GeriEv, Ofis & Yaşam Sevgililer Günü hediyeleri - Sevgiliye en güzel teknolojik ve ilginç hediyeler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sevgililer Günü hediyeleri - Sevgiliye en güzel teknolojik ve ilginç hediyeler

Sevgililer Günü hediyeleri - Sevgiliye en güzel teknolojik ve ilginç hediyeler

Milattan sonra ilk senelerden beri her sene şubat ayının 14. gününde kutlanan Sevgililer Günü'nün başlangıcı ile ilgili o tarihlerden günümüze kadar ulaşmış çeşitli efsane ve hikâyeler bulunmaktadır. Bu yazıda da sizler için sevgililer günü hediyeleri, sevgiliye en güze teknolojik ve ilginç hediyeleri sizler için derledik.

Sevgililer günü şubat ayının 14. gününde kutlanmakla beraber sevgililer arasında hediyeleşme ile kutlanmaktadır.

 Sevgililer Günü Nereden Gelmektedir?

 Bazı bilgilere göre bu özel günün kutlanma nedeni Hıristiyanlığı tercih ettiği ve bu inancından dönmediği için öldürülen Romalı Aziz Valentine. 14 Şubat 270 senesinde ölen Valentine'nin ölüm tarihi o günden sonra Sevgililer Günü olarak kutlanmaya başlanmış. Efsanenin başka bir tarafı ise Aziz Valentine'nin İmparator Claudius hükümdarlığı ile aynı zamanda bir tapınakta papaz olarak hizmet vermesi ile ilgilidir. Claudius Valentine'i emirlerini yerine getirmediği ve kendisine başkaldırdığından dolayı tutuklatıp öldürdü. Bu vakadan 226 sene sonra 496'da Papa Gelasius Aziz Valentine'i anmak için Şubat 14'ü Aziz Valentine Günü olarak seçilmiştir.

 Seneler geçtikçe ağır ağır 14 Şubat sevgililerin, âşıkların birbirlerine aşk mesajları yolladığı bir gün durumuna geldi. Sevgililer Günü, 1800 senelerden sonra Amerika'da Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü mesajını yollamasından bu yana günümüzde daha çok sayıda kişinin kutladığı toplumsal bir durum haline geldi. Bunun doğal neticesi olarak vakanın ticari yönü de oldukça gelişti.

 Sevgililer Günü Hediyeleri

 Sevgililer günü tüm hediye çeşitleri arasında sene içerisinde çiftlerin hediye alışverişi yaptıkları en yoğun günlerin ilki olarak karşımıza gelmektedir. Sevgililer Günü dilindiği üzere sene içerisindeki çiftler tarafından kutlanmakta olan ikinci en romantik gündür. Bunlardan birincisi yıl dönümüdür. Kesinlikle bu romantik günü unutulmaz biçimde kutlamak için sevgilinize armağanınızı güzel bir paket, hatta imkan dahilinde ise gösterişli bir hediye kutusu içerisinde sunmanız iyi bir seçim olacaktır.

 Sevgililer gününde kadınlar için akıllı telefon, saat, parfüm, mum ışığında romantik yemek hediye önerileri arasında iyi bir tercih olmaktadır. Sevgililer gününde erkekler için ise bakım seti, saat, takım elbise, dijital fotoğraf çerçevesi, kol düğmesi hediye seçenekleri arasında bulundurabilirsiniz.

 Sevgiliye En Güzel Teknolojik Ve İlginç Hediyeler

 Sevgililer gününde bazı klasik olan hediyeler yer almaktadır. Gün geçtikçe hediye çeşitleri arttığından dolayı insanlar farklı hediyelere yönelmektedir. Bundan dolayı insanlar farklı internet sitesinde yer almakta olan bilgilere göz atmaktadır. Bu göz gezdirmenin ardından ise alacakları hediyeye karar vermektedir. Sevgiliye alınacak teknolojik hediyelerden birinci tercih olarak akıllı saat tercihi kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise akıllı saat hediyesinin hem teknolojik hem de kullanışlı olmasıdır. Bunun dışında ise alınacak hediyelerden kadınlar için ise saç düzleştirici mantıklı bir seçenek olacaktır.

 Hediye alırken insanlar artık hediyenin hem özel olmasına hem de kullanışlı olmasına dikkat etmektedir. Bazı insanlar ise manevi değeri yüksek olan hediyeleri tercih etmektedir. Bunlardan en sık kullanılan hediye ise kişiye özel olarak yapılan hediyelerdir.

 Kişiye özel hediyeler genel anlamda fotoğraflarla ilgili olanlarıdır. Sevgiliye yapılacak bu hediyenin manevi değeri oldukça yüksektir. Örnek olarak sevgilinizle gezdiğiniz yerlerde çekinmiş olduğunuz fotoğrafları bir albüm haline getirerek hediye olarak güzel bir paket içerisinde sevgiliye sunulmaktadır.

 Genel anlamda sevgililer birbirlerine ya manevi değeri olan ya da kullanışlı hediyeleri tercih etmektedir. İlginç hediyeler de bir diğer seçenek olmaktadır. Bu hediyeler arasında ise sevgilinizin en sevdiği küçük şeyleri bir kutu içerisinde sunmanız onun mutlu olmasını sağlayacaktır. Genel anlamda sevgililer arasında kutlanan bu gün anlamlı ve güzel bir gün olarak hatırlanmaktadır.

False