'Alex'in oyuna girmesi önemli değildi'

UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu rövanşında Fenerbahçe ile 1-1 berabere kalan Rusya'nın Spartak Moskova takımının teknik direktörü Unai Emery, Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalarak, iyi bir gece geçirdiklerini söyledi.

Emery, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, İstanbul'a ilk maçtaki 2-1'lik galibiyetin avantajıyla geldiklerini kaydederek, “Buraya pozitif bir enerjiyle geldik. Maç esnasında sularla ve karşı takımın futbolcularıyla savaş verdik. Ancak pozitif enerjimizle Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmayı başardık ve iyi bir gece geçirdik” dedi.

İkinci sarı karttan kırmızı kart gören De Zeeuw'u oyundan neden daha önce almadığıyla ilgili bir soruyu Emery, “Oyuncumdan çok memnunum. Seçimleri kendim yapıyorum. Maçın sonucu da gösterdi ki doğru bir seçim yaptım” şeklinde yanıtladı.

Unai Emery, oyundan aldığı oyuncularla ilgili bir soru üzerine Ari'yi sakatlandığı için çıkardığını, Kirill Kombarov ile Emenike'yi de yoruldukları için oyundan aldığını söyledi.

Bir gazetecinin “Zemin bozuk muydu, oyuncularınızı etkiledi mi?” sorusu üzerine Emery, “Çok agresif, savaşçı bir oyundu. Zemin nedeniyle de oyuncularım yoruldu. Bu büyük oyunun sonunda da bu sonucun çıkacağını biliyorduk” ifadelerini kullandı.

Emery, Alex'in oyuna girişiyle ilgili bir soru üzerine, “Oyun analizini çok iyi yapmıştık. Alex, Cristian veya Stoch'un girmesi önemli değildi” dedi.

Fenerbahçe'nin sert oyunundan mı, yoksa oyuncularının taktik gereği yerde kalmasından mı maçın toplam 10 dakika uzadığının sorulması üzerine Emery, “Eklenen zaman normaldir. Sebebi de oyuncu değişiklikleri ve futbolcuların aldığı darbelerden dolayıdır” diye konuştu.
Haberle ilgili daha fazlası: