• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • Kol Altı Kararması Mutluluğunuzu Karartmasın

  Hava sıcaklıklarının yavaş yavaş ısındığı bu dönemde hepimizi mutsuz eden hatta kara kara düşündüren konuların başında kol altı kararması geliyor.

  Özellikle de kolu açıkta bırakan kıyafetlerin tercih edilmemesinin önünde en büyük engel olan kol altı kararması, bu sorunu yaşayanların kollarını özgürce hareket ettirememelerine hatta köşe bucak saklanmasına neden oluyor.

  Peki nedir kadınları gülümsemelerinden alıkoyan, erkekleri kısıtlayan bu kol altı kararması sorunu. Kol altı kararması ciltte çoğunlukla kalıtsal olan aşırı pigmentasyon problemidir. Özellikle kadınlık hormonlarının etkisiyle kol altı dışında bacak arasında, genital bölgede ve göbek kısmında da görülebiliyor. Öte yandan sık sık deodorant kullanımı, kol altındaki tüy sorunu nedeniyle epilasyon cihazının sık sık kullanılması, aşırı derecede sıcak ağda kullanımı koltuk altı kararmasının nedenleri olarak gösterilebilir.

  Esmer tene sahip kadınlarda ve erkeklerde daha dikkat çekici bir hal alan kol altı kararmasının önlenebilmesi için öncelikle bir uzmana başvurmanızı tavsiye ederim. Kol altı kararmasının asıl nedeni uzman tarafından belirlendikten sonra çözüme geçilmelidir. Eğer kol altı kararmasının nedeni herhangi bir hastalık ise, bu hastalık tedavi edilmelidir. Ancak kıllanmayı gidermek için hatalı işlemlerin ardından da kol altı kararması görülebilir. Bunu önleyebilmek için lazer yöntemle epilasyon yapımı başarılı bir şekilde çözülebilir. Lazer yöntem sık sık yapılmadığı için kol kararmasının önüne geçilmiş olabilir. Kimyasal peeling de uygulamak bu sorunun çözümü olabilir.

  KOL ALTI KARARMALARINA KİMYASAL PEELİNGLİ ÇÖZÜM

  Kol altı kararmalarının çözümlerinden biri de kimyasal peelingdir. Kimyasal peeling leke tedavilerinde uygulanan bir cilt soyma işlemidir. Deriye kimyasal solüsyon sürülerek, epidermis soyulur, derinin düzeltilmesi amacı ile kullanılır. Kimyasal peelingler cilt problemine göre yüzeysel, orta ve derin olarak sınıflandırılır. Yüzeysel ve orta derinlikteki uygulamalar daha sık yapılmaktadır. Yüzeysel olan peeling uygulamaları haftada bir uygulanabilirken, orta derecedeki kimyasal peelingler 3-6 ay aralıkla uygulanabilmektedir. Yüzeysel peeling uygulamaları yapılırken kişi hafif bir batma duygusu hisseder. Anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. Peeling uygulaması düzenli olarak yaptırıldığında cilt canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.
  LAZER TONİNG KOL ALTI KARAMASINDA TERCİH EDİLEBİLİR

  Spektra özelliği olaan Q-Swich lazerle yapılan karbon peeling veya tüm dünyada bilinen diğer adıyla lazer toning başarılı sonuçlar veriyor. Uygulama, işlemin sonunda bile kısa sürede gözle görünür bir etki sağlıyor. Bu işlemle lekelerin yok olmaya başladığını, gözeneklerin sıkılaşıp cildin ışıl ışıl parladığını görmek mümkün.Uygulama öncesi cilde karbon losyon sürülür, 15-20 dakika beklenir. Yapılan lazer atışları ile ısınan karbon partikülleri cilt gözeneklerine gönderilir. Bu etkiye sahip birinci dereceden biyokimyasal termal etki denilir. Böylece cilt hücrelerinin yenilenmesi uyraılır. Uygulama 10-15 günde bir, 4-6 seans şeklinde yapılır. İşlem sonrasında da günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

  Bu iki uygulama dışında bazı leke açıcı enjeksiyonlar da uygulanabilir, kol altı kararmasına neden olan pigmentleri baskılayıcı kremler de kullanılabilir. Kol altı kararmasında başarılı sonuçlar uzman ellerde gözlemlenebilir. Siz de kol altı kararmasından şikayetçiyseniz bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

  Güzelliğinize....

  Diğer Yeni Yazılar

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

  Konforlu bir uyku için yatak seçiminde dikkat edilmesi gerekenler
  Çengelköy’de mahalle kültürünü yaşatan yepyeni bir proje
  Ve o an geldi! Dünyayı kasıp kavuran lezzet İstanbul’da!
  Kitaplığınız her an yanınızda: 4 adımda sesli kitap dünyasını keşfedin!
  Bebekleriyle keyifli zaman geçirmek isteyen babalar için oyun önerileri

  Yazarın Diğer Yazıları

  1. Hedef her gün en az 500 bin aşı
  2. İçimizdeki müsilaja dikkat
  3. Alzheimer'ın sonu geldi mi
  4. Virüs laboratuvarda mı üretildi
  5. İpin ucunu bırakmayalım
  6. 3 iyi haber
  7. Bekle bizi sonbahar
  8. Yürümek şifadır
  9. BioNTech dosyası-2
  10. BıoNTech dosyası... Bekle bizi sonbahar