• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • Dinç Bilgin, Sabah ve ATV'ye geri döndü

  Hürriyet Haber

  Bir süre önce Sabah Gazetesi'nin sahipliğinden ayrılan Dinç Bilgin dün sürpriz bir kararla yeniden ATV ve Sabah Gazetesi'nin başına döndü. Dinç Bilgin'in bir fotoğrafı ve ‘‘Eve Dönüş’’ manşetiyle yayınlanan gazetenin künyesi de değiştirildi. Dinç Bilgin tekrar imtiyaz sahibi olarak künyeye girdi.

  Bir süre önce sahibi olduğu Sabah Gazetesi ve ATV Televizyonu'nu Mehmet Emin Karamehmet, Turgay Ciner ve Murat Vargı'nın kurduğu ‘‘MTM’’ şirketine devredip medya dünyasından ayrıldığını açıklayan Dinç Bilgin, dün sürpriz bir kararla geri döndü. Dinç Bilgin'in bu kararı Sabah çalışanları arasında büyük bir sevinç yarattı. Akşam saat 20.00 sıralarında oğlu Önay Bilgin, Türker İnanoğlu, Zafer Mutlu, Ercan Arıklı ve Güngör Mengi ile birlikte gazetenin Nişantaşı'ndaki binasına gelen Dinç Bilgin odasına oturdu. Sabah Grubu ile medya ve iş dünyasından baskılar nedeniyle yeniden işin başına geçtiğini belirten Dinç Bilgin'in dönüşü üzerine Sabah Gazetesi bugün ‘‘EVE DÖNÜŞ’’ manşetiyle çıktı.

  Gazetenin künyesi de değiştirildi. Künyedeki ‘‘Sabah Gazetecilik A.Ş.'yi Temsilen MTM Haber Yatırım ve Ticaret A.Ş Adına Mehmet Bülent Vargın’’ adı çıkarılıp yerine ‘‘Sabah yayıncılık A.Ş. Adına İmtiyaz Sahibi Dinç Bilgin’’ yazıldı. Zafer Mutlu, ‘Yayın Grubu Başkanı’ olurken, Dinç Bilgin'in oğlu Önay Bilgin ve kızı Esra Bilgin Polley de künyede ‘Başkan Yardımcısı’ olarak yer aldı. Takvim, Yeni Binyıl ve Fotomaç gazetelerinin imtiyaz sahibi de yine Dinç Bilgin oldu.

  Dinç Bilgin'in bu kararı almasında, Sabah grubu içinden ve iş dünyasından gelen baskıların da etkili olduğu belirtiliyor.

  Geri dönüş kararı ile ilgili olarak Hürriyet'in sorularını cevaplayan Dinç Bilgin şunları söyledi:

  ‘‘Sabah'ın yönetimi için sayın Mehmet Emin Karamehmet ve sayın Turgay Ciner'le yönetim için el sıkışmıştık. Sabah'ın imtiyaz sahipliğinden ayrılmamdan sonra gerek grubumun içinden, gerek iş dünyası ve başka çevrelerden geri dönmem için yoğun baskılar geldi. Birçok yazar arkadaşım bizzat evime kadar gelerek dönmem için ricada bulundular. Sabah benim kurduğum, geliştirdiğim, Türkiye'nin önemli bir müessesesi. Daha da gelişerek büyümesi gerekir. O nedenle kararımı yeniden gözden geçirerek, geri dönmeyi uygun buldum. Bunun için daha önceki aşamalarda bana her türlü anlayışı gösteren sayın Karamehmet ile sayın Ciner'e teşekkür ediyorum. Bu kararımı alırken onların da görüşlerini aldım. Onlar da anlayışla karşıladılar. Onlarla beraberliğimizin devam edeceğini umut ediyorum.’’

  Bilgin, sahibi olduğu yayın organlarının Etibank'a olan borçları konusunda da şunu söyledi:

  ‘‘Bu borçlarımın hepsini kuruşu kuruşuna ödeyeceğim. Bunun için müzakerelere hemen oturacağız. Devletin bizde tek kuruşu kalmayacak. Şirketlerim de sapasağlam yoluna devam edecek.’’

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

  Bayramların önce gönüllere geldiğinin 5 kanıtı
  Kurban ile hatırla... Kurban neden önemli?
  Başkentte sizi muhteşem ayrıcalıklarla buluşturacak bir rezidans hayatını keşfedin!
  Bu yıl kusursuz bir tatil yapmak isteyenlere... 5 adımda muhteşem yaz fırsatlarını keşfedin!
  Çamaşırlarınızı yıkarken granül matik kullanmanız için geçerli nedenler