GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

"1. İstanbul Dijital Sanat Festivali"

Hürriyet Haber
Abone Ol

Mezo Dijital tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinin destekleriyle bu yıl ilki düzenlenen "İstanbul Dijital Sanat Festivali", 29-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'nde "bağlantı aranıyor" teması altında yapılacak olan festivalde, dünyada alanında ses getiren uluslararası ve ulusal yaklaşık 30 sanatçının işleri sergilenecek. Ücretsiz olarak sanatseverlerin beğenisine sunulacak festival, Türkiye'de dijital dönüşümün sanat alanındaki yansımalarının sergileneceği kapsamlı bir platform olmayı amaç ediniyor.

Aynı zamanda öğrencilerin de sanatsal üretimlerine ev sahipliği yapacak festivalde, 7-24 yaş arası öğrenciler, festival teması dahilinde oluşturacakları işleri sergilemek içim "www.digitalartfestistanbul.org" adresinden başvuru yapabilecek.  Festivalin danışmanlığını Bager Akbay, Ekmel Ertan, Selva Gürdoğan ve Ebru Yetişkin, artistik direktörlüğünü Esra Özkan, sergi koordinatörlüğünü Ege Sevinçli, öğrenci bölümünün koordinatörlüğünü ise Cansu Yalçıner üstleniyor.

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Evde kal ama hijyenle kal: 4 adımda kusursuz ev temizliği!
Müzik her şeyi iyileştirir: Hangi online konserleri keşfetmelisin?
Evde verimli zaman geçirmenizi sağlayacak keyifli ve pratik öneriler
Evde olmanın avantajı: Yeni alışkanlıklar için 21 gün kuralı
'#evdekal #müziklekal’ canlı ev konserleri başlıyor!