GeriUğur Ateş Tiyatro aşkla iyileştiriyor: Aşk değil Roma’n
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tiyatro aşkla iyileştiriyor: Aşk değil Roma’n

Tiyatro aşkla iyileştiriyor: Aşk değil Roma’n

Kanser hastaları ve hasta yakınlarının rol aldığı oyun 11 Mart’ta sahnelenecek.

Neolife Tıp Merkezi ve Tiyatro Hayat’ın kanser hastalarıyla gerçekleştirdiği geleneksel gösterisi 2. Yılında 11Mart’ta “perde!” diyecek.

Hasta, hasta yakınları ve profesyonel tedavi ekibinden oluşan Neolife dramaterapi grubu bu yıl da kendilerine özel olarak yazılan Aşk Değil Roma’n adlı tiyatro oyunu için çalışmalara başladı. Fırat Soyutay’ın yazdığı, Tiyatro Hayat Genel Sanat Yönetmeni Mana Uygur’un yönettiği müzikli oyun ‘imkansız gibi gözüken’ bir aşk hikâyesini anlatıyor. Akatlar Kültür Merkezi’nde 11 Mart saat 20:00’da sahnelenecek oyun, müzikler ve danslarla zengin bir içeriğe sahip. Yaklaşık 1 saat süren ve izleyenleri kahkahalara boğmaya hazırlanan oyun, sanatın ve özellikle tiyatronun iyileştirici gücünü bu yıl da herkese göstermeyi hedefliyor. Oyun ücretsiz olarak izlenebilecek.

Neolife Tıp Merkezi, kanser tedavisini sanatla buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen tiyatro etkinliğinin ikincisi yeni oyun “Aşk değil Roma’n” ile 11 Mart’ta izleyicisini selamlamaya hazırlanıyor. Kuruculuğunu Ali Anıl Kahya’nın, genel sanat yönetmenliğini ise Mana Uygur’un yaptığı Tiyatro Hayat işbirliğinde sahneye konulan oyunun oyuncuları geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hastalar, hasta yakınları, idari ekip ve tedavi ekibinin yer aldığı 14 kişiden oluşuyor.

Genel Sanat Yönetmeni: Mana UYGUR
Müzik: Serhat KARAN – Uğur ATEŞ
Oyuncular: Arlin NALBANTOĞLU, Ayşe ATAHAN, Elçin BİÇER, Fatma ŞENGÜL, Fırat SOBUTAY, Filiz GÜNGÖR, Gülgün BİLEN, Lebure DEMİREL, Muazzez GURAN, Neslihan TÜKEL, Onat TAYŞIR, Salih GÜRDALLI, Tülay ŞENTÜRK, Vedat DOĞMAN, Yasemin KOBAK

Yer: Akatlar Kültür Merkezi
Tarih ve saat: 11 Mart 2014 Salı, 20:00
Telefon: 0212 351 9384 

False