GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Sise rağmen pistler doldu, teleferikte uzun kuyruklar oluştu

İHA
Abone Ol

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Uludağ’dan Bursa’ya dönüş için teleferikte uzun kuyruklar oluşurken, kayakçılar ise sisli havaya rağmen pistlere akın etti.

Kış ve kayak turizminin gözde mekanlarından Uludağ’da hafta sonu sisli havaya rağmen yoğunluk yaşanıyor. 140 santimetre kar kalınlığında kayak keyfi yapan tatilciler, sezonun bitmesine az bir zaman kala Uludağ’ın tadını çıkartıyor. Acemi kayakçılar ise her zaman olduğu gibi pistlerde renkli görüntüler oluşturdu. Otellerde doluluk oranları hafta sonu yüzde 100’lere ulaşırken, günü birlikçiler de araçları ve teleferikle zirveye çıkıp karda gönüllerince eğlendi. Termometreler hava sıcaklığını -7’lerde gösterirken, zaman zaman zirvede sis ve kar yağışı etkili oluyor.

Öte yandan, Uludağ’dan Bursa’ya dönmek için teleferiğe vatandaşlar akın etti. Bilet alıp sıraya geçen tatilciler uzun kuyruklar oluşturdu. Teleferikle Uludağ’a gelen vatandaşlar da teleferikle Bursa’ya inmenin çok keyifli olduğunu dile getirdi. İlk defa Uludağ'a gelen tatilciler de soğuk havaya rağmen zirveyi çok sevdiklerini söylediler.

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Müzik her şeyi iyileştirir: Hangi online konserleri keşfetmelisin?
Evde verimli zaman geçirmenizi sağlayacak keyifli ve pratik öneriler
Evde olmanın avantajı: Yeni alışkanlıklar için 21 gün kuralı
'#evdekal #müziklekal’ canlı ev konserleri başlıyor!
Sen evde kal market sana gelsin: Online marketler hakkında bilmeniz gereken her şey!