GeriTurgay Karakaya Aşırı cinsellik isteği neden kaynaklanıyor?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aşırı cinsellik isteği neden kaynaklanıyor?

Aşırı cinsellik isteği neden kaynaklanıyor?

Bu durum sosyal hayatı etkiliyor!

Bazı kişilerde doymak bilmeyen bir cinsel arzunun olduğunu, bu arzunun doyurulamadığı için tatmin de edilemediğini söyleyen Jinekolog Operatör Dr. Turgay Karakaya, aşırı cinsellik isteğinin nedenlerini sıraladı ve yol açtığı durumları anlattı.

İlişkinin süresi, niteliği ya da kiminle olduğu genellikle önemsizdir. Hedef ilişki, nasıl olursa olsun çok sayıda ilişkidir. Doyum sağlanamadığı için arzu hiç bitmez. Eşler arasında genellikle büyük bir uyumsuzluk vardır. Bu durumdan muzdarip hem kadınlar hem de erkekler olabilir.

SAĞLIKLI BİR CİNSEL YAŞAM İSTİYORSANIZ KARAMELİZE FINDIK TARİFİ TAM SİZE GÖRE!

Sebepleri arasında;

1-Eşler arasındaki cinsel uyumsuzluk,

2-Eşler arsında fazlaca yaş farkı olması,

3-Klitorisin veya penisin aşırı hassas olması,

4-Hormon bozuklukları nedeniyle aşırı androjen birikimi ve bunun cinsel isteği fazlalaştırması,

5-Cinsel organların tahriş oldukça daha fazla hissedilmesi ve uyarımın devamlı hale gelmesi,

6-Tiroid bezi ve/veya böbrek üstü bezlerinin aşırı çalışması,

7-Tüberküloz hastalığı: Bu hastalık bilinmeyen nedenlerle cinsel istekte aşırı artışlara yol açmaktadır. Hastalık tedavi edilince bu durum da kendiliğinden kaybolur.

Bu durumlardan başka, bazen altta yatan herhangi bir sebep bulunamaz. Kişi kendini tatmin için sık sık mastürbasyon yapar. Bu durum o kadar sıklaşır ki çalışma hayatında bile aksamalara yol açabilir. Seks oyuncakları, erotik filimler ve fırsat bulunan her anda ilişkiye girme teşebbüsü sosyal hayatın düzenini alt üst edebilir.

Tedavi eğer altta yatan organik bir sebep bulunabilirse daha kolay yapılabilir. Eğer bir sebep bulunamazsa psikolojik yardım, fayda sağlayabilir ancak başarı oranı çok da yüksek değildir.

False