GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Samsung Galaxy Fold 2 nasıl olacak?

hurriyet.com.tr / ÖZEL
Abone Ol

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung'un Galaxy Fold model telefonu, diğer telefonlara göre önemli bir mihenk taşı; zira şirketin ekranı katlanabilen ilk telefonu olma özelliğini taşıyor. Ancak bazı teknik sorunlardan dolayı yaygınlaşma şansı bulamayan Galaxy Fold'dan dersini alan şirket, bu kez Galaxy Fold 2 ile hedefine ulaşmak istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Flip Z adında yepyeni bir telefonu ortaya çıkaran Samsung, ikiye katlanan ekranıyla gömlek cebinde kaybolan bir telefona imza attı. Ancak bu telefona gelmeden önce şirket Galaxy Fold ile yola başladı. Galaxy Fold, birçok anlamda yenilik içerdiğinden özellikle ekranının katlanabilir yapısı, bir dizi sorunu da beraberinde getirdi. Genel kullanımda yaygınlaşma şansı bulamayan telefondan edindiği tecrübeyi yeni modellerde kullanmayı planlayan şirket, şimdi de Galaxy Fold 2 ile yola devam etmek niyetinde... 

Peki yeni telefon nasıl olacak? 7.7 inç'lik QXGA Plus çözünürlüklü 120 Hz ekran yenileme hızıyla gelmesi beklenen Galaxy Fold 2'nin ikincil ekranı 6.4 inç ebatlarında ve Full HD Plus Super AMOLED teknolojisine sahip olacak. Ön ve arka yüzünde 10 Megapiksel selfie kamerası da bulunacak olan telefon, 64 Megapiksel telefoto, 12 Megapiksel Wide ve 12 Megapiksel Ultra Wide kameralar da kullanacak. Bunlara ek olarak DepthVision kamera da arka tarafta yer alıyor.

5G teknolojisini de kullanacağına kesin gözüyle bakılan telefonun ne zaman tanıtılacağı ise bilinmiyor. 

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Evde kal ama hijyenle kal: 4 adımda kusursuz ev temizliği!
Müzik her şeyi iyileştirir: Hangi online konserleri keşfetmelisin?
Evde verimli zaman geçirmenizi sağlayacak keyifli ve pratik öneriler
Evde olmanın avantajı: Yeni alışkanlıklar için 21 gün kuralı
'#evdekal #müziklekal’ canlı ev konserleri başlıyor!