GeriAlışveriş Zultanit taşıyla göz kamaştırın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zultanit taşıyla göz kamaştırın!

Zultanit taşıyla göz kamaştırın!

Dünya starları da bu taşın tasarımlarını kullanmayı tercih ediyor.

Madonna, Kate Moss, Christina Aguilera, Johnny Depp, Cameron Diaz, Kate Beckinsale, Charlize Theron, Pink gibi dünya starları, bu sıralar Stephen Webster’ın zultanit taşından tasarımlarını kullanmayı tercih ediyor. Dünyada sadece Muğla-Milas bölgesinde, denizden 4000 metre yükseklikten çıkarılan ve değerli taşlar statüsünde yer alan zultanit taşını bu kadar özel kılan şey ise doğal taşlar içerisinde renk değiştirebilme özelliğine sahip tek taş olması.

Zultanit taşı, ilk başta şeffaf gibi görünse de ışığın açılarına göre pembe, yeşil, kahverengi ve mor olmak üzere 4 renge bürünüyor. Anadolu’da Osmanlı İmparatorluğu’nu yöneten 36 sultana ithafen bu ismin verildiği zultanit, renk değiştirme özelliği sayesinde her kıyafet ile uyumlu bir bütünlük sağlıyor.

Moda dünyasının yeni keşfi zultanit taşına ait birbirinden özel koleksiyonları, Türkiye’de ise Tuğçe Gümüş Tasarım sunuyor. Tuğçe Gümüş Tasarım atölyesinin Kapalıçarşı’daki atölyesinde, zanaatkâr ustalar tarafından tasarlanan birbirinden özel kolyeler, küpeler, bileklikler göz kamaştırıyor.

False