GeriKişisel Bakım Zayıf gösteren saç modelleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zayıf gösteren saç modelleri

Zayıf gösteren saç modelleri
Abone Olgoogle-news

Bu kesim ve modelleri kullanarak daha ince görünebilirsiniz!

Asimetrik bob kesimli modeller

Zayıf gösteren saç modelleri içinden arkası kısa öne doğru uzayan saç modeli, yani asimetrik bob kesimi yüzü ince gösterir. Fakat asimetrik kesimlerde dikkat edilmesi gereken nokta hacimdir. Bu kesimi kullanırken saçlarınızın yapısını da göz önünde bulundurarak hareket edin.

Zayıf gösteren saç modelleri

Katlı ve uzun saç modelleri

Çenenin altına kadar uzanan katlar, çene hattını aşağı çeker ve yüzü daha ince gösterir. Zayıf gösteren bu model ortadan ayrılmış uzun saçlarda oldukça etkilidir. Katlı kesilmiş uzun saçlar, saçınızın ağırlığını yüzünüze göre dengeler ve yüzünüzün daha ince görünmesini sağlar.

Yandan ayrılmış saç modelleri

Zayıf gösteren saç modelleri arasında olan yandan ayrılmış saçlar, yüz oranını daha ince gösterir. Eğer yuvarlak yüz hatlarınız varsa kesinlikle saçlarınızı ortadan ayırarak kullanmamalısınız. Ortadan ayrılan saç, yüz silüetini daha yuvarlak gösteriyor!

[fotogaleri=109] 

Perçemli atkuyruğu modeller

Atkuyruğu modelini yaparken yüzünüzün etrafında bıraktığınız her perçem, daha zayıf bir görüntü ortaya çıkarır. Zayıf gösteren bu modeli yaparken, sıkıca tüm saçınızı toplamak yerine birkaç perçemi yanlardan yüzünüze düşürebilir, daha zayıf görünebilirsiniz.

[fotogaleri=694] 

Kaçınmanız gereken kesimler ve modeller;

 • Çene hizasında kesilen küt saçlardan kaçınmalısınız. Yuvarlak ve toplu yüzünüz varsa küt kesim saç modelleri yüzünüzü olduğundan daha geniş gösterecektir.
 • Düz ve kalın kakül kestirmeyin. Yuvarlak yüz hatlarınızı basık ve geniş göstereceğinden doğru bir seçim olmayacaktır.
 • Yuvarlak ve toplu yüze sahipseniz ultra kısa saç kesimlerinden uzak durun. Kısa saç tüm dikkati yüz hatlarınıza ve yanaklarınıza çekecektir.
 • Mümkün olduğunca düz saç tercih etmemelisiniz. Özellikle düzleştirici ile yapılmış, yanaklarınıza yapışmış saçlar yüzünüzü kilolu gösterecektir. İhtiyacınız olan ise hafif dalgalı, hacimli saçlar… 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle