GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

DE-CIX Singapur’da yeni bir Internet Değişim Noktasını hayata geçiriyor

İnternet Değişim Noktası (IX) DE-CIX, Güneydoğu Asya’daki yeni operasyonunu duyurdu. DE-CIX’in yeni İnternet Değişim Noktası, 2020 yılının ikinci yarısında faaliyete geçecek ve tamamen DE-CIX tarafından yönetilecek.

Hürriyet Haber

Yeni lokasyon, DE-CIX Singapur olarak konumlandırılacak ve eşleştirme ve bulut dönüşüm gibi farklı bağlantı hizmetlerinin alınmasını sağlayan DE-CIX’in ödüllü bağlantı platformu Apollon üzerinden hizmet verecek. DE-CIX Singapur’un açılışı, DE-CIX’in Starwing Technologies Sdn. Bhd. Group işbirliği ile Malezya pazarına girişini duyurmasından sadece iki ay sonrasına denk geliyor. DE-CIX Singapur, Güneydoğu Asya’daki en yoğun pazarların birinde, birbirine bağlı bir ekosistem yaratacak.

DE-CIX International CEO’su Ivo Ivanov konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “DE-CIX 25 yıldır, dünya genelinde müşterilerin ihtiyaç duydukları her yerde, birbirine bağlı ve kolay erişim sağlanabilen, güvenli üsler oluşturmasıyla biliniyor. ASEAN Bölgesi’nin (Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği) kalbi olarak DE-CIX Singapur, bizim uluslararası ilerlememizde attığımız mantıklı bir adım. Singapur, son on yıldır bölge için oldukça etkili bir içerik üssü iken, önemli içerik ve bulut bilişim oyuncuları ayak izlerini ASEAN boyunca genişletmeye başladı. Bu aynı zamanda, bizim bölgede gelecek yıl ya da iki yıl içinde güçlü ve güvenli bir bağlantı ekosistemi oluşturmak üzere atacağımız adımlara da bir zemin oluşturacak. ASEAN pazarları içinde bağlantı oluşturmak isteyen milyonlarca lokal ve uluslararası kullanıcı var. Düşük gecikme süresi talebi ve videoların, ödemelerin, oyun ve diğer uygulamaların (on-demand ve canlı yayınlanan spor aktiviteleri) yarattığı büyük trafik hacimleri oldukça büyük”

2020, şirketin 25’inci yılını kutlaması sebebiyle DE-CIX tarihinde oldukça özel bir yıl. Almanya’nın Frankfurt şehrinde dünyanın lider Internet Değişim Noktası’nı kurmanın ötesinde, DE-CIX son yıllarda kaydettiği uluslararası ilerlemede de rakipsiz bir konumda: DE-CIX, DE-CIX New York ile Kuzey Amerika’nın doğu kıyısında operatör ve veri merkezi bağımsız bir Internet Değişim Noktası’na liderlik ediyor. Diğer yandan, 2016 yılında kurulan DE-CIX Madrid ile dünyada en hızlı büyüyen Internet Değişim Noktası’na da ev sahipliği yapıyor. DE-CIX ayrıca 2018 yılında Hindistan pazarına oldukça başarılı bir giriş yaptı ve Mumbai, Chennai, Kolkata ile Delhi’de bağlantı üsleri kurdu. DE-CIX bugün, 100’den fazla ülkeden 1800’ün üzerinde bağlı ağ ile Avrupa, Orta Doğu, Güneydoğu Asya ve Kuzey Amerika’da 20’den fazla Internet Değişim Noktası’nı yönetiyor.

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

FPK sistemiyle otomobil sahibi olmanın 4 avantajı!
3 gün boyunca müzik, teknoloji ve yaratıcılığa yolculuk... Sürprizlerle dolu Sonar İstanbul’u keşfedin!
Sevgililer Günü önerisi: Bu hediyeyle sevgilinizi kendinize tekrar aşık edin
Omega-3’ün faydaları nelerdir? Alırken nelere dikkat etmeli?
Sevgi ve huzur dolu bir ev için dekorasyonu nasıl yapmalısınız?

SON DAKİKA HABERLER

  1. Jüpiter'den 10 kat daha büyük genç bir gezegen keşfedildi
  2. Çin, yeni bir uzay istasyonu inşa etmek istiyor
  3. Turkcell uluslararası arenada 5G çalışmalarını sürdürüyor
  4. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesine Avrupa Moleküler Biyoloji Organizasyonu'ndan ödül
  5. Milli savaş uçağı için yüksek gerilim sınavı
  6. Dijital bağış arttı, 10 milyon TL'ye ulaştı
  7. Yandex Haritalar, 'rota optimizasyonu' ürününü kullanıma sundu
  8. Dijital dönüşüm harcamaları 25 milyar dolara ulaşacak
  9. Razer Deathadder V2 oyun faresi incelemesi
  10. Çinli Realme X50 Pro, fiyatıyla şaşırtacak