GeriKişisel Bakım Yılbaşı gecesi göz kamaştırmak isteyenlere tüyolar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılbaşı gecesi göz kamaştırmak isteyenlere tüyolar

Yılbaşı gecesi göz kamaştırmak isteyenlere tüyolar

“Gecenin en çekici kadını ben olacağım” diyorsanız…

Yeni yıl kıyafetini, davet mekanı ve katılanların profiline göre seçmenin en önemli kurallardan biri olduğunu söyleyen Haute Couture Tasarımcısı Sevinç Bilgin, kıyafetin katılacak davetin konumuna göre belirlenmesi gerektiğinin altını çizdi ve bu özel gecede göz kamaştırmak isteyen bayanlara tüyolar verdi.

Yılbaşının en önde gelen renginin kırmızı ve tonları olduğunu söyleyen Sevinç Bilgin, renklerin tacı siyah ve beyazı da bu özel gecede mutlaka değerlendirmek gerektiğine inanıyor. Sevinç Bilgin bu özel gecede yumuşak kadifenin kadınların bedenini ve ruhunu okşayabileceğini, ipek satenler, ipek şifonlar ile de farkındalıklarını ortaya koyabileceklerini söylüyor.

“Arkadaş davetlerinde abartıya kaçınılmamalı”

Arkadaş davetlerinde öncelik sade ama şık olmak gerektiğidir. Sevinç Bilgin, arkadaş davetlerinde giyinilebilecek kıyafet olarak sigaret bir pantolonun üzerine dökümlü şifon ya da ipek kumaştan bluzlar tercih edilebileceğini belirtiyor. Saçların dağınık toplanıp hafif bir makyajla kombinin tamamlanabileceğini belirtiyor.

Sevinç Bilgin; kayık yaka, sıfır kol, diz altı dar kesim elbise, kadife bir elbise, krep kumaştan yapılmış üstünüzden su gibi akan vücudunuzun zarif şeklini alan bir tulum da diğer alternatiflerinin arasında yerini alabileceğini dile getiriyor. Ayrıca şifon pilisoley bir etek, kolsuz bir bluz ve beli ince gösteren şık bir kemer ile tamamlanabilirken, yine şifon tam daire pilisoley bir eteğin, bir bustiyer ile kullanılabileceğini söylüyor.

“Ev partisinde rahatlık göz önüne alınmalı”

Kıyafet seçimleri ile ev rahatlığını ve şıklığını bir arada yaratmak mümkündür. Düz veya hafif topuklu bir ayakkabı ev partileri için daha şık bir görüntü oluşturur. Sevinç Bilgin, ev partisi için kadınların diz boyunda, sade penslerle vücuda hafif oturan zarif elbiseler tercih etmelerini öneriyor.

Yılbaşı gecesinde kıyafetler kadar aksesuarlar da önemli”

Böyle bir özel gecede kıyafet kadar seçilen aksesuarlara da özen gösterilmelidir. Sevinç Bilgin, parmaklarda, bilekliklerde, boyunda ve kulakta abartıya kaçınılmaması gerektiğini vurguluyor.

False