TVK coin nedir? Hangi borsalardan alınır? Terra Virtua Kolect ne zaman çıktı? Ne iş yapar?

1dk okuma

Borsa birçok insanın ilgi duyduğu alanlardan biridir. Teknoloji gelişmesiyle beraber ekonomi de değişkenliğe uğradır. İsmini daha yeni duyduğumuz birbirinden farklı dijital yatırım araçları bildiğimiz borsa alanına girdi. Borsanın bir diğer adı da sermaye piyasasının değişimidir. Bu organize piyasada alınıp satılabilen araçlar yer almaktadır. TVK coin nedir, hangi borsadan alınır, Terra Virtua Kolect ne zaman çıktı, ne iş yapar detayları ile derledik.

Haberin Devamı

Borsa alanında iş yapan bireyler mutlaka TVK coin kavramıyla karşılaşmıştır. Belki de insanların çoğu TVK coin aracını tercih etmektedir. İnsanların çoğu para kazanabilmek adına borsadan fayda sağlamaktadır. Hiç bilgisi olmayan insanlar bile bilgi sahibi olarak ekonomiyi takip ederek borsaya girmektedir.

TVK Coin Nedir?

Teknoloji haberlerinde duyduğumuz TVK terimi Terra Virtua teriminin kısaltılmış halidir. Yeni bir pazar sağlama amacı güden, dijital koleksiyon öğeleriyle paylaşım sağlayan, ticaret ve etkileşim için platformlar arası sistemi sunan blok zinciri tabanlı eko sisteme TVK coin denmektedir.

Bu sistem yeni pazar sağlama amacını benzersiz ortamları vererek başarabilmektedir. Örneğin içerikle etkileşim için VR ve AR ortamlarını sunmaktadır. Bu da amaç yolunda gerekli olan NFT'lerin toplanması ve dağıtılması için biçilmez kaftandır.

TVK Coin Hangi Borsalardan Alınır?

Haberin Devamı

Öncelikle coin çeşitlerini coin satan çeşitli borsalardan satın alabilirsiniz. Bu borsalar hem isimleri duyulmuş hem de ekonomiyle ilgili olarak web adreslerini paylaşan alanlardır. Hatta araştırmalarınıza ilk olarak kripto para satan güvenli borsa alanları diyerek başlayabilirsiniz. Bu alanda kripto para olarak karşınıza TVK coin de çıkacaktır. Bu konuda en güvenli bilgiye de genel borsa sitesinden TVK coinin listelendiği borsaları bularak ulaşabilirsiniz.

Terra Virtua Kolect Ne Zaman Çıktı?

Terra Virtua terimin tanımını yaptığımızda karşımıza NFT pazar yeri anlamı çıkmaktadır. NFT pazar yeri günümüzün en önemli kripto pazar alanlarını ifade etmektedir. Terra Virtua Kolect blockchain tabanlı olacak şekilde oyun, filmi eğlence gibi alanlarda hizmet odaklı çalışmalar yapmaktadır. Terra Virtua Kolect aslında 2017 senesinde projeye dönüşmüştür. Fakat bu proje tamamıyla piyasaya sürülmedir. Sadece yardımcı program jetonu TVK 16 Aralık 2021'de çıkmıştır.

Terra Virtua Kolect Ne İş Yapar?

NFT piyasası özellikle 2021 senesinde inanılmaz bir artışa sahip oldu. Hatta bu piyasanın ve Terra Virtua Kolect'in geleceği şimdiden konuşulur hale geldi. NFT piyasasında gerçek dünyaya ait herhangi bir şeyi NFT ögesine çevirerek satabilirsiniz. Bu kadar genişleyen bir piyasada Terra Virtua'da çözümler getirerek ortaklıklarını genişletmeye başlamıştır.

Terra Virtua'nın sahip olduğu dijital platformlar vardır. İşte bu platformlarda bireyler NFT alabilir, satabilir veya sergileyebilir. Buradan da anlayacağımız gibi Terra Virtua Kolect dijital koleksiyon ürünlerinin alınıp satılmasına dair işler yapmaktadır. Bu işin gerçekleşmesi için Terra Virtua ağında olmak yeterlidir.

Haberin Devamı

Terra Virtua bunun haricinde VR özelliğine de sahiptir. Bu özellik sayesinde insanlar canlı etkinlik yayınları yapabilmektedir. Yani Terra Virtua platformunun bir diğer işi de sinema ve espor gibi alanlardaki can damar olan yayıncılığa ev sahipliği yapmaktır.

Haberin Devamı

Bu platform oyun severlerin de girdiği bir sistemdir. Çünkü platform aynı zamanda oyun alanındaki ödeme sınırlandırmalarını da ortadan kaldırmaktadır. Sistem kullanıcılarına oyun içinde ödül kazanmayı ve oyun oynamayı sunmaktadır.

Platformun pazar yerinde oyun, sinema, film, çizgi film, resim gibi pek çok alan bulunmaktadır. Oyun içindeki eşyaları basit bir şekilde NFT yapıp satabilirsiniz. Terra Virtua Koleck'in yapmış olduğu bu işlerden siz de fayda sağlamak isterseniz tek yapmanız gereken platforma üye olmaktır.

Haberle ilgili daha fazlası: