• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • Lazerle Tüm Göz Çevresini Gençleştirme

  Teknolojinin bize sunduğu bu harika işlemle çok kısa sürede göz kapaklarının bu fazla kısmı lazerle taranarak düzeltilebilir. Üst ya da alt göz kapağında gözlenen; katlantı, sarkmalar ve göz çevresindeki çizgilenme, ince ve derin kırışıklıklar ve göz altlarındaki yaşlanma belirtileri torbalanmalar ve morlukları da bu işlemle tedavi edebilmekteyiz.

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği son yıllarda ameliyat gerektirmeden kesi, dikiş, iz olmadan lazerle tüm göz çevresi dokusunu gençleştirerek yapılan bir işlem olduğu için çok talep gören bir uygulama haline geldi.

  Ameliyatsız lazerle göz kapağı estetiği genel anestezi olmadan lokal anestezi ile göz çevresini uyuşturarak çok kısa sürede tüm göz çevresini lazerle tarayarak yaptığımız bir işlemdir. 

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi hem hastayı hem de doktoru oldukça memnun ve mutlu eden, çok başarılı sonuçlar aldığımız bir uygulamadır.

  Lazerle göz kapağı estetiği işlemleri

  Tüm bu işlemleri ameliyat olmak istemeyen tüm hastalara lazerle uygulayabilmekteyiz.

  Ameli̇yatsız lazerle göz kapağı esteti̇ği̇ nasıl yapılır?

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi son derece basit bir uygulamadır. Göz çevresine uygulanan lokal anestezik krem sonrasında sarkan kısma sarkmanın şiddeti oranında hekimin karar verdiği dozda lazer atışı yapılarak esas olarak fazla olan deri kısmı yoğunlukta olmak üzere tüm göz çevresi taranır. İşlem çok kısa sürede tamamlanmaktadır.

  Ameli̇yatsız lazerle göz kapağı aldırma  i̇şlemi sonrasında i̇yi̇leşme süreci̇ nasıldır?

  Lazerle göz kapağı estetiği sonrası bakım çok önemlidir. Hatta, tedavinin en önemli bir parçasıdır. Lazerle göz kapağı işleminden sonra göz çevresinde şişme, ödem, morarma, sonrasında; kuruma, kabuklanma, soyulma beklediğimiz bir durumdur. Dolayısıyla bu iyileşme periyodunda hastanın kendine bakımı çok önemlidir. Bu dönemi daha hızlı atlatmak için ve işlemin verimliliğini arttırmak için doktorunuzun size önerdiği kremleri mutlaka kullanmalısınız.

  Lazerle göz kapağı estetiği işlemi sonrası güneşten korunmak çok önemlidir. 50+ faktör güneş koruyucunuzu sabah akşam en az iki kere mutlaka sürmelisiniz. Sadece güneş koruyucu sürmek yetmez, güneşten uzak durmak da gerekir. Akşam da yine doktorunuzun önerdiği  kremleri kullanmak ve doktorunuzun size söylediği tarihte kontrolünüze gitmek çok doğru olacaktır.

  Lazerle ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi oldukça güvenli bir işlemdir. Ancak hasta işlem sonrası doktorun önerilerine harfiyen uymalıdır. Lazerle göz kapağı aldırma işleminin tek yan etkisi hasta güneşten korunmayı yeterince başaramazsa işlem yapılan alanda leke gelişebilme riskidir. O sebeple işlem sonrası güneşten korunmanın önemi doktor tarafından vurgulanmalıdır.

  Hastanın bakım için kendine bir zaman ayırması, bu işlemi yaptırdığı sırada bir güneş tatili programının olmaması çok daha doğru olacaktır. Bu durumda hasta kremlerini ve bakımını da doğru yaptığı sürece ve güneşten korunduğunda bir sorun yaşanmaz. 

  İşlem sonrası hem göz kapaklarında düzelme hem de tüm göz çevresi dokusu gençleştiği için tüm yüzde çok daha genç ve dinamik bir görüntü oluşur. Eğer göz kapağı sarkması, görme problemi ve baş ağrısı sorunlarına yol açıyorsa bu durumlar da düzelir. Yine bu işlemle göz altı torbası ve göz çevresindeki morluklarda da belirgin düzelme sağlanır. Teknolojinin bize sunduğu bu güzel işlemi biz de hastalarımıza başarıyla uygulamaktayız.

  Yazının devamı...

  Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Bazı kişilerde dudaklar, özellikle üst dudaklar yok denecek kadar incedir. Yaşlanma ile de dudaklar zayıflar ve incelir. Bazen de diş kayıpları veya diş şekil bozuklukları dudaklarda incelmeye neden olur. Sigara içmek de dudaklarda incelmeye ve ağız etrafında yoğun çizgilenmeye neden olur. Üst dudaklar çok incedir ve gülerken diş etleri görünür (Gummy Smile) ve bu bazen hastada ciddi rahatsızlık yaratabilir; hatta gülerken eliyle ağzını kapatacak kadar rahatsızlık verebilir. 

  Dudak dolgusu uygulaması ile tüm bu sorunlar çözümlenir. Dudaklarda dolgunluk genç ve daha sağlıklı, diri bir görünüm sağlarken genel olarak yüzde de büyük bir değişim yaratır. Dudak dolgusu ile aynı zamanda ağız çevresindeki ince ve derin çizgiler de açılarak bu bölgenin de önemli ölçüde gençleşmesi sağlanmış olur. 
    
  DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?

  Dudaklar genel yapısı itibari ile çok sayıda sinir sonlanmalarının yoğun olduğu bir bölgedir. Bu sebeple dolgu işlemi yapılmadan önce bölgenin lokal olarak uyuşturulması dudak dolgusu işleminin daha konforlu olmasını sağlayacaktır. İyi bir lokal anestezik kullanılması ya da enjeksiyon ile lokal anestezik yapılması aynı zamanda işlemden bir süre önce, ağızdan ağrı kesici alınması işlemin daha kolay yapılmasına imkan verir.

  Dudak dolgusu işleminden önce hasta ile ayrıntılı konuşup beklentisini ve dudaklarını nasıl görmek istediğini iyice anlamak gerekir. Hekimin hastayı iyice dinleyip beklentisini anlayıp dudaktaki asimetriler ve iyi bir muayeneden sonra dolgu işlemine geçilir. İnce uçlu iğnelerle veya bir kanül yardımı ile istenilen miktarda dolgu daha önce planlandığı ölçüde dudağa enjekte edilir. 

  Dudak dolgusu işlemi deneyimli ellerde ve uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.

  KİMLERE DUDAK DOLGUSU YAPILIR?

  DUDAK DOLGUSU HANGİ AMAÇLARLA YAPILIR?

  Dudak dolgusunu isteyen herkes yaptırabilir. 

  En sık dudak dolgunlaştırma;
  Dudak şekillendirme
  Dudak kontürünün belirginleştirilmesi 
  Dudak asimetrilerinin düzeltilmesi
  Dudak üzerindeki ince çizgilerinin giderilmesi
  Dudak kenarı sarkmalarının azaltılmasında 
  Gummy Smile- Gülerken Diş Etlerinin görünmesi durumlarında sıklıkla yapılmaktadır.

  DUDAK DOLGUSU İŞLEMİNDEN SONRA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR

  Dudak dolgusu işlemi çok kolay bir işlemi özel bir uygulamadır. Çok deneyimli olan kişilerce yapılması doğru olacaktır. Çok nadiren, yapılan bölgede morarma ve şişlikler olabilir. Bu durum da çok kolaylıkla kontrol altına alınır. Bölgeye buz uygulaması ve morluk geçirici kremlerin uygulanmasıyla bu durum kısa sürede düzelir. Dudak dolgusu işleminden bir hafta 10 gün sonra hasta kontrole çağırılarak çok nadirde olsa ikinci kere bazı noktalara dolgu işlemi yapılabilir. Böylece işlem sona erer.

  Dudak dolgusu gerçekten de sadece dudağa dolgunluk, genç ve diri bir görünüm vermekle kalmaz; aynı zamanda tüm yüze gençlik ve dinamizm kazandırır.

  DUDAK DOLGUSU YAPILINCA DUDAKLAR YAPAY GÖRÜNÜR MÜ?

  Dudak dolgusu yaptırmak isteyen hastaların çoğu doğal dudak dolgusu istediklerini ifade ediyorlar. Tabii ki kimse doğal güzelliğinin bozulmasını istemiyor. Ben de en doğal dudak dolgusu yapmaya çalışan bir doktorum. Ama dudak dolgusunun hiç belli olmaması gibi bir durum olamaz. Hasta ile işlem öncesinden çok iyi konuşup dudak ve yüz uyumunu değerlendirip en doğal dudak dolgusu nasıl yapılırsa o incelikte çalışarak işlemi tamamlamak en doğrusudur. Bu şekilde dudaklarınız yapay görünmeden, çok daha güzel ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

  DUDAK DOLGUNLAŞTIRICI KREMLER İŞE YARAR MI?

  Dudak dolgunlaştırıcı kremler gerçek anlamda gerçek bir dolgunlaşma sağlamazlar. Sadece dudaklarda geçici bir ödem ve şişmeye neden olarak kalıcı olmayan bir durum yaratırlar. Yani dudak dolgunlaştırıcı kremlerin etkileri geçicidir. Hatta bazı dudak dolgunlaştırıcı kremler dudaklarda irritasyonlar yapıp ekzemalara yol açabilirler. 

  DUDAK DOLGUSU KALICI MIDIR?

  Dudak dolgusu yaptıran kişilerin en merak ettiği soruların başında dudak dolgusunun kalıcı olup olmadığı gelmektedir.

  Kalıcı dolguları ciltte geri dönüşü olmayan reaksiyonlara yol açtıkları için daha yumuşak ve dudağa zarar vermeyen, maksimum bir yıla kadar süren dolgular kullanmaktayız ve bu çok daha sağlıklıdır.

  Yazının devamı...

  Çatlak Nedir? Çatlak Neden Oluşur?

  Çatlak bir hastalık değildir. Kozmetik bir sorundur.

  Özellikle bazı kadınlar çatlaklarından görsel olarak çok rahatsız olabilmektedirler. En çok hastalar yaz mevsiminde bikini giyinirken başkaları tarafından bu çatlakların görülmesinden rahatsız olduklarını ifade ederler.

  Yine etek giyerken ya da kısa kollu bluzlardan çatlakların görünmesi rahatsız edici olabilir. Özellikle gebelik sonrası göbek bölgesindeki çatlaklar hem yaz mevsiminde hem de özel yaşama etki ederek insanların özgüvenlerini etkiler ve sonucunda cinsel yaşamına bile etki edebilir.

  Peki çatlağı nasıl tedavi edebiliriz?

  Aslında çatlağı %100 kesin çözen bir yöntem yoktur. Çatlak bölgesi yapılan tedavilerle daha kabul edilebilir bir hale getirilebilir. Hastayı çok rahatsız eden görüntüden çıkarıp daha sıkı ve düzgün bir deri elde edilebilir. Yapılan tedaviler ile çatlağın ilerlemesi durdurulur. Gelişmiş olan mor, kırmızı, geniş çatlak alanı düzeltilebilir.

  ÇATLAK TEDAVİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?

  FRAKSİYONEL LAZER İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

  Fraksiyonel lazer çatlak bölgesinde üstteki deriyi soyarak ve orta dermisten yoğun kolajen sentezini çok güçlü bir şekilde uyararak yeniden yapılanma ve tamir mekanizmasını uyararak etkili bir çatlak tedavasi sağlar.

  ALTINİĞNE RADYOFREAKANS LAZER

  Altıniğne lazer yönteminde yine deri altındaki fibroblastlar uyarılarak kolajen sentezi uyarılarak çatlak tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar almaktayız. Genellikle çatlak tedavisinde; altıniğne lazer ve fraksiyonel lazer sistemlerini birlikte kullanarak çok daha başarılı sonuçlar almak mümkündür.

  KİMYASAL PEELİNG YÖNTEMİ

  Yoğun kimyasal peeling tedavileri çatlak bölgesine uygulandığında dokuların sıkılaşmasını sağlar ve yine orta dermiste kolajen sentezini artırarak oldukça etkili bir çatlak tedavisi yapar. Kimyasal peeling yapılan alan peeling etkisiyle soyulur ve alttan oldukça sağlam ve yepyeni genç ve diri bir deri oluşur.Lazerlerin üzerine uygulandığında işlem çok daha etkili hale gelmiş olur.

  PRP İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

  Çatlak tedavisinde lazer uygulamalarından sonra PRP uygulaması ile yoğun bir doku yenilenmesi, yeniden yapılanma, derinin tamir mekanizmaları harekete geçirilerek en etkili şekilde çatlak tedavisi yapmaya çalışıyoruz.

  MEZOTERAPİ İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

  Yine çoğunlukla lazer tedavileri ile kombine olarak ya da tek başına mezoterapi ile orta deriye kolajen sentezini artıran; içerisinde yoğun hyaluronik asit, aminoasitler, peptidler,vitaminler bulunan karışımı enjekte ediyoruz. Bu sayede en etkili şekilde mezoterapilerle de çatlak tedevisi yapıyoruz. Tüm bu yöntemlerde çatlak düzelip tedavi olurken aynı zamanda uygulama yapılan çatlak bölgesindeki deride gençleşme ve dirileşme de belirgin bir şekilde görülür.

  KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

  Kök hücre tedavisi de tek başına ya da fraksiyonel lazer ve altıniğne radyofrekans lazer uygulamaları ile kombine edilerek uygulanabilir. Vücudun sağlam bir yerinden alınan doku örnekleri özel bir sistemden geçirilerek santrifüj edilir. Santrifüj edildikten sonra elde edilen kök hücreler çatlak olan bölgelere enjekte edilir. Bu işlem ile lazer kombinasyonları ile çok başarılı sonuçlar almaktayız.

  Özellikle bacak içleri ve karındaki bilhassa kilo verip alma, doğum sonrası çatlak ile birlikte oluşan gevşeme ve sarkma da bu yöntemlerin kombinasyonları ile oldukça güzel ve etkili sonuçlar almaktayız.

  ÇATLAK KREMİ GERÇEKTEN İŞE YARARMI ?

  Bana en sık sorulan sorulardan biri en iyi çatlak kremi nedir? Gerçekte çatlak kremleri çatlak tedavisinde çok etkili değillerdir. İşlemlere destek olarak çatlak kremleri önerilebilirler. Ancak çatlak oluşmasının önlemede özellikle gebelik döneminde çatlak kremi kullanmak oldukça faydalıdır. Özellikle gebelikte çatlak oluşma riski olan yerlere çatlak önleyici krem kullanmak gerçekten çatlak oluşmasını büyük ölçüde önleyecektir.

  Hepinize mutlu ve sağlıklı güzel bir hafta diliyorum.

  Sevgiler

  Uzman Dermatolog

  Dr.Ayfer Aydın

   

  Yazının devamı...

  Genital Bölge Beyazlatma - Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Genital bölge neden kararır koyulaşır esmerleşir?

  Dış genital bölge zamanla yaşa ve hormonal değişimlere bağlı olarak esmerleşebilir, rengi koyulaşabilir. 

  Genital bölgedeki renk koyulaşmasının en sık nedenlerinden biri gebeliktir. Gebelik sırasında östrojen hormonu nedeni ile genital bölgenin rengi koyulaşabilmektedir. Bu durum gebelikte aynı zamanda; meme etrafında, koltuk altlarında ve yüzde de lekelenmelere; yüzde gebelik maskesi denilen yer yer kahverengi alanların gelişmesine yol açmaktadır. 

  Gebelik sonrasında genital bölgede gelişen bu renk koyulaşması kalıcı olabilmektedir. Özellikle esmer tenlilerde bu durum daha belirgindir.

  Ayrıca  doğum kontrol hapı kullanmak, polikistik over sendromu (PCO), bazı hormonal sorunlar, bazı cilt hastalıkları da dış genital bölgede koyulaşmaya, kararmaya yol açmaktadır. 

  Bazı kişilerde ise genetik olarak genital bölgenin rengi koyudur. 

  Genital bölgenin renginin koyulaşmasının en sık nedenlerinden biri de o bölgeye yapılan ağdalar ve  genital bölge epilasyonu amacıyla yapılan lazer uygulamalarıdır. Genital alana verilen lazer ışığı ve ağdalar cilt dokusundaki ‘melanin’ pigmentini aktive ederek bu bölgede esmerleşmeye rengin daha da koyulaşmasına yol açmaktadır.  

  Genital bölgenin koyulaşması ne tür sorunlar oluşturur?

  Genital bölgenin renginin koyu olması bazı kadınlarda ciddi ruhsal sıkıntılar yaratabiliyor. Bu durumu kendilerine problem haline getirebilirler. Bazen de bazı kadınlar bu durumdan çok rahatsız oldukları için cinsel hayatları çok olumsuz etkilenmektedir. Genital bölgesini beğenmeyen çok koyu renkli bulan kadınlar bu durumun cinsel hayatlarını çok etkilediğini ifade etmektedirler.

  İşte bu durumda genital bölge beyazlatma-genital bölge renk açma  işlemi; hastaların hem ruh sağlığı, hem de cinsel hayatlarının düzelmesi için önemlidir. Genital bölge beyazlatmada lazer, kimyasal peeling ya da benim  bu bölgeye genital bölge beyazlatma için yaptığım özel teknikler ve tedavi kombinasyonları ile oldukça başarılı sonuçlar almaktayız.   

   

  GENİTAL BÖLGE RENK AÇMA YÖNTEMLERİ

  1- Lazer ile genital bölge renk açma -vajina beyazlatma

  Genital bölge vajina beyazlatma işleminde lazer uygulaması; hem büyük dudaklara hem de küçük dudaklara uygulanabilir.

  Günümüzde lazer ile genital bölge renk açıcı tedaviler; genital bölge beyazlatma, genital bölge renk ağartma, genital alan renk açma tedavileri olarak adlandırılmaktadırlar.

  Lazerle genital alan renk açma ‘labial whitening’ veya ‘vulvar whitening’ olarak da bilinmektedir.

  Bu alandaki kararmadan çok rahatsız olan ve cinsel hayatları etkilenen kadınlar için oldukça etkili ve dermatolojinin bize sunduğu çok gelişmiş bir teknolojidir. 

  Genital bölge beyazlatma için lazer tedavisi dışında bu bölgeye özel solüsyon uygulamaları ile bu bölgenin beyazlatılması, mezoterapi le genital bölgenin renginin açılması da mümkündür. 

  Lazer ile vajinal bölge renk açma işlemi nasıl yapılır?

  Lazer ile yapılan vajinal renk açma genital bölge beyazlatma tedavileri ortalama15-20 dakika sürer. İşlem öncesi lokal anestezik krem kullanılması ağrı hissini ortadan kaldıracaktır. Lazer ile genital bölge beyazlatma genel anestezi gerektirmeyen bir işlemdir. İşlem sırasında verilen lazer ışığı sayesinde cildin dermis tabakasında yer alan ve esmerleşmeye neden olan melanin pigmentini üreten ‘melanosit’ hücreleri tahrip edilmekte, böylelikle genital beyazlatma sağlanmaktadır

  Lazerle renk açma işlemi bazen tek seans bazen de birkaç seans sürebilir. İşlem son derece kolay ve güvenlidir. İşlemden sonra hemen normal hayata dönülebilir.

  2- Mezoterapi yöntemi ile genital bölge renk açma işlemi  

  Genital bölge beyazlatma için özel tasarlanmış renk açıcı solüsyonların bu bölgeye uygulanması ile genital bölgenin rengi açılmış olur ve aynı zamanda bu mezoterapi ürünlerinin etkinliği sayesinde o bölge dokusu gençleşir. Oldukça etkili bir yöntemdir. Biz de kliniğimizde mezoterapi yöntemi ile genital bölge beyazlatma uygulamasıyla ile çok başarılı sonuçlar almaktayız.

  3- Genital bölge renk açıcı solüsyonlar

  Benim de kliniğimde en çok tercih ettiğim tedavi yöntemlerinden biri de özel bir teknikle uyguladığım; genital bölge renk açıcı solüsyonlara bu bölgenin renginin açılması yöntemidir. Öncesinde lokla anesteziye bile gerek duyulmayan uygulama oldukça kolay, etkili, başarılı sonuçlar aldığımız genital bölge renk açma işlemidir. 

  Son derece başarılı bir şekilde bu sorunu çözebiliyoruz.

  Hepinize sağlıklı mutlu bir hafta dilerim.

  Yazının devamı...

  Kadınlarda Lazerle Vajina Sıkılaştırma

  Bu durum cinsel hayatı çok olumsuz yönde etkileyebilir. Karşı cinsi hissedememe, cinsel tatminsizlik , haz alamamak, isteksizlik, orgazm olamamak gibi problemler yaratabilir ve bu durum evlilkleri bitirme, ilişkileri bozma noktasına dahi getirebilir. 

  Bu durum aynı zamanda bir sağlık problemi olan idrar kaçırmaya da neden olabilir. Vajinal kaslar gevşeyince idrar kesesini de taşıyamaz hale gelir ve gülerken, hapşırırken, öksürürken veya tuvalete yetişmeye çalışırken idrar kaçırmalara yol açabilir. 

  VAJİNA NEDEN GENİŞLER?

  Vajina en sık olarak yapılan doğumlar sonrasında genişlemektedir. Ayrıca vajina genişlemesini sağlayan diğer faktörler arasında:

  İlerleyen yaş
  Menopoz
  Sık cinsel ilişkiler
  Kürtaj, düşük yapma, sık jinekolojik muayeneler
  Sigara kullanımı
  Genetik yatkınlık 
  Gebelik de kendi başına vajinal genişlemeyi artırabilir. Diğer bir deyişle gebelik sezaryen doğumla sonlansa bile bir miktar vajinal genişleme oluşmaktadır.

  LAZERLE VAJİNA DARALTMA 

  Lazerle vajina daraltma uygulamaları cerrahi bir işlem (ameliyat) olmadığı için riskleri son derece az olan, hasta açısından oldukça kolay tolere edilen, anestezi gerektirmeyen, ağrısız, acısız ve ileri teknolojik işlemlerdir. Bu nedenlerle özellikle son yıllarda rağbet görmüş, popülerlik kazanmıştır. Özellikle kadın ve erkek eşte cinsel uyarılmayı artırmak, cinsel hazzı artırmak, orgazmı kolaylaştırmak ve idrar kaçırma sorununu tedavi etmek amaçlarıyla yapılmaktadır.

  LAZER İLE VAJİNA SIKILAŞTIRMA - LAZER İLE VAJİNA DARALTMA NEDİR?

  Vajinal sıkılaştırma, herhangi bir kesi yapılmayan, dikiş olmayan, ameliyatsız vajinal kanalın Laser teknolojsi ile fototermal şekilde sıkılaştırılması işlemidir. Bir prob ile vajianal kanala girilir ve tüm vajinal kanal 360 derece lazer ile taranır. Bu lazer ışığı tüm vajinal kanal boyunca kolajen sentezlenmesini uyararak vajinal kanalın sıkılaşmasını daralmasını sağlar. 

  Klinik çalışmalar laser ile vajina sıkılaştırma işleminin etkili, kolay ve güvenli olduğunu ortaya koymuştur. 

  LAZERLE VAJİNA DARALTMA AYNI ZAMANDA İDRAR KAÇIRMA PROBLEMİNİ DE ÇÖZER Mİ?

  Evet aynı işlemle hem vajina sıkılaşıp daralırken; aynı zaman da bu işlemle idrar kaçırma probleminiz varsa aynı seasta bu durumda tedavi edilmiş olur. Yani hem cinsel hayatınız çok olumlu yönde düzelirken; hem de idrar kaçırma probleminiz ortadan kalkar. 

  LAZERLE VAJİNA DARALTMA İŞLEMİ VAJİNUSMUS (CİNSEL İLİŞKİYE GİREMEME, CİNSEL İLİŞKİDEN ZEVK ALAMAMA) PROBLEMİNİ ÇÖZER Mİ ?

  Vajinusmus çok sayıda kadının problemidir ve esas olarak psikoloji kökenli olduğu düşünülür. Lazer probu ile o bölgeye girilip uyaranlar verilmesi ile çok sayıda vajinusmus hastasının tedavi olduğu gösterilmiştir.
  Bu yöntemle vajinal kuruluk probleminde düzeldiği işlem sonrası o bölgenin tamamen yenilendiği, kan dolaşımının arttığı bilinmektedir.  

  LAZERLE VAJİNA DARALTMA İŞLEMİ SONRASINDA CİNSEL HAYAT NASIL ETKİLENİR? 

  Vajinal kanalın sıkılaşması hastaların cinsel hayatlarında çok olumlu bir değişim yaratır. Kişinin kendine cinsel yaşam içinde özgüveni artar. Cinsel hayat içinde daha çekinik, özellikle doğumlardan sonra genişlemiş vajinal kanalın farkında olan ve partnerini mutlu edemeyeceğini düşünen kadınların; tek seansta bu kadar konforlu bir tedavi sonrasında cinsel hayatlarında gerçekten bir devrim yaşanır. Hastalar cinsel hayat içinde daha aktif hale gelirken; hem kendilerinin hem de partnerinin cinsel yaşamdan aldıkları haz artar. Lazerle vajinal sıkılaştırma işlemi; aynı zamanda hastalarda idrar kaçırma problemi varsa bu durumu da çözdüğü için aynı seansta hem vajina sıkılaştırma hem de idrar kaçırma birlikte tedavi edilmiş olur. 
  Lazerle vajinal daraltma işlemi teknolojinin bize sunduğu son derece efektif bir yöntemdir. 

  LAZERLE VAJİNAL DARALTMA İŞLEMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

  Anestezi gerektirmeyen, ağrısız, kesi-dikiş yapılmayan, lazerle 25-30 dakika içinde yapılan, etkisi uzun süren ve ilişki sırasında ağrı-acı hissetme, vajinal kuruluk, vajinusmus, idrar kaçırma problemlerini de tedavi eden oldukça etkili başarıyla uyguladığımız bir tedavi yöntemidir. 

  Ameliyat hiçbir komplikasyonuna maruz kalmadan güvenle yaptığımız oldukça basit ama etkileri çok önemli teknoloji mucizesi bir işlemdir.

  Hepinize sağlıklı, mutlu, iyiliklerle dolu bir hafta diliyorum.

  Uzman Dermatolog
  Dr.Ayfer Aydın

  Yazının devamı...

  Yüzünüzdeki Lekeler Kabus Olmasın!

  Onunla ilişkimizi iyi ayarlayabilirsek bize sağlık verir. Eski bir söz vardır güneş girmeyen eve doktor girer. Güneş D vitamin sentezi için çok önemlidir.

  D vitamin tüm vücut sağlığımız için ve özellikle kemik  ve saç sağlığımız için çok önemlidir.

  Ruh sağlığımız için, serotonin salgılamamız için de güneşe ihtiyacımız var. Yani bizim güneş görmemiz çok önemlidir. Ancak; güneşin çok dik geldiği saat 11:00 ile 15:00 arası güneş, deri kanseri ve leke yapma potansiyeli taşır .

  Sadece bu saatler arasında güneşe dikkat etmek ondan maximum faydalanmak için yeterlidir.

  Yani güneşle ilişkimizi doğru ayarlamak bu saatlere dikkat ederek mümkündür.

  Ama çok insan özellikle kadınlar bronz teni çok sevdikleri için öğlen saatlerinde uzun uzun güneş altında yatarlar.

  Bu öğlen saatlerinde güneş altında uzun süre kalmak hem ciltte lekelenmelere yol açarken; hem de cildin erken yaşlanmasına ve çok daha önemli olan deri kanseri riskinin artmasına yol açar.

  Yüzümüzdeki lekelerinin tedavisinde neler yapabiliriz?

  Leke tedavisinin en önemli basamağı SPF 50+ bir güneş koruyucunun düzenli olarak yüze uygulanmasıdır.

  Bu hem yaz, hem de kış mevsiminde yapılmalıdır.

  Yüzümüzde leke varsa mutlaka bir cilt doktoru ile görüşüp  yardım almak doğru tedavinin uygulanması açısından önemlidir.

  En sık uygulanan ve en başarılı sonuçlar aldığımız tedavilerin başında;

  Cosmelan leke tedavisi

  Cosmelan hazır bir leke açıcı preparattır. Lekenin olduğu yere yoğun olarak sürülerek 8 ile 12 saat beklenir. Ardından yıkanarak nötralize edilir.

  Sonrasında güneş koruyucular ve devam kremi ile gerçekten leke tedavisinde mucize sonuçlar aldığımız en etkili tedavi yöntemidir.

  Kimyasal peeling ile leke tedavisi 

  Kimyasal peeling de leke tedavisinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Hekimin seçeceği bir peeeling solüsyonu tüm yüze uygulanır. Bu yöntemle leke tedavi olurken aynı zamanda cilt yenilenmiş ve tazelenmiş olur. Yani kimyasal peeling yöntemi ile leke tedavi edilirken cilt gençleştirme işlemi de yapılmış olur.

  Fraksiyonel lazer ile leke tedavisi 

  Fraksiyonel lazer ile leke olan bölge hekimin belirleyeceği dozla taranır. Bu taranan bölge bir hafta içinde hafif kabuklanıp dökülür ve lekeli bölgenin rengi açılır. Leke tedavisinde fraksiyonel lazer yöntemi son derece etkilidir. Tüm yüzde yaygın leke var ise tüm yüz taranarak leke tedavisi yapılabilir. Kimyasal peeling yönteminde olduğu gibi leke tedavi edilirken uygulama yapılan yüzde aynı zamanda cilt gençleştirme de sağlanmış olur.

  Altın iğne radyofrekans lazer ile leke tedavisi

  Çoğunlukla cilt gençleştirme, sivilce ve sivilce izleri tedavisinde uyguladığımız; altın iğne radyofrekans lazer neredeyse her derde deva bir lazer sistemidir.

  Uygulandığı bölgede yeniden yapılanma sürecini başlattığı için pigment hücrelerinin çok bulunduğu lekeli alanlarda da yeniden yapılanmayı tetikler ve o bölgede kümelenmiş pigment hücrelerini eşitler. Böylece altıniğne lazer ile lekeler tedavi olurken tüm ciltte cilt tonu eşitsizlikleri de düzelir.

  PRP ile leke tedavisi

  PRP ile leke tedavisi; kişinin kendi kanının alınıp santrifüj edilip trombositten zengin plazma kısmının lekeli  bölgeye mikroenjeksiyon yoluyla enjekte edilmesi yöntemidir. Trombositler, büyüme faktörlerini yapısında bulunduran kan elemanlarıdır. PRP bu büyüme faktörleri aracılığı ile cildi yeniler ve yeniden yapılandırır. PRP ile yenilenen, yeniden yapılanan cilt; lekeli bölgede yığılmış olan pigment hücrelerinin dengeli bir şekilde dağılmasına ve o bölgenin lekesinin açılmasına yardımcı olur. PRP yapılan cilt gençleşir, aydınlanır ve canlanır.

  Mezoterapi ile leke tedavisi

  Mezoterapi ile leke açma yönteminde; özellikle leke açan ve antioksidan etkili maddeler ince iğnelerle lekeli bölgelere enjekte edilir. Mezoterapi ile leke açma yönteminde hem o bölgedeki leke açılırken hem de cilt dokusunda gençleşme ve dirileşme sağlanır. Lekenin tekrarını önlemek için de cilt dokusunu sağlamlaştırmak ve iyileştirmek önemlidir. Bunun için vitamin, aminoasit, hyalüronik asit içeren özel mezoterapi ürünleri devam tedavisi olarak uygulanabilir. 

  Kremlerle leke tedavisi  

  Leke tedavisinin en önemli parçası sabah ve gündüz saatlerinde en az SPF50+ güneş koruyucuyu tüm yüze bilhassa lekeli bölgelere kullanmaktır. Akşam için ise sadece lekeli bölgelere hekimin bilgisi ölçüsünde leke açıcı kremler, serumlar veya yine hekimin hazırlayacağı karışımlar lekeli bölgelere uygulanarak  tedaviler desteklenebilir. Bana sıklıkla en iyi leke açıcı krem nedir? diye soruluyor. Leke açmak hiç kolay değildir. Keşke en iyi leke kremi olsaydı ve biz bu kadar işlemler yapmadan iyi edebilseydik. Ama tabii ki yaptığımız tüm bu leke açma işlemlerine destek leke açıcı kremlerde hastalarımıza öneriyoruz. 

  Leke tedavisi sonrası bakım nasıl olmalıdır?

  Leke tedavisi için yapılan işlemler sonrasında hekimin önereceği cilt yenileyici epitelizan ve yara iyileştirici kremler hastaya önerilir. Hastanın güneşten korunması ve yine hekimin önereceği 50+ güneş koruyucu kremin kullanılması tedavinin en önemli parçasıdır.

  Hepinize lekesiz pırıl pırıl, canlı ve dinamik bir cilt ve güzel bir hafta diliyorum… 

  Yazının devamı...

  Ameliyatsız Lazerle Göz Kapağı Estetiği

  Teknolojinin bize sunduğu bu harika işlemle çok kısa sürede göz kapaklarının bu fazla kısmı lazerle taranarak düzeltilebilir.

  Üst ya da alt göz kapağında gözlenen; katlantı, sarkmalar ve göz çevresindeki çizgilenme, ince ve derin kırışıklıklar ve göz altlarındaki yaşlanma belirtileri torbalanmalar ve morlukları da bu işlemle tedavi edebilmekteyiz.

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği son yıllarda ameliyat gerektirmeden; kesi-dikiş-iz olmadan lazerle tüm göz çevresi dokusunu gençleştirerek yapılan bir işlem olduğu için; çok talep gören bir uygulama haline geldi.

  Ameliyatsız lazerle göz kapağı estetiği; genel anestezi olmadan lokal anestezi ile göz çevresini uyuşturarak çok kısa sürede tüm göz çevresini lazerle tarayarak yaptığımız bir işlemdir. 

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi hem hastayı hem de doktoru oldukça memnun ve mutlu eden, çok başarılı sonuçlar aldığımız bir uygulamadır.

  Lazerle göz kapağı estetiği

  Üst göz kapağı sarkması

  Üst göz kapağı katlanmalar

  Göz çevresindeki kırışıklıklar

  Göz çevresindeki kaz ayakları

  Alt göz kapağındaki sarkmalar

  Alt göz kapağındaki göz altı torbası 

  Tüm göz çevresi gençleştirme 

  Tüm bu işlemleri ameliyat olmak istemeyen tüm hastalara lazerle uygulayabilmekteyiz.

  Ameliyatsız lazerle göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi son derece basit bir uygulamadır. Göz çevresine uygulanan lokal anestezik krem sonrasında sarkan kısma sarkmanın şiddeti oranında hekimin karar verdiği dozda lazer atışı yapılarak esas olarak fazla olan deri kısmı yoğunlukla olmak üzere tüm göz çevresi taranır. İşlem çok kısa sürede tamamlanmaktadır.

  Ameliyatsız lazerle göz kapağı aldırma işlem sonrasında iyileşme süreci nasıldır ?

  Lazerle göz kapağı estetiği sonrası bakım çok önemlidir. Hatta tedavinin en önemli bir parçasıdır. 

  Lazerle göz kapağı işleminden sonra göz çevresinde şişme, ödem, morarma, sonrasında kuruma kabuklanma soyulma beklediğimiz bir durumdur. Dolayısıyla bu iyileşme periyodunda hastanın kendine bakımı çok önemlidir. Bu dönemi daha hızlı atlatmak ve işlemin verimliliğini artırmak için; doktorunuzun size önerdiği kremleri mutlaka kullanmalısınız.

  Lazerle göz kapağı estetiği işlemi sonrası güneşten korunmak çok önemlidir.  50+ güneş koruyucunuzu sabah akşam en az iki kere mutlaka sürmelisiniz. Sadece güneş koruyucu sürmek yetmez güneşten uzak durmak da gerekir. Akşam da yine doktorunuzun önerdiği  kremlerini kullanmak ve doktorunuzun size söylediği tarihte kontrolünüze gitmek çok doğru olacaktır.

  Lazerle ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi oldukça güvenli bir işlemdir. Ancak hasta işlem sonrası doktorun önerilerine harfiyen uymalıdır. Lazerle göz kapağı aldırma işleminin tek yan etkisi hasta güneşten korunmayı yeterince başaramazsa işlem yapılan alanda leke gelişebilme riskidir. O sebeple işlem sonrası güneşten korunmanın önemi doktor tarafından vurgulanmalıdır. Hastanın bakım için kendine bir zaman ayırması, bu işlemi yaptırdığı sırada bir güneş tatili programının olmaması çok daha doğru olacaktır. Bu durumda hasta kremlerini ve bakımını da doğru yaptığı sürece ve güneşten korunduğunda bir sorun yaşanmaz. 

  İşlem sonrası hem göz kapaklarında düzelme hem  de tüm göz çevresi dokusu gençleştiği için tüm yüzde çok daha genç ve dinamik bir görüntü oluşur. Eğer göz kapağı sarkması; görme problemi ve baş ağrısı sorunlarına yol açıyorsa bu durumlar da düzelir. Yine bu işlemle göz altı torbası ve göz çevresindeki morluklarda da belirgin düzelme sağlanır.

  Teknolojinin bize sunduğu bu güzel işlemi biz de hastalarımıza başarıyla uygulamaktayız.

  Hepinize sağlıklı güzelliklerle dolu bir hafta diliyorum.

  Sevgiler...

  Yazının devamı...

  Gece Dişinizi mi Gıcırdatıyorsunuz? Botox İle Diş Gıcırdatma Tedavi Edilebilir!

  Botox uygulandığı bölgede geçici olarak o kasın kasılmasını durdurur. Bu sebepten daha çok kozmetik olarak çok kasılan, kırışan; göz kenarları, alın, kaş arası, boyun  gibi mimiklere bağlı oluşan derin ve ince çizgilerin tedavisinde kullanıyoruz.

  Botox kırışıklık tedavisi dışında hangi alanlarda kullanılır?

  - Aşırı terleme tedavisinde botox

  El, ayak, koltuk altı aşırı terlemeleri insan yaşamını çok ciddi etkileyen; bu problemi yaşayan insanlara zor anlar yaşatan bir sorundur.

  El terlemesinde; tokalaşmak, yazı yazmak, bilgisayar kullanmak, bir şeyler tutmak inanılmaz bir sorun haline gelir.

  Ayak terlemesinde; ayakkabının içinde ayağın kayması, koku problemi  ve aşırı terlemenin oluşturabileceği mantar enfeksiyonu sağlık açısından da sorunlar yaratabilir.

  Koltuk altı aşırı terlemesinde; oluşan kötü görüntü, yine oluşabilecek koku problemi, pişikler ve mantar enfeksiyonları var olan riskler arasındadır.

  Botox ile aşırı terleme problemini çözebiliyoruz. Uygulanan alanda 6-8 ay arasında hasta oldukça konforlu bir dönem geçirebilir ama daha kalıcı bir sonuç için Lazer ile terleme problemini çözebiliriz.

  Migren tedavisinde botox

  Medikal tedavilere yanıt vermeyen şiddetli baş ağrılarında özel noktalara uygulanan botox ile migren tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar alıyoruz.

  Diş gıcırdatma – diş sıkma tedavisinde botox

  Gece diş sıkma problemi çene kemiğine zarar verebileceği gibi dişlerimize de ciddi zararlar verir.

  Yani basit bir konu gibi görünsede bir sağlık problemi olarak ele alınmalıdır.

  Aynı zamanda eğer hastanın migreni varsa  migreni tetikleyebilir .

  Gece uzun saatler diş sıkma problemi Masseter kasını büyüttüğü için yüzün şekli dahi değişir.

  Bu kas büyüdükçe yüz şekli daha kare ve köşeli olur.

  Masseter kasına yapılan botox uygulaması ile bu önemli sorun kolaylıkla çözülebilir.

  Hastaya işlem sırasında dişlerini sıkması söylenir.

  Diş sıkma ile bu kas hemen net bir şekilde görünür hale gelir ve görünür hale gelen bu kasa botox uygulaması yapılır.

  Botox hem kozmetik dermatolojide kırışıklıkların tedavisinde; hem de yukarıda anlattığım gibi çok sayıda sağlık probleminin çözümlenmesinde çok faydalı bir uygulamadır .

  Uzman ellerde ve doğru dozlarda doğru alanlara yapılan botox uygulamalarından hiçbir zarar gelmez. Bu sebeple doktorunuzu yani yüzünüze uygulama yapacak kişiyi doğru seçtiğinizde hiçbir sorun yaşamazsınız.

  Hepinize mutlu  ve güzelliklerle dolu bir hafta diliyorum…

  Yazının devamı...