GeriFutbol Ali Güneş ve Berkant imzaladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ali Güneş ve Berkant imzaladı

İmza şovu sürdüren Beşiktaş, Fenerbahçeli Ali Güneş ile 3 yıllık, Galatasaraylı Berkant Göktan'la da 2 yıllık sözleşme imzaladı. Akaretler'deki kulüp binasındaki imza töreninde Ali Güneş, "Teklif geldi, çok fazla düşünmeden Beşiktaş'ı tercih ettim" derken, Berkant ise "Her zaman bu takımda oynamak istedim" dedi.

Futbol Şube Sorumlusu Kıvanç Oktay'ın da hazır bulunduğu törende Ali Güneş, kendisini 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 3 yıllığına siyah-beyazlı formaya bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Ali Güneş, yeni sezonda 30 numaralı formayı giyecek.

İmza töreninde konuşan Kıvanç Oktay, “Ali ile çok kısa süre görüştük ve kendisi de fedakarlık yaparak bizimle sözleşme imzaladı. Ali büyük bir camiadan geliyor. Teknik Direktör Del Bosque'nin bu transfer konusunda görüşü alındı. Takımın devamlı oyuncularından biri olacağına inanıyorum. İnşallah bu forma altında jübilesini yapar” dedi.

"HERKESİN OKYANUSU KENDİSİNE BÜYÜK"

Oktay, Fenerbahçeli yöneticilerin, “Siyah-beyazlı kulübün transfer piyasasını yükselttiği” şeklindeki iddiaları ile ilgili yöneltile soruyu, “Bütün futbolcularla yaptığımız sözleşmelerde ve bonservis bedellerini ve vergilerini aynen veriyoruz. Sermaye Piyasası Kurulu'na da rakamları aynen bildiriyoruz. Bedelleri birebir verdiğimiz için oyuncular için verdiğimiz para yüksek gibi gözüküyor. Ayrıca talip olduğumuz oyuncuları alıyoruz. Transfer ettiğimiz futbolcuların durumu ortada. Konuştuğumuz oyuncularla 1-2 gün içinde sözleşme imzalıyoruz.  Herkesin okyanusu kendine büyüktür. Futbolculara iyi şekilde şartlarımızı sunduk ve onlarla anlaştık. Ali Güneş ve İbrahim Toraman'ı da 1 saat içinde aldık. Fenerbahçe ile çatışmaya girmeden bunları gerçekleştirdik. Kimse kulüpleri karşı karşıya getirmesin. Okyanus, dere gibi sözlere girmeyelim”  diye yanıtladı.

ALİ GÜNEŞ: "TEKLİF GELDİ KABUL ETTİM"

Siyah-beyazlı takımın yeni transferlerinden Ali ise Beşiktaşlı yöneticilerle güzel görüşmeler yaptıklarını anlatarak, “Beşiktaşlı yöneticilere teşekkür ediyorum. Teklif geldi, çok fazla düşünmeden Beşiktaş'ı tercih ettim. Büyük bir camiadan başka büyük camiaya geldim. Fenerbahçe taraftarlarına teşekkür ediyorum. 4 yıl Fenerbahçe forması giydim. Şimdi Beşiktaş ile yeni bir sayfa açıyorum. Beşiktaş için elimden geleni yapacağım. İnşallah başarılı olurum” diye konuştu.

BERKANT: ÇOCUKLUĞUMUN TAKIMINA GELDİM
 
Siyah beyazlılar günün ikinci imzasını daha önce anlaştıkları Galatasaraylı Berkant Göktan'a attırdı. G.saray'da beklenen patlamayı yapamayan Berkant, Beşiktaş'la 2 yıllık sözleşme imzaladı.

İmza töreninde konuşan Kıvanç Oktay, Teknik Direktör Del Bosque'nin Berkant'ı tanıdığını belirterek, “Berkant'ı, Del Bosque kasetten izlemeden, kendisini tanıyarak transfer ettik. Berkant için Del Bosque'ye (kasetlerini gönderelim) dediğimizde, kendisi 'Gerek yok, Berkant'ı tanıyorum' diye görüş belirtti. Kendisiyle 2 yıllık sözleşme yaptık. Ama eminim ki daha sonra Berkant ile yine anlaşacağız” dedi.  Berkant'ın transferini geçen hafta Del Bosque ile yaptıkları görüşme sonrası gerçekleştirdiklerini vurgulayan Oktay, bu futbolcunun takıma çok faydalı olacağını ve Del Bosque'nin sistemine uygun bir oyuncu olduğunu dile getirdi.
  
Çocukluğunun takımına geldiğini ifade eden Berkant, “Beşiktaş büyük bir kulüp. Her zaman bu takımda oynamak istedim. Çocukluğumda Beşiktaşlıydım. Teklif geldiğinde hiç düşünmeden öneriyi kabul ettim. Gelecek sezon iyi mücadele edersek ve teknik direktörümüzün isteklerini yerine getirirsek başarılı oluruz” şeklinde konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle