• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • GÜNDEM HABERLERİ

  DÜNYA HABERLERİ

  Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş normalleşme mesajı

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan ile düzenlediği ortak basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Bakanlar iki ülke arasındaki işbirliğinin artırılmasına yönelik pozitif mesajlar verdi. Bakan Çavuşoğlu Körfez bölgesindeki normalleşme adımlarının süreceğini belirterek, "Mısır ve İsrail ile görüşmelerimiz devam edecek" dedi.

  EKONOMİ HABERLERİ

  Bakan Kurum: Hayal gücünü zorlayan, akla hayale sığmaz iftiralar, yalanlar, asılsız ve mesnetsiz iddialar...

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye Çevre Ajansı'na ilişkin ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Bakan Kurum "Uluslararası ödüllere layık görülen, israfın önlenmesine ve ekonomimize büyük katkılar sağlayan Sıfır Atık Hareketimize ve bu hareketi himaye eden Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi'ye dair insanın hayal gücünü zorlayan, akla hayale sığmaz iftiralar, yalanlar, asılsız ve mesnetsiz iddiaları şaşkınlık ve esefle gördük" dedi.

  ASGARİ ÜCRET: Asgari ücrete zam gelecek mi? Temmuz ayı için yapılan son açıklamalar....

  Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete zam ne kadar olacak? 2022 Temmuz zammında son durum!... Asgari ücret zammı pek çok vatandaş tarafından son dakika açıklamaları ile takip ediliyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu her yıl belirli tarihlerde yaptığı toplantıların ardından yeni yılda geçerli olan asgari ücret tutarını açıklıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2022 yılı tutarının brüt 5 bin 4 lira, net 4 bin 253 lira 40 kuruş olarak belirlendiğini duyurmuştu. Peki, asgari ücrete temmuz ayında zam gelecek mi?

  BİTCOİN PİYASASI: Bitcoin düşmeye devam edecek mi? Fiyatlar 28 bin dolar seviyesine geriledi... Kripto paralarda düşüş yüzde 6'nın üstünde!

  Kripto paralarda ABD depremi! Bitcoin 28 bin dolara geriledi... Bitcoin'de düşüş devam eder mi? ABD ekonomisindeki daralma kripto paralara olumsuz yansıdı. Güçsüz seyreden ve yön arayışında bulunan kripto paralarda çöküş yeniden başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin yüzde 6’ya yakın düşüşle 28 bin dolar sınırına kadar geriledi.

  Bakan Yanık: Niçin etkili bir adım atılmadığının üzerinde düşünmek gerekir

  Bakan Yanık, "Filistinlilerin yaşam ve mülkiyet hakları başta olmak üzere tüm temel hak ve hürriyetlerine sahip olmaları gerektiğini bakanlık olarak açık bir şekilde bildirmiştik. Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Birliği (AB) ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) bunu tesis etmek için etkin bir program uygulamak zorundadır. Çünkü tüm dünya milletleri bu işgalin haksızlığı üzerinde hemfikirdir. Hemfikir olunan bir konu için, herkesin üzerine düşeni yerine getirmek sorumluluğu vardır. Niçin etkili bir adım atılmadığının üzerinde düşünmek gerekir" dedi. 

  SPOR HABERLERİ

  KELEBEK HABERLERİ