GeriKişisel Bakım Yılbaşı gecesinde hangi kokuyu seçmelisiniz?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılbaşı gecesinde hangi kokuyu seçmelisiniz?

Yılbaşı gecesinde hangi kokuyu seçmelisiniz?

Yeni yılda katılacağınız partiye uygun koku seçmenin püf noktaları…

Hayatımızda büyük bir önemi olan koku, yeni yıl partilerinde de ön plana çıkıyor. Bir ev partisi ile sokak partisinde kullanılacak parfümün farklı olması gerektiğinin altını çizen Seluz Fragrance Company’nin dünyaca ünlü parfümörleri, yılbaşı gecesi gideceğiniz yere uygun parfüm seçmenin püf noktalarını anlattılar.

Gideceğiniz partiye uygun parfüm hangisi?

Yeni yıl için soğuk bir ülkeye gidiyorsanız yeşil ve marin kokuları, sokak partisinde misk notlarla desteklenmiş kokuları, aile yemeğinde ise müge, zambak gibi zarif kokuları tercih etmelisiniz.

Eğer 2014’ü bir sokak partisiyle çok kalabalık bir ortamda karşılayacaksanız ve kullandığınız parfüm ile bulunduğunuz ortama imzanızı atmak istiyorsanız, gül ve yasemin ile zenginleştirilmiş oryantal kokuları tercih edin. Bir de bu kokuları misk notlarla desteklerseniz herkes sizi fark edecektir.

Yeni yılda eşinizle ya da sevgilinizle romantik bir yemek yiyecekseniz etkileyici baharatlı kokular, aile yemeğinde ise hanımeli, müge, zambak gibi zarif çiçeksi notlar doğru tercih olacaktır. Yeni yılı yurt dışında geçirecek kişiler ise özellikle gidilecek yer soğuk bir ülkeyse, mutlaka ipeksi dokunuşları ile floral içerikli parfümleri ya da tazelik ve ferahlık hissi veren marin kokuları seçmelisiniz.

Peki, parfüm nasıl uygulanmalı?

Parfüm önce çıplak tene uygulanmalı, kıyafetler giyildikten sonra tazelenmelidir. Unutulmamalıdır ki saçlar ve giysiler iyi birer parfüm taşıyıcısıdırlar. Eğer parfümünüzün uzun süre etkisini sürdürmesini istiyorsanız parfümü havaya sıkıp altından geçiniz. Saçlarınıza yapışan parfüm zerrecikleri kokunun uzun süre etrafınıza yayılımını sağlayacaktır.

False