GeriYasemin Fatih Amato 2012 makyaj modası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2012 makyaj modası

2012 makyaj modası

Bu yıl gözler ön plana çıkarken dudaklar doğal kalacak.

2011 makyaj modasında iki renkli uygulamalar, iki rengin karışımıyla elde edilen koyu renk farlar tercih edilirken bu trend, 2012’de yerini simli farlara bırakıyor. Peki, 2012 makyajındaki diğer trendler neler? Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato, tüm detayları bizlerle paylaştı.

Şuh bakışlar ön planda olacak

Göz makyajına önem veren hanımlar ve eyeliner kullanmayı becerebilenler yaşadılar. Şuh bir bakış sağlamak için üst kirpik diplerinden çekeceğiniz kalemi biraz daha uzatarak, yukarıya doğru şekillendirerek sürebilirseniz bunu başarmış olacaksınız. Genelde kullanılan renk siyah olmasına rağmen farklı renkler kullanarak da aynı derin bakışa sahip olabilirsiniz.

Çarpıcı renklerdeki göz farları bu sezon çok kullanılacak

Klasik far renklerini bu sene unutun. Çarpıcı renklerdeki göz farlarını, göz kapaklarınıza ince olmayacak şekilde sürerek bu trendi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Mavi ve tonları olmak üzere tüm parlak renkler bu sene emrinize amade. Burada unutulmaması gereken püf nokta, makyajı uyguladıktan sonra yüzünüzdeki başka bir bölümü ön plana çıkarmayın ki gözlerdeki vurgu etkisini kaybetmesin.

Doğal dudak renkleri sezonun favorisi

Uzun zamandır devam eden doğallık vurgusu 2012 senesine de damga vuracak gibi görünüyor. Özellikle çok açık pembe, gülkurusu ya da şeftali tonlarındaki rujlar bu etkiyi artıracaktır. Bu durumda dikkat edilmesi gereken rujun belirgin olup ön plana çıkmamasıdır.

Gözlerinizi simlere alıştırın

Bu yıl ile birlikte parlaklık ve ışıltı gözlere de iyice yansıyacak. Özellikle makyaj paletinizin en bol simli ve renkli olan kısmını bu sezon çok kullanacaksınız. 2000 yılından sonra ortaya çıkan Milenyum kavramı hayatımızın her bölgesine girdiği gibi biz fark etmeden makyaj alanına da girdi. Genellikle beyaz ve gümüş renkli metalik renklerden oluşan bu moda göz kapaklarınıza süreceğiniz far ve kalemlerle tamamlanabilir.

Bu sene kirpikler hem hacimli hem de kıvrık olacak

Kirpiklerde romantik ve etkileyiciliğin ön plana çıktığı bir seneyi yaşayacağız. Tek iş yapan maskaralara veda edin. Çünkü kirpiklerinizi hem kıvrık hem de daha uzun ve hacimli göstermek önemli. Bu yüzden onlara çok iş düşecek. Yapılması gereken size romantik ve derin bakış açısı kazandıracak bir maskaraya merhaba demek.

İnce kaşlara elveda

Kaşlarınızı inceltmek artık eskilerde kaldı; çünkü bu yıl kaşlardaki trend tam tersi yönde. Kaşlarınızı kendi hallerine bırakın. Uğraşmadan, zaman kazanarak ve doğal görünerek modaya uymak artık kolay. Zaten yüzünüzü en iyi gösteren kaşlarınızın doğal şeklidir.

Pürüzsüz bir cilde sahip olun

Cildinizde renk pigmentasyonu fazlaysa yapmanız gereken bu durum için özel üretilmiş kremleri kullanmalısınız. Bu ürünler sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olabilir, aydınlatıcı görevi olan aynı zamanda da transparan ve doğal yapıya sahip ince bir fondötenle aydınlık görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

False