GeriTayfun Türkaslan Sıfır risk, ömür boyu doğal güzellik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sıfır risk, ömür boyu doğal güzellik

Sıfır risk, ömür boyu doğal güzellik
Abone Olgoogle-news

Sezaryen izinden kalıcı dudak büyütme estetiği nasıl yapılıyor?

Güzel ve dolgun dudaklara sahip olmak birçok kadının arzusu. Bunun için de rujlarla, dudak kalemleriyle geçici çözümler buluyoruz. Estetik ve Plastik Cerrah Doç. Dr. Tayfun Türkaslan, doğal ve kalıcı dudak estetiği dermolip hakkında önemli bilgiler verdi.

Her kadın güzel dudak yapısına sahip olmak ister. Buna sahip olamayanlar için imdada rujlar yetişir. İnce dudaklar kalınlaştırılır. Sınırları belli olmayan dudakların sınırları belirginleştirilir. Küçük ve dar dudak yapıları yüze uygun bir şekilde büyütülmeye çalışılır, canlandırılır, büyüleyici bir görünüm verilir.

Bu uğraşlar, hayal edilen dudaklara kavuşmak için geçici çabaların ötesine geçemiyor. Gece makyaj siliniyor dudaklar eski haline bürünüyor, sabah dudaklar tekrar ruj ile şekil değiştiriyor, dolgun etkileyici bir forma kavuşturuluyor. Ancak estetik cerrahide son yıllarda geliştirilen ve popülerliği artan yöntemler, iki dudağınızın arasından çıkacak bir kararla kendi vücudunuzdan doğal, dolgun ve kalıcı güzel dudak yapılarına kavuşmanızı mümkün kılıyor.

Dolgun, doğal ve kalıcı dudaklara sahip olmak için...

Yüz hatlarıyla uyumlu, estetik forma sahip güzel dudak yapıları için doğal yollardan kalıcı sonuçlara gitmek amacıyla şuana kadar uygulanan yağ enjeksiyonunun yanı sıra, son yıllarda geliştirilen dermolip yöntemi, sezaryen izinden alınan doku parçasının dudak içine nakledilmesiyle gerçekleştiriliyor.

Vücudun başka bölgelerinden alınan fazla yağlarla yapılan dudak estetiğinde yağların zamanla eriyip dudak şeklinin bozulmamasının, yani estetiğin kalıcı olmasının nedeni, dudaktaki kanlanma oranının çok yüksek olmasıdır.

Dermolip yöntemini açıklamadan önce dudak kalınlaştırma ve dolgunlaştırmada uygulanan sentetik hyalüronik asit dolgusunun sonuçlarıyla ilgili özetle şunu söyleyebiliriz: Sonuçları kalıcı değildir. Bir başka yöntem olan silikon implantta, dudak içine konulan implantın zamanla sertleşmesi ve dudak şeklini bozması riski vardır.

Bir kadının dudaklarının doğal güzelliğini bozmayacak onu pekiştirecek yöntemlerinden biri de sermolip yöntemidir. Biz buna sezaryen izinden dudak kalınlaştırma ve dolgunlaştırma da diyoruz. Estetik cerrahide yılların birikimi ve tecrübesiyle bu yöntemi geliştirmemizin çıkış noktası, dudak dolgusu yaptırmak isteyen kadınların kalıcılık ve doğallık endişeleri oldu. En çok, “Dolgu ne zaman eriyecek? Tekrar ne zaman yaptırmam lazım? Dudaklarımda sertleşme olur mu? Şekil bozukluğu olur mu? Dudaklarımı hissedecek miyim? Sürekli dolgu yaptırmak pahalı bir işlem mi? Doğal görünecek mi?” soruları bu endişelerin kaynağını oluşturmaktadır.

Nedir bu dermolip yöntemi?

Dermolip yöntemi, kişinin kendi vücut dokusu kullanılarak yapılan doğal dudak büyütme operasyonudur. Sezaryen izinin altında yer alan, cildin ikinci katmanı olan dermis tabakası yağ dokusuyla bir miktar alınır. Dolgu malzemesi olarak dudak içine nakledilir. Bu yöntemi doğal, kalıcı ve risksiz yapan özellik, kişinin kendi dokusundan yararlanılıyor olmasıdır.

Dermolip yönteminin artıları nelerdir?

Doğal bir görünüm sağlar. Geçici değildir, kalıcıdır. Hissizlik yaratmaz. Alerjik reaksiyon söz konusu değildir. Alerjisi olan kişiler rahatlıkla yaptırabilir. Dudaklar dokuyu reddetmiyor. Dudaklarda sertleşme ve şekil bozuklukları olmaz. İşlem ikinci kez risksiz ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Sezaryen izi yoksa bu yöntem uygulanmıyor mu?

Elbette uygulanabiliyor. Sezaryen izinin kullanılmasının nedeni başka iz oluşturmamak içindir. Başka ameliyat izleri, yara izlerinden de doku alınarak doğal dudak büyütme ve dolgunlaştırma yapıyoruz.

Hangi yaşlarda en iyi sonuçlar alınıyor?

20 ila 30 yaşları arasında tercih ediliyor en çok. Daha ileri yaşlarda da rahatlıkla yapılmaktadır. Alt yaş sınırı ise 18'dir.
Hatları silik görünümlü, ince, zayıf, kırmızı kısmı çok az ya da olmayan alt ve üst dudak yapılarına sahip kadınlarda çok etkili sonuçlar ortaya koymaktayız.

Operasyonu ne kadar sürüyor?

45 dakikada operasyon tamamlanıyor. Günübirlik cerrahi bir operasyon. Dudak bölgesi uyuşturuluyor. Kadınların çoğunda yer alan sezaryen izinden yağ dokusuyla birlikte dermis tabakasından bir parça alınıyor ve dudağın iç kısmından naklediliyor. Kesi izleri çok küçük ve dudak içinde kaldığı için görünmüyor. Hasta aynı gün evine taburcu oluyor. Ortalama 2 gün hafif bir şişlik görülüyor. Sonrasında hızlı bir iyileşme döneminin ardından hastalarımız doğal, kalıcı ve estetik görünümlü dolgun dudaklara sahip oluyor. 

False