GeriKişisel Bakım Yılbaşı gecesi makyajı nasıl olmalı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılbaşı gecesi makyajı nasıl olmalı?

Yılbaşı gecesi makyajı nasıl olmalı?

Yeni yılda göz kamaştırmak için adım adım makyaj uygulaması…

Kıyafet ve saçınızı tamamlayan son dokunuştur makyaj. 2014’e girerken siz de makyajınızla göz kamaştırmaya ne dersiniz? Enes Bio Estetik ve Güzellik Merkezi Uzmanı Nesrin Sürer, bu yıl makyajda trend renk olan yeşilin tonlarıyla nasıl bir makyaj uygulayabileceğimizi bizlerle paylaştı.

2014 yılında makyajda trend renk yeşilin tüm tonları olarak göze çarpıyor. Dudaklarda ise açık gül pembesi rengi ve yine aynı tonlardaki rujlar ön planda.

Bu özel geceye hazırlanırken makyajın daha kalıcı olması için cilt bakımı yapmakta fayda var. İşte cilt bakımı detayları;

Uzun geçireceğimiz gecede öncelikle cildimizi derinlemesine temizleme ve canlandırmayla işe başlamak gerekir. Bu işlemle makyajımız daha kalıcı olacaktır. Birinci adım peeling. Tüm yüz ve boynunuza sürüp nemli parmak uçlarıyla dıştan içe doğru masaj yapın. Ciltte biriken kirleri arındırarak gözeneklerin nefes almasını sağlayın. 3 dakika boyunca bu işlemi uygulayın. Masaj sonrası ılık su, ardından soğuk su ile peelingi temizleyin.

Cildin yorgunluğunu gidermek ve canlılık kazanması için maske uygulayın. Yine yüz ve boyna kadar sürün. 20 dakika bekleme süresinden sonra maskeyi temizleyin. Ardından tonik ve nemlendirici sürün. Böylece fondöten daha kolay uygulanır.

Adım adım makyaj uygulaması

Yeni yıl rengi olan zümrüt yeşili farınızı göz kapağınıza sürüp fırçayla eşit şekilde dağıtın.

• Eye liner olarak zümrüt yeşili ve altın pırıltılı olanı tercih edin. Eye-liner'ı kirpik diplerinize inceden dışa doğru kalınlaştırarak çekin.

• Kirpiklerinizin daha uzun görünmesi için petrol yeşili maskara kullanın ve biraz da dış kirpik uçlarına pırıltı ekleyin.

• Rujunuzun kalıcı olması için önce diş fırçası ile dudaklarınızı hafif fırçalayın. Bu işlem kan dolaşımını hızlandırır ve dudaklarınızdaki kurulukları giderir, dudaklarınızın daha kalın görünmesini sağlar. Rujunuzun daha kalıcı olması için dudağınıza önce fondöten sonra pudra sürün. Bu yılın moda rengi olan açık gül pembesi ruj uygulayın ve rujun fazlılığını kağıt mendille alın, tekrar ruju sürün. Yemeklerden sonra rujun rengi hafiflerse üzerine parlatıcı uygulayın. Böylece rujunuz rengini geri kazanır ve dudaklarınız daha canlı görünür.

• Yüzünüze uygun renkte fondöteni süngerle uygulayın.

• Makyajınızı sabitlemek için fondöteninizden daha açık renk pudra seçin ve büyük bir fırçayla yüzünüze dağıtın.

• Elmacık kemiklerinizin alt çukurundan başlayarak inci pembesi rengindeki allığınızı uygulayın.

• Kaşlarınız seyrek ise kaş renginize uygun bir kalem ile boş olan kısımları doldurun. Ardından kahverengi veya renksiz bir maskara ile kaşlarınızı fırçalayın. Bu işlem sayesinde kaşlar dolgunluk kazanacaktır. 

False