GeriAlışveriş Yenidoğan sarılığına karşı Bilirubin Battaniyesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yenidoğan sarılığına karşı Bilirubin Battaniyesi

Yenidoğan sarılığına karşı Bilirubin Battaniyesi

Philips'ten çok özel yenilik!

Hem sağlık hem de aydınlatma alanında önde gelen markalardan Philips, yenidoğan sarılığı tedavisinin verimliliğini yükseltmek ve en küçük hastalara sağladığı konforu artırmak için faaliyet gösterdiği iki sektördeki uzmanlığını birleştirerek Bilirubin Battaniyesi’ni geliştirdi.

Yenidoğan sarılığı bebeklerin bilirubin adlı maddeyi parçalayamamasından kaynaklanıyor. Bilirubinin mavi ışık altında doğal olarak parçalanması sebebiyle bu durumdaki bebekler bilirubin seviyeleri normale dönene dek düzenli olarak mavi ışık altında tutuluyor. Cildin ne kadarının tedavi edici ışık gördüğüyle doğru orantılı olan tedavide rutin olarak kullanılan asma lambalar genellikle bebeklerin ışığı sadece yukarıdan almasını sağlıyor. Bu tür tedavide, tedaviye ara vermeden bebekler kucağa alınamıyor. Bu durum ise hem ebeveynler hem de bebekler için üzücü olabiliyor.

Yeni nesil bir tedavi yöntemi...

Bu eksiklikleri gidermek amacıyla Philips, yenidoğan sarılığının tedavisi için yeni nesil fototerapi teknolojisine sahip Bilirubin Battaniyesi’ni geliştiriyor. Bilirubin Battaniyesi, kumaşın mavi LED’lerle birlikte dokunmasıyla elde edilen, ışık-yayan tekstil teknolojisinin kullanıldığı dokuma bir battaniye... Küçük, güçlü ve etkili LED’ler kumaşın içinden geçen iletken tellerle birbirine bağlandıktan sonra ışığı yayan bir katmanla kaplanarak ışığın hastanın cildine eşit şekilde yayılması sağlıyor. LED’ler çok az kızılötesi ve morötesi radyasyon yaydığı için cilde bu kadar yakın şekilde kullanılabilecek az sayıda ışık kaynağından biri olarak kullanılıyor. Işık kaynaklarını yumuşak ve esnek dokuma ile birleştirerek geliştirdiği battaniye ile Philips, yenidoğan sarılığına alternatif bir tedavi yöntemi sunuyor.

Bilirubin Battaniyesi’nin çığır açan teknolojisi...

Bilirubin Battaniyesi halen geliştirme aşamasında, ancak halihazırda bir hayli umut vadediyor. Battaniyenin kendisi mavi ışığı yaydığı için, ışık bebeğin cildine maksimum oranda ulaşıyor ve böylece tedavinin etkinliği belirgin oranda artıyor. Normal bir battaniye kadar yumuşak olan battaniye sayesinde bebekler rahatça sarmalanmış halde tedavi görürken anne ve baba bebeğin tedavisine ara vermek zorunda kalmadan onu kucaklayıp rahatlatabiliyor.

False