XEC coin nedir? Hangi borsalardan alınır? eCash ne zaman çıktı? Ne iş yapar?

2dk okuma

XEC, 8 Temmuz 2021 tarihinde coinmarketcap gibi önemli ve merkezi platformlarda listelendi. Daha sonra yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Projesi ile dikkat çeken XEC coin ilerleyen zamanlarda ise, hem fiyatı ve hem de grafiği ile coin yatırımcılarına büyük paralar da kazandırabilir. Ama yine de dikkatli ve temkinli olmak ve araştırma yapmak gerekebilir. XEC coin nedir? Hangi borsalardan alınır sizler için derledik.

Haberin Devamı

Efsanevi Milton Friedman’ın en önemli vizyonunu gerçekleştiren eCash, finansal özgürlüğü de daha önce hiç görülmemiş bir düzeye taşımayı başarmıştır.

XEC Coin Nedir?

ECash, elektronik olarak nakit kullanılarak tasarlanmış bir kripto para birimidir. E-postaların icat edildiği zaman çevrimiçi olarak doğrudan mesaj göndermeyi mümkün kılıyor. ECash de çevrimiçi bir şekilde diğer kişilere doğrudan para göndermeyi mümkün kılıyor. Bu sayede de pek çok hizmet ödemesi için eCash kullanılıyor. ECash bir kripto para birimi olarak kullanılırken, Bitcoin ABC, işletmelerin eCash ağını korumak ve etkileşim kurmak için kullandıkları bir yazılımdır. Bitcoin ABC yazılımının arkasında bulunan ekip de aynı isim altında faaliyet gösteriyor.

Banka hesabına gerek duymadan ödeme yapabilmek ve almak için kolaylıkla eCash’i kullanabilirsiniz. Bu Coin, her ülkede vardır ve dünyanın herhangi bir yerine sınır ötesi ödemeler gerçekleştirmek ve almak için zamanla kullanabilirsiniz.

XEC Coin Hangi Borsalardan Alınır?

Haberin Devamı

XEC Coin’in alım satım işlemlerini pek çok borsada, farklı paritelerde rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. XEC Coin ise, 3 Eylül’den itibaren Binance’de de listelenmeye başladı. Aynı zamanda bu coin için Huobi Global, Okex, Gate.io, İndodax gibi borsalarda rahatlıkla işlem yapılabiliyor. eCash işlemleri doğrudan sizinle ödeme aldığınız ya da yaptığınız kişi arasında gerçekleştiği için, sahip olmak için bir banka hesabına ihtiyacınız da olmaz. Bunun dışında, sadece bir elektronik cüzdana ihtiyacınız olur. Bir cüzdanınız olduğu zaman, bir kripto para borsasında satın alarak cüzdanınıza göndererek eCash coin satın alabilirsiniz. Diğer kişiler de istediği zaman cüzdanınıza eCash coin gönderebilir.

ECash Ne Zaman Çıktı?

ECash, 8 Temmuz 2021 tarihinde coinmarketcup gibi en merkezi platformlarda listelenmeye başladı. Ardından yatırımcıların dikkatini çekmiştir.

ECash Ne İş Yapar?

Elektronik nakit bir şekilde tasarlanan bir kripto para olarak bilinen XEC, ABD’li efsanevi ekonomist Milton Friedman’ın vizyonu ile birlikte inşa edildi. XEC, kişilerin birbirlerine e-posta göndermesi gibi doğrudan para aktarımını vaat eden çok önemli bir projedir. Kısacası coinin kurucuları, gerçek finansal özgürlüğün günümüzde XEC sayesinde gerçekleşeceği düşüncesini savunuyor.

XEC Coin’in üreticileri ise, “Gelin yeniden zenginliği birlikte tanımlayalım.” sloganı ile yola çıkarak yatırımcıları, kripto parayı tercih etmeleri için bir çağrıda bulunuyor. Aynı zamanda kripto para ile ilgili çok önemli bilgilere ulaşılabilen kurumsal web sitesinde ise, ilham kaynağı olarak Milton Friedman’ın internetin hükümetin rolünü önemli ölçüde azaltan en büyük güçlerden biri olacağını düşündüğünü söylediği bir konuşması bulunuyor.

Haberin Devamı

XEC Coin ve Bitcoin ABC arasında bulunan fark da en fazla merak edilen konular arasında yer alıyor. XEC Coin ise, bir kripto para birimiyken; Bitcoin ABC, işletmelerin de eCash ağı ile birlikte etkileşim kurmak ve bu ağı her daim korumak için kullandıkları bir yazılım olduğunu belirtiliyor.

Haberin Devamı

XEC Coin, 0.000230 dolardan alıcı buluyor. XEC Coinin yatırımcılarının en fazla merak ettiği konular arasında ise, direnç ve destek seviyeleri yer alıyor. Öncelikle de XEC Coin için 0.000230-240 aralığının çok güçlü bir direnç bölgesi olduğu düşünülüyor. Bu seviye geçildiği zaman da sırası ile 0.000265 dolar ve 0.000310 dolar arası direnç bölgeleri olarak değerlendirilir.

Haberle ilgili daha fazlası: