ADANA HABERLERİ

Ali Coşkun’dan "Bayırbucak Türkmenlerine Yardım" İçin Teşekkür

IHA
07.02.2016 - 11:15 |Son Güncelleme :

SEYHAN BELEDİYE MECLİSİ’NİN AK PARTİ'Lİ ÜYESİ ALİ COŞKUN, BELEDİYENİN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM GÖNDERMESİYLE İLGİLİ OLARAK EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ.

IHA

Seyhan Belediye Meclisi’nin AK Parti’li Üyesi Ali Coşkun, belediyenin Bayırbucak Türkmenlerine yardım göndermesiyle ilgili olarak emeği geçenlere teşekkür etti.
Ali Coşkun, Şubat ayı meclis oturumlarının son gününde gündem dışı söz aldı. Coşkun, ”Bildiğiniz üzere 14 Ocak Perşembe günü daha önce meclisimizin aldığı bir karar doğrultusunda Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım için idareden görevli bir arkadaşımız ve Grup Başkanımız Yalçın Limoncu’nun katılımı ile Yayladağı’na gittik. Gerek kampta gerekse kamp dışında olan insanlara bir nefes olabilmek için bir şeyler yapmaya çalıştık. Burada belediyenin ön gördüğü yardım paketlerini ev ev dağıttık. Burada katkı koyan tüm meclis üyelerine, başkanın şahsına, idareye ve bize eşlik eden Fazilet hanıma teşekkür etmek istiyorum” dedi.
İnsanlığın ihtiyaç duyduğu her noktada Seyhan Belediye Meclisi’nin siyasi ayrım yapmadan ortak karar aldığını belirten Başkan Zeydan Karalar ise, bu ve buna benzer kararların kamuoyundan takdir gördüğünü söyledi. Karalar, şunları kaydetti: “Geçtiğimiz ay Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım kararı alarak bu bölgede yaşayan insanlara gönderdik. Sadece Bayırbucak Türkmenleri’ne değil insanlığın ihtiyaç duyduğu her noktada yardım tırlarımızı gönderiyoruz. Daha öncede Artvin’in Hopa ilçesinde sel felaketinde zarar görenlere ve yine Şanlıurfa Suruç, Adana Buruk ve Osmaniye kamplarında yaşayan mültecilere yardımlar göndermiştik. Tabi bu kararları alırken siyasi ayrım yapmadan oy birliği ile kararlarımız geçti. Buda Seyhan Belediye Meclisi’nin ne kadar uyumlu bir meclis olduğunu gözler önüne seriyor. Ben de buradan Seyhan Belediye Meclisi’nin tüm partili meclis üyelerinin oybirliği ile kararlaştırdığı insani yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etmek işitiyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Ali Coşkun’dan "Bayırbucak Türkmenlerine Yardım" İçin Teşekkür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Şubat 2016 tarihinde saat 11 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ali Coşkun’dan "Bayırbucak Türkmenlerine Yardım" İçin Teşekkür haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Mayıs 2021, Pazar
 • İmsak
  03:56
 • Güneş
  05:29
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  16:28
 • Akşam
  19:41
 • Yatsı
  21:08
Sayfa Başı