WAVES coin nedir? Hangi borsalardan alınır? Wawes ne zaman çıktı? Ne iş yapar?

1dk okuma

Waves coin, çok amaçlı blockchain platformu olarak da bilinen Waves, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) da dahil olmak üzere birden çok kullanım senaryosunu da destekliyor. Waves madenciliği olarak bilinen kripto parayı ortaya çıkaran kişiler ise, madencilik yerine farklı bir alternatif getirdi. Bu alternatif ise genellikle “Masternode” şeklinde adlandırılır. WAVES coin nedir? Hangi borsalardan alınır sizler için tüm detayları derledik.

Haberin Devamı

Çok amaçlı bir blockchain platformu olarak da bilinen Waves, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar genellikle (DApps) de dahil olmak üzere birden fazla kullanım senaryosunu da destekliyor.

WAVES Coin Nedir?

Waves (WAVES) coin, Scorex çerçevesinin üzerine inşa edilmiş klan geniş kapsamlı ve merkezi olmayan bir borsa platformudur. Platform ise, kullanıcılarına özel tokenlerin ve varlıkların yayınlanması, oluşturulması ve aktarılması için oldukça basit araçlar sağlar.

Waves projesi, kullanıcıların kendilerine özel bir kripto para oluşturarak piyasaya sürmelerini sağlayan bir çeşit blockchain projesidir. Projenin asıl amacı ise, herkesin kendi kripto parasını kolay bir şekilde oluşturarak borsalarda listelemelerine imkan tanır. Waves platformunda kendi kullanacağınız kripto paranızı oluşturduktan sonra da Waves’in kendi borsasında listelenmesi gerekir. Bu sayede token’ınız de alım satıma işlemine hazır bir hale gelmiş olur.

Platformun en önemli ana amaçlarından birisi, kullanıcılarına istikrarlı bir Blockchain ortamı sunmaktır. Aynı zamanda, herhangi bir istikrarsızlık sorunu da yaşamadan bloklu olan para birimi üzerinden fiat ve para transferi yapabilmelerini sağlamak ister. Bu yöntem sayesinde, özellikle crowdfund projelerine yatırım yapmak isteyen yatırımcılara ya da uygulama içi para sistemleri ve kendi dijital para birimleri oluşturmak için çok etkili bir yol isteyenler kişiler için cazip bir uygulamadır.

Haberin Devamı

WAVES Hangi Borsalardan Alınır?

Waves coin, günümüzde dünyada en çok işlem gören kripto paralar arasında yer alıyor. 260 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyük ilk 60 kripto parasından biri haline gelen Waves, dünyanın en popüler borsalarında da listeleniyor. Waves coini satın almak için Binance, BCEX, Exmo, Huobi Küresel, Bithumb, Kraken, KuCoin, Bittrex, Binance.US, OKEx, FTX, ProBit Exchange, Gate.io, Indodax, Huobi, EXMO, OKEx Korea, CoinDCX, Upbit, 50x, WazirX, Paribu, Alterdice, Bitvavo, CoinEx, Upbit, ViteX, Crex 24, Kuna, Bitbns, Graviex, IndoEx, NovaDAX, Tidex, Coinsbit, HitBTC, Bitcoin, Bitay, ATAIX, BiKi, BitMart, Waves Exchange, P2PB2B, WhiteBIT, LATOKEN, Coinsuper, Hotbit, Folgory ve BitUBU borsaları üzerinden hesap açarak waves coini satın alabilirsiniz.

Waves Ne Zaman Çıktı?

Haberin Devamı

Waves Fikri, ilk olarak Ivanov’un token oluşturma işleminin bir web uygulaması oluşturması kadar kolay olması gerektiğine inanması sonucunda hayata geçti. Hedefine ulaşmak için uygulamaları ve programları eklenti olarak da çalıştırdı. Sonrasında ise, script de kullanarak kripto paranızı kolaylıkla oluşturabilirsiniz. İkinci aşama olarak bilinen borsada listeleme işlemini de Waves.Exchange üzerinden de tüm token’larınızın başka token’larla swaplanması şeklinde görülebilir. Kripto para sektörünün ilk token arzı ve en eski projelerinden birisi olan 2016 yılının Haziran ayında piyasaya sürülen Waves coin ise; kullanışlı, hızlı ve anlaşılması çok kolay blockchain platformlarının da hataya geçirilmesi için oluşturuldu.

Waves Ne İş Yapar?

Haberin Devamı

Hafif node’ler, Blockchain’i hiçbir zaman indirmediklerinden dolayı işlem teyitleri için tam node’lere büyük ölçüde de bağımlıdır. Onların bağlantıları ise, Scorex platformunun da yardımı ile olabildiğince mümkün bir hale getirilir. Kısacası, hafif node’ler işlemlerin tam olarak tarihini indirmenin tersine mevcut ağ durumunu da kullanır. Ağ durumu ise, ödeme doğrulama sürecinin arkasında bulunan ayrıntıları belirlemek için de kullanılır.

Haberle ilgili daha fazlası: