GeriSağlık Yeni yıla formda girmek sizin elinizde!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni yıla formda girmek sizin elinizde!

Yeni yıla formda girmek sizin elinizde!
Abone Olgoogle-news

Bu önerilerle kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Yeni yıla girerken verilen sözlerden biri daha formda bir vücuda sahip olmaktır. Diyetkolik.com uzmanlarının önerileri ile bu yıl kendinize verdiğiniz sözü tutun.

Diyet, aç kalmak anlamına gelmiyor

Diyet yaparken aç kalmamanız gerekiyor. Aksi takdirde aç kalan bedeniniz küser ve kilo vermenizi zorlaştırır. Besin değerleri açısından dengeli ve sağlıklı olan program uygulamalısınız. Diyet sürecinde bazal metabolizmanın altında enerji almanın metabolizmayı yavaşlatarak kilo kontrolünün sağlanamamasına neden olduğunu unutmamak gerekir.

Bol su tüketmeye özen gösterin

Bedeninizi susuz bırakmak yeni yılda faturasını bedeninize ödeteceğiniz sorunlara yol açabilir. Az su içmek, vücutta metabolik faaliyetlerin gerçekleşmesi için gerekli olan suyun yetersiz olmasına neden olarak uzun vadede metabolizmanızın yavaşlamasına sebebiyet verebilir.

Motivasyon çok önemli

Sağlıksız ve bir o kadar da pahalı yemekler tüketmek hem bütçenize hem de sağlığınıza zarar verir. Onun yerine zayıfladığınız zaman giyebileceğiniz elbiseler alarak kendinizi motive edebilirsiniz.

Benden geçti demeyin!

Nasıl bir elin 4 parmak olması düşünülemezse diyetin sporsuz, sporun ise diyetsiz olması düşünülemez. Yeni yıla az kala benden geçti diyerek spordan uzak kalmayın. Bedeninizi spora alıştırarak sağlıklı olabilirsiniz.

Özellikle sevdiğiniz besinleri tüketin

Diyet yaparken sevmediğiniz yemekleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Severek tükettiğiniz yemeğin vücudunuza sağladığı fayda, sevmeden yediğiniz besinin size sağladığı yarardan çok daha fazla olduğunu unutmayın. Severek yemek size iki kat fayda sağlar.

Günlük tutun

Ruh halleri ve tüketilen yiyeceklerin genelde birbiriyle ilişkisi vardır. Her gün yediklerinizi not ederek günlük tutabilirsiniz. Böylece midenizi tanıyarak bedeninizi yönlendirmeyi öğrenebilirsiniz. 

False