin karşılanması, bu hayatı nasıl devam ettirmeniz gerektiği konusunda sizi destekleyebilir. Mali olarak güvencede olmanız kendinizi daha mutlu ve cesur hissetmenizi sağlayacaktır. Venüs ve Mars’ın destekleyici görünen küçük açısı, sizin ve sevdiklerinizin çabasıyla büyük bir etki oluşturabilir. Fırsatlar geldiyse, değerlendirmekten geri durmayın. 

  Motivasyon Sözü: “Hayat, insanın cesaretine göre büyür veya küçülür.” 

  AKREP

  Boğa burcundaki Merkür’ün ileri hareketi ilişkileriniz konusunda size de ileriye dönük adımlar attırabilir. Evlilik ya da ayrılma kararlarınız, daha önceki kararlarınızın ve yaşadıklarınızın geçerliliğine bağlı olacaktır. Hayatınızda sadece sevgisinden emin olduğunuz insanların kalması sizin için en önemli belirleyiciniz olabilir. Merkür’ün yönetici gezegeniniz Plüton ile üçgen açı kurması, sizi güçlendirecek anlaşmalara ve konuşmalara ev sahipliği yapabilir. İkna edici, her şeyi daha net görüp hareket edeceğiniz günler yaşayabilirsiniz. Her şey değişiyor. 

  Motivasyon Sözü: "Dalın ucuna gitmekten korkmayın, meyve oradadır."

  YAY

  Merkür’ün Boğa burcunda ileri hareketine dönmesi hem iş koşullarınız hem de alım satımla ilgili konularınızı netleştirebilir. Bir süredir aksayan, rafa kaldırılan konularla tekrar ilgilenebilirsiniz. Beklediğiniz haberleri almanız söz konusu olabilir. Bu da özellikle çalışma ortamınızda yaşayacağınız değişiklikleri beraberinde getirebilir. Bilmediğiniz, önemsemediğiniz konular varsa bunlara karşı vereceğiniz tepkilerde temkinli olmalısınız. Ay Jüpiter üçgeni, inandığınız yoldan ve değerlerden vazgeçmemenizi hatırlatıyor. Hak ettiğiniz şeyleri yaşamak için buna uygun şekilde davranmanız gerektiğini unutmayın. 

  Motivasyon Sözü: "Bir şey imkansız göründüğünde ve bırakmaya hazır olduğunuzda, zafer yakındır!" 

  OĞLAK

  Boğa burcundaki Merkür ileri hareketine geçtiğinde ertelenen planlar, bekletilen görüşmeler devreye giriyor. Mutluluğunuza hizmet edecek konulara emek vermek size iyi gelecektir. Bunu artık daha net görüyorsunuz, böylece de adım atmanız da kolaylaşacaktır. Duygusal etkileşimler yaşadığınız kişiyle olan ilişkinizin adını koyabilirsiniz. Tatil planlarınızı ve tarihleri netleştirebilirsiniz. Doğada geçireceğiniz günler size kendinizi daha iyi anlama fırsatı veriyor. Merkür ve Plüton’un destekleyici açısı da sınırlarınızın dışına çıkmanız konusunda sizi yüreklendirebilir. 

  Motivasyon Sözü: "Büyük Güçleri, büyük Güçlüklerden elde edersin." 

  KOVA

  Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Merkür’ün Boğa burcundaki ileri hareketiyle ev hayatınızı ilgilendiren konuları çözüme kavuşturuyorsunuz. Gayrimenkul, evlilikle

  ilgili işlemleriniz bu hafta içinde olumlu sonuçlanabilir. Yeni ev, yeni düzen konularında ne istediğinizi ve ne yapmanız gerektiğini artık daha iyi göreceğiniz için, adımlarınızı da buna göre atabileceksiniz. Ay 4-5 Haziran tarihlerinde Aslan burcunda olacak ve Uranüs ile oluşturacağı kare açı, ev içinde özellikle anne ve kadın figürleriyle yaşanacak tartışmalara sebep olabilir. Soğukkanlılığınızı korumalısınız. Geçici durumların kalıcı hasarlar bırakmasına mahal vermeyin.

  Motivasyon Sözü: “Güneşin sana ulaşmasını istiyorsan gölgeden çık.” 

  BALIK

  Merkür’ün Boğa burcundaki ileri hareketiyle düşünceleriniz hayatınızda daha somut bir şekilde yer alabilir. İş planlarınız, bu noktada kurduğunuz bağlantılardan neticeler almaya başlayabilirsiniz. Değerlendirmelerinizin neticesinde hangi konularda hangi fikirde olduğunuzu daha net görmeye başlıyorsunuz. Bu da size hem çevreniz hem de istekleriniz konusunda ipuçları verecektir. Sosyal medyada yerini sağlamlaşıyor, kendinizi daha iyi gösterebilirsiniz. Merkür ve Neptün’ün olumlu görünümü, sizi bu anlamda destekliyor. Sezgilerinize güvenin. 

  Motivasyon Sözü: “Yapabileceğin şeyleri yapmaya başlarsan,

  kendini hayretler içinde bırakacak sonuçlar alırsın.” 

  Yazının devamı...

  30 Mayıs İkizler burcundaki yeni ay size ne konuda yardımcı olacak?

  Biliyorum ne tutulması bitiyor ne yeniayı ne dolunayı bitiyor sizin için. Bunları bilmenin ne faydası var diye soruyorsunuz. Zaten bir şey olmuyor diye iç geçiriyorsunuz. Halbuki bir şeyler oluyor ama sizin haberiniz olmuyor. Bu şuna benziyor: siz iş yerindeyken ya da okuldayken size evde yemek hazırlayan birilerinin olup olmamasını bilmeniz gibi bir şey. Görünmez bir duygu ve görünmez bazı bağlar. Biz olmamız gereken en iyi versiyon için kendimize çalışacağız. Enerjimizi ayakta tutacağız ve dolunayların, yeniayların bu gezegene ne gibi yansımalar getirdiğini anlayarak daha stratejik hareket etmeye çalışacağız. Hayat sonuçta bir satranç oyunu değil mi? 

  Bu yeniay sizlere der ki;

  Doğru soruları zamanında kendinize sorarsanız bunlar ilerleyen günler için size ipucu verebilir.

  Kraliyet yıldızı ALDEBERAN’lı bu yeniay zorlukları aşarsan sana güzel olanı sunacağım pes etme diyor.

  Bu sabit yıldızın işin içinde olması büyük enerji verecek. Olağandışı gelişen olaylar aslında güç elde etmen için gerçekleşiyor olabilir. Sadece doğru ve ahlaklı yönetmeyi başar ve liderlik kazan. 

  Yaptığınız işlerde tanınacak ve zirveye ilerleyeceksiniz. Bu size aynı zamanda düşmanlarınızı da gösterecek. Bu nedenle, yıldızdaki ay ışığı bir dereceye kadar şiddet anlamına gelir. 

  Bu anlamda özellikle sabit burçların son dekanlarına karşı doğanları etkiler: Kova, Aslan, Boğa, Akrep. 

  Yani kova burcunun son günlerine doğru doğduysanız.5 gün daha dursaydım balık burcu olurdum diyorsanız.

  Ya da aslan burcunun son günlerine doğduysanız.5 gün daha dursaydım başak burcu oluyordum diyorsanız.

  Bu etki altında olanlar özellikle daha kendileri ile ilgilensinler. 

  Satürn'ün en iyi çaresi sadece çok çalışmaktır ve bununla başa çıkmanın en iyi yolu bununla yüzleşmek, kollarınızı sıvamak ve işinize başlamaktır... 

  Sabırlı olun hemen işler planınıza göre gitmedi diye hayal kırıklığına uğramayın, hayattaki hayallerinizi değiştirmeyin. Önemli konuların yerini değiştirin. Demek ki önem sıranız doğru değil. Yaşadığınız her şey iyi ya da kötü sadece bir deneyim olarak kabul edin. Bilgelik, alçakgönüllülük ve şefkat her zaman kazanacaktır.

  Satürn, her şeyi yerine koymak için harcanan zamandır. 

  Jüpiter ve Mars koç burcunda beraber ilerliyor!

  Koç, Terazi, Oğlak, Yengeç: Kendinizi gereksiz risklere maruz bırakmayın, acele kararlar vermeyin, tartışma ve kavgalardan kaçının. Eğer bir davanız varsa lütfen dikkatli ilerleyin.

  Yazının devamı...