Altyapı ve yerli oyuncuyu asıl biz koruyoruz

Altyapı ve yerli oyuncuyu asıl biz koruyoruz

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Selim Koray’ın çıkışına Hürriyet aracılığı ile karşılık verdi.

Haberin Devamı

TFF Yöneticisi Selim Koray’ın, yabancıda AB formülünü destekleyen G.Saray Kulübü’nü eleştiren mesajına yanıt Başkan Ünal Aysal’dan geldi. Aysal, sundukları raporda altyapı ve yerli oyuncuları koruma altına alan madde koyduklarını belirtti ve şunları söyledi:

Şartımızı sunduk

“Biz AB uyumunu teklif ederken yanında buna bağlı olarak altyapıya futbol bütçesinin asgari yüzde 7’sinin de ayrılmasının şart koşulmasını istedik. Ve de Türkiye’deki kulüplerin, toplam futbolcu adedinin asgari yarısının yerli oyunculardan oluşması gibi Almanya’daki sistemden daha da yerliyi koruyucu bir formül önerdik. G.Saray Kulübü, bu uygulamayı kendi başarısı için değil, Türk futbolunun geleceği ve başarıları için önermektedir.”

UEFA Kupası’nı alırken kaç yabancınız vardı?

BUGÜNKÜ toplantı öncesi TFF Yönetim Kurulu Üyesi Selim Koray’ın twitter hesabından yaptığı açıklamalar dikkat çekti. Koray, “Yabancı sayısını kısıtlamakla başarılı futbol ülkesi olunmaz. Bence futbolsever yabancı kısıtlaması istemiyor, doğru dürüst futbolcu ve futbol seyretmek istiyor” görüşlerini paylaştı. Ancak aynı yönetici, “Sadece yabancı sayısıyla Avrupa’da kupa kaldıracağını düşünenler, kupa kaldırdıkları gün takımlarında kaç yabancının olduğunu da araştırsınlar” yazarak G.Saray’a sert bir göndermede bulunmayı da ihmal etmedi.

Haberle ilgili daha fazlası: